تغییر اندازه‌ی صفحه در نرم‌افزار ورد WORD

وقتی شما در نرم‌افزار ورد (WORD) صفحه‌ای را باز می‌کنید، این صفحه به‌ صورت پیش‌فرض با انداره استاندارد A4 باز خواهد شد. باید توجه کنید که این ابعاد بسته به نوع کاربری که از این سند دارید، متفاوت است و شما باید بتوانید اندازه کاغذ یا همان اندازه‌ی صفحه، میزان حاشیه در صفحه و بقیه تنظیمات مرتبط با ابعاد صفحه را تغییر دهید. در این مقاله گروه آموزش سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، به طور خلاصه نحوه تغییر در ابعاد صفحه ورد، اندازه حاشیه را به شما آموزش خواهد داد.

تغییر اندازه صفحه در ورد (WORD)

برای تغییر ابعاد صفحه یا به زبان عمومی‌تر کاغذ نرم‌افزار ورد گام‌های زیر را دنبال کنید:

 

در  نوار بالای نرم‌افزار بر روی گزینه Layout کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، بخشی به نام Size قابل مشاهده است. بر روی آن کلیک کنید.
به صورت پیش‌فرض اندازه‌های پر کاربردی برای شما قرار داده شده است.

برای مثال اندازه A4 ،A5 و… مشخص شده است. با انتخاب اندازه مورد نظر، سایز صفحه ورد (WORD) تغییر خواهد کرد. اگر اندازه خاصی از صفحه ورد مد نظر شماست و در موارد پیش‌فرض قرار ندارد، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی More paper size، وارد تنظیمات اندازه‌ی صفحه بشوید و تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.
در این پنل با تغییر عدد در بخش Width عرض اندازه صفحه ورد و با تغییر عدد در بخش Height ارتفاع اندازه صفحه ورد تغییر خواهد کرد.

 

سایت ترجمه ترجمه تخصصی ترجمیک در زمینه‌ی خدمات ترجمه در رشته‌های مختلف دانشگاهی آماده‌ی ارائه خدمت به اساتید، دانشجویان، سازمان‌ها و شرکت‌های محترم است. برای ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه وبسایت و ترجمه اسناد محرمانه خود با ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *