روش ایجاد نیم فاصله در ورد

ترجمیک خدمات ترجمه و ویراستاری تخصصی را از ۲۰۰۰ مترجم و ویراستار زبده ترجمیک دریافت کنید:

ارسال سفارش  – ترجمه تخصصی – ویراستاری تخصصی

همانطور که می‌دانید نرم‌افزار Word یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای ماشین‌نویسی دنیاست و یکی از اولین نرم‌افزارهایی است که هر فردی که با کامپیوتر کار می‌کند به آن نیاز پیدا می‌کند. به طور ویژه این نرم‌افزار در سطح دانشجویان، اساتید و پژوهشگران برای مستندسازی مطالعات خود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زیبانویسی و رعایت اصول ماشین‌نویسی از نکات  مهم در مستندسازی است. رعایت نیم‌فاصله علاوه بر اینکه به زیبایی متن کمک می‌کند در روان‌خوانی متن تاثیر بسزایی دارد. یکی از نکاتی که گروه ویراستاری ترجمیک در پایش نهایی مطالب ارسالی برای مشتریان نسبت به آن حساسیت بالایی نشان می‌دهد، رعایت نیم‌فاصله در متن است.

در همین راستا، قبل از این مطلبی با عنوان “روش‌های تایپ نیم‌فاصله در ورد” توسط تیم ترجمیک ارائه گردیده بود که ‌می‌توانید آن‌را مطالعه نمایید. در ادامه‌ی آن مطلب، روش تنظیمات کلیدهای میانبر برای نیم‌فاصله بیان خواهد شد.

روش ایجاد نیم‌فاصله در ورد و یا تنظیم کلید میانبر نیم‌فاصله

  • در برنامه Word روی منوی Insert در بالای صفحه کلیک کنید. گزینه Symbol را در انتهای سمت راست نوار خواهید دید. با کلیک روی آن و انتخاب More Symbol  وارد صفحه تنظیمات خواهید شد.
  • در صفحه Symbol که مشاهده می‌کنید وارد تب Special Characters شوید.

  • روی گزینه‌ی Optional Hyphen کلید کنید و بعد از آن کلید Shortcut key را کلیک کنید.
  • صفحه ای به نام Customize Keyboard برای شما باز شده است. در اینجا می‌توانید کلید ترکیبی که مد نظر شماست را تنظیم نمایید. دقت کنید کلیدهایی که برای نیم‌فاصله عمومیت دارند – + Ctrl و Ctrl+Space است. برای این تنظیم روی بخش متنی Press new shortcut key کلیک کنید. همینجا کلید ترکیبی مد نظر را بزنید.

  • روی کلید Assign کیلیک کنید و بعد از آن این صفحه را ببندید.

تنظیمات صورت گرفت. بعد از این شما با فشردن کلیدهای ترکیبی که تعریف کرده‌اید می‌توانید از نیم‌فاصله استفاده کنید.

همانطور که بیان گردید، سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در زمینه‌ی ترجمه تخصصی متون، ویراستاری تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب توسط متخصصین این امر که غالبا تحصیل کرده‌ی دانشگاه‌های برتر ایران و جهان هستند به ارائه‌ی خدمات تخصصی ترجمه و ویراستاری می‌پردازد. برای مشاهده‌ی قیمت ترجمه و خدمات به صفحه داخلی مربوطه مراجعه نمایید. در صورت وجود هرگونه سوال در هر وقت از شبانه‌روز با تیم پشتیبانی ترجمیک تماس حاصل نمایید.

6 دیدگاه در «روش ایجاد نیم فاصله در ورد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.