دوره‌های آنلاین آیلتس
دبستان ترجمیک

مهارت‌های مورد نیاز برای آزمون آیلتس را با دوره‌های جامع در مدت زمان کوتاه فرا بگیرید.

تمام مهارت‌های مورد نیاز برای آزمون آیلتس را در مدت زمان کوتاه فرابگیرید.

دوره در سطوح مختلف دوره در سطوح مختلف دوره مختلف
وبینارهای تخصصی وبینارهای تخصصی
مشاوره رایگان تخصصی مشاوره رایگان تخصصی مشاوره رایگان
برنامه‌ریزی شخصی برنامه‌ریزی شخصی

درخواست مشاوره رایگان

درخواست مشاوره خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید، متخصصان ترجمیک شما را در این مسیر همراهی می‌کنند.

(الزامی)
(الزامی)

{{error_text}}

{{error_text2}}

{{message_text}}

همچنین می‌توانید با شماره۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

جدول مشخصات دوره‌های گروهی آیلتس

در جدول زیر هزینه دوره‌های مختلف آیلتس همراه با حداقل سطح مورد نیاز برای شرکت در آن ذکر شده است. برای تعیین سطح خود به صفحه تعیین سطح و برای مشاوره و دریافت هزینه‌های کلاس خصوصی با شماره ۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

دوره طول دوره حداقل سطح هزینه
Fundamental ۳۰ ساعت Intermediate ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
Pre-IELTS ۳۰ ساعت Upper-Intermediate ۲,۲۰۰,۰۰۰ تومان
IELTS ۳۰ ساعت Pre-advanced ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
Writing ۱۵ ساعت Upper-Intermediate ۷۵۴,۰۰۰ ۶۰۸,۰۰۰ تومان
Reading ۲۰ ساعت Upper-Intermediate ۹۸۵,۰۰۰ ۷۸۸,۰۰۰ تومان
Listening ۱۴ ساعت Upper-Intermediate ۵۸۰,۰۰۰ ۷۱۵,۰۰۰ تومان
Speaking ۲۰ ساعت Upper-Intermediate ۹۸۵,۰۰۰ ۷۸۸,۰۰۰ تومان

تعیین سطح آنلاین در دبستان ترجمیک

اگر هنوز در آزمون آیلتس شرکت نکرده‌اید، به صفحه تعیین سطح بروید و با استفاده از یکی از روش ها سطح خود را بدست آورید. در ادامه نمره خود را با جدول زیر مقایسه کنید و با توجه به سطح‌تان در دوره مربوطه شرکت نمایید.

نمره سطح
کمتر از ۴ Fundamental یا Basic IELTS
۴-۵ Pre-IELTS
۵ به بالا IELTS
IELTS band سطح
4-5 B1
5.5-6.5 B2
7-8 C1

شیوه کار دوره‌های آنلاین آیلتس دبستان ترجمیک

آزمون آیلتس (IELTS) یکی از آزمون‌های بین‌المللی انگلیسی است که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. در این آزمون چهار مهارت شما یعنی Speaking, Listening, Writing, Reading مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دبستان ترجمیک، با آگاهی از اهمیت بالای آزمون آیلتس، به برگزاری دوره‌های آزمون آیلتس می‌پردازد. تمامی دوره‌های آیلتس در دبستان ترجمیک آنلاین هستند و در فضای اسکای‌روم (Skyroom) برگزار می‌شوند.

امکان تعیین سطح

امکان تعیین سطح به سه شیوه آنلاین، تلفنی و حضوری

ضبط تمام جلسه‌ها

قرار گرفتن فایل ضبط‌شده کلاس ظرف ۲۴ ساعت در پنل کاربر

مشارکتی بودن تمام دوره‌ها

تعاملی برگزار شدن کلاس ها و دادن بازخورد در طول دوره

آشنایی با محتوای هر دوره پیش از ثبت نام

پیش از ثبت نام در هر دوره، با محتوای کامل هر جلسه آشنا شوید

مشاهده رزومه کاری و تحصیلی مدرسان

امکان مشاهده پروفایل اختصاصی هر استاد

پشتیبانی ۲۴ ساعته

رفع مشکلات کاربر در تمامی ساعات شبانه روز

محتوای دوره‌های آیلتس و منابع مورد نیاز

هر سال چندصدهزار نفر در کشور ما در آزمون آیلتس شرکت می‌کنند و در اوایل آماده شدن برای این آزمون، دغدغه مهم همه این افراد، پیدا کردن منابع مهم و مناسب برای هر شخص هست. دور از واقعیت نیست که بگوییم انتخاب منابع مناسب نقش اساسی در موفقیت شما در آزمون آیلتس و صرفه‌جویی در زمان شما خواهد داشت.


دبستان ترجمیک به منظور آشنایی هر چه تمام‌تر شما با دوره‌ها، محتوای تمام دوره‌ها و منابع استفاده شده در هر دوره را جمع‌آوری کرده است تا شما با اطمینان کافی، دوره خود را انتخاب نمایید:

منابع معتبر برای آموزش آیلتس IELTS
منابع آزمون آیلتس

بیشتر با آزمون آیلتس آشنا شوید!

پیش از این که در دوره‌های آیلتس شرکت کنید، باید با این آزمون آشنایی کامل داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این آزمون، انواع مختلف آن و مهارت‌های‌شان با ما همراه باشید.

آیلتس (IELTS) مخفف International English Language Testing System به معنای سامانه بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان در سطح بین‌الملل است.

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس به عنوان شرط اصلی برای مهاجرت کاری و تحصیلی به بسیاری از کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. این آزمون در حدود ۱۱۰ کشور جهان برگزار می‌شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اهمیت بالای آزمون آیلتس باعث شده که امروزه درصد بالایی از افراد به دنبال کسب نمره‌ای قابل قبول در این آزمون باشند. نگرانی درباره سختی این آزمون و شرایط آن، از جمله چالش‌هایی است که بسیاری از زبان‌آموزان با آن روبه‌رو می‌شوند.

آموزش آیلتس

با این حال شرکت در دوره‌های معتبر آزمون آیلتس، مناسب‌ترین راهی است که استرس و نگرانی‌تان درباره این آزمون را کاهش می‌دهد.

یک موسسه معتبر با برگزاری دوره‌های پیشرفته در سطوح مختلف و با همکاری استادهای باتجربه و بامهارت، علاوه بر کاهش نگرانی شما، مهارت‌های چهارگانه شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و در نهایت، شما با آمادگی هر چه بیشتری در جلسه آزمون شرکت خواهید داشت.

آیلتس آکادمیک و جنرال و تفاوت‌های آن‌ها

آزمون آیلتس (IELTS) شامل دو نوع است: جنرال (General) و آکادمیک (Academic)! سوالی که احتمالا برای‌تان پیش می‌آید این است که تفاوت این دو نوع آزمون در چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال، علت آن‌ها در شرکت است! اگر هدف اصلی شما مهاجرت تحصیلی است و قصد ورود به دانشگاه‌های سایر کشورها را دارید، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید.

در مقابل اگر هدف شما مهاجرت کاری و استخدام در سایر کشورها است، آیلتس جنرال برای شما مناسب است. این دو هدف متفاوت، تغییراتی را در شیوه آزمون آیلتس ایجاد کرده‌اند:

بخش Speaking و Listeningهر دو نوع آزمون آیلتس، یکسان است. در مقابل، دو مهارت Writing و Reading این دو آزمون با هم متفاوت است. در ادامه شما را بیشتر با جزئیات تفاوت‌های این دو آزمون آشنا می‎کنیم.

مهارت‌های چهارگانه آزمون آیلتس (IELTS)

مدت زمان برگزاری آزمون آیلتس ۲ ساعت و چهل‌وپنج دقیقه است. در آزمون آیلتس چهار مهارت شما در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت:

آزمون آیلتس به چهار قسمت تقسیم می‌شود و در هر قسمت، یکی از مهارت‌های شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. به هر بخش از آزمون نمره‌ای در بازه ۰-۹ اختصاص داده می‌شود. نمره نهایی شما میانگین نمره کسب‌شده در ۴ مهارت خواهد بود.

Speaking

مدت زمان بخش اسپیکینگ یا مکالمه آزمون آیلتس ۱۱ تا ۱۴ دقیقه است. Speaking آزمون آیلتس از سه بخش تشکیل می‌شود:

بخش اول
در اولین بخش آزمون مکالمه آیلتس ممتحن یا اگزمینر از شما درباره محل زندگی، علایق، شغل و وضعیت خانوادگی‌تان سوال می‌پرسد. شما موظفید در مدت زمان مشخص به این سوال‌ها پاسخ کامل بدهید. توجه داشته باشید که هرگز نباید از پاسخ‌های کوتاه و در حدود دو یا سه کلمه استفاده کنید!

بخش دوم
در بخش دوم آزمون Speaking، یک موضوع به شما داده می‌شود. یک دقیقه فرصت دارید تا درباره آن فکر کنید و اگر لازم بود به طور خلاصه مباحث را روی کاغذ بنویسید. پس از یک دقیقه، اگزمینر از شما می‎خواهد شروع به صحبت کنید.

شما باید درباره موضوع یا topic داده‌شده، در حدود دو دقیقه صحبت کنید. تسلط کافی شما بر گرامر و لغات، استفاده خلاقانه از اصطلاحات و لغات و ایده‌پردازی درباره موضوع، نمره شما در این بخش را تعیین می‌کند.

بخش سوم بخش سوم آزمون مکالمه آیلتس، کمی پیچیده‌تر و سخت‌تر است. در این قسمت شما با اگزیمنر درباره موضوع مطرح‌شده در بخش دوم، گفت و گو می‌کنید. در واقع ممتحن سوالات جزئی‌تری را درباره آن موضوع از شما خواهد پرسید.

فراموش نکنید که مناسب‌ترین روش برای بهبود مکالمه‌تان، تمرین فراوان است. با این وجود این مطلب از وبلاگ ترجمیک را از دست ندهید:

آموزش آیلتس

Listening

اولین قسمت از آزمون کتبی آیلتس، بخش شنیداری یا Listening است. مدت زمان برگزاری این بخش ۴۰ دقیقه است. بخش شنیداری آزمون آیلتس شامل چهار قسمت است و تنها «یک بار» پخش می‌شود. شما قبل از پخش هر صوتِ هر بخش، می‌توانید یک دور سوالات را بخوانید و بعد از پخش نیز، امکان دوره کردن آن‌ها را دارید.

 • بخش اول: شامل مکالمه‌ای روزمره که بین دو نفر شکل می‌گیرد.
 • بخش دوم: شامل سخنرانی یک فرد درباره موضوعی عمومی و روزمره.
 • بخش سوم:شامل گفت و گو و مکالمه بین چند نفر درباره موضوعی مشخص –عموما در رابطه با موضوعات علمی.
 • بخش چهارم: شامل سخنرانی یک فرد درباره موضوعی تخصصی و همراه با جزئیات فراوان

Reading

دومین بخش از آزمون کتبی آیلتس، درک متن یا Reading است. مدت زمان این بخش از آزمون ۶۰ دقیقه و تعداد سوال‌های آن، ۴۰ سوال است. بخش درک متن آزمون آیلتس برای آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت است. با این وجود، هر دو نوع آزمون دارای سه متن –جمعا در حدود ۲۷۰۰ کلمه- هستند.

به طور کلی تفاوت اصلی بخش درک متن آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال در محتوای هر بخش است.

General Training Reading

 • متن اول:در مورد امور روزمره اجتماعی
 • متن دوم:در مورد مطالب آموزشی و رفاهی
 • متن سوم:شامل متنی بلند با موضوع عمومی

Academic Reading

در آزمون آکادمیک، متن‎‌ها جنبه تخصصی دارند و نیازمند دایره لغات تخصصی و گسترده‎تری هستند. حداقل یکی از سه متن بخش reading، نوشتاری استدلالی دارد.
متن سوم، نسبت به دو متن دیگر دشوارتر است و در صورتی که متن شامل لغات فنی باشد، لغت‌نامه‌ای همراه با آن می‌آید.

Writing

آخرین قسمت از آزمون کتبی آیلتس، بخش نوشتاری یا writing است. این بخش نیز همانند بخش Reading در آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال متفاوت است. شما در این بخش، ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

General Training Writing

شما باید درباره دو موضوع، متن بنویسید:

 • متن اول: باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسید و در آن، موضوع یا مشکلی را برایش شرح دهید. متن‌تان در این بخش باید حداقل ۲۵۰ کلمه باشد.
 • متن دوم: در متن دوم شما باید متنی طولانی‌تر –حداقل ۲۵۰ کلمه- درباره موضوعی مشخص بنویسید و نظر موافق یا مخالف خود را بیان کنید.

Academic Writing

در بخش نوشتاری آزمون آیلتس آکادمیک نیز شما باید درباره دو موضوع، متن بنویسید:

 • متن اول: در این بخش به شما جدول یا نموداری داده می‌شود و شما باید در قالب متنی آن را تحلیل کنید. فراموش نکنید که نباید متن شما از ۱۵۰ کلمه کمتر شود. در غیر این صورت از شما نمره کم می‌شود.
 • متن دوم: در موضوع دوم نیز باید نظر موافق یا مخالف خود را درباره موضوعی بیان کنید. توجه داشته باشید که نباید متن شما از ۲۵۰ کلمه کمتر باشد.

ثبت سوال یا نظر

سوالات متداول شما

دبستان ترجمیک چه دوره‌هایی برگزار می‌کند؟
در دبستان ترجمیک، دوره‌های آموزش آیلتس، زبان‌های خارجی، ترجمه، ویرایش و ... برگزار می‌شود.
دوره‌های آموزش آیلتس دبستان ترجمیک به چه صورت برگزار می‌شود؟
کلیه کلاس‌های دبستان ترجمیک، به صورت آنلاین و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می‌شوند.
آیا بدون تعیین سطح می‌توان در دوره‌ها ثبت نام کرد؟
پیشنهاد ما این است که حتما در آزمون تعیین سطح آیلتس دبستان ترجمیک شرکت کنید. با این حال، در صورتی که از سطح خود، آگاه هستید، بدون تعیین سطح می‌توانید در دوره مورد نظر خود شرکت نمایید.
کلاس‌های آیلتس دبستان ترجمیک در چه سطوحی برگزار می‌شوند؟
کلاس‌های گروهی موسسه دبستان ترجمیک در زمینه آموزش آیلتس، در سه سطح فاندامنتال (برای افزایش نمره آیلتس از ۴ به ۵)، پری آيلتس (برای افزایش نمره آیلتس از ۵ به ۶.۵) و آیلتس پیشرفته (برای افزایش نمره آيلتس از ۶ به ۷) برگزار می‌شوند.
از چه کتاب‌ها و منابعی برای هر دوره استفاده می‌کنید؟
در سه دوره Fundamental، Pre-IELTS و IELTS مجموعه کتاب‌های Complete IELTS تدریس می‌شود. در کنار این منبع، استاد هر دوره، جزوه اختصاصی دارد. در ورک‌شاپ‌های آیلتس نیز هر مدرس با استفاده از جزوه خود که از منبع مختلف انتشارات کمبریج است، به برگزاری کارگاه می‌پردازد.
تفاوت بلیت متقاضیان آزاد با بلیط متقاضیان آزاد+ پکیج ویژه ترجمیک چیست؟
بلیت متقاضیان آزاد مخصوص افرادی است که قصد شرکت در دوره و استفاده از کلیه امکانات آموزشی را دارند. با خرید بلیت متقاضیان آزاد + پکیج، علاوه بر ثبت‌نام و شرکت در دوره، یک پکیج اختصاصی برای آمادگی آزمون آیلتس به صورت فیزیکی خدمتتون می‌رسد. این پکیج مواردی مانند مجموعه سه جلدی کتاب Complete IELTS، کتاب Vocabulary for IELTS، کتاب Grammar for IELTS، فلش ۱۶ گیگی شامل ویدیوهای آموزشی آیلتس + محتوای صوتی کتاب و آزمون‌ها + pdf چندین کتاب معتبر آمادگی آیلتس و ۸ مجموعه آزمون آزمایشی آیلتس چاپ‌شده را شامل می‌شود.
دوره‌های آنلاین آیلتس، چند روز در هفته برگزار می‌شوند؟
ساعت و روز برگزاری هر دوره و هر ترم، متغیر است. با مراجعه به دوره‌های جاری، از زمان دقیق برگزاری هر دوره آگاه شوید.
آیا دوره‌های دبستان ترجمیک ضبط می‌شوند؟
بله، تمامی دوره‌های دبستان ترجمیک ضبط می‌شوند و محتوای آن‌ها در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
نیاز به مشاوره برای انتخاب کلاس آیلتس آنلاین، تعیین سطح و ... دارم، چگونه باید اقدام کنم؟
کافی است که با شماره 021-67235000 تماس بگیرید یا در این لینک مشخصات خود را وارد کنید تا در سریع‌ترین زمان، اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شود.