بهترین دیکشنری‌های زبان چینی

در این نوشتار قصد داریم برخی از دلایل یادگیری زبان چینی را با یکدیگر بررسی کنیم و به نقش دیکشنری زبان چینی در آموزش و یادگیری این زبان بپردازیم. بنابراین در صورتی که مشتاق به یادگیری زبان چینی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این نوشتار با ماه همراه باشید.

برای خواندن مطالب مرتبط، به وبلاگ ترجمیک مراجعه کنید.

آشنایی با یکی از متداول‌ترین زبان‌­های جهان

اگرچه شمار کشورهایی که در آن زبان چینی زبان رایج و رسمی است، زیاد نیست. با این وجود چین بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد. به همین دلیل یادگیری زبان چینی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با در صد قابل توجهی از مردم جهان ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این با یادگیری زبان چینی می‌توانید خود را به یک فرد ارزشمند و توانمند تبدیل کنید که ظرفیت بالایی برای موفقیت دارد.

فرهنگ لغت چینی در یادگیری زبان چینی چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

فرهنگ لغت فرایند یادگیری یک زبان جدید را از بسیاری جهات تسهیل می­کند. فرهنگ لغت بی­تردید یکی از مهم‌ترین منابعی است که به مردم در درک معانی کلمات کمک می­کند و علاوه بر این خواندن متون به زبان­های دیگر را نیز بسیار ساده­تر می­کند. علاوه بر این فرهنگ لغت می­تواند به درک و حفظ کلمات جدید نیز کمک زیادی کند.

 در یک فرهنگ لغت چینی مانند هر فرهنگ لغت مناسب دیگری، شما معنای کلمه مورد نظر خود را می‌آموزید. علاوه بر این، استفاده از آن را در جملات، متضاد و مترادف نیز فرامی‌گیرید. از آن جا که فرهنگ لغت چینی به عنوان پل ارتباطی بین دو زبان مختلف عمل می­کند، می­تواند کمک زیادی به ایجاد واژگان برای زبان آموزان دوم کند. برای کسانی که قصد یادگیری زبان چینی دارند یک فرهنگ لغت خوب و قابل اعتماد که کلمات چینی را به زبان مادری آن‌ها توضیح دهد، ضروری است.

بهترین دیکشنری یادگیری زبان چینی

فرهنگ لغت­های متعددی برای یادگیری زبان چینی وجود دارد. تعدادی از این فرهنگ­های لغت به صورت آنلاین هستند. در میان انبوه فرهنگ لغات چینی موجود، انتخاب فرهنگ لغت چینی مناسب برای فرایند یادگیری زبان بسیار مهم است. چگونه چینی را سریع یاد بگیریم؟ هنگام انتخاب یک فرهنگ لغت خوب، باید برخی عناصر را در نظر گرفت.

اولین خصوصیت یک دیکشنری زبان چینی این است که باید دقیق باشد. در فرهنگ لغت چینی باید معنای دقیق کلمه، با در نظر گرفتن تمام جنبه­های به خوبی توصیف شده باشد و مثال­هایی نیز در صورت نیاز ذکر شده باشد. دریک فرهنگ لغت چینی باید به وضوح توضیح داده شده باشد که چگونه و چه موقع می­توان از یک کلمه استفاده کرد. علاوه بر این باید نکات گرامری احتمالی نیز توضیح داده شده باشد.

یک فرهنگ لغت چینی هم‌چنین باید شامل مناسب­ترین نمونه‌های استفاده از کلمه در هر جمله باشد. علاوه بر این، باید نحوه تلفظ صحیح آن کلمه نیز با کمک علائمی به خوبی توضیح داده‌شده باشد. تلفظ صحیح کلمات باید دقیقاً متناسب و مشابه با تلفظی باشد که توسط یک فرد بومی چینی تلفظ می­شود. یک فرهنگ لغت خوب علاوه بر ارائه تعاریف، کلمه را در الفبای آوایی بین‌المللی می­نویسد تا نحوه بیان آن را به شما نشان دهد.

نکته دومی که باید در یک دیکشنری زبان چینی به آن توجه داشت، راحتی در استفاده از آن است. ضروری است که یک فرهنگ لغت چینی بتواند سریع پاسخ دهد. در غیر این صورت، انتظار کاربران را برای زمان زیادی صرف می­کند. برخی از دیکشنری‌های زبان چینی که به صورت آنلاین هستند اغلب شامل تبلیغات مکرری در صفحات وب هستند. این تبلیغات می­تواند کاربران را آزار دهد. در چنین شرایطی ممکن است کاربر ترجمه دهد از یک دیکشنری آنلاین دیگر و یا نسخه چاپی استفاده کند.

بهترین دیکشنری زبان چینی در دنیا

پیش از این گفتیم که چگونه داشتن یک فرهنگ لغت خوب می‌تواند تأثیر مثبتی در یادگیری زبان داشته باشد. در این قسمت بهترین دیکشنری‌های زبان چینی در سطح جهان را معرفی خواهیم کرد.

 دیکشنری انگلیسی – چینی آکسفورد

دپارتمان زبان دانشگاه بخشی را برای زبان چینی تخصیص داده است و دیکشنری چینی – انگلیسی آکسفورد را برای علاقه مندان به یادگیری زبان چینی تألیف کرده است. دیکشنری انگلیسی چینی -انگلیسی آکسفورد یک فرهنگ لغت بسیار کاربردی برای زبان آموزان چینی خواهد بود که به دنبال یک منبع اختصاصی از واژگان اساسی هستند. این دیکشنری برای زبان آموزان مبتدی تألیف شده است و تعریف واژگان به زبان ساده به انگلیسی در آن توضیح داده شده است.

 دیکشنری چینی جیبی Tuttle Concise

اگر به دنبال یک دیکشنری کوچک چینی هستید که همیشه همراه شما باشد و در هر زمان بتوانید به آن مراجعه کنید، دیکشنری چینی جیبی Tuttle Concise گزینه‌ مناسبی است. این دیکشنری جیبی کوچک در دو بخش انگلیسی به چینی و چینی به انگلیسی تألیف شده است.

 دیکشنری آنلاین MDBG

خیلی از ما تمایلی به حمل کتاب‌های قطور برای یادگیری زبان نداریم. استفاده از دیکشنری آنلاین MDBG شما را از حمل کتاب‌های قطور راحت می‌کند و در عین حال نیازی نیست هزینه‌ زیادی برای داشتن یک دیکشنری خوب پرداخت کنید. این سایت دیکشنری چینی به انگلیسی با ارائه اطلاعات دقیق از نمادهای زبانی، تلفظ، معانی و نحوه‌ نوشتن کلمات چینی، به آموزش این زبان کمک زیادی می‌کند.

اپلیکیشن دیکشنری چینی Hanping

داشتن یک اپلیکشن دیکشنری روی گوشی موبایل راحت‌ترین راه استفاده از دیکشنری است. اپلیکیشن دیکشنری چینی Hanping اصطلاحات پرکاربرد زبان چینی را به بهترین روش ممکن و با کمک تعریف دقیق آن‌ها به زبان انگلیسی و هم چنین ارئه‌ی تصاویر مربوطه، به شما آموزش می‌دهد. این اپلیکشن تلفظ کلمات، ابزارهای صوتی، تلفظ دقیق چند هجایی و هم چنین برنامه‌های کاربردی برای به خاطر سپردن دقیق کلمات را به شما ارائه می‌کند.

نتیجه‌گیری

زبان چینی یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین زبان‌هایی است که توسط بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان مورد استفاده قرار می­گیرد. با توجه به پیشرفت و رشد خیره‌کننده چین و تبدیل آن به یک ابر قدرت جهانی، زبان چینی نیز نقش فعال‌تری در ارتباطات جهانی ایفا می­کند. به هر دلیلی که به یادگیری زبان چینی علاقه پیدا کرده باشید دانستن یک دیکشنری زبان چینی یک ضرورت غیرقابل انکار است. یک دیکشنری زبان چینی مناسب باید با توضیح دقیق معنا و مفهوم کلمات به شما در یادگیری راحت­تر این زبان کمک کند. بهتر است در انتخاب دیکشنری دقت و وسواس کافی داشته باشید و از دیکشنری‌هایی استفاده کنید که دارای تلفظ صحیح کلمات و همچنین متضاد و مترادف کلمات باشند.

ترجمیک یک پلتفرم جامع ارائه خدمات زبانی است که خدماتی هم چون ترجمه تخصصی، ویرایش و تولید محتوا را با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌دهد. برای ثبت سفارش و آشنایی با سایت موسسه، به ترجمیک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *