ترجمه تخصصی حسابداری


حسابداری یک فعالیت خدماتی است که اطلاعات مالی مربوط به واحدهای اقتصادی را جمع‌آوری، طبقه‌بندی، ثبت و خلاصه كرده تا در انواع تصمیم‌گیری‌های اقتصادی سرمايه گذارها، اعتبار دهندگان و مديران مورد بهره‌ برداری قرار گیرد. در کنار آن حسابرسی فرآیند سیستماتیک جمع‌آوری و ارزیابی منصفانه شواهد مربوط به این فعالیت‌ها و وقایع اقتصادی، به منظور تعیین میزان انطباق اظهارات بیان شده توسط مدیریت مجموعه با معیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج آن می‌باشد.

پیشینه حسابداری و حسابرسی در ایران به اولین تمدن‌های شکل گرفته در این سرزمین برمی‌گردد و به طور خاص بر طبق اسناد و شواهد تاریخی از ایران باستان، در دوره هخامنشیان، نظام مالی منسجمی برقرار بوده و حساب درآمد و مخارج حکومت، با جزئیات و به دقت ثبت و نگه‌داری می‌شد. همچنین نظارت حکومت بر کارکنان خود و بررسی و ارزیابی اعمال والیان و مامورین دولتی را می‌توان به منزله حسابرسی آن در دوران در نظر گرفت.

با تأسیس اولین آموزشگاه‌های عالی و دانشکده‌های خصوصی مانند آموزشگاه عالی حسابداری شرکت ملی نفت ایران یا دانشکده علوم اداری و موسسه عالی حسابداری در اواسط دهه 1330، این رشته به صورت آکادمیک در ایران مطرح گردید، اما چند دهه طول کشید تا به مرور گرایش‌های مختلف آن، همگام با موسسات و دانشگاه‌های بین المللی راه‌اندازی شد. مهم ترين شاخه‌هاي حسابداري عبارت از حسابداري صنعتي، حسابداري مالي، حسابرسي، حسابداري دولتي و حسابداري مديريت است که در سطوح بالاتر گرایشات مختلفی برای هر یک وجود دارد. نگرش نوين به منابع انساني نیز به عنوان يكي از موثرترين عوامل مولد در ايجاد درآمد موسسات، يكي از مباحث جديد در دانش حسابداري به شمار می‌رود.

ترجمه مقالات حسابداری

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک tarjomic.com برای ترجمه مقاله و ترجمه تخصصی متون و کتب مرتبط با این رشته، از طریق این وب سایت، همراه شما هستیم. ما همواره تلاش می‌کنیم تا با ترجمه فوری مقالات مورد نیاز شما عزیزان، هر چه بهتر و سریع‌تر در جهت اهداف شما برای ارتقای دانش، گام برداریم. به منظور ترجمه مقاله تخصصی در زمینه حسابداری و حسابرسی، ما از مترجمین توانمند و مجربی استفاده می‌کنیم که ضامن کیفیت کار ما بوده و در عین حال تسهیلاتی را برای دانشجویان محترم، به منظور ترجمه مقالات تخصصی آنها، تحت عنوان ترجمه دانشجویی با قیمت مناسب در نظر گرفته‌ایم.

آخرین مطالب وبلاگ ترجمیکدرباره درگاه ترجمیک


گروه ترجمیک، یک هسته دانش بنیان متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف است. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی انگلیسی و فارسی ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

ثبت نام مترجم

تماس با ما


  • {{'021-33306064' | pNumber}}
  • tarjomic@gmail.com
شبکه های اجتماعی

خانه | شرایط و ضوابط | ثبت نام مشتری | ثبت نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما

www.tarjomic.com - {{1396|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.