۶ دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل

فکر رفتن به کشورهای مختلف دنیا برای ادامه تحصیلات و یا حتی شروع تحصیلات در مقطع کارشناسی، فکر بسیاری از افراد را در جامعه امروز ایران درگیر کرده است. سطح بالای علمی در دانشگاه های خارج از کشور خصوصا در رشته هایی که امکانات کمتری در داخل برای آن در نظر گرفته شده و به بیانی دیگر ظرفیت تحصیلی و پیشرفت در آن کمتر است، این تصمیم را در میان اهالی علم بیشتر می کند.

این علاقه در دوره های تحصیلات تکمیلی و بیشتر می باشد. در این بین، همگان به دنبال یافتن بهترین دانشگاه ها هستند؛ آنهایی که علاوه بر سطح علمی بالا، هزینه های تحصیلی و زندگی پایین تری داشته، بتوان از برای اقامت تحصیلی اقدام کرد و رفت و آمد از آن کشور به ایران آسان باشد. اما مهمتر از تمامی این فاکتورها، پذیرش دانشگاه از طرف وزارت علوم و تحقیقات ایران است. تعداد زیادی از دانشگاه های خارج از کشور، توسط این وزارت مورد پذیرش واقع نمی شوند. بنابراین، اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم هرساله لیستی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی در خارج از کشور را ارائه می دهند که دانشجویان می توانند با استناد به آن، بهترین مقصد تحصیلی را برای خود تعیین کرده و برای پذیرش در آن اقدام کنند. این سطح بندی به دسته های ممتاز، خوب، متوسط و ضعیف ارائه می شود.

  1. کشور آمریکا، بیشترین تعداد دانشگاه های ممتاز را در لیست وزارت علوم به خود اختصاص داده است. فرانسه، انگلستان، آلمان و ایتالیا، در رده های بعدی این لیست قرار می گیرند.
  2. دانشگاه هاروارد که بالاترین رتبه در بین دانشگاه های دنیا را به خود اختصاص می دهد، در کشور آمریکا قرار داشته و یک دانشگاه خصوصی می باشد. این دانشگاه یکی از بزرگترین و مهمترین قطب های علمی جهان بوده و هرساله نخبگان زیادی را به خود جذب می کند. بسیاری از افراد برتر و تاثیر گذار دنیا، در این دانشگاه تحصیل کرده و به عنوان استاد در آن مشغول به تدریس هستند.
  3. نام دانشگاه پیرو ماری کوری که در فرانسه واقع شده است نیز در لیست دانشگاه های برتر جهان به چشم می خورد. این دانشگاه جایگاه چهل و ششم جهان را در بر داشته و قدمت بسیار زیادی دارد. فرانسه همیشه به علت محبوبیت زبان خود زبان زد بوده و در سالهای اخیر زبان این کشور و به دنبال آن تقاضا و تحصیل در این کشور نیز مورد استقبال درصد بسیار زیادی از افراد قرار گرفته است.
  4. دانشگاه کمبریج که در کشور انگلستان واقع شده نیز یکی از برترین و پر طرفدارترین دانشگاه های دنیا برای ادامه تحصیلات است. این دانشگاه در بازی زمانی بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲، برترین دانشگاه جهان معرفی شد و از دانشگاه های برتر آمریکا مانند هاروارد نیز اعتبار بیشتری یافت. بسیاری از چهره های برتر دنیا از گذشته های دور تا به حال، در این دانشگاه تحصیل و تدریس کرده اند.
  5. دانشگاه میلان که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا در کشور ایتالیا قرار دارد، بهترین دانشگاه ها را در خود جای داده و هرساله تعداد بیشماری از دانشجویان و متقاضیان تحصیلی از کشور ایران، برای پذیرش در این دانشگاه بزرگ اقدام می کنند.
  6. دانشگاه فنی مونیخ آلمان نیز یکی از برترین دانشگاه های جهان است که در لیست وزارت علوم نیز به عنوان ممتاز شناخته شده است. دوره های بسیار پیشرفته در رشته های فنی، در این دانشگاه بزرگ کشور آلمان که قطب صنعتی جهان است ارائه شده و مکانی بسیار مناسب برای پیشرفت کسانی است که در رشته های فنی قصد ادامه تحصیل را دارند.

برای این که بتوانید در این دانشگاه ها پذیرفته شوید مسلما باید مقالات قوی در بهترین ژورنال ها ارائه دهید. ارائه مقاله زبان اصلی یکی از مهم ترین فاکتورهای پذیرش این دانشگاه ها می باشد. در این راه می توانید مقاله های تخصصی خود را به ترجمیک بسپارید چرا که ترجمه مخصوصا به زبان انگلیسی، هر چند شما به زبان مسلط باشید، کار حرفه ای است و به این صورت اعتبار مقاله خود را، که زمان زیادی را صرف آن کرده اید، بالا می برید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *