رفع مشکل جابه‌جایی جدول در Word

رسم جدول و قابلیت جابه‌جایی آسان آن‌ها به صفحه موردنظرمان در برنامه ‌word همواره از چالش‌های رسم جدول در این برنامه بوده است. گاه پیش آمده که جدولی را بخواهیم در مکانی خاص قرار دهیم ولی مکان آن تغییر کند و یا با اضافه کردن ستون و ردیف به آن به صفحه بعد انتقال پیدا کند. در این آموزش شما می‌آموزید چگونه هر جدول را در مکان موردنظر خود در برنامه word قرار دهیم.

برای جابه جایی آسان جدول در Word کافیست به منوی Insert رفته و گزینه Draw Text Box را انتخاب کنید، سپس این Text Box را در محل مورد نظر خود ترسیم نمایید.

پس از ترسیم کادر، در آن کلیک کرده و به قسمت Insert رفته و گزینه Table را انتخاب کنید. با انتخاب تعداد سطر و ستون مورد نظر، جدول شما داخل کادر خالی قرار می گیرد.

کادر متن در حالت پیش فرض دارای حاشیه است که باید آن را حذف کنید، برای حذف حاشیه باید در قسمت Drawing Tools و Format رفته و در بخش مربوط به Shape Outline گزینه مربوط به No Outline را انتخاب نمایید.

اکنون جدولی دارید که می توانید به راحتی تغییرات را در آن اعمال کنید و آن را در مکان دلخواهتان قرار دهید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید وکاربردی بوده و جابه‌جایی جداول را برای شما ساده‌تر کند، شما می‌توانید سایر مطالب مربوط به آموزش ورد را در وبلاگ ترجمیک، دسته‌بندی آموزش ورد مطالعه داشته باشید.

5 دیدگاه در «رفع مشکل جابه‌جایی جدول در Word»

  1. با سلام و وقت بخیر
    در خصوص text box جدول من ۵ صفحه هستش. وقتی جدول را در text box کپی میکنم نهایت یک صفحه میشه آن را کشید. هرچه قدرم سرچ میکنم چیزی دستیگرم نمیشه واقعا کلافه شدم. خدا خیرتان بده اگر ممکنه جواب بدید. text box رو هرچی میکشم بیشتر از یک صفحه نمیشه..

  2. باید به اندازه ی یک صفحه از جدول را کپی کنید و در تکست باکس past کنید. برای هر ۵ صفحه ، ۵ تسکت باکس جدا لازم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *