چرا شرکت‌ها محتوای خود را برون‌سپاری می‌کنند؟

برون سپاری محتوا همان‌گونه که از نامش پیداست، به معنی واگذاری تولید تمام یا بخشی از محتوا به گروه یا شخصی در خارج از مجموعه کاری خود است. مزایای زیادی در برون سپاری تولید محتوا چه به‌صورت همکاری غیر مستقیم با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تولید محتوا، چه به‌صورت همکاری مستقیم با نویسندگان محتوا وجود دارند.

صرفه جویی در زمان

تولید محتوا فرایند زمان‌بری است و مطمئناً شما به عنوان یک کارفرما که بایستی روزانه به امور زیادی رسیدگی کند، نمی‌خواهید زمان ارزشمند خود را صرف نویسندگی کنید.

تولید محتوا به نوشتن مطالب ختم نمی‌شود، بلکه جستجوی اطلاعات، بررسی منابع، ایجاد یک عنوان قوی، قالب بندی صحیح، رعایت اصول سئو، بازخوانی محتوا و ویرایش آن، همه و همه جزو مواردی هستند که برای تولید یک محتوای مناسب بایستی انجام شوند و بدیهی است که زمان زیادی را طلب می‌کنند.

هنگامی که تولید محتوای خود را به نویسندگان حرفه‌ای می‌سپارید، نه تنها محتوای مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید، بلکه زمان کافی برای استراحت و تجدید قوا و همچنین اتخاذ استراتژی مؤثر برای ارتباط با مخاطبان هدف خود را نیز به‌دست خواهید آورد.

پس انداز پول

اغلب شرکت‌های تجاری بودجه بازاریابی محدودی در اختیار دارند و استخدام کارمند دائم برای تولید محتوا با توجه به حقوق ماهیانه، بیمه، عیدی و مرخصی‌ می‌تواند هزینه زیادی را بر شرکت تحمیل کند. بنابراین برون سپاری محتوا به فریلنسر‌ها در مقایسه با استخدام کارمندان ثابت بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

بهره بردن از متخصصان صنعت

بر اساس تحقیقات شرکت پرووک اینسایتس (Provoke Insights)، ۴۲ درصد از کمپانی‌ها تخصص لازم برای بازاریابی محتوا را ندارند. این موضوع به این دلیل است که تخصص در صنعت و مهارت‌های نویسندگی دو مسئله متفاوت هستند. استفاده از نویسندگان کارمزدی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید متخصصان صنعت را به استخدام در‌آورده تا از محتوای تولید شده به بهترین شکل استفاده کنید.

بهره‌مندی از انواع متنوع محتوا

هنگامی که از نویسندگان مختلف برای تولید محتوا استفاده می‌کنید، می‌توانید از طیف وسیعی از موضوعات و سبک‌های متفاوت برخوردار شوید. شرکت‌هایی که به صورت فریلنس فعالیت می‌کنند نیز از نویسندگان مختلف استفاده می‌کنند که هر کدام در یک زمینه خاص مانند سئو یا مقالات سفید مهارت بیشتری دارند.

با استفاده از متونی که با انواع فرمت‌ها و سبک‌های متفاوت نگاشته شده‌اند و مشاهده بازخورد مشتریان نسبت به هر کدام می‌توانید با سلیقه و ترجیحات مشتریان خود بیشتر آشنا شده و همچنین از نویسندگانی بهره ببرید که تخصص بیشتری در زمینه تجارت شما دارند و بدین ترتیب استراتژی بازاریابی محتوای خود را بهبود ببخشید.

تولید محتوا در مهلت مقرر

اولویت کارشناسان تولید محتوای فریلنس، تولید محتوا برای شماست. بر خلاف کارکنان ثابت، آن‌ها امکان بهانه تراشی یا پرداختن به فعالیت‌های فرعی را ندارند. فریلنسر‌های مسئولیت پذیر همواره پروژه شما را در مهلت مقرر تحویل می‌دهند و شما می‌توانید برنامه ریزی دقیق‌تری را در زمینه بازاریابی محصولات یا خدمات خود داشته باشید.

تمرکز بیشتر بر امور تجاری

همان‌طور که پیش از این به آن اشاره شد، تولید یک محتوای با کیفیت مستلزم صرف زمان زیادی است. گاهی برخی از شرکت‌ها به اشتباه زمان زیادی را به بازاریابی اختصاص داده و به همان اندازه زمان کمتری را به امور کاری و تجاری خود اختصاص می‌دهند که این امر در نهایت منجر به شکست خواهد شد.

با برون سپاری محتوای خود، زمان بیشتری را برای تمرکز روی امور تجاری و فعالیت‌های مهم‌تر به‌دست خواهید آورد.

از سوی دیگر با استفاده همزمان از چندین نویسنده می‌توانید سرعت زیادی به تولید محتوای خود ببخشید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

حفظ کیفیت

حفظ کیفیت بالا در تولید محتوا کار دشواری است. برون سپاری بازاریابی محتوا به این معنی است که شما می‌توانید از متخصصان برجسته این حوزه که کیفیت کاری بالایی دارند، بهره ببرید و استاندارد محتوای خود را در سطح بالایی حفظ کنید. برای حفظ این سطح از استاندارد شما به‌آسانی می‌توانید تولید محتوا را توسط فروشگاه‌ محتوا و سایت‌های محتوا را امتحان نمایید.

ارتباط مؤثر با مخاطب

نویسندگان حرفه‌ای به خوبی می‌دانند چگونه محتوایی تولید کنند که بیش از حد رسمی و سنگین نبوده و فهم آن برای مخاطب دشوار نباشد. این نویسندگان با استفاده از لحن محاوره‌ای تا اندازه‌ای که به کیفیت محتوا آسیب وارد نشود، احساسات مخاطبان را بر‌انگیخته و محتوایی سرگرم کننده تولید می‌کنند. همچنین آن‌ها محتوای خود را به شکلی تنظیم می‌کنند که خواننده بتواند به اطلاعات مورد نیاز خود به‌سرعت دست یابد.

علاوه بر این شما قادر نیستید از بیرون به تجارت خود نگاه کنید، ولی کارشناسان تولید محتوا با دید یک مخاطب به کسب و کار شما می‌نگرند، بنابراین قادر هستند اصطلاحات تخصصی رشته شما را به زبان ساده بیان و متن جذاب و قابل فهمی را تولید کنند.

افزایش نرخ تبدیل

بر اساس یافته‌های گروه نیلسون نورمان (Nielson Norman Group) میانگین زمانی که یک کاربر از یک صفحه وب بازدید می‌کند، کمتر از ۲۰ ثانیه است. نویسندگان حرفه‌ای می‌توانند مطالبی بنویسند که پیام شما را به‌سرعت و به‌طور روشن به مخاطب منتقل کند.

انتخاب نویسنده فریلنس

حال که با مهم‌ترین مزایای همکاری با محتواکاران فریلنس آشنا شدید، این سؤال مطرح می‌شود که چگونه نویسنده فریلنس مورد نظر خود را بیابید. هفت ویژگی کلیدی وجود دارند که می‌توانند شما را در انتخاب نویسنده محتوای مورد نظر خود یاری کنند. این معیار‌ها عبارتند از:

  • تجربه کاری بالا
  • نمونه کار‌های قبلی
  • روان بودن محتوای تولید شده
  • تطبیق محتوا با سلیقه مخاطب هدف
  • قیمت مناسب
  • میزان پاسخگویی
  • سرعت عمل

ترجمه تخصصی کتاب در ترجمیک

در ترجمیک چند صد نویسنده و مترجم متبحر در زمینه‌های مختلف از متون تخصصی گرفته تا کتاب‌های ادبی یا کتاب‌های داستان کودک و نوجوان در خدمت شما هستند تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

ترجمه کتاب، تخصص ماست!


نحوه همکاری با نویسندگان فریلنس

پس از انتخاب نویسنده یا شرکت فریلنس مناسب، قدم بعدی برقراری ارتباط و همکاری با آن‌ها است. این مرحله ساده به نظر می‌رسد، ولی نکاتی وجود دارند که اگر آن‌ها را رعایت کنید، نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

  1. به هر نویسنده توضیحات مختصری در مورد کسب و کار، اصطلاحات تجاری، اهداف، ارزش‌های اصلی و مخاطبان هدف خود ارائه کنید.
  2. به هر نویسنده دستورالعمل جامع و روشنی در مورد خواسته‌ها، فرمت مورد نظر و چهارچوب کلی پروژه ارائه کنید.
  3. پس از انجام هر پروژه بازخورد خود و مخاطبان را به تولید‌کننده محتوا منتقل کنید تا نسبت به نقاط و ضعف و قدرت خود آگاه شده و در پروژه‌های بعدی موفق‌تر عمل کند.

در پایان به خاطر داشته باشید که کارشناسان تولید محتوا ایده‌ها و مهارت‌های منحصر به فردی دارند. سعی کنید فضای لازم را برای بروز خلاقیت نویسندگان فراهم نموده و آن‌ها را به دستورالعمل‌های خود محدود نسازید تا بتوانید به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

این مطلب توسط دپارتمان تولید محتوای ترجمیک تهیه و به روزرسانی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *