شش افسانه رایج درباره یادگیری زبان

شش افسانه رایج درباره یادگیری زبان

با گسترش ارتباطات بین‌المللی، بیشتر و بیشتر مشخص می‌شود که ما برای برقراری ارتباطات موثر در سطح جهانی به یادگیری زبان‌های مختلف نیاز داریم.

احتمالا به خاطر دلایل مختلفی فکر می‌کنید که نمی‌توانید یک زبان جدید یاد بگیرید. شاید در مدرسه عملکرد خوبی در زبان‌های خارجی نداشتید یا شاید ضرورتی برای انجام این کار نمی‌بینید.

با این حال، اگر قصد پیشرفت‌کردن را دارید، واقعا باید شروع به یادگیری حداقل یک زبان خارجی مخصوصا انگلیسی کنید. در این مطلب شش افسانه نادرست درباره یادگیری زبان را بررسی کرده‌ایم. پس با ما همراه شوید.

برای مطالعه مطالب بیشتر، به وبلاگ ترجمیک مراجعه کنید.

این روزها همه انگلیسی صحبت می‌کنند

به لطف فرهنگ عامه، ما به این باور رسیده‌ایم که بیشتر نقاط کره زمین به عنوان زبان اول یا به عنوان زبان دوم به انگلیسی صحبت می‌کنند. با این حال، این گزاره درست نیست.

مطالب مرتبط:

کدام زبان‌ها، بیش‌ترین میزان رشد را در جهان دارند؟ بخش اول

تنها یک چهارم جمعیت جهان در حال حاضر به انگلیسی صحبت می‌کنند. این عدد، قابل توجه است ولی سه چهارم دیگر چطور؟

از اهمیت دیگر زبان‌ها غافل نشوید.

یادگیری زبانی جدید در بزرگسالی، بسیار دشوار است

بله، یادگیری زبان در کودکی آسان‌تر است، زیرا مغز شما انعطاف‌پذیرتر است. با این حال، این بدین معنی نیست که مغز شما در بزرگسالی، توانایی یادگیری زبان‌های جدید را ندارد.

توانایی مغز در یادگیری
با تمرین و تکرار، مغز شما قوی‌تر می‌شود

مغز مانند عضله‌ای است که هر چه بیشتر از آن استفاده کنید، قوی‌تر می‌شود. اگر از همین الان به صورت جدی و منظم یادگیری زبان را شروع کنید، کم‌کم این فرایند برایتان خیلی آسان‌تر می‌شود.

مطالب مرتبط:

یادگیری زبان مغز را قوی می‌کند

یادگیری زبان به من کمکی در پیداکردن شغل جدید یا پیشرفت شغلی نمی‌کند

شاید شما هم فکر می‌کنید که یادگیری زبانی غیر از انگلیسی یا چینی، به پیشرفت شغلی شما کمکی نمی‌کند. از این گذشته، آیا برای کارفرمایان اهمیتی هم دارد که شما به زبان عربی، اردو یا آلمانی مسلط باشید؟ از پاسخ این سوال احتمالا تعجب خواهید کرد. پاسخ این سوال، بله است!

در محیط‌های رقابتی کسب‌و‌کار، تسلط به سایر زبان‌ها به شما کمک می‌کند تا از دیگر رقیبان، متمایز شوید.

مطالب مرتبط:

دولینگو، بهترین نرم‌افزار یادگیری زبان خارجی

با پیشرفت فناوری‌های ترجمه، دیگر نیازی به یادگیری زبان نیست

نمی‌توان انکار کرد که فناوری‌های جدید ترجمه مانند گوگل ترنسلیت، کمکی واقعی و مفید مخصوصا برای مسافران کشورهای خارجی است. اگر فقط به دنبال هتل یا نزدیک‌ترین کافه در اطراف خود هستید، ماشین‌های ترجمه، موهبتی بزرگ برای شما محسوب می‌شود.

گوگل ترنسلیت
گوگل‌ترنسلیت جایگزینی برای یادگیری زبان نیست.

با این حال، اگر به فکر مهاجرت یا کار در کشوری خارجی هستید، برای کسب موقعیت اجتماعی باید به زبان آن کشور مسلط شوید.

برای یادگیری زبان، باید استعداد داشته باشید

این تفکری رایج است که برخی از افراد در یادگیری زبان، بهتر هستند. بر طبق این تفکر، افراد معمولی هرگز موفقیتی در یادگیری زبان نخواهند داشت. این تفکر اصلا درست نیست!

افراد مستعد در یادگیری زبان، صرفا از تکنیک‌های یادگیری بهتری استفاده می‌کنند، خواه خودآگاه یا ناخودآگاه. آن‌ها از ابزارهای یادگیری خاصی مانند تقویت حافظه، تصویرسازی و … استفاده می‌کنند.

هر فردی با مطالعه و تمرین منظم، توانایی یادگیری زبان‌های جدید را دارد.

مطالب مرتبط:

چگونه بر ترس از نوشتن به انگلیسی غلبه کنیم؟

من وقتی برای یادگیری زبان ندارم

زندگی مدرن شلوغ و سرشار از مشغله‌های گوناگون است. یافتن زمانی برای انجام کارهایی که واقعا می‌خواهیم که انجام دهیم، سخت‌ و سخت‌تر می‌شود. شاید یکی از آن چیزها، یادگیری زبانی جدید باشد. احتمالا شما پیش خودتان به این نتیجه رسیده‌اید که زمان کافی برای یادگیری زبان ندارید. این تصمیم، کاملا اشتباه است.

از زمان‌های مرده خود برای زبان‌آموزی استفاده کنید.

افراد زیادی از زمان‌های مرده خود مانند زمان‌های رفت‌ و آمد یا زمان‌های انتظار برای زبان‌آموزی استفاده می‌کنند. مهم نیست که چقدر مشغله دارید، حتما زمان‌هایی دارید که به درد یادگیری زبان بخورد. آن زمان‌های مرده و از دست‌رفته را پیدا کنید و از آن‌ها به خوبی استفاده کنید.

سخن پایانی

این‌ها فقط بخشی از تصورات اشتباه درباره زبان‌آموزی بودند که نادرستی آن‌ها را ثابت کردیم. هرزمان که قصد شروع فعالیت جدیدی را دارید، از دور همه چیز خیلی سخت و دشوار به نظر می‌رسد.

یادگیری زبان در خیلی از بخش‌های زندگی، مفید و سودمند است. چه بخواهید به خارج از کشور مسافرت کنید یا با افرادی از کشورهای دیگر همکاری کنید یا در شغل خود پیشرفت کنید، از زبان‌آموزی غافل نشوید.

مهم نیست که چند سال دارید یا این‌که زمانتان کم است، برای خود، دوره‌های آنلاین خوب پیدا کنید و زبان را یاد بگیرید!

دبستان ترجمیک، دوره‌های آنلاین مفید و کاربردی در زمینه ترجمه، آموزش نگارش انگلیسی، آموزش گرامر انگلیسی و … برگزار می‌کند. اگر می‌خواهید مهارت‌های جدیدی کسب و در زندگی پیشرفت کنید، این دوره‌ها را از دست ندهید.

5 دیدگاه در «شش افسانه رایج درباره یادگیری زبان»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.