قابلیت تعریف واژه‌نامه شخصی به ترجمیک اضافه شد!

در ترجمه تخصصی یکی از مواردی که به طور جدی در بالا بردن کیفیت ترجمه تاثیرگذار است، انتخاب مناسب معنای تخصصی لغات است. گاهی عدم وجود واژگان یگانه در لغات تخصصی، ترجمه را به متنی سلیقه‌ای تبدیل می‌کند. در متون علمی، حقوقی و پژوهشی، علی‌رغم بالا بودن کیفیت ترجمه، این مساله گاهی باعث نارضایتی مشتری می‌گردد. سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در راستای بالا بردن کیفیت نهایی و هم‌چنین رضایت مشتریان از ترجمه، امکان افزودن لغات شخصی را برای مشتریان عزیز فراهم کرده است. در این طرح بعد افزودن واژه‌نامه تخصصی توسط مشتری، مترجمان در فرآیند ترجمه از این لغات استفاده خواهند کرد. این لغات برای همیشه در بانک اطلاعاتی مشتری باقی خواهند ماند و برای هر سفارشی، مترجمان آن را مشاهده و از آن استفاه خواهند کرد. قطعا تعامل و ارتباط با مترجم در حین فرآیند ترجمه، نتیجه مطلوب‌تری از ترجمه تخصصی را برای مشتریان رقم خواهد زد که این امکان نیز برای مشتری و مترجم فراهم شده است.

افزودن واژگان تخصصی

روش اول
برای افزودن واژگان تخصصی دو روش وجود دارد. در روش اول، سمت راست پنل کاربری مشتری، بر روی واژه‌نامه شخصی کلیک کنید. همانطور که در تصویر قابل مشاهده است، لیستی در اختیار شما قرار می‌گیرد که شما با وارد کردن: زبان، زمینه، کلمه و معنای آن و فشردن کلید ثبت، واژگان تخصصی خود را به بانک اطلاعاتی شخصی خود خواهید افزود. بعد از این برای هر سفارشی که در سامانه‌ی ترجمیک ثبت کنید، مترجمان از این کلمات در ترجمه‌ متون شما استفاده خواهند کرد.

 

جامع‌ترین پلتفرم خدمات ترجمه و ویراستاری
استخدام مترجم و ویراستار کاملا دورکاری!

روش دوم
در روش دوم، امکان افزودن یک واژه بر روی یک سفارش است. البته لازم به ذکر است که این واژگان هم در بانک اطلاعاتی شما ذخیره می‌مانند و در سفارشات بعدی امکان استفاده از آن‌ها امکان پذیر است. همانطور که در تصویر مشخص است، در بخش جزئیات سفارش، بخش واژگان تخصصی سفارش امکان ثبت واژگان جدید را خواهید داشت.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک توسعه یافته در مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در حوزه انواع خدمات ترجمه تخصصی در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت است. مترجمان ترجمیک از بهترین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها انتخاب شده‌اند. سایت ترجمه تخصصی با پایش کیفیت تمام سفارشات ثبت شده توسط مترجمان، کیفیت پایداری را در خدمات ترجمه تخصصی مقالات، ترجمه تخصصی کتاب، ترجمه اسناد اداری و حقوقی به وجود آورده است. از جمله‌ی دیگر خدمات سایت ترجمه تخصصی، می‌توان به ترجمه حضوری و اعزام مترجم همراه، ترجمه‌ی وب‌سایت و ترجمه زیرنویس فیلم اشاره کرد. ما در ترجمیک آماده‌ی ارائه خدمات ترجمه به افراد، دانشگاهیان، سازمان‌ها، ادارات و انتشارات هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۴.۷۵/۵ (۴)

به این پست نمره دهید

2 دیدگاه در “قابلیت تعریف واژه‌نامه شخصی به ترجمیک اضافه شد!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *