ارسال سفارش

ترجمه تخصصی مکانیک


ستاره


مهندسی مکانیک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین رشته‌های گسترده علوم مهندسی، نیازمند درک مفاهیمی همچون دینامیک، سینماتیک، ترمودینامیک، دانش مواد، الکتریسیته و تحلیل سازه‌ها می‌باشد. اولین بار رشته مهندسی مکانیک در قرن هجدهم میلادی و در دوران انقلاب صنعتی اروپا به عنوان یک شاخه مجزا از علوم مهندسی شناخته شد.

ترجمه تخصصی مهندسی مکانیک در ترجمیک

ترجمیک در ترجمه تخصصی مکانیک تخصص و تجربه بالایی دارد. با توجه به اهمیت و گستره‌ی در حال رشد این رشته، در فرآیند ترجمه تخصصی نیاز به مترجمان با تحصیلات مرتبط و به روز است. ترجمیک با دارا بودن تجربه و تخصص کافی در زمینه‌ی ترجمه تخصصی مکانیک و با همکاری مجموعه تایید شده‌ای از مترجمان فارغ‌التحصیل از گرایشات مختلف مکانیک آماده ارائه انواع خدمات ترجمه مقاله رشته مکانیک ، ترجمه کتاب مکانیک، ترجمه متون مهندسی مکانیک و ... است.

برای سهولت کار می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

رشته مهندسی مکانیک و ترجمه آن

مهندسی مكانیك در ایران در اواسط دهه 1330 با تأسیس دانشكده پلی‌تكنیك تهران راه‌اندازی شد و ابتدا با رشته برق آمیخته و تحت عنوان الکترومکانیک شناخته می‌شد، اما به مرور این رشته از برق تفکیک شده و رشته‌های مهندسی شیمی و مواد نیز از مهندسی مکانیک جدا شد. با پیشرفت تکنولوژی و نیاز صنایع به تخصص‌های مختلف در این زمینه، از مهندسی مکانیک عمومی دو گرایش «طراحی جامدات» و «حرارت و سیالات» و پس از آن «ساخت و تولید» منشعب شد. در سال‌های اخیر «مهندسی دریا» نیز به عنوان گرایش دیگری از مهندسی مکانیک تعریف شده است.

بسیاری از اندیشمندان بر این باورند که رشته مهندسی مكانیك از نقطه ‌نظر تنوع موضوعات تحت پوشش، جامع‌ترین رشته مهندسی به شمار می‌رود، چرا که در برگیرنده تمامی علوم و فنونی است كه با تولید، تبدیل و استفاده از انرژی، ایجاد و تبدیل حركت و انجام كار، ساخت قطعات و ماشین‌آلات و همچنین طراحی و كنترل سیستم‌های مكانیكی، حرارتی و سیالاتی مرتبط است. همانطور که ذکر شد، این مطلب مفهوم تخصصی بودن ترجمه در رشته مکانیک را بیشتر نمایان می‌کند. در واقع علاوه بر اینکه مترجم باید تحصیلات مرتبط در این زمینه را داشته باشد، تجربه کافی و آگاهی به مسایل تحقیقاتی روز این رشته، متخصص بودن یا نبودن مترجم در رشته مکانیک را مشخص می‌کند.

مهندسان مکانیک، طیف وسیعی از سیستم‌ها، محصولات و فرآیندها را همچون انواع موتورها، هواپیما، نیروگاه‌های الکتریکی و سیستم‌های پزشکی تولید می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت که رشته مکانیک بخشی از علم فیزیک است که با استفاده از مفاهیم پایه این علم و صد البته ریاضیات، به بررسی حرکت اجسام و نیروهای وارد بر آنها پرداخته و تلاش می‌کند تا با توجه به نتایج بررسی‌های خود، طرحی نوین در جهت پیشبرد اهداف بشر در زمینه‌های مختلف ارائه دهد. این جنبه‌های کاربردی از علم مکانیک، ترجمه تخصصی مکانیک را در موقعیت پیش نیاز مهمی از فرآیند تولید علم و جنبه‌های کاربردی علم قرار می‌دهد. ترجمیک تجربه‌ی فراوانی در همکاری با واحدهای تحقیق و توسعه نیروگاه‌ها، شرکت‌های پتروشیمی، شرکت‌هایی هوافضایی، نظامی و ... دارد.

ترجمه مقاله مهندسی مکانیک

شما محققین و دانشجویان گرامی می‌توانید با ارائه سفارش در سایت ترجمه تخصصی ترجمیک tarjomic.com به ترجمه مقاله و همچنین ترجمه تخصصی کلیه متون و کتب مورد نظر خود بپردازید. مترجمان مجرب با ترجمه سریع مقالات شما عزیزان در سایت تخصصی ترجمه ترجمیک، همواره در کنار شما بوده تا بدون دغدغه تحقیقات خود را به سرانجام برسانید. در عین حال، ترجمه دانشجویی نیز به عنوان یکی از امکانات سایت تخصصی ترجمیک در جهت خدمت‌رسانی هر چه مطلوب‌تر به شما دانشجویان عزیز، ارائه می‌گردد.

ترجمه مقاله مکانیک از فارسی به انگلیسی و یا از فارسی به انگلیسی به عنوان یکی از خدمات اصلی ترجمیک ارائه می‌گردد. همانطور که ذکر شد در فرآیند تحقیق و توسعه در شرکت‌های بزرگ نیاز به خدمات ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی است. اساتید و دانشجویان نیز در فرآیندهای تحقیقاتی و مطالعاتی خود نیاز به ترجمه تخصصی مقاله ISI دارند. ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی برای ارائه مقاله به ژورنال نیز از مجموعه خدمات تخصصی است که صرف تخصص و تجربه در ترجمه کافی نیست و تسلط به اصول مقاله نویسی، آشنایی با استانداردها و قالب‌های مختلف ژورنال‌ها نیز حائز اهمیت است. ترجمیک با همراهمی مترجمانی که چندین مقاله چاپ شده در ژورنال‌های معتبر دارند، آماده‌ی ارائه خدمات ترجمه تخصصی به اساتید و دانشجویان محترم است.

ترجمه گرایش‌های مهندسی مکانیک

برای مشاهده مجموعه گرایش‌هایی که سایت ترجمه مقاله‌ ترجمیک در آن‌ها به صورت تخصصی ترجمه انجام می‌دهد، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.ترجمه مقاله مهندسی مکانیک، ترجمه فارسی به انگلیسی مکانیک، ترجمه مقاله مکانیک، ترجمه کتاب رشته مکانیک
چرا ترجمیک؟

gift

اعتماد شرکت‌ها و سازمان


ترجمیک با سازمان های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.

gift

دانشگاه شریف


ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و با همکاری صدها مترجم و ویراستار فعالیت می‌کند. ترجمیک هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.

gift

جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی


ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو، ترجمه متون محرمانه، اعزام مترجم همزمان و شفاهی، ترجمه فیلم و صوت، ترجمه رسمی مدارک (مترجم رسمی)، گویندگی و روخوانی متن و ... را با بالاترین کیفیت ارائه می‌نماید.

gift

ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار


مشتری می تواند در طول فرآیند ترجمه با مترجم خود ارتباط مستقیم بگیرد، از پیشرفت کار مطلع شود و اگر نکته‌ای را باید به او تذکر دهد، به صورت مستقیم برای تلگرام مترجم ارسال کند.

gift

ارزیابی تخصصی هر سفارش


تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارشات نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.

gift

پشتیبانی {{24|pNumber}} ساعته


در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.

ارسال سفارش


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی