چگونه کلمه و عبارتی خاص را در word پیدا و آن را جایگزین کنیم؟

برای یافتن کلمات و یا عبارات در متن‌های طولانی لازم است از قابلیت‌های ورد مانند جستجو، جایگذاری و انتخاب کلمه استفاده کنید که در ادامه به نحوه انجام آن می‌پردازیم.

جستجو (Find):

 کلید میانبر برای دسترسی به کلید جستجو در ورد، Ctrl+F است و یا می توانید در قسمت Home، سمت راست بر روی Find کلیک کرده تا صفحه شناوری در سمت چپ ورد برایتان باز شود.

با باز شدن پنجره در سمت چپ، می‌توانید کلمه یا عبارت مورد نظر خود را تایپ کنید تا آن را برای شما جستجو کرده و پیدا کند.

پس از اجرای دستور شما برای یافتن کلمه یا عبارت، کلمات مشخص شده در متن با رنگ زرد به شما نشان داده می‌شود، همچنین لیستی از کلمات یافته شده در متن نیز برایتان ایجاد شده و می توانید با کلیک بر روی کلید بالابر و یا پایین‌بر بین کلمات و عبارات جابه‌جا شوید.

جایگزینی (Replace):

ممکن است بخواهید در محیط ورد، دسته‌ای از کلمات را تغییر دهید، ویرایش تک به تک آن کاری زمان‌بر است و می‌توانید با استفاده از قابلیت جایگزینی در کوتاه‌ترین زمان آن را انجام دهید. برای جایگزینی می‌توانید از کلید میان بر Ctrl+H و یا در قسمت Home، سمت راست بر روی Replace کلیک کنید.

پس از انجام این دستور، پنجره Find and Replace باز می‌شود، در قسمت اول کلمه‌ای که می‌خواهید تغییر کند را تایپ کرده و در قسمت دوم، کلمه مورد نظر برای جایگزینی را تایپ نمایید. می‌توانید این کار را برای یک کلمه یا تغییر تمامی عبارات داخل سند انجام دهید.

Select (انتخاب):

برای انتخاب کردن کلمه، عبارت و یا یک پاراگراف داخل متن، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. کار کردن با موس ساده‌تر است، برای انتخاب عبارت می‌توانید نشان‌گر موس را در ابتدای عبارت قرار داده و کلیک چپ موس را پایین نگه دارید و حال نشان‌گر موس را به انتهای عبارت انتخابی خود بکشید و سپس کلیک چپ موس را رها کنید، بدین ترتیب عبارت مورد نظر شما Select می‌شود.

روش دیگر برای انجام Select، استفاده از کلیک موس است، اگر دو بار پشت سر هم بر روی یک کلمه، کلیک کنید، کل کلمه برای شما انتخاب می شود و اگر سه بار پشت سر هم کلیک نمایید، کل پاراگراف برایتان انتخاب می‌شود. به خاطر داشته باشید که با فشردن کلید میانبر Ctrl+A، می توانید کل سند را انتخاب نمایید.

روش بعدی استفاده از ابزار Select باشد، که در قسمت Home و سمت راست آن در گروه Editing قرار دارد.

  • با انتخاب شماره (۱)، تمامی متن اعم از تصاویر، جداول، متن و… را انتخاب می کنید.
  • با انتخاب شماره (۲)، Shape و Objectهای موجود در متن را می‌توانید انتخاب کنید.
  • گزینه سوم برای انتخاب کلماتی است که دارای فرمت یکسان هستند.
  • با انتخاب گزینه (۴) و کلیک بر روی تک تک Objectهای ورد، به لیست Selection انتقال می یابند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *