بهترین منابع برای آیلتس

هر آنچه در دنیای آیلتس نیاز دارید!

از وقتی که شروع به خواندن برای آیلتس می‌کنید –در هر سطحی که باشید- منابع زیادی را در مسیر پیش روی خود می‌بینید! ما در اینجا تمام منابع مفید و کارآمد آیلتس را جمع کرده‌ایم تا پیش از آغاز این مسیر، تمامی منابع در مقابل شما باشد.

در ادامه تمام منابعی را که در دنیای آیلتس و آمادگی برای آن نیاز دارید، به شما معرفی می‌کنیم. اگر به دنبال مجموعه‌ای معتبر برای برگزاری دوره‌های آیلتس می‌گردید، به دبستان ترجمیک مراجعه کنید.

معرفی منابع آیلتس، از مبتدی تا پیشرفته!

منابع آیلتس به چند قسمت تقسیم می‌شوند: کتاب‌های مناسب برای آیلتس و پادکست‌های مناسب‌ برای آیلتس. ما تمامی این منابع را جمع‌آوری کرده و گرد هم آورده‌ایم. به این صورت به راحتی آن‌ها را مشاهده، مقایسه و بر اساس سطح و مهارت مورد نظر آن را انتخاب خواهید کرد.

IELTS

کتاب‌های مناسب برای آزمون آیلتس

Complete IELTS
اطلاعات بیشتر ...


Complete IELTS، مجموعه کتابی از انتشارات کمبریج است که در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته منتشر شده است. اولین کتاب از این مجموعه با نام bands 4-5 طراحی شده و برای کسانی است که می‌خواهند در آزمون آیلتس حداکثر نمره 5 را کسب کنند.
دومین کتاب از این مجموعه پرطرفدار bands 5-6.5 است و همان طور که مشخص است مناسب برای افرادی است که به دنبال کسب نمره حداکثر 6.5 هستند.

سومین و آخرین کتاب از این مجموعه bands 6.5-7.5 نام دارد. اگر به دنبال کسب نمره‌ای بالا مانند 7.5 در آزمون آیلتس هستید، سراغ این کتاب بروید. این کتاب با ارائه تست‌های پیشرفته، سطح شما را ارتقا می‌دهد.

Mindset for IELTS
اطلاعات بیشتر ...


Mindset for IELTS یک مجموعه 4 جلدی برای آمادگی برای آیتلس است. این مجموعه از آیلتس کمبریج منتشر شده است و به طور کلی شباهت زیادی به مجموعه سه جلدی complete IELTSدارد.

اصلی‌ترین تفاوت مجموعه کتاب Mindset for IELTS با complete IELTS این است که این مجموعه یک کتاب بیشتر برای آمادگی آزمون آیلتس طراحی کرده است. این کتاب برای افراد مبتدی‌ای است که با فرآیند آزمون آیلتس آشنایی ندارند.

اولین کتاب منتشر شده از این مجموعه 4 جلدی، شما را با فرآیند آزمون آیلتس آشنا می‌کند و نمونه سوالاتی را در سطح ساده ارائه می‌دهد. در دومین کتاب، تمریناتی برای شما طراحی شده که شما را به نمره 5.5 آیلتس می‌رساند.

در دو کتاب بعدی از مجموعه Mindset for IELTS شما به ترتیب برای نمره 6.5 و 7.5 هدف قرار داده می‌شوید.

IELTS trainer
اطلاعات بیشتر ...


IELTS trainer یک مجموعه دو جلدی برای آمادگی آزمون آیلتس است. این مجموعه، از انتشارات کمبریج است. یکی از این دو جلد مناسب برای کسانی است که برای آزمون آیلتس جنرال آماده می‌شوند و دیگری برای افرادی که قصد شرکت در آیلتس آکادمیک را دارند طراحی شده است.

اگر قصد کسب نمره 6 و بالاتر را در آزمون آیلتس دارید، این کتاب مناسب برای شما است! این کتاب شامل آزمون‌های تمرینی برای آیتلس است و هر چهار مهارت شنیداری، مکالمه، نوشتاری و خوانش شما را تقویت می‌کند.

Objective IELTS
اطلاعات بیشتر ...


کتاب objective IELTS منتشر شده در انتشارات کمبریج، مناسب برای افرادی است که در سطح متوسط یا پیشرفته قرار دارند. این کتاب با مثال‌های مختلف به بهبود چهار مهارت لازم برای آیلتس می‌پردازد.

سوالات این کتاب تا حد زیادی به آزمون آکادمیک و جنرال آیلتس شباهت دارد. از این رو شما تا مقدار زیادی با شیوه برگزاری آزمون آیلتس آشنا می‌شوید و با آمادگی بیشتری در آزمون حضور پیدا می‌کنید.

یکی از برتری‌های این کتاب نسبت به سایر منابع آیلتس این است که بخشی اختصاصی برای بهبود گرامر شما دارد. شما در این بخش با موضوعات دستوری و گرامر آیلتس کاملا آشنا می‌شوید و می‌توانید گرامر خود را تا حد بسیار زیادی بهبود دهید.

The official Cambridge guide to IELTS
اطلاعات بیشتر ...


The official Cambridge guide to IELTS از کتاب‌های آمادگی آزمون آیلتسی است که در انتشارات کمبریج به چاپ رسیده است. این کتاب مناسب برای افرادی با سطح متوسط رو به بالا می‌باشد.

کتاب The official Cambridge guide to IELTS شامل دو بخش است:
در بخش اول به صورت مجزا هر چهار مهارت listening, writing, reading, speaking هدف قرار می‌گیرد و در راستای افزایش مهارت‌های شما، سرفصل‌هایی تدریس می‌شود.

بخش دوم این کتاب شامل 8 آزمون شبیه‌سازی آیلتس است. 6 آزمون مربوط به آیلتس آمادمیک و دو آزمون دیگر برای آزمون آیلتس جنرال می‌باشد.

برخی از فصل‌های این کتاب، نکات و استراتژی‌هایی برای برای تست‌زنی را آموزش می‌دهد. به همین جهت اگر به دنبال افزایش مهارت‌های خود در سطح پیشرفته هستید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم!

Official IELTS practice materials
اطلاعات بیشتر ...


Official IELTS Practice Materials کتابی برای آمادگی آزمون آیلتس است که در دو سطح متوسط و پیشرفته ارائه می‌شود. این کتاب در راستای افزایش هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خوانش و مکالمه و برای دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال طراحی شده است.

کتاب Official IELTS Practice Materials نسبت به سایر منابع آیلتس یک برتری دارد:
این کتاب در یکی از فصل‌های خود، چند نمونه از مقالاتی را که زبان‌آموزان برای بخش نوشتاری (writing) نوشته‌اند را به همراه نظرات ممتحن یا اگزمینر قرار داده است. همچنین این مجموعه دو جلدی، شما را با نحوه ارزیابی آزمون‌های نوشتاری و گفتاری داوطلبان توسط ممتحن آشنا می‌کند.

Cambridge IELTS 1-16
اطلاعات بیشتر ...


مجموعه کتاب Cambridge IELTS در انشارات کمبریج منتشر شده است و به عنوان یکی از بهترین منابع برای آیلتس شناخته می‌شود. این مجموعه شما را با انواع سوالات آزمون آیلتس آشنا می‌کند و به شما آمادگی هر چه تمام‌تر برای شرکت در آزمون آیلتس را می‌دهد.

مجموعه Cambridge IELTS با نام انگلیسی Cambridge IELTS practice testدر 16 جلد منتشر شده است و شامل آزمون‌های سال‌های گذشته همراه با پاسخ است. توجه داشته باشید که 16 جلد بودن این مجموعه، برای سطح‌بندی نیست، بلکه این انتشارات سالانه یک کتاب برای تکمیل مجموعه خود را به چاپ می‌رساند.

برای دستیابی به نمره‌ای بالا در آزمون آیلتس، مطالعه این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم!

توجه داشته باشید که این مجموعه در هر یک از جلدهای خود، هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را دارد.

Collins English for exam
اطلاعات بیشتر ...


Collins English for exam یک مجموعه شش جلدی برای افرادی است که می‌خواهند حداقل نمره 7 در هر یک از مهارت‌‌های آزمون آیلتس کسب کنند. هر یک از کتاب‌های این مجموعه به یکی از مهارت‌های آزمون آیلتس اختصاص یافته است.

این مجموعه کتاب، از جمله منابع پرکاربرد آزمون آیلتس به شمار می‌رود. شما با این مجوعه 6 جلدی می‌توانید چهار مهارت listening, writing, speaking, reading خود را افزایش دهید. علاوه بر این به دلیل تنوع فراوان مثال‌ها و سوالات، گرامر شما به طرز چشمگیری بهبود خواهد یافت و دایره لغات‌تان افزایش می‌یابد.

Vocabulary for IELTS
اطلاعات بیشتر ...


شما با افزایش دامنه لغات، در تمامی مهارت‌های آزمون آیلتس، عملکرد بهتری خواهید داشت. در بخش مکالمه و نوشتاری با استفاده از کلمات متنوع و جدید در قسمت‌های مختلف، ممتحن را تحت تاثیر قرار خواهید داد و در نهایت نمره بهتری را کسب خواهید کرد.

Vocabulary for IELTS یکی از کتاب‌های منتشر شده در انتشارات کمبریج است که مجموعه لغاتی را برای کسب نمره حداقل 6 به شما معرفی می‌کند.

یکی از بخش‌های بسیار کارامد این کتاب، بخش اشتباهات متداول آزمون آیلتس است. در این قسمت شما با اشتباهات رایجی که برای زبان‌آموزان در آزمون آیلتس رخ می‌دهد، آشنا می‌شوید.

Oxford word skills
اطلاعات بیشتر ...


شما با افزایش دامنه لغات، در تمامی مهارت‌های آزمون آیلتس،هر یک از 4 مهارت درک متن، مکالمه، شنیداری و نوشتاری برای بهبود خود نیازمند افزایش دامنه لغات هستند. کتاب‌های مختلفی برای افزایش دامنه لغات شما تدوین شده‌اند. oxford word skills مجموعه‌ای 4 جلدی است که مهارت لغوی شما را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته بالا می‌برد.

Oxford word skills به شیوه‌ای طراحی شده تا کلمات را در ذهن شما ثبت کند و شما بتوانید آن‌ها را در خاطر خود بسپارید.

یکی از نقاط قوت این مجموعه، بخشی به نام spotlight است. مولفان این مجموعه در این بخش، نکات ظریف و مهمی را که عموما نادیده گرفته می‌شوند، بررسی می‌کنند. این نکات معنی دوم کلمات، معانی متفاوت اصطلاحات و شدت مفهومی کلمات را شامل می‌شود.

Destination
اطلاعات بیشتر ...


Destination مجموعه‌ای چهار سطحی است که در انتشارات مک میلان به چاپ رسیده است. این کتاب برای افزایش مهارت شما در زمینه گرامر و لغت است. شیوه آموزش این کتاب به نحوی است که ابتدا مبحثی را در رابطه با گرامر و لغت تدریس می‌کند و در ادامه در رابطه با همان مبحث، تمریناتی را برای شما ارائه می‌دهد.

این مجموعه سه جلد است و آموزش‌هایش را برای چهار سطح B1-B2-C1-C2 ارائه می‌دهد. اگر سطح زبان‌تان متوسط به بالا است، این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم!

این مجموعه با طیف گسترده‌ای که از تمرین‌ها ارائه می‌دهد، شما را با انواع سوالاتی که ممکن است در آزمون آیلتس با آن‌ها روبه‌رو شوید، آشنا می‌کند.

New Insight into IELTS
اطلاعات بیشتر ...


کتاب New Insight into IELTS، کتابی یک جلدی منتشر شده در انتشارات کمبریج است. این کتاب دارای چهار بخش است و در هر یک از بخش‌ها به آموزش یکی از چهار مهارت listening, writing, reading, speaking می‌پردازد.

New Insight into IELTS مناسب برای کسانی است که در سطح مبتدی هستند و آن‌ها را تا نمره 7 در آزمون آیلتس می‌رساند. توجه داشته باشید که این کتاب برای هر دو آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک مناسب می‌باشد.

این کتاب به شکلی طراحی شده که هم برای تدریس برای کلاس‌ها مناسب است و هم برای آموزش به شکل خودخوان. اگر به دنبال منبعی کم‌حجم هستید که برای‌تان مفید باشد، این کتاب را تهیه کنید!

Grammar in Use
اطلاعات بیشتر ...


گرامر، یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که در زبان باعث پیشرفت شما می‌شود. گرامر به طور کاملا مستقیم و اختصاصی بر روی مهارت‌های چهارگانه شما در آزمون آیلتس تاثیر می‌گذارد. از این رو فراموش نکنید که یکی از شروط مهم در گرفتن نمره خوب در آزمون آیلتس تسلط بالا بر گرامر است.

Grammar in use مجموعه کتابی است که تمامی گرامرهای لازم از مبتدی تا پیشرفته را به شکلی کارامد به شما آموزش می‌دهد. این مجموعه شامل سه کتاب است که هر سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته را مورد هدف قرار می‌دهد.

مجموعه کتاب‌های grammar in use توسط انتشارات کمبریج منتشر شده و به عنوان یکی از منابع اصلی و معتبر برای گرامر آزمون آیلتس شناخته می‌شود.

هر فصل این مجموعه 3 جلدی شامل دو بخش است: در بخش اول، گرامر تدریس می‌شود و در بخش بعدی، تمریناتی برای گرامر تدریس شده همراه با پاسخ آن آورده شده است.

اگر به دنبال منبعی مناسب و کامل برای گرامر هستید، این مجموعه را از دست ندهید!

Barron’s IELTS
اطلاعات بیشتر ...


گرامر، یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که در زبان باعث پیشرفتBarron’s IELTS یکی از اصلی‌ترین منابعی است که برای آزمون آیلتس استفاده می‌شود. این کتاب شامل 8 سرفصل اصلی است:

o مقدمه
o آمادگی برای آزمون آیلتس
o مهارت listening
o مهارت reading
o مهارت writing
o مهارت speaking
o نمونه آزمون‌ها
o متن فایل‌های صوتی و پاسخ به تمام سوالات

این کتاب اهمیت زیادی به هر چهار مهارت در آزمون آیلتس داده است. نمونه آزمون‌ها و سوالات این کتاب، مهارت شما را تا حد زیادی در کسب نمره‌ای مطلوب در آیلتس بالا می‌برد.

پادکست‌های مناسب برای آزمون آیلتس

پادکست‌ها، به طور چشمگیری در تقویت مهارت شنیداری و مکالمه شما موثرند. شما با گوش فرا دادن به پادکست‌ها علاوه بر این که با لهجه بومی و نیتیو آشنا می‌شوید، توانایی این را پیدا می‌کنید که درباره موضوعات مختلف صحبت کنید.

IELTS Energy English podcast
اطلاعات بیشتر ...


اگر در سطح متوسط رو به بالا هستید، حتما به سراغ پادکست آیلتس انرژی بروید. اپیزودهای این پادکست برای یادگیری آیلتس بسیار مناسب هستند. در قسمت‌های مختلف پادکست آیلتس انرژی، شما با نکات گوناگونی برای تست‌زنی و بهبود مهارت‌های چهارگانه در آیلتس آشنا می‌شوید.

All ears English podcast
اطلاعات بیشتر ...


پادکست all ears English برای تقویت مکالمه، بهبود لهجه و افزایش دامنه لغات شما بسیار مناسب است. اپیزودهای این پادکست با لهجه امریکن می‌باشند.

در این پادکست شما یاد می‌گیرید که چگونه از کلمات و اصطلاحات انگلیسی در جای مناسب استفاده کنید. از این رو می‌توانید مهارت گفتاری خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و نمره خوبی کسب کنید.

Elllo
اطلاعات بیشتر ...


اپیزودهای پادکست ایلو به طور اختصاصی بر روی لهجه‌های مختلف تمرکز کرده است. از این رو شما می‌توانید پیش از شنیدن هر اپیزود، با توجه به لهجه مد نظرتان اپیزود را انتخاب کنید.

VOA
اطلاعات بیشتر ...


در پادکست VOA درباره موضوعات مختلفی مانند هنر و فرهنگ، داستان‌های آمریکایی و آموزش صحبت می‌شود. گوش دادن به اپیزودهای این پادکست باعث می‌شود که شما در Speaking آیلتس عملکرد بهتری داشته باشید، چرا که ذهنیت بیشتری نسبت به موضوعات مختلف دارید و به راحتی درباره آن‌ها صحبت خواهید کرد.

British council
اطلاعات بیشتر ...


پادکست British council برای تسلط بر لهجه بریتیش بسیار مناسب است. اپیزودهای این پادکست از مبتدی به پیشرفته دسته‌بندی شده‌اند و شما با توجه به سطح موردنظرتان، می‌توانید به آن‌ها گوش بدهید. از دیگر نقاط قوت این پادکست این است که علاوه بر صوت، متن هر اپیزود نیز نوشته شده است. به همین جهت شما با تمام لغات و نحوه نگارش آن‌ها به خوبی آشنا خواهید شد.

سوالات متداول منابع آیلتس

بهترین منابع برای آمادگی آیلتس چیست؟

کتاب‌هایی مانند Complete IELTS، Mindset for IELTS، IELTS trainer و ... همگی منابع مناسبی برای آزمون آیلتس محسوب می‌شوند. اما انتخاب منبع مناسب برای آزمون آیلتس، به سطح شما در زبان انگلیسی، نقاط قوت و ضعف شما، اهداف شما و ... بستگی دارد.

آیا اگر در کلاس آیلتس شرکت کنم، دیگر نیازی به مطالعه کتاب‌‌های آیلتس ندارم؟

خیر، منابع آیلتس همانند کتاب‌ها، پادکست‌ها، ویدئوهای آموزشی مکمل کلاس‌ها و دوره‌های آیلتس هستند. برای موفقیت در آزمون آیلتس، باید به صورت مناسب از تمامی این منابع استفاده کنید.

نمی‌دانم از کدام منبع برای آیلتس استفاده کنم، آیا امکان راهنمایی توسط استادان ترجمیک وجود دارد؟

بله، در کلاس‌های خصوصی و گروهی دبستان ترجمیک، استادان شما را برای انتخاب و مطالعه منابع مناسب آزمون آیلتس راهنمایی می‌کنند. هم‌چنین شما می‌توانید یک جلسه مشاوره با استادان برتر آیلتس دبستان ترجمیک رزرو کنید تا شما را برای انتخاب منبع و راهنمایی مسیر آموزش آیلتس راهنمایی کنند.

به نسخه چاپی کتاب‌های Complete IELTS نیاز دارم، آیا امکان ارسال این منابع توسط دبستان ترجمیک وجود دارد؟

بله، دبستان ترجمیک یک بسته ویژه آموزش آیلتس برای شما فراهم کرده است. پکیج آموزش آیلتس دبستان ترجمیک مواردی مانند مجموعه سه جلدی کتاب Complete IELTS، کتابVocabulary for IELTS، کتاب Grammar for IELTS، فلش ۱۶ گیگی شامل ویدیوهای آموزشی آیلتس + محتوای صوتی کتاب و آزمون‌ها + pdf چندین کتاب معتبر آمادگی آیلتس و ۸ مجموعه آزمون آزمایشی آیلتس چاپ‌شده را شامل می‌شود.

آیا دبستان ترجمیک کلاس آیلتس هم برگزار می‌کند؟

بله، دبستان ترجمیک، دوره‌های آنلاین آیلتس را در سطوح مختلفی مانند فاندامنتال، پری‌آیلتس و آیلتس پیشرفته برگزار می‌کند. هم‌چنین دبستان ترجمیک، کلاس‌های خصوصی آیلتس نیز ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در دوره‌ها، به صفحه کلاس آیلتس آنلاین مراجعه کنید.

نمی‌دانم زبانم در چه سطحی است، آیا دبستان ترجمیک آزمون تعیین سطح هم برگزار می‌کند؟

بله، برای مشخص کردن سطح زبان خود در سریع‌ترین زمان ممکن به صفحه تعیین سطح آیلتس، مراجعه کنید و درخواست تعیین سطح خود را ثبت کنید.

نیاز به مشاوره آیلتس دارم، از چه طریق باید اقدام کنم؟

برای دریافت مشاوره، از طریق لینک مشاوره آیلتس دبستان ترجمیک، اقدام کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود یا با شماره ۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی