آزمون آیلتس در مشهد

یافتن سازمان معتبر برای برگزاری آزمون آیلتس، از جمله دغدغه‌های اصلی بسیاری از داوطلبان این آزمون است. اگر ساکن مشهد و به دنبال موسسه‌ای معتبر در این زمینه هستید، به صفحه درستی آمدید! در این صفحه مراکزی را که آزمون اصلی آیلتس را در مشهد برگزار می‌کنند به شما معرفی می‌کنیم.

نقشه ایران
دوره آنلاین آیلتس

ما در دبستان ترجمیک، شما را در مسیر آمادگی آزمون آیلتس همراهی می‌کنیم. تمامی دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک به صورت آنلاین برگزار می‌شوند. از این رو از هر نقطه‌ای امکان شرکت در دوره‌ها را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر از دوره‌ها به صفحه آیلتس دبستان ترجمیک مراجعه کنید.

دوره‌های آنلاین آیلتس

کلاس گروهی آیلتس در مشهد

ما در دبستان ترجمیک، دوره‌های آنلاین آیلتس را در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می‌کنیم. این دوره‌ها به صورت جامع برگزار می‌شوند و روی هر چهار مهارت شما یعنی Writing, Speaking, Listening ,‌Reading تمرکز می‌شود.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف شرکت در کلاس‌های گروهی و آنلاین را به سایر شیوه‌های آموزشی ترجیح می‌دهند. برخی از این دلایل به شرح زیر است.

تعامل بیشتر تعامل بیشتری خواهید داشت.
حضورآسان در کلاس می‌توانید از هر نقطه‌ای از جهان در کلاس‌ها حضور پیدا کنید.
صرفه جویی زمانی با حذف مسیر رفت و آمد ، در زمان صرفه‌جویی خواهید کرد.
استفاده مجدد با توجه به برگزاری آنلاین کلاس‌ها، امکان ضبط جلسات وجود دارد. در نتیجه می‌توانید محتوای هر جلسه را بارها مشاهده کنید.
هزینه کمتر هزینه کمتری نسبت به کلاس‌های گروهی دارد.

دوره‌های دبستان ترجمیک به سه شیوه فشرده، نیمه‌فشرده و غیرفشرده برگزار می‌شوند. از این رو با توجه به زمان شما، گزینه‌های مختلفی در مقابل‌تان قرار دارد.

دوره‌های دبستان ترجمیک به سه شیوه فشرده، نیمه‌فشرده و غیرفشرده برگزار می‌شوند. از این رو با توجه به زمان شما، گزینه‌های مختلفی در مقابل‌تان قرار دارد.

تنها کافی است به صفحه دوره های آنلاین آیلتس دبستان ترجمیک مراجعه کنید.

کلاس خصوصی آیلتس در مشهد

بسیاری از داوطلبان آزمون آیلتس، به دلایل گوناگونی، کلاس‌های خصوصی را ترجیح می‌دهند. در کلاس‌های خصوصی تمام تمرکز استاد بر روی پیشرفت شما است. به همین جهت اگر فرصت کمی برای دریافت مدرک آیلتس دارید، شرکت در دوره‌‌های خصوصی را به شما توصیه می‌کنیم.

کلاس خصوصی آیلتس

ما در دبستان ترجمیک، خدمات ‌آموزشی خود را در قالب کلاس‌های خصوصی نیز ارائه می‌دهیم. به صفحه کلاس خصوصی در دبستان ترجمیک مراجعه کنید. پس از مراجعه به صفحه کلاس خصوصی، رزومه اساتید مختلف را مشاهده خواهید کرد و بر اساس میل و شرایط خود، زمان کلاس را با استاد مورد نظر نهایی کنید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی داشتید یا در هر یک از مراحل با مشکل مواجه شدید، با ما تماس بگیرید. پشتیبانی ۲۴ ساعته دبستان ترجمیک، در خدمت شماست!
کلاس خصوصی آیلتس مشهد

موسسات برگزارکننده آزمون ماک آیلتس در مشهد

پیش از شرکت در آزمون آیلتس، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1

با توجه به هزینه بالای آزمون آیلتس در ایران، توصیه فراوان می‌شود که پیش از شرکت در آزمون اصلی، حتما در آزمون‌های ماک آیلتس نیز شرکت کنید. شرکت در آزمون ماک آیلتس به شما این فرصت را می‌دهد که با پرداخت هزینه‌ای بسیار پایین‌تر، آزمون اصلی را تجربه کنید.

2

پیش از روز آزمون آیلتس، حتما مسیرهای منتهی به حوزه امتحانی را بررسی کنید. ترافیک را در نظر بگیرید و در مناسب‌ترین زمان حرکت کنید. این کار باعث می‌شود بخش زیادی از استرس و اضطراب روز آزمون خود را کنترل کنید.

3

۴۵ دقیقه پیش از شروع آزمون در محل آزمون حاضر شوید. در این صورت با فضای آزمون بیشتر آشنا می‌شوید و عملکرد بهتری خواهید داشت.

برای آشنایی با آزمون ماک آیلتس و مراکز معتبربرگزاری آن درایران، به صفحه آزمون ماک آیلتس مراجعه کنید.

آیلتس تهران

محل برگزاری آزمون کتبی: مشهد، چهارراه خیام، بلوار شاهد، هتل هما۲

محل برگزاری آزمون اسپیکینگ: مشهد، نبش هاشمیه۶، برج آبان پلازا، واحد اداری ۴۰۹، موسسه زبان‌های خارجی حافظ

نوع آزمون‌ها: آکادمیک و جنرال

توجه داشته باشید که این موسسه در مشهد تنها آزمون آیلتس را به صورت کاغذی برگزار می‌کند.

برای مشاهده ساعت‌ و روزهای برگزاری آزمون آیلتس در آیلتس تهران به صفحه زیر مراجعه کنید.

عصر دین و دانش

محل برگزاری آزمون کتبی: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، ابتدای جاده طرقبه، نرسیده به ویلا شهر ، سمت چپ، هتل ثامن مشهد

محل برگزاری آزمون اسپیکینگ: مشهد، بلوار سجاد، بین سجاد ۱۴ و ۱۶، پلاک ۳۴۲ ، طبقه دوم (موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس)

نوع آزمون‌ها: آکادمیک و جنرال

توجه داشته باشید که این موسسه در مشهد تنها آزمون آیلتس را به صورت کاغذی برگزار می‌کند.

برای مشاهده ساعت‌ و روزهای برگزاری آزمون آیلتس در آیلتس تهران به صفحه زیر مراجعه کنید.

ایرسافام

محل برگزاری آزمون کتبی:

محل برگزاری آزمون اسپیکینگ:

(در حال حاضر امکان ثبت نام از طریق سایت ایرسافام برای آزمون آیلتس وجود ندارد)

نوع آزمون‌ها: آکادمیک و جنرال

توجه داشته باشید که این موسسه در مشهد تنها آزمون آیلتس را به صورت کاغذی برگزار می‌کند.

برای مشاهده ساعت‌ و روزهای برگزاری آزمون آیلتس در آیلتس تهران به صفحه زیر مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام در آزمون آیلتس چه قدر است؟

هزینه شرکت در آزمون آیلتس ۲۲۰ دلار است. از همین رو طبق آخرین آپدیت (آبان ۱۴۰۱) هزینه این آزمون ۶۱.۵۱۰.۴۰۰ ریال می‌باشد. (این قیمت با توجه به نوسانات ارز، متغیر است).

پیش از شرکت در آزمون آیلتس باید مهارت‌های خود را بسنجید و برای بهبود و تقویت آن‌ها تلاش کنید. با شرکت در تعیین سطح آیلتس دبستان ترجمیک ، از سطح خود مطلع شوید و با شرکت در دوره‌های دبستان ترجمیک، مهارت‌های‌تان را بهبود ببخشید.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از معتبرترین و استانداردترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی است. این آزمون در بیش از ۳۴۰۰ موسسه علمی و پژوهشی به رسمیت شناخته می‌شود و به عنوان یکی از شروط اصلی اخذ ویزا از بسیاری از کشورها به حساب می‌آید.

آزمون آیلتس در بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی برگزار می‌شود. آزمون آیلتس توسط دو موسسه IDP و شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) برگزار می‌شود. نتیجه این آزمون دو سال اعتبار دارد. به این معنی که از زمانی که آزمون می‌دهید تا دو سال فرصت دارید مدرک آيلتس خود را به موسسات گوناگون ارائه بدهید.

ایران یکی از کشورهای برگزارکننده آزمون‌ آیلتس است. در بسیاری از شهرهای ایران آزمون آیلتس برگزار می‌شود. در ادامه شما را با مراکز برگزاری آزمون آیلتس در مشهد آشنا می کنیم

هزینه ثبت نام

انواع آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس دو نوع است:

آیلتس آکادمیک(Academic IELTS)

آیلتس جنرال(General IELTS)

هدف شما از مهاجرت است که تعیین می‌کند در کدام آزمون شرکت کنید. اگر هدف‌تان مهاجرت تحصیلی است، باید در آیلتس آکادمیک شرکت کنید و در صورتی که قصد مهاجرت کاری دارید، باید در آیلتس جنرال شرکت کنید.

شرایط برگزاری و مدت زمان آزمون در هر دو نوع کاملا یکسان است. تفاوت این دو نوع آزمون در بخش Reading , Writing آن‌هاست.محتوای آزمون در این دو بخش متفاوت است و متقابلا نمره‌دهی در این دو بخش نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

برای مثال کسب نمره ۳۰ از ۴۰ در آزمون آیلتس جنرال برابر با نمره ۲۳ از ۴۰ در آیلتس آکادمیک است.

اجزا آزمون آیلتس چیست؟

در آزمون آیلتس چهار مهارت زبانی شما یعنی شنیداری (Listening)، مکالمه (Speaking) درک متن (Reading)، نوشتاری (Writing) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شما در هر یک از مهارت‌ها نمره‌ای در بازه ۰ تا ۹ را کسب می‌کنید و در نهایت نمره نهایی‌تان، میانگینی از این ۴ نمره خواهد بود.

اجزا آزمون آیلتس

(Reading) درک متن

بخش ریدینگ آزمون آیلتس شامل ۴۰ سوال است. شما ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا به این ۴۰ سوال پاسخ دهید. بخش ریدینگ آزمون آیلتس شامل سه متن است. در آزمون آیلتس جنرال موضوع متن‌ها درباره موضوعات عمومی است و متن آن‌ها از مجلات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها الهام گرفته شده است. در مقابل آزمون آیلتس آکادمیک متون جنبه علمی و آکادمیک دارند و افراد برای تحلیل آن‌ها باید متخصص باشند.

انواع سوالات در بخش درک متن زبان آیلتس به شرح زیر است:‌

 • Short-answer questions
 • Sentence completion
 • Matching lists/phrases
 • Multiple choice
 • Choosing a heading for a paragraph
 • Classification
 • Yes, no or not given
 • Notes/summary/diagram/flow chart/table completion
 • True, false or not given

ورک شاپ تخصصی ریدینگ دوره مرتبط: ورک‌شاپ تخصصی ریدینگ

نوشتاری (Writing)

آزمون آیلتس دو نوع است:

Task 2

Task 1

انواع سوالات در بخش درک متن زبان آیلتس به شرح زیر است:‌

به طور کلی، شما ۶۰ دقیقه زمان دارید تا درباره دو موضوع مشخص شده، متن بنویسید. رایتینگ آزمون آکادمیک کمی تخصصی‌تر از آزمون جنرال است و نیاز به آشنایی با کلمات تخصصی‌تر دارد

انواع سوالات رایتینگ آیلتس در آزمون جنرال به شکل زیر است:

 • Formal letter
 • Semi-formal letter
 • Informal letter (also known as personal letter)
 • Bar chart
 • Pie chart
 • Line graph
 • Table
 • Diagram
 • Flow chart
 • Map
 • Process
 • Multiple charts

و در آخر، در تسک دوم رایتینگ آیلتس آکادمیک سوال‌ها به شرح زیر خواهد بود:

 • Advantage/disadvantage
 • Agree/disagree
 • Discussion
 • Cause and effect
 • Problem and solution
 • Two-part question

ورک‌شاپ تخصصی رایتینگ دوره مرتبط: ورک‌شاپ تخصصی رایتینگ

(Listening) شنیداری

در بخش لیسنینگ آزمون آیلتس ۴۰ دقیقه فرصت دارید تا به ۴۰ سوال پاسخ دهید! توجه داشته باشید که فایل صوتی تنها و تنها یک بار پخش می‌شود. پیش از شروع فایل صوتی فرصت دارید تا سوالات را بررسی کنید. همچنین بعد از آزمون نیز ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا پاسخ‌های‌تان را وارد پاسخنامه کنید.

توجه داشته باشید که ۱۰ دقیقه زمان برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخنامه تنها برای آزمون کتبی است. شما در آزمون کامپیوتری تنها ۲ دقیقه برای این کار زمان دارید!

(Speaking) مکالمه

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس دارای سه بخش است و جمعا بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان می‌برد.

 • بخش اول: شامل سوالاتت شخصی
 • بخش دوم: مونولوگ به مدت حداکثر دو دقیقه درباره موضوع مطرح شده
 • بخش سوم: شامل سوالات کلی و اجتماعی عموما مرتبط با موضوع بخش دوم)

کل آزمون اسپیکینگ ضبط می‌شود و در نهایت برای موسسه برگزارکننده آزمون آیلتس ارسال می‌شود

ورک‌شاپ تخصصی اسپیکینگ دوره مرتبط: ورک‌شاپ تخصصی اسپیکینگ

پیش از شرکت در دوره‌های دبستان ترجمیک، باید در تعیین سطح شوید. تعیین سطح در دبستان ترجمیک به سه شیوه آنلاین، تلفنی و حضوری انجام می‌شود. برای تعیین سطح، به صفحه زیر مراجعه کنید.

تعیین سطح دوره‌های آیلتس
تعیین سطح

اگر برای ثبت نام در دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک نیاز به مشاوره دارید، ما در دبستان ترجمیک به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوالات شما هستیم. کافی‌ست در بخش زیر درخواست مشاوره دهید. در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.