مقایسه کردن دو متن در ورد (WORD)

در این مقاله یکی از ابزارهای کار گروهی بر روی یک متن، در نرم افزار WORD مورد بررسی قرار می‌گیرد. فرض کنید در حال آماده کردن متن یک قرارداد دو جانبه هستید. طی مذاکرات قراردادی شما یک پیشنویس پیشنهادی می‌نویسید و برای طرف مقابل ارسال می‌کنید. او با بعضی از بندهای پیشنویس موافق نیست و آن‌ها را تغییر می‌دهد و پیشنویس تغییر کرده را به شما باز می‌گرداند.

حالا شما چطور تغییرات ایجاد شده روی متن را پیدا می‌کنید؟

در این مقاله، نحوه‌ی یافتن تغییرات صورت گرفته در فایل WORD و همچنین روش اعمال تغییرات مشخص بر روی متون و اضافه کردن کامنت در هر قسمت از متن را به شما آموزش می‌دهد.

  • در نوار ابزار نرم افزار WORD بر روی گزینه Review و سپس روی گزینه Compare کلیک کنید.

 

جامع‌ترین پلتفرم خدمات ترجمه و ویراستاری
استخدام مترجم و ویراستار کاملا دورکاری!

 

  • دو گزینه پیش روی شماست: Compare و Combine. بر روی گزینه Compare  کلیک کنید تا پنجره Compare Documents  باز شود.

  • پنجره Compare Document شامل دو بخش اصلی است: یک بخش برای انتخاب فایل‌هایی که می‌خواهید با هم مقایسه کنید و یک بخش که با کلیک بر روی گزینه More باز می‌شود، است. در ادامه به معرفی گزینه‌ها و نحوه مشاهده تفاوت‌های دو فایل می‌پردازیم.

 

  • در قسمت Original Document فایل متن اصلی و در قسمت Revised Document فایل دوم را وارد کنید.

 

  • با انتخاب گزینه‌های مختلف در قسمت Comparison Setting  شما میتواند مشخص کنید در مقایسه دو متن چه بخش‌هایی و کدام پارامترها در نظر گرفته شود.

 

– مقایسه می‌تواند در دو سطح انجام بپذیرد. اگر برای شما مهم است که تغییرات بر روی کاراکترها را نیز بیابید، در قسمت Show Changes at گزینه Character level انتخاب کنید. و اما اگر تغییرات در حد کلمات برای شما کافی است گزینه Word level انتخاب کنید.

– تفاوت های دو متن به سه شکل قابل مشاهده است. این امکان وجود دارد که با انتخاب گزینه Original در قسمت Show change in: تغییرات متن دوم با رنگ متفاوت به متن اول اضافه شود و در متن اصلی به شما نشان دهد یا با انتخاب گزینه Revised تغییرات متن اصلی با رنگ متفاوت در متن دوم اعمال شود و در متن دوم به شما نشان دهد. در این قسمت اگر گزینه New Document انتخاب شود، یک فایل جدید حاوی متن اصلی ساخته می‌شود. در این نسخه هر قسمت از فایل اصلی و فایل دوم که با هم تفاوت داشته باشند با رنگ متفاوت مشخص است.

 

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، در زمینه ترجمه مقالات، ترجمه کتاب، ترجمه اسناد اداری و حقوقی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به مشتریان عزیز است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۴/۵ (۱)

به این پست نمره دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *