سریع‌ترین روش ساخت یک Cover Page در Word

از موارد پراستفاده برنامه ورد برای صفحه‌آرایی کتاب یا مقاله متن مورداستفاده قرار می‌گیرد Cover Page است. دراین مطلب نحوه استفاده و کاربرد آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  1. بر روی تب Insert کلیک کرده و در قسمت Pages بر روی گزینه Cover Page کلیک کنید تا فایل آن به صورت کشویی باز شود.

برای استفاده از Cover Page آماده، بر روی طرح دلخواه خود کلیک کرده و آن را انتخاب کرده و تغییرات مورد نظر اعم از تاریخ، عنوان اصلی و فرعی و… را انجام دهید.

  • اگر Cover Page آماده را نمی­پسندید، برای ساخت یک Cover Page سفارشی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
  • بر روی تب Insert و بخش Text رفته و سپس بر روی گزینه Quick Parts کلیک نمایید.
  • با کلیک بر روی آن منوی کشویی برایتان ظاهر می­‌شود که باید بر روی Document Property کلیک کنید تا بتوانید ویژگی‌­هایی مانند نویسنده، شرکت، تاریخ و… را در آن وارد کنید.
  • پس از انجام این کار، چندین فیلد در صفحه باز می­شود، با قرار دادن Cover Page در سند، فیلدها با ویژگی درخواستی شما تنظیم می­گردد، امکان تغییر و ویرایش تنظیمات نیز وجود دارد.
  • با قرار دادن Cover Page تنظیمی داخل سند ورد، امکان استفاده از آن در هر سبک و قالب‌بندی وجود دارد.

با ساخت این Cover Page شخصی، حال باید ببینیم که مراحل استفاده و همچنین نحوه استفاده از آن چگونه است؟

  1. پس از ایجاد کاور پیج که در قسمت قبلی به آن پرداختیم، با انتخاب دو کلید میانبر Ctrl+A تمامی سند ایجاد شده را انتخاب می­کنیم، سپس در تب Insert بر روی گزینه Cover Page کلیک نمایید.
  • با باز شدن منوی کشویی، گزینه Save Selection to Cover Page Gallery را انتخاب کنید.
  • پنجره‌ه­ایی با نام Create New Building Block باز می­شود که می­توانید در آن نام و توضیحات مختصری از کاور پیج ایجاد شده به صورت شخصی را وارد کنید و پس از اتمام بر روی Ok کلیک کنید.
  • برای مشاهده کاور پیج ذخیره شده بر روی تب Insert کلیک کنید، اکنون می‌­توانید قالب ایجاد شده خود را در بخش General ببینید. با انتخاب Cover Page، در صفحه ورد شما قرار می­‌گیرد.

با انجام مراحل فوق به سادگی می‌­توانید از Cover Page ساخته شده، استفاده نمایید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می‌توانید سایر مطالب آموزش نرم‌افزار word را در وبلاگ ترجمیک مطالعه و از آن استفاده نمایید.

یک دیدگاه در «سریع‌ترین روش ساخت یک Cover Page در Word»;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *