تولید محتوا برای محصولات غیرجذاب

چگونه برای محصولات کسل‌کننده، محتوا بنویسیم؟

منظور ما از سئو و تولید محتوا برای محصولات غیرجذاب و کسل‌کننده، محصولاتی است که نوشتن محتوای هیجان‌انگیز برای آنها واقعا سخت است. محصولاتی مانند بیمه خودرو، گیره کاغذ یا سیستم ایمنی آسانسور از این قبیلند. این محصولات در زندگی ما نقش مهمی دارند ولی نوشتن محتوای جالب و خلاقانه، برای آن‌ها سخت است.

همه نویسندگان محتوا لحظاتی را تجربه کرده‌اند که که نتوانسته‌اند، محتوای مناسب و جذابی را بنویسند. تولید محتوای متنی هیجان‌انگیز برای بعضی محصولات واقعا دشوار است ولی غیرممکن نیست. هم‌چنین این محصولات برای این‌که در بازار به فروش بروند، به تولید محتوای متنی و سئو نیاز دارند. وظیفه شما به عنوان نویسنده محتوا این است که برای این محصولات، محتوایی مخاطب‌پسند بنویسید.

برای آشنایی با شیوه‌های تولید محتوا و سئو برای محصولات غیرجذاب، در ادامه این پست وبلاگ ترجمیک همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:

سئو چیست؟ بررسی مفاهیم مقدماتی سئو برای افراد مبتدی

نکات اساسی و اصولی سئو را راعایت کنید

صرف نظر از این‌که چه محصولی را می‌فروشید، همیشه باید مطمئن شوید که اصول سئو سایت شما درست است. با رعایت اصول سئو به گوگل نشان می‌دهید که محصول شما ارزش نشان دادن به جست و جوگران در اینترنت را دارد. این بدان معنی است که شما باید تلاش مناسبی را برای موارد زیر انجام دهید:

  • تحقیق کلمات کلیدی
  • ساختار سایت
  • سئو فنی

آیا واقعا محصول شما خسته‌کننده است؟

گاهی اوقات ما احساس می‌کنیم که محصولی، خسته‌کننده است اما واقعا این‌گونه نیست. شما بیمه نمی‌فروشید؛ بلکه شما ایمنی و تضمین را به مخاطبان می‌فروشید. شما گیره کاغذ نمی‌فروشید بلکه شما در حال فروختن ابزاری برای تمیز کردن یا سازمان‌دهی یک میز اداری نامرتب هستید. از چکش برای کوبیدن میخ استفاده نمی شود بلکه از آن برای آویزان کردن نقاشی دلنواز بر دیوار خانه استفاده می‌شود.

اگر به هدف محصول خود برای خریداران دقت کنید، داستانی جذاب برای بیان کردن پیدا می‌کنید. سئو برای محصولات خسته‌کننده می‌تواند که کمتر در مورد خود محصول باشد. در عوض، تمرکز باید روی هدف محصول و شیوه استفاده از آن باشد. این فقط اولین قدم است. در مورد محصولات خود متواضع نباشید و از زاویه دید مشتری به آنها نگاه کنید.

برای تولید محتوا و سئو برای محصولات خسته‌کننده به کاربرد و هدف آن محصول فکر کنید نه خود محصول
برای تولید محتوا و سئو محصولات خسته‌کننده به کاربرد و هدف آن محصول فکر کنید نه خود محصول

به دسته‌بندی کلی محصول فکر کنید نه خود محصول

حتی با در نظر گرفتن هدف محصول شما، نوشتن محتوای جذاب برای هر یک از ۱۵۰۰ نوع پیچ شما فوق‌العاده سخت است. بله، برخی ممکن است که کاربردهای دیگری نسبت به بقیه داشته باشند، اما در نهایت پیچ، پیچ است.

هنگامی که سئو و تولید محتوا برای هر صفحه محصول سخت است (البته هیچ‌وقت کاملا غیرممکن نیست)، نگاه دقیق‌تری به صفحه دسته‌بندی محصولات خود بیندازید. همانند نکته قبلی که بیان کردیم، به هدف دسته‌بندی محصول خود نگاه کنید، نه به خود محصول واقعی.

مطالب مرتبط:

۹ نکته برای نوشتن پست‌های وبلاگی سئومحور

ایده‌های محتوا برای محصولات خسته‌کننده

شاید فکر کنید که محتوای سئوشده برای محصولات خسته‌کننده فقط باید آموزنده باشد اما در واقعیت شما انتخاب‌های دیگری هم دارید. شما می‌توانید بر محتوایی تمرکز کنید که مردم بخواهند آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. بنابراین، شاید بهتر است که به محتواهای سرگرم‌کننده مانند ویدئویی خنده‌دار از محصولتان فکر کنید.

حتی می‌توانید که از میم‌ها برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید. ما امروزه بسیاری از آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌بینیم، درست است؟

برای هر محصولی ایده‌های خلاقانه‌ای برای تولید محتوا وجود دارد
برای هر محصولی ایده‌های خلاقانه‌ای برای تولید محتوا وجود دارد

هم‌چنین صفحه محصول شما تنها مکان مناسب در وب سایت شما برای اطلاع رسانی به مردم نیست. در سایر محتواهای خود نیز به تبلیغ محصولات و خدمات خود بپردازید. چرا به ایجاد یک وبلاگ فکر نمی‌کنید؟ وبلاگ مکانی عالی برای عمیق‌تر صحبت کردن در مورد محصولات شما است. بدیهی است که داشتن وبلاگ برای کمک به تولید محتوای متنی و سئوی محصولات خسته‌کننده، عالی است.

رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های رقبای خود را بررسی کنید

شما تنها کسب و کار فعال در صنعت خود نیستید، بنابراین احتمالا با بررسی رقبای خود، ایده‌های خوبی در مورد این‌که چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید، به دست خواهید آورد. بررسی کنید که رقبا چه کاری انجام می‌دهند، آیا محصولی مشابه با برند شما دارند یا خیر و بر اساس آن استوری‌ها، پست‌های وبلاگ و لندینگ‌پیج‌های خود را بهبود بخشید.

مطالب مرتبط:

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو

یاد بگیرید اما تقلید نکنید. تقلید در تولید محتوا ارزشی ندارد. مخاطب به دنبال محتواهای منحصر به فرد است و چنین محتوایی را از شما می‌خواهد. گوگل نیز به راحتی محتواهای کپی‌شده را شناسایی می‌کند. پس الهام بگیرید ولی تقلید نکنید.

ایده‌های محتوایی برای محصولات خسته‌کننده
ایده‌های محتوایی برای محصولات خسته‌کننده

با کاربران خود صحبت کنید

با کاربران خود صحبت کنید، داستان‌های آن‌ها را بشنوید و آن‌ها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا تعامل خود با مشتریان را افزایش دهید. ایجاد حس هم‌بستگی، محرکی عالی برای بسیاری از افراد است. بیان داستان، باعث افزایش جذابیت محصولات می‌شود.

داستان‌ها همیشه یکی از مهم‌ترین ابزارهای برندینگ و افزایش فروش بوده‌اند و خواهند ماند. به گروه‌های اجتماعی مشابه، رده‌های سنی و … فکر کنید. با کاربران خود صحبت کنید و داستان آن‌ها را با بقیه به اشتراک بگذارید (البته با حفظ حریم شخصی).

راهنمایی جامع بنویسید

مردم همیشه به دنبال راه‌حل‌ها هستند. چگونه از بیمه مسافرتی استفاده کنیم؟ چگونه ماشین خراب‌شده را تعمیر کنیم؟ همه این‌ها ایده هستند. سوالات مخاطبان خود را شناسایی کنید و از آن‌ها برای تولید محتوا استفاده کنید. مقالاتی را بنویسید که مردم را راهنمایی می‌کند تا از محصول شما استفاده کنند و به آن‌ها بگویید که چه کاری باید انجام دهند.

اگر بیمه مسافرتی می‌فروشید، بازدیدکنندگان شما می‌خواهند بدانند که در صورت نیاز به استفاده از بیمه، باید چه کنند؟ چگونه باید با شما صحبت کنند؟ همه این سوالات ایده‌‌‌ای برای تولید محتوا هستند.

مطالب مرتبط:

چگونه دغدغه‌ها و سوالات مخاطبان را پیدا کنیم؟

از محتوای ویدئویی استفاده کنید

شاید حتی بیشتر از مقالات نوشته‌شده، مردم ویدئوها را تماشا کنند. امروزه تماشای ویدئوهای مربوط به محصولی که قصد خرید آن را دارید، به امری عادی تبدیل شده است. ویدئوهای نظرات مشتریان خود را منتشر کنید (البته با کسب اجازه از آنان).

از نقطه نظر برند، شما فیلم‌های توضیح محصولات و فیلم‌های آموزشی را دارید. ارائه ویدئوهای آموزشی در رابطه با شیوه استفاده از محصولات، برگ برنده شما است.

داستان‌سرایی را شروع کنید

قصه‌گویی موثر است و باعث می‌شود که محصولات شما بیشتر و بیشتر دیده شوند. رسانه‌های اجتماعی برای این کار بسیار عالی هستنداما وبلاگ هنوز هم بهترین شیوه برای بیان داستان محصول و برند است. داستان‌ها تاثیر مثبتی بر درک مشتری از یک نام تجاری و همچنین تمایل به خرید او دارند. داستان‌ها می‌توانند بر رفتار خریداران تاثیر بگذارند. داستانی تهیه کنید که مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

از اعداد استفاده کنید

خلاق باشید و خارج از چارچوب فکر کنید! بدیهی است که گفتن این حرف، آسان‌تر از انجام آن است. اما اگر کمی خارج از چارچوب فکر کنید، از تعداد ایده‌های محتوایی که به آن می‌رسید، شگفت‌زده خواهید شد. نوشتن محتواهایی با عنوان ۵ نکته‌ای که باید درباره محصول آ بدانید، شروعی مناسب است.

بازدیدکنندگان به این ایده‌ها جذب می‌شوند. پس از این سبک ایده‌ها غافل نشوید.

مطالب مرتبط:

چگونه‌ از تگ‌ها در تولید محتوا استفاده کنیم؟

سخن پایانی

در صورت تلاش‌های موثر، نتیجه آن را هم خواهید دید. اگر محتوای جذابی برای محصولات کسل‌کننده و غیرجذاب ایجاد کنید، برنده شمایید. این کار باعث افزایش برتری شما نسبت به رقبا می‌شود. شما تنها فردی نیستید که با چالش‌های تولید محتوا درگیرید؛ همه رقبای شما نیز چنین وضعیتی دارند.

پس با تولید محتوای خلاقانه و جالب، فروش محصولات خود را افزایش دهید.

تولید محتوا مهارتی تخصصی است که به ذوق و قریحه نیاز دارید. با توجه به اهمیت بالای تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ، از تولید محتوا غافل نشوید! با خیالی آسوده سفارش تولید محتوا خود را به ترجمیک بسپارید.

3 دیدگاه در «چگونه برای محصولات کسل‌کننده، محتوا بنویسیم؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.