ترجمه تخصصی روانشناسی


مباحث مربوط به روان انسان از قرن‌ها پیش ذهن اندیشمندان، به خصوص متفکرین یونانی و مصری را به خود مشغول کرده بود و هم اکنون آثار ارزشمندی از فیلسوفان قدیم یونانی در دست است، اما پیشینه آکادمیک روانشناسی به اوایل قرن هجدهم باز می‌گردد. در ایران نیز از گذشته دور، علم روانشناسی تحت عنوان اخلاق یا علم النفس، مورد توجه اندیشمندان قرار داشته و در اویل دهه 1340 به عنوان یک رشته مستقل در دانشگاه‌ها تدریس شده است.

روانشناسی به عنوان یکی از شاخه‌های علوم تجربی با فیزیولوژی، عصب شناسی، جامعه ‌شناسی و فلسفه دارای مرزهای مشترکی بوده و به تحقیق و بررسی فرآیندهای ذهنی و روانی از قبیل احساس، انگیزیش، ادراک، هیجان، تفکر، هوش، شخصیت، حافظه و همچنین اعمال و رفتار قابل مشاهده مستقیم و غیرمستقیم انسان می‌پردازد. متخصصین روانشناسی بر این عقیده‌اند که با وجود شناسایی زمینه‌های بسیار متعدد روانشناسی تاکنون، این رشته نسبتاً جدید، هنوز در حال تکامل بوده و جنبه‌های مختلفی از آن، کماکان ناشناخته باقی مانده است. این امر به دلیل تنوع رفتارهای انسانی بوده که باعث می‌شود تا زمینه‌های نوین، به شکلی مستمر در حال ظهور باشند.

گرایش‌های مختلف رشته روانشناسی عبارتند از:

  • روانشناسی عمومی
  • روانشناسی بالینی
  • روانشناسی بالینی کودک و نوجوان
  • روانشناسی صنعتی و سازمانی
  • روانشناسی کودکان استثنایی
  • سنجش و اندازه گیری

ترجمه تخصصی مقالات روانشناسی

البته با کمال تاسف کارگروه رشته روانشناسی در شورای تحول علوم انسانی از ادغام کلیه گرایش‌های این رشته در مقطع کارشناسی خبر داده است. در هر صورت ما در سایت ترجمه تخصصی خود به ترجمه مقاله و همچنین ترجمه تخصصی کلیه متون و کتب رشته روانشناسی در گرایش‌های مختلف می‌پردازیم و با ترجمه فوری متون مورد نظر شما، تلاش می‌کنیم تا همواره در جهت اهداف و ارتقای دانش شما، سهم کوچکی داشته باشیم. مترجمین توانمند و حرفه‌ای سایت تخصصی ترجمه ما به پشتوانه تجربه طولانی در امر ترجمه کلیه متون تخصصی رشته روانشناسی، در کمترین زمان ممکن، ترجمه سریع مقالات شما عزیزان را با کیفیت مناسب انجام می‌دهند. همچنین در راستای هدف خدمت‌رسانی هر چه مطلوب‌تر، ترجمه دانشجویی نیز به عنوان یکی از امکانات سایت تخصصی ترجمه ما به محققین و دانشجویان گرامی، ارائه می‌گردد.


آخرین مطالب وبلاگ ترجمیکترجمیک سایت ترجمه تخصصی