تمرین لهجه انگلیسی

برترین نرم‌افزار انگلیسی صحبت کردن Elsa Speak

احتمالاً تا به کنون نام برنامه‌های آموزش حرف زدن انگلیسی، آموزش انگلیسی صحبت کردن، یادگیری لهجه برتیش، آموزش لهجه امریکن و … را شنیده‌اید، این نرم افزارها به افرادی که در خواندن و تلفظ صحیح کلمات مشکل دارند کمک می‌کنند. اگر نگاهی به لیست بهترین نرم افزارها برای انگلیسی صحبت کردن بیاندازید، بی شک نام اپلیکیشن السا اسپیک (elsa speak) را هم مشاهده خواهیدکرد.

برای خواندن مطالب مرتبط با نرم‌افزار کمک آموزشی زبان، به وبلاگ ترجمیک مراجعه کنید.

معرفی السا اسپیک (elsa speak)

ELSA Speak، که نام آن مخفف عبارت انگلیسی English Language Speech Assistant است، برنامه‌ای ارتباطی و یادگیری زبان انگلیسی است که به شما آموزش می‌دهد تا زبان انگلیسی را مانند یک آمریکایی به درستی و با لهجه امریکن تلفظ کنید. السا اسپیک نمونه‌ای جالب از کاربرد هوش مصنوعی در یادگیری زبان است.

نرم افزار تقویت لهجه

 با السا اسپیک می‌توانید طیف وسیعی از فعالیت‌هایی را که عمدتاً بر صداهای فردی انگلیسی متمرکز هستند، انجام دهید. بیشتر فعالیت‌ها شامل ضبط صدای خودتان در قالب بیان کلمه و عبارت است. عبارات مرتبط موضوعی هستند (مقدمه، خانواده، مشاغل، غذا و نوشیدنی و …)؛ بنابراین نه تنها می‌توانید تلفظ خود را بهبود ببخشید، بلکه می‌توانید عباراتی را که مربوط به زمینه موردنظر خود شما هستند نیز بیاموزید.

نرم‌افزار ELSA Speak برای چه افرادی مفید است؟

ELSA Speak مدعی آن است که می‌تواند مربی تلفظ مجازی شما باشد. یک مسیر یادگیری انفرادی ارائه می‌دهد که برای هر یادگیرنده‌ای با هر سطحی از زبان مناسب است. برای انگلیسی زبانان غیر بومی که می‌خواهند انگلیسی را با لهجه امریکن یا بریتیش صحبت کنند، تسلط خود را بهبود ببخشند و با اطمینان صحبت کنند، برنامۀ فوق العاده ای است. برای استفاده از اپلیکیشن لازم نیست که حتماً متخصص زبان انگلیسی باشید، ۳۰ زبان مختلف دارد که می‌توانید زبان آن را طبق زبان کشور خود تنظیم کنید تا دستورالعمل استفاده از اپلیکیشن را به راحتی متوجه شوید.

این برنامه برای زبان آموزان، دانشجویان، افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، افرادی که روابط تجاری خارجی دارند، معلمان زبان و بسیاری دیگر از افراد کاربرد دارد و نیاز نیست که حتماً برای هدف خاصی به سمت این نرم‌افزار بروید.

یادگرفتن لهجه و نحوه تلفظ در یک زبان می‌تواند به دلیل علاقه شما به آن زبان و یا به چالش کشیدن خودتان باشد. در وهله اول، استفاده از یک شریک برای مراوده و تعامل به زبان مقصد بهترین راه برای یادگیری لهجه است؛‌ اما در صورتی که شریک یادگیری زبان ندارید، یکی از بهترین گزینه‌هایتان همین نرم‌افزار السا اسپیک است.

کاربرد هوش مصنوعی در نرم‌افزار السا اسپیک

ELSA Speak ادعا می‌کند که به زبان آموزان کمک می‌کند تا تلفظ انگلیسی خود را فوراً بهبود بخشند و مانند زبان مادری خود، انگلیسی‌ای زبان‌های دیگر را کاملاً روان صحبت کنند. این جا است که نقش هوش مصنوعی به کار رفته در السا اسپیک پررنگ می‌شود. این اپلیکیشن به لطف هوش مصنوعی موجود در آن اشتباهات تلفظی مربوط به هر هجا را در هر صدای منحصر به فردی تشخیص می‌دهد. یعنی فرقی ندارد زبان شما فارسی، چینی، عربی، ترکی و … باشد، هوش مصنوعی این اپلیکیشن قادر است نحوه تلفظ انگلیسی هر واج از کلمات شما را تشخیص دهد، اشکالات آن را به صورت توضیحی به همراه نحوه صحیحی تلفظ به شما می‌آموزد. اگر واجی را درست تلفظ کنید به رنگ سبز مشخص می‌شود و اگر اشتباه تلفظ کنید به رنگ زرد و قرمز مشخص می‌شود.

تلفظ درست
تلفظ درست

تلفظ غلط

روش‌های آموزشی السا اسپیک

این نرم‌افزار آموزش زبان دارای سیستم امتیازبندی است که به دو صورت کار می‌کند:

درصورتی که از آزمون ارزیابی استفاده کرده باشید:

برنامه السا اسپیک یک سیستم ارزیابی را نیز برای زبان آموزان فراهم می‌کند تا پیشرفت خود را مورد آزمون قرار دهند. ارزیابی به این صورت است که شما ابتدا ۱۶ جمله را می‌خوانید و اپلیکیشن صدای شما را ضبط می‌کند. بعد خواندن هر جمله، می‌توانید به صدای ضبط شده خود گوش کنید، آن را حذف کنید و دوباره ثبت کنید. بعد از اتمام خواندن هر ۱۶ جمله، تلفظ شما ارزیابی می‌شود، در ارزیابی موارد زیر مشخص می‌شود:

 • سطح کلی شما چیست. (مقدماتی، میانی و پیشرفته)
 • امتیازی بر اساس درصد نیز مشخص می‌شود.
 • امتیاز درصدی جدا برای تلفظ، روان بودن و لحن بیانتان نیز محاسبه می‌شود (وزن این سه معیار در محاسبه درصد متفاوت است.)
 • نمره‌ای پیش بینی شده برای آیلتس
 • توضیحات کوتاهی را نیز درباره بدترین تلفظی که داشتید یا بهترین مهارتتان ارائه می‌دهد.

وقتی امتیاز به درصد بیان می‌شود، نشان می‌دهد که چقدر حرف زدن انگلیسی‌تان شبیه گویش ور بومی به نظر می‌رسد. در آزمون IELTS، شما نه تنها بر اساس تلفظ، بلکه براساس دستور زبان، انتخاب کلمه، توسعه موضوعی، و شیوایی مکالمات امتیازبندی خواهید شد. امتیاز elsa شما به محض این که فعالیت‌های بیشتری انجام ‌دهید به روز رسانی خواهد شد. به این ترتیب، متوجه می‌شوید که در برخی فعالیت‌ها امتیاز متفاوتی دارید.

نرم افزار آموزش زبان

درصورتی که از آزمون ارزیابی استفاده نکرده باشید:

امتیاز elsa تا زمانی که به اندازه کافی درس‌های توصیه‌شده را انجام ندهید، سطوحتان را نشان نخواهد داد. ممکن است امتیازات شما بلافاصله بروزرسانی نشود، زیرا سیتم هوش مصنوعی موجود در اپلیکیشن نیاز به جمع‌آوری داده‌های کافی از مکالمات شما دارد تا ارزیابی دقیقی ارائه دهد. هرچه بیشتر با elsa تمرین کنید، امتیاز شما دقیق‌تر خواهد بود.

ویژگی‌های السا اسپیک

این نرم افزار، روش‌های و ویژگی‌های خاصی دارد و به روش‌های روان شناسی و زبان شناسی، در صحبت کردن به شما کمک می‌کند.

روش معلم خصوصی

 این ویژگی به این صورت است که انگار شما مربی خصوصی دارید که درس‌های روزانه به شما می‌دهد تنظیمات دروس به هدف یادگیری شما بستگی دارد و عملکرد شما را در آن روز خلاصه می‌کند.

تنظیمات هدف یادگیری:

 • تمرین گاه به گاه: ۵ درس، ۱۰ دقیقه در روز با هدف رسیدن به ۱، ۱۰۰ عبارت در سال
 • ·         تمرین متوسط: ۷ درس، ۱۵ دقیقه در روز با هدف رسیدن به ۲۰۰۰ عبارت در سال
 • ·         تمرین جدی: ۱۰ درس، ۲۰ دقیقه در روز با هدف رسیدن به ۳، ۵۰۰ عبارت در سال

ویژگی مجموعه مطالعه

در قسمت چپ روی آیکون سوم کلیک کنید، نوار مجموعه مطالعه را پیدا خواهید کرد که سه بخش دارد:

السا اسپیک
 • بررسی مجموعه‌ مطالعه: می‌توانید مجموعه‌ مطالعه انجام‌شده توسط کاربران دیگر السا اسپیک را مشاهده کنید و شما هم آن‌ها را تمرین کنید.
 • مرور مجموعه‌ مطالعه من: مجموعه مطالعات موجود را مشاهده خواهید کرد.
 • ایجاد مجموعه مطالعه: لیست‌های کلمات شخصی خود را ایجاد می‌کنید و آن‌ها را مطالعه می‌کنید.

ویژگی حالت پیشرفته

این نرم‌افزار آموزش تلفظ‌های انگلیسی، پس از اتمام هر درس، برای نشان دادن دقت تلفظات و اینکه چگونه می‌توانید صدای خود را بهبود بخشید، گزارشی ایجاد خواهد کرد. با ویژگی بازخورد فوری اشتباه‌ات خود را به سرعت اصلاح کنید، پیشرفت کنید و مثل گویش‌ور بومی به راحتی حرف زدن انگلیسی را یاد بگیرید! اگر می‌خواهید کل کلمه یا عبارت را ارزیابی کنید، روی گزینه «Advanced» در بالای صفحه کلیک کنید.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های السا اسپیک گزارش دقیق است. جمله‌تان را تجزیه و تحلیل می‌کند، درصورتی که خیلی نزدیک به گویش‌ور بومی آمریکایی به نظر برسید (به رنگ سبز)، و اگر لازم باشد که بیشتر روی آن کار کنید (به رنگ زرد و قرمز) نشان می‌دهد.

دیکشنری

ویژگی منحصر به فرد دیگر این نرم‌افزار آموزش لهجه انگلیسی، داشتن فرهنگ لغت است، که در آن شما می‌توانید هر کلمه انگلیسی را جستجو کنید، elsa به شما یاد می‌دهد چگونه آن را تلفظ کنید و قادر است در همان لحظه شما را ارزیابی کند.

مزایای استفاده از نرم‌افزار آموزش صحبت کردن السا

 • دیگر به معلم خصوصی برای تقویت تلفظتان نیاز ندارد، السا باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه و بهبود کارایی یادگیری‌تان می‌شود.
 • این برنامه تنها برای آموزش انگلیسی نیست، بلکه فرهنگ لغتی هم دارد که در آن تعاریف، تصاویر و جملات نمونه (به همراه مدل تلفظ آن) برای توضیح لغات ارائه شده است.
 • در بخش تلفظ، فرهنگ لغت برنامه کمک می‌کند تا آنچه را که می‌خواهید بگویید، تایپ کنید و تلفظ صحیح را برای عبارت ایجاد شده توسط شما، نشان خواهد داد.
 • با کلیک روی علامت سوالی که در کنار «مهارت» قرار دارد، می‌توانید اطلاعات بیشتری را به همراه مثال ببینید.
 • السا اسپیک، نمودار پیشرفتتان را ترسیم می‌کند، کلمات و عباراتی را که برای شما دشوار بوده‌اند ذخیره می‌کند تا بعداً بتوانید دوباره آن‌ها را بررسی کنید.
 • ü      سیستمی را نیز برای ارزیابی شما فراهم می‌کند.
 • بازخورد فوری را می‌توان بهترین ویژگی آن دانست. شما اطلاعاتی را درباره نحوه بیان صداهای خاص به دست می‌آورید و این فرصت را دارید که بازخورد را همان لحظه تمرین کنید.
 • کاربرد آن آسان است.
 • بعد از این که آزمون خود را انجام دادید، السا اسپیک مطالب آموزشی را دوباره سازماندهی خواهد کرد تا اولویت بیش‌تری به ضعیف‌ترین مهارت شما داده شود.
 • بانک لغات شامل تمام لغات و عباراتی است که تا کنون کار کرده‌اید. مواردی را که شما امتیاز بالایی در آن‌ها کسب کرده‌اید را از آن‌هایی که نیاز دارید کمی رویشان کار کنید از هم جدا می‌کند. می‌توانید هر کلمه‌ای را برایتان دشوار است را به صورت دستی هم اضافه کنید و در بخش «ذخیره‌شده» بانک لغات قرار دهید.

معایب استفاده از السا اسپیک

 • شاید یکی از معایب آن را این دانست که فقط در نسخه پولی نرم‌افزار می‌توانید به فرهنگ لغت و درس‌های تازه‌ای که هر چند وقت یکبار به روزرسانی می‌شوند، دسترسی پیدا کنید.
 • مانند هر ماشین یا نرم‌افزار دیگری، این نرم‌افزار نیز عاری از عیب و نقص نیست و ممکن است گاهی خطاهایی خاصی داشته باشد.

لینک دانلود برای پلتفرم‌های مختلف از سایت‌های معتبر

اپلیکیشن السا اسپیک که بهترین نرم‌افزار برای انگلیسی صحبت کردن است، نسخه رایگان و پولی دارد و لینک دانلود نسخه اندروید و آی او اس در زیر قرار داده شده است؛

نسخه اصلی و پریمیوم برای اندروید

نسخه اصلی برای IOS

کلام آخر

السا اسپیک بهترین نرم‌افزار برای انگلیسی صحبت کردن است. هوش مصنوعی موجود در نرم‌افزار این امکان را می‌دهد که به هنگام ضبط صدای خود، هر هجای کلمات شما بررسی شود و درست و غلط بودن تلفظتان را بیان می‌کند. اگر امکان تهیه نسخه ویژه (پولی) اپلیکیشن را نداشتید، نسخه رایگان هم نقش به سزایی در تقویت تلفظ شما دارد، کافی است هر روز برای استفاده از اپلیکیشن وقت بگذارید، می‌توانید با روزی ده دقیقه (سطح اول) شروع کنید. امتیاز دهی پایان هر درس وضعیت و نمودار شما را نشان می‌دهد، که امتیازدهی و بازخورد آنی ویژگی منحصر به فرد این اپلیکیشن است.

یادگیری زبان در خانه و در شرایط همه گیری ویروس کرونا با استفاده از نرم‌افزار السا اسپیک راه خوبی است. با طرف زمان کمی در روز، لهجه و نحوه تلفظ شما تغییر می‌کند و برای صحبت کردن اعتماد به نفس به دست می‌آورید.

در نظر داشته باشید که همه این امکانات را بدون صرف هزینه و بدون نیاز به رفت و آمد و جا به جایی و صرف وقت طولانی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر به هر دلیلی به یادگیری زبان دیگری علاقه یا نیاز دارید، نصب کردن السا اسپیک ممکن است یکی از گزینه‌های مفید پیش روی شما باشد.

ترجمیک موسسه خدمات زبانی است که با بهره گیری از متخصصان حوزه‌های مختلف، خدمات ترجمه تخصصی، ویرایش و تولید محتوا را به شما ارائه می‌کند.

برای اطلاع از هزینه ترجمه و ثبت سفارش، به ترجمیک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *