استفاده از Text box در Word

بسیار پیش آمده قصد قرار دادن جدول، تصویر و یا نوشته‌ای را در یک قسمت خاص از صفحه در نرم‌افزار Word داشته باشیم اما این امکان به سادگی برای ما فراهم نباشد.

کادر متن (Text Box) در Word از ابزارهای سودمند Word بوده که به شما این امکان را می‌دهد تا در هر موقعیتی در صفحه، تصویر، متن و یا هر چیز دیگر را در متن قرار دهید. اگر قصد دارید کادر متنی خود را در فضایی خاص در Word قرار دهید، استفاده از Text Box تنها گزینه پیش روی شماست که در ادامه به آموزش نحوه استفاده از این ابزار می‌پردازیم:

تنظیم ابعاد، رنگ داخل کادر، رنگ دور کادر، فونت، چیدمان و رنگ متن از جمله قابلیت‌های Text Box است که می‌توانید برای طراحی انواع کاورها، کاتالوگ و حتی نامه‌های اداری از آن بهره ببرید.

برای ایجاد Text Box لازم است به قسمت Insert در نوار ابزار بالا رفته و سپس از بخش Text، گزینه مربوط به Text Box را انتخاب نمایید.

با انتخاب Text Box، منوی کشویی برایتان باز می‌شود که می‌توانید یکی از فرمت‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با انتخاب هر کدام از طرح‌های پیش فرض و کلیک بر روی موقعیت مورد نظر در ورد، کادر متنی انتخابی باز شده و می‌توانید محتوای متنی خود را در آن قالب تایپ نمایید.

در اینجا بخوانید چگونه می‌توان از هدر و فوتر در صفحات ورد استفاده کرد.

توجه داشته باشید که اگر فرمت مورد نظر شما در بین طرح‌های پیش فرض وجود ندارد، با انتخاب گزینه Draw Text Box می‌توانید کادر متنی را در موقعیت دلخواه ترسیم کرده و تغییرات مدنظر خود را بر روی آن اعمال کنید.

در صورت نیاز به یادگیری سایر امکانات نرم‌افزار Word از دیگر آموزش‌های نرم‌افزار ورد در وبلاگ ترجمیک دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *