تعیین سطح زبان انگلیسی (English Test Assessment)

پیش از شرکت در هر دوره زبانی باید سطح خود را پیدا کنید. به این منظور توسط موسسه مورد نظرتان، تعیین سطح می‌شوید تا دوره مناسب سطح‌تان را پیدا کنید.

دبستان ترجمیک تعیین سطح خود را به سه شیوه آنلاین، تلفنی و حضوری انجام می‌دهد.

تعیین سطح در دبستان ترجمیک به چه نحوی است؟

برای ثبت نام در دوره‌های دبستان ترجمیک یکی از راه‌های زیر را باید انتخاب نمایید:

روش اول

تعیین سطح آنلاین

تعیین سطح آنلاین
در تعیین سطح آنلاین، در مدت زمان مشخص به سوالات آزمون آنلاین تعیین سطح پاسخ می‌‌دهید. در نهایت نتیجه آزمون را برای ما بفرستید تا توسط مشاور تخصصی کلاس‌های آیلتس دبستان ترجمیک راهنمایی شوید و در دوره مناسب سطح‌تان قرار بگیرید.

روش دوم

تعیین سطح تلفنی

تعیین سطح تلفنی
در این روش، پس از درخواست‌تان برای تعیین سطح تلفنی، زمان را برای تعیین سطح تلفنی با شما هماهنگ می‌کنیم و در زمان مشخص شده با شما تماس می‌گیریم. پس از گذشت یک روز کاری نتیجه را به صورت تلفنی اعلام می‌شود.

روش سوم

تعیین سطح حضوری

تعیین سطح حضوری
در تعیین سطح حضوری شما به دو روش کتبی و شفاهی تعیین سطح می‌شوید. این روش تعیین سطح تنها برای افراد ساکن تهران است. برای تعیین سطح حضوری، با ما تماس بگیرید . ما زمان تعیین سطح را با شما هماهنگ خواهیم کرد.

تعیین سطح آنلاین تعیین سطح آنلاین

این تست جهت ارزیابی مهارت‌های شما در زبان انگلیسی و توسط استادان تخصصی آیلتس طراحی شده است. توجه داشته باشید که تعیین سطح آنلاین برای‌تان کاملا به صورت رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید. پیش از شروع آزمون نکات زیر را در نظر بگیرید و آن‌ها را در طول آزمون رعایت کنید:

 • tick شما تنها یک بار می‌توانید در آزمون شرکت کنید و امکان توقف زمان را ندارید!
 • tick مدت زمان آزمون ۱۶ دقیقه است و از زمانی که روی گزینه شروع آزمون کلیک کنید، زمان برای شما محاسبه می‌شود.
 • tick در صورتی از پاسخ سوالی را نمی‌دانید، به صورت شانسی پاسخ ندهید! از معلومات خود برای پاسخ‌دهی به سوالات استفاده کنید.
 • tick بعد از اتمام آزمون نتیجه را با جدول انتهای صفحه مقایسه کنید و دوره مناسب با سطح‌تان را پیدا کنید یا از نتیجه خود اسکرین‌شات بگیرید و به واتس‌اپ دبستان ترجمیک به شماره ۰۹۰۳۸۱۴۶۹۳۹ ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

جدول درصد لازم برای هر دوره

دوره IELTS band سطح
Fundamental 4-5 B1
Pre-IELTS 5.5-7 B2
IELTS 7-8 C1

تعیین سطح تلفنیتعیین سطح تلفنی

تعیین سطح تلفنی زبان انگلیسی در دبستان ترجمیک توسط استادان و مدرسان حرفه‌ای و باتجربه انجام می‌شود. این تعیین سطح در ۷ الی ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. برای درخواست تعیین سطح تلفنی به دو طریق می‌توانید اقدام کنید:

۱

در کادر زیر اطلاعات خود را وارد کنید.

۲

با دبستان ترجمیک تماس بگیرید و درخواست تعیین سطح تلفنی بدهید.

۳

ظرف چند روز، برای هماهنگی زمان با شما تماس می‌گیریم.


درخواست تعیین سطح تلفنی


 *
 *
 *
 *

رمز عبور شما همان شماره موبایل خواهد بود.

{{error_text}} *
 *
 *
 *


پیش از هر چیز، نکات زیر را برای تعیین سطح تلفنی در نظر داشته باشید:

۱
مدت زمان تعیین سطح ۷ الی ۱۰ دقیقه است و سطح شما با مهارت Speaking سنجیده می‌شود.
۲
لطفا در زمان هماهنگ شده آماده باشید و در مکانی بدون آلودگی صوتی که امکان تعیین سطح وجود دارد، ظاهر شوید.
۳
تا ۳ روز قبل از روز تعیین سطح تلفنی، امکان لغو زمان و بازگشت وجه وجود دارد اما بعد از سه روز، به هیچ عنوان امکان کنسل کردن نیست.
۴
پس از تعیین سطح تلفنی، نهایتا بعد از یک روز کاری با شما تماس گرفته خواهد شد و نتیجه اعلام خواهد شد.
۵
زمان‌های اعلام شده برای تعیین سطح عموما در روز پنجشنبه و خارج از زمان‌های اداری هستند. نگران تداخل ساعت زمان تعیین سطح و ساعات اداری نباشید.
۶
هزینه تعیین سطح تلفنی ۲۵۰۰۰ تومان است. پس از اعلام زمان تعیین سطح برای نهایی کردن زمان، موظف به پرداخت هزینه هستید.

تعیین سطح حضوری تعیین سطح حضوری

تعیین سطح حضوری در دبستان ترجمیک در دو بخش کتبی و شفاهی انجام می‌شود. آزمون کتبی توسط اساتید مجرب دبستان ترجمیک طراحی شده است و در بخش شفاهی، شما با یکی از مدرسان باسابقه در این زمینه به مکالمه می‌پردازید. توجه داشته باشید که آزمون تعیین سطح حضوری تنها در تهران برگزار می‌شود. هزینه این آزمون ۵۰.۰۰۰ تومان است. برای ثبت نام می‌توانید یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:‌‌

 • tick فرم زیر را پر کنید، ظرف یک روز کاری با شما تماس می‌گیریم و زمان تعیین سطح را اعلام می‌کنیم.
 • tick از طریق شماره ۰۲۱۶۷۲۳۵۰۰۰ با ما تماس بگیرید تا با شما زمان تعیین سطح حضوری را هماهنگ کنیم.

پیش از شرکت در تعیین سطح حضوری نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • tick در آزمون تعیین سطح حضوری مهارت‌های شما در دو بخش کتبی و شفاهی سنجیده می‌شوند.
 • tick لطفا ۵ دقیقه زودتر از زمان تعیین شده در محل حضور داشته باشید تا برای برگزاری آزمون آماده باشید.
 • tick تا ۳ روز قبل از روز تعیین سطح حضوری، امکان لغو زمان و بازگشت وجه وجود دارد اما بعد از سه روز، به هیچ عنوان امکان کنسل کردن نیست.
 • tick در صورتی که در زمان تعیین شده در محل حضور پیدا نکنید، به هیچ وجه هزینه بازگشت داده نمی‌شود.
 • tick پس از تعیین سطح، ظرف چهار روز کاری با شما تماس می‌گیریم و نتیجه را اعلام می‌کنیم.
 • tick هزینه آزمون تعیین سطح حضوری ۵۰.۰۰۰ تومان است و برای نهایی کردن زمان تعیین سطح حضوری باید کل هزینه را واریز نمایید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی چیست؟

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

پیش از شرکت در هر دوره زبانی باید تعیین سطح شوید. به همین جهت، آموزشگاه‌های مختلف پیش از ثبت نام‌تان در دوره‌ها، از شما آزمون تعیین سطح می‌گیرند. این آزمون توسط افراد باتجربه در این زمینه برگزار می‌شود.

زمون تعیین سطح زبان انگلیسی به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود: حضوری، آنلاین یا تلفنی! با وجود این که روش هر آزمون متفاوت است اما نتیجه نهایی هر سه یکسان است. در هر سه آزمون دانش زبانی شما بر اساس دایره لغات و گرامرتان سنجیده می‌شود و سطح مناسب برای شما شناخته می‌شود.

شما در دبستان ترجمیک در یکی از سه دوره Fundamental (Basic IELTS)،Pre-IELTS و IELTS تعیین سطح می‌شوید. در نهایت در صورتی که حداقل سطح زبانی لازم برای ورود به دوره‌های آمادگی آیلتس را داشته باشید، وارد دوره مناسب برای سطح‌تان می‌شوید

چرا تعیین سطح زبان انگلیسی اهمیت دارد؟

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

بگذارید با یک سوال شروع کنیم!

شرایطی را تصور کنید که در دوره‌ای از زبان بدون تعیین سطح شرکت کرده‌اید، شرکت‌کننده‌های دوره در سطح پایین‌تری از شما هستند و بر روی مسائل و نکاتی که برای شما بسیار ساده هستند تمرکز زیادی می‌کنند. در این شرایط چه اتفاقی برای شما می‌افتد؟

بدون تعیین سطح احتمال این که در دوره نامناسب برای سطح‌تان قرار بگیرید افزایش می‌یابد. متاسفانه نتیجه قرارگیری در دوره نامناسب، جز از دست رفتن زمان و پول شما چیزی نیست! در این جا اهمیت بالای تعیین سطح زبان انگلیسی نشان داده می‌شود. شما در تعیین سطح با توجه به عملکردتان در دوره مناسب سطح‌تان قرار می‌گیرید.

از این رو اهمیت تعیین سطح بیشتر از پیش نمایش داده می‌شود. به همین جهت بسیاری از موسسات بدون تعیین سطح به شما اجازه ورود به دوره‌ها را نخواهند داد.

دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک برای چه سطحی مناسب هستند؟

دوره‌های دبستان ترجمیک در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می‌شوند. توجه داشته باشید که در صورتی که پس از تعیین سطح در دوره مناسب خود قرار می‌گیرید، برای ورود به سایر دوره‌های بعدی، باید دوره‌های پیشین را بگذرانید.

• سطح مقدماتی: دوره Fundamental (Basic IELTS)

اگر در آزمون ماک‌آیلتس یا آیلتس شرکت کرده‌اید و نمره‌ای اطراف ۴ تا ۴.۵ گرفته‌اید، این دوره مناسب برای شما است. در دوره فاندامنتال، هر چهار مهارت زبانی شما یعنی Listening, Speaking, Reading و Writing از سطح مبتدی به صورت همزمان تقویت می‌شوند و به سطح متوسط می‌رسند. در این دوره نمره‌تان از ۴ به ۵ می‌رسد.


• سطح متوسط: دوره Pre-IELTS

در صورتی که در آزمون آیلتس یا ماک‌آیلتس شرکت کرده‌اید و نمره‌ای نزدیک ۵ تا ۵.۵ کسب کرده‌اید، این دوره مناسب سطح شما است. در دوره پری‌آیلتس یا پیش از آیلتس، شما با فضای آزمون آیلتس بیشتر آشنا می‌شوید.

در دوره پری‌آیلتس (Pre-IELTS) مهارت‌های چهارگانه شما در راستای فضای آزمون آیلتس به سطح پیشرفته‌ای می‌رسد و نمره اورال شما تا ۶.۵ افزایش می‌یابد.


• سطح پیشرفته: دوره IELTS

اگر نمره بالایی در آزمون آیلتس می‌خواهید، این دوره برای شماست! در صورتی که با شرکت در آزمون آیلتس یا ماک‌آیلتس نمره‌ای نزدیک به ۶.۵ گرفته‌اید، این دوره به شما کمک می‌کند تا ۱ الی ۱.۵ نمره، نمره‌تان را افزایش دهید.

در دوره IELTS علاوه بر تقویت پیشرفته مهارت‌های‌تان، با ترفندها و راهکارهایی آشنا می‌شوید که باعث عملکرد بهتر و حرفه‌ای‌تر شما در آزمون آيلتس می‌شود. در نتیجه اگر کسب نمره بالا در آزمون آیلتس برای شما اهمیت دارد، این دوره را از دست ندهید.

آموزش آنلاین چه مزایایی دارد؟

مزایای آزمون آنلاین

طی سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر آموزش آنلاین و مجازی روبه‌رو شده‌ایم. پیشرفت تکنولوژی و شیوع ویروس کرونا، از اصلی‌ترین دلایلی است که آموزش آنلاین را رایج کرده است.

دبستان ترجمیک با توجه به افزایش داوطلبان دوره‌های آنلاین، به آموزش آیلتس به صورت آنلاین می‌پردازد.

سوال اینجاست که آموزش آنلاین چه مزایایی نسبت به آموزش مجازی دارد؟ بسیاری از زبان‌آموزان تصور می‌کنند که کلاس‌های آنلاین بازدهی کافی را ندارند و مفید نیستند. خوشبختانه باید بگوییم که این تصور کاملا اشتباه است!

این روزها کلاس‌های آنلاین در بسترهایی که تشکیل می‌شود که به شما امکان مشارکت کامل را در فضای کلاس می‌دهد. با این حال، مزایای کلاس‌های آنلاین به شرح زیر است:

 • tick صرفه‌جویی در زمان و حذف مدت زمانی که صرف مسافت رفت و برگشت می‌شد.
 • tick فیلم جلسات ضبط می‌شود و شما می‌توانید هر جلسه را چندین بار مشاهده کنید.
 • tick بدون هیچ‌گونه محدودیت مکانی امکان شرکت در کلاس‌ها را دارید.
 • tick عموما هزینه کلاس‌های مجازی کمتر است و شما می‌توانید با هزینه کمتر در دوره‌ها شرکت کنید.
 • tick با توجه به کمتر بودن محدودیت‌های کلاس‌های آنلاین، تمرکز شما بیشتر خواهد بود. در نتیجه یادگیری‌تان افزایش می‌یابد.

دبستان ترجمیک می‌کوشد تا با ارائه خدمات و دوره‌های خود در بالاترین کیفیت، رضایت بیش از پیش زبان‌آموزان و مخاطبان‌ش را به دنبال داشته باشد. برای مشاهده دوره‌های دبستان، به صفحه اصلی دبستان ترجمیک مراجعه کنید.

توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف
ترجمیک سایت ترجمه تخصصی