تکرار سطر های ورد

تکرار خودکار سطرهای جدول در بالای هر صفحه در ورد

نرم‌افزار ورد یکی از بهترین نرم‌افزارهای ممکن برای ساخت و ایجاد جدول است. ارائه بسیاری از مطالب و محتواهای آماری، علمی، آموزشی و غیره به کمک جدول انجام می‌شود.

در برخی از موارد این جداول بسیار طولانی هستند؛ به طوری که همه محتواهای جدول در یک صفحه جا نمی‌شود. در این موارد، زمانی که جدول به صفحه بعدی منتقل می‌شود، اولین سطر جدول که شامل عناوین است، به صفحات دیگر منتقل نمی‌شود.

در این صورت، مطالعه و درک جدول برای مخاطبین شما بسیار مشکل است. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم نحوه تکرار خودکار سطرهای عنوان جدول در بالای هر صفحه با ابزار Repeat Header Rows نرم‌افزار ورد را توضیح دهیم.

برای مطالعه مطالب بیشتر در حوزه ورد به بخش آموزش ورد وبلاگ ترجمیک مراجعه کنید.

آموزش ورد

ابزار Repeat Header Rows نرم‌افزار ورد

زمانی که یک جدول طولانی را به کمک نرم‌افزار ورد ایجاد می‌کنید، در صورتی که جدول به صفحات دیگر امتداد پیدا کند، نرم‌افزار ورد (word) به صورت پیش‌فرض سطر عنوان جدول را که در صفحه اول ایجاد کرده‌اید را به دیگر صفحات منتقل نمی‌کند.

اما خوشبختانه برای حل این مشکل در نرم‌افزار ورد روشی در نظر گرفته‌شده است. ابزار Repeat Header Rows نرم‌افزار ورد برای تکرار خودکار سطرهای عنوان جدول مورداستفاده قرار می‌گیرد.

چگونه سطرهای عنوان جدول را در بالای هر صفحه به صورت خودکار تکرار کنیم؟

همان‌طور که در بالا اشاره‌شده است، به‌منظور تکرار خودکار سطرهای عنوان جدول در بالای هر صفحه از گزینه Repeat Header Rows نرم‌افزار ورد استفاده می‌کنیم.

برای افزودن سطرها و یا ستون‌هایی که قرار است به صورت پیش‌فرض در سایر جداولی که در صفحات دیگر امتداد پیداکرده‌اند به صورت خودکار تکرار شوند، قبل از هر چیزی این ردیف‌های تکرارشونده را باید انتخاب کنید. در ادامه باید اقدامات زیر را انجام دهید.

در حالی که هنوز سطرها و ستون‌های انتخابی بر روی select قرار دارند به نوار ابزار بر روی سربرگ layout کلیک کنید. بعد از باز کردن این سربرگ در قسمت راست و انتهایی آن با گزینه Repeat Header Rows مواجه خواهید شد. در صورتی که بر روی این گزینه کلیک کنید، این سطر به عنوان سطر عنوان جدول در صورتی که جدول به دیگر صفحات امتداد پیدا کند، تکرار خواهد شد.

Repeat table header rows به کمک table properties

روشی دیگری هم برای استفاده از افزونه Repeat table header rows و تکرار سطر یا ستون جدول به صورت خودکار در سایر صفحات ورد وجود دارد. برای این منظور می‌توانید از table properties استفاده کنید.

برای این منظور مشابه حالت قبل، بعد از این که سطر و یا ستون مورد نظر خود جهت تکرار را انتخاب کردید، کلیک راست کنید و بر روی table properties کلیک کنید.

سپس بر روی سربرگ row کلیک کنید. در این بخش می‌توانید گزینه repeat as header row at the top of each page را فعال کنید.

ترجمیک بزرگ‌ترین موسسه خدمات زبانی کشور است که خدمات ترجمه تخصصی، ویرایش و تولید محتوا شما را بر عهده می‌گیرد. برای بررسی سایت، به ثبت سفارش ترجمه مراجعه کنید.

7 دیدگاه در «تکرار خودکار سطرهای جدول در بالای هر صفحه در ورد»

  1. سلام بین عنوان جدول و خود جدول به اندازه یک صفحه خالی فاصله افتاده هر کاری می کنم که عنوان بالای جدول بیافته نمیشه چکار باید انجام بدم؟

  2. سلام چطور میتونم کاری کنم که در سربرگ های صفحه های بعدی بعد از کلمه اصلی کلمه ی «ادامه» یا «continued» قرار بگیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.