شمارش تعداد کلمات در ورد (WORD)

گاهی تعداد صفحات، خطوط، کلمات و حتی کاراکترهایی که در یک متن استفاده می‌شود، حائز اهمیت است. در مواردی محدودیت در تعداد کلمات گزارش و یا متنی که باید ارائه شود وجود دارد. در اغلب شبکه‌های اجتماعی محدودیت‌هایی بر روی تعداد کاراکترهای هر پست است و هنگامی که کاربر از ماکزیمم تعداد کاراکترها عبور می‌کند به نحوی به کاربر هشدار می‌دهد و یا مانع ادامه متن می‌شود. در نرم افزار ورد (WORD) به صورت مختصر تعداد صفحات و کلمات یک متن در پایین، سمت چپ صفحه قابل مشاهده است. همچنین در این نرم‌افزار امکان آمارگیری کامل از کاراکترهای موجود در یک متن وجود دارد.

در ادامه گروه آموزش ترجمیک، روش آمارگیری از کاراکترها در نرم افزار ورد (WORD) را به صورت ساده بیان خواهد کرد.

جهت آمارگیری از بخشی از متن کافی است ابتدا بخش مورد نظر را انتخاب کنید. سپس در نوار ابزار بر روی گزینه Review کلیک کنید.

در نوار ابزار Review بر روی گزینه Word Count کلیک کنید.

نرم افزار شمارش کاراکترها را انجام می‌دهد و در پنجره Word Count نتیجه را نمایش می‌دهد. این پنجره حاوی اطلاعات زیر است:

– Pages: تعداد صفحات

– Words: تعداد کلمات

– (Characters (no spaces: تعداد کاراکترها بدون در نظر گرفتن فاصله بین کلمات

– (Characters (with spaces: تعداد کاراکترها  با احتساب فاصله بین کلمات

– Paragraphs: تعداد پاراگراف

–  Lines: تعداد خطوط

چند نکته:

اگر متن شامل جدول، پانویس و یا منابع باشد و شما می‌خواهید در نتیجه آمار کاراکترهای این بخش‌ها نیز شمارش شوند، لازم است گزینه include textbox … را انتخاب کنید.

نرم افزار Word نیم‌فاصله را جزء کاراکترها حساب نمی‌کند و تعداد نیم‌فاصله را نمایش نمی‌دهد.

برای آمارگیری از تمام متن کافی است، بدون انتخاب بخشی از متن روی گزینه Word Count کلیک کنید. در این حالت پنجره Word Count نتیجه شمارش کارکترهای تمام متن را نشان می‌دهد.

یک مسیر ساده‌تر برای مشاهده آمار جزئیات متن وجود دارد. کافی است بر روی کلمه Words در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید تا پنجره Word Count باز شود.

 

گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم. ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

 

 

11 دیدگاه در «شمارش تعداد کلمات در ورد (WORD)»

  1. سلام ممنون که هستید تا زمانیکه نکاتی از ورد را فراموش می کنیم با مراجعه به اون، بیاد بیاریم .سپاسگزارم

  2. سلام وقت بخیر تعداد کلماتی که در پایین صفحه نوشته میشد برای من حذف شده نمیدونم چیکار کنم که برگرده ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *