تبدیل پاورپوینت به پی‌ دی اف

چگونه پاورپوینت را به PDF تبدیل کنیم؟

همان طور که می‌دانید پاورپوینت (Powerpoint) از محصولات کاربردی شرکت مایکروسافت است که با قابلیت‌های فراوان برای ارائه یا پرزنتیشن به کاربران عرضه شده است.

اگر دانشجو یا دانش‌آموز باشید، برای ارائه‌های خود در دانشگاه یا مدرسه از پاورپوینت استفاده‌ کرده‌اید. احتمالا برای حرفه‌ای‌تر دیده شدن ارائه خود از ترجمه مقاله و خواندن کتاب‌های گوناگون استفاده کرده‌اید و نکات مهمی را در مطالب خود گنجانده‌اید.

این برنامه دارای قابلیت‌های فراوانی است که یکی از این قابلیت‌های مهم خروجی گرفتن با فرمت‌های مختلف از جمله pdf است. با استفاده از این قابلیت دیگر مهم نیست که گیرنده فایل شما برنامه پاورپوینت را در سیستم یا تلفن همراه خود دارد یا خیر.

اکنون بعد از خواندن این مطلب برای شما این سوال ایجاده است که چگونه می‌توان فایل پاورپوینت را به پی‌ دی اف تبدیل کنیم؟ ما قرار است در این مقاله به شما آموزش دهیم تا چگونه این تبدیل فرمت را انجام دهید. پس در ادامه همراه ترجمیک باشید.

مطالب مرتبط:

چگونه در پاورپوینت پس‌زمینه را تغییر دهیم؟

مراحل تصویری تبدیل فایل پاورپوینت به پی دی اف

اگر فایلتان در پاورپوینت باز است و آمده خروجی گرفتن است به تب File بروید و از مراحل گفته شده در ادامه مطلب پیروی کنید.

باز کردن تب File
باز کردن تب File

اما اگر می‌خواهید از نرم‌افزار پاورپوینت به صورت مستقیم فایلی را باز کنید، ابتدا پاورپوینت را باز کرده و سپس به تب File رفته و در تب Open ، روی محلی که فایل خود را ذخیره کرده‌اید کلیک کنید و فایل خود را باز کنید.

باز کردن فایل پاورپوینت برای تبدیل به پی دی اف
باز کردن فایل پاورپوینت برای تبدیل به پی دی اف

شما از طریق دو روش می‌توانید فایل پاورپوینت خود را به PDF تبدیل کنید.

روش اول برای تبدیل پاورپوینت به پی‌دی‌اف

در تب File روی گزینه Export کلیک کنید. بعد از اینکه وارد تب Export شدید، گزینه Create pdf/Xps document را مشاهده می‌کنید. روی آن کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد.

اسم فایلتان را که می‌خواهید آن Save کنید در قسمت File Name بنویسید. در قسمت Save as type فرمت PDF را مشاهده می‌کنید که در صورت تمایل آن را به فرمت Xps document تغییر دهید.

انتخاب فرمت PDF
انتخاب فرمت PDF

بخش دیگری که در این پنجره به چشم می‌خورد، گزینه Optimize for است. در این قسمت دو گزینه standard (publishing online and printing) و Minimize size (Publishing online) را مشاهده می‌کنید.

گزینه standard (publishing online and printing) که به صورت پیش‌فرض هم در برنامه انتخاب شده است. با انتخاب این گزینه، فایلتان را کیفیت بالا برای پرینت تبدیل می‌نمایید.

گزینه بعدی که (Minimize size (Publishing online است، با انتخاب این گزینه شما فایل را با کیفیت پایین‌تری ذخیره خواهید کرد. این گزینه به شما در ذخیره فایل به صورت کم‌حجم و ارسال سریع آن کمک می‌کند.

انتخاب گزینه Minimize size برای کاهش حجم و کیفیت
انتخاب گزینه Minimize size برای کاهش حجم و کیفیت

گزینه دیگری در سمت چپ پنجره وجود دارد به نام Open file after publishing دارد که با انتخاب آن بلافاصله پس از ذخیره‌سازی فایل PDF قابل مشاهده می‌شود.

مطالب مرتبط:

مهم‌ترین کلید‌های میانبر در پاورپوینت

روش دوم برای تبدیل پاورپوینت به پی‌دی‌اف

با این روش، شما با سرعت بیش‌تری تبدیل فرمت‌ها را انجام‌ می‌دهید. با فشار داد دکمه‌های Ctrl+s مستقیم وارد پنجره فایل می‌گردید. سپس Save as را انتخاب کنید. در قسمت Save as type فرمت pdf را انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه Save as type و تبدیل پاورپوینت به پی دی اف
انتخاب گزینه Save as type و تبدیل پاورپوینت به پی دی اف

این شیوه ذخیره‌سازی امکان ذخیره‌ فایل با فرمت‌های دیگر را به شما می‌دهد. در این قسمت هر آنچه در روش اول در مورد تنظیمات بیان شده است را اعمال نمایید.

کلام آخر

اگر طبق مراحل گفته شده، پیش بروید هم اکنون فایل پی دی اف شما قابل مشاهده است. هم‌اکنون این امکان را دارید تا فایل را برای کسی که می‌خواهید ارسال کنید بدون آنکه نگران باز نشدن فایل خود و به هم ریختن آن باشید. امیدواریم این آموزش شما را در جهت تبدیل و ارائه فایلتان در فرمت pdf راهنمایی کرده باشیم.

اگر به خدماتی مانند ترجمه تخصصی، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ویرایش و تولید محتوا نیاز دارید، با خیالی آسوده سفارش خود را به سایت ترجمه ترجمیک بسپارید.

یک دیدگاه در «چگونه پاورپوینت را به PDF تبدیل کنیم؟»;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.