معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا

بهترین دانشگاه کانادا کدام است؟

دانشگاه‌های برتر کانادا انتخاب مناسبی برای ادامه تحصیل در این کشور هستند. کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و طولانی‌ترین مرز را با کشور آمریکا دارد. کانادا از مناسب‌ترین کشور‌ها برای زندگی و ادامه تحصیل شناخته می‌شود. این کشور بزرگ در مقایسه با آمریکا شرایط راحت‌تری برای پذیرش دانشجویان ایرانی و کشور‌های دیگر دارد.

اگر به آب‌وهوای سرد علاقه دارید، کانادا مقصد خوبی برای تحصیل و زندگی شما است. درخواست تحصیل از دانشگاه‌های معتبر کانادا، گزینه جذابی برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشوری توسعه‌یافته را دارند.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا مراحل زیادی دارد. بعد از پیدا کردن دانشگاه مورد نظر برای تحصیل، باید ترجمه رسمی مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه مقصد ارسال کنید. اگر درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان قبول شد، در ادامه، برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا چه مزایایی به همراه دارد؟ بهترین دانشگاه در کانادا کدام است؟ این‌ها سوالاتی است که ممکن برای شما ایجاد شود. در این مقاله به بررسی و معرفی ۵ مورد از بهترین دانشگاه‌های کانادا پرداختیم. در ادامه همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:

برترین دانشگاه‌های آمریکا، کدام هستند؟

بهترین دانشگاه‌های کانادا در سال ۲۰۲۴

برترین دانشگاه‌های کانادا همانطور که مطابق انتظارمان بود، در مهم‌ترین شهرها و ایالت‌های این کشور واقع شد‌ه‌اند. برای تحصیل در هر کدام از این دانشگاه‌ها، لازم است که در سایت اصلی دانشگاه دنبال مدارک اصلی باشید تا آن‌ها را جمع‌آوری کنید. جدول زیر، ۱۰ دانشگاه برتر کانادا را به ما نشان می‌دهد:

نام دانشگاه برتر کانادارتبه دانشگاه در کشوررتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه تورنتو۱۱۸
دانشگاه بریتیش کلمبیا۲۳۵
دانشگاه مک‌گیل۳۵۴
دانشگاه آلبرتا۴۱۳۶
دانشگاه مک مستر۵۱۳۸
دانشگاه مونترال۶۱۵۶
دانشگاه کلگری۷۱۷۵
دانشگاه واترلو۸۱۹۱
دانشگاه اتاوا۹۲۱۵
دانشگاه وسترن۱۰۳۰۰
لیست دانشگاه‌های برتر کانادا

دانشگاه تورنتو: اولین دانشگاه برتر در کانادا

دانشگاه تورنتو دانشگاهی دولتی در شهر تورنتو، آنتاریو کانادا است. این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در شهر آنتاریو شناخته شده که در سال ۱۸۲۷ به عنوان کالج پادشاهی تاسیس شد. دانشگاه تورنتو از ۳ پردیس و ۱۱ دانشکده تشکیل می‌شود که هرکدام به صورت جداگانه در زمینه‌های آموزشی متفاوت فعالیت می‌کنند.

بیش از ۷۰۰ رشته و ۲۰۰ برنامه تحصیلات تکمیلی در سه پردیس دانشگاهی ارائه می‌شود. تعداد زیاد رشته‌ها و تحصیلات تکمیلی باعث شده است که دانشجویان در انتخاب خود آزاد باشند. علاوه بر این موضوع، دانشجویان می‌توانند که به راحتی در زمینه مورد علاقه خود تحصیل کنند. دانشگاه تورنتو رشته‌های متفاوتی مثل علوم کاربردی و مهندسی، مدیریت و بهداشت عمومی را پوشش می‌‌دهد. طیف برنامه‌های تحصیلی در این مراکز بالا است و دانشجویان می‌توانند که در رشته‌های مختلف تحصیل کنند.

هزاران دانشجوی خارجی از بیش از ۱۶۰ کشور مختلف در دانشگاه تورنتو حضور فعال دارند. در یک سال گذشته، بیشتر این دانشجویان از چین و هند بودند. شهریه دانشگاه‌ برای دانشجویان بین‌المللی بالاتر است.

بهترین دانشگاه‌‌های کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاهی قدیمی واقع در شهر ونکوور کانادا است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۸ در استان بریتیش کلمبیا تاسیس شد. دو پردیس اصلی این دانشگاه در شهر‌های ونکوور و کلونا در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. پردیس ونکوور ۱۲ دانشکده و پردیس اوکاناگان در کلونا ۷ دانشکده دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا براساس آخرین آمار QS World University Rankings در سال ۲۰۲۲ رتبه ۴۶ جهانی و سوم کشور کانادا را از آن خود کرده است. این رتبه در جهان باعث شهرت بیشتر این دانشگاه شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا امکان کار پاره‌وقت برای دانشجویان خود را فراهم می‌کند. کار نیمه وقت در زمان تحصیل راهی برای کسب درآمد، ملاقات با افراد جدید و کسب تجربه کاری است. پردیس ونکوور برنامه‌ای برای اشتغال دانشجویان به نام work learn ارائه می‌دهد. این برنامه به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهند و هنگام تحصیل حقوق دریافت کنند.

دانشجویان با حضور در این برنامه با مشاغل جامعه ارتباط برقرار می‌کنند و هزینه شهریه خود را هم جبران می‌کنند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در شرکت‌های بزرگ مشغول به کار می‌شوند.

دانشگاه مک گیل (University of McGill)

دانشگاه مک گیل در شهر مونترئال کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ و به نام جیمز مک گیل، تاجر معروف اسکاتلندی تاسیس شد.

این دانشگاه از ۱۰ دانشکده (کشاورزی و علوم محیطی، هنر، دندانپزشکی، آموزش، مهندسی، حقوق، مدیریت، پزشکی، موسیقی و علوم) تشکیل شده است که حدود ۳۰۰ برنامه تحصیلی را ارائه می‌دهند. حدود دو سوم دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بالاتر است و تقویم دانشگاهی مک گیل بر اساس سیستم ترمیک عمل می‌کند.

 این دانشگاه با چندین بیمارستان آموزشی ارتباط دارد و دانشکده پزشکی آن قدیمی‌ترین دانشکده در کانادا به حساب می‌آید. دانشگاه مک گیل بیش‌ترین تعداد دانشجویان PHD را بین دانشگاه‌های تحقیقاتی دیگر به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از سراسر دنیا، دانشجو جذب می‌کند و این باعث شده است که یکی از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه‌ها در جهان محسوب شود.

اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی از این موسسه آموزشی در میان کارفرمایان برای ورود به بازار کار بسیار زیاد است. ۹۵ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی و ۸۴ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم پایه این دانشگاه، در مقاطع بالا مشغول به تحصیل شده‌اند و در شغلی مناسب مشغول به کار شده‌اند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا
شعار دانشگاه مک گیل: «با تلاش، همه چیز رشد می‌کند.»

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه دولتی است که در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد. این دانشگاه در استان آلبرتا در غرب کانادا واقع شده و حدود ۸۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند. دانشگاه آلبرتا از پنج پردیس تشکیل شده است که چهار پردیس آن در شهر ادمونتون هستند؛ از جمله پردیس اصلی شمال که حدود ۵۰ بلوک شهر را پوشش می‌دهد.

این دانشگاه در رشته های مختلفی مانند هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی برنامه‌های تحصیلی ارائه می‌دهد. زبان انگلیسی، زبان رسمی کل دانشگاه است، به استثنای پردیس سن ژان دانشگاه که دروس را به زبان فرانسوی ارائه می‌دهد. بیش از ۲۰ درصد دانشجویان دانشگاه آلبرتا بین المللی هستند و هزینه‌های تحصیل برای این دانشجویان نیز بیشتر محاسبه می‌شود.

دانشگاه آلبرتا به موسسات تحقیقاتی بزرگی مانند موسسه ملی چند رشته‌ای فناوری نانو وابسته است. این دانشگاه همچنین بیش از ۴۰۰ قرارداد تحقیق، تدریس و تبادلی سازنده با مدارس و سازمان‌های دیگر در سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیای غربی دارد.

دانشگاه مونترال (Université de Montréal)

دانشگاه مونترال کانادا (به اختصار UdeM) یکی از بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاهای کانادا محسوب می‌شود که در استان کبک قرار گرفته است. درس‌های ارائه شده در این دانشگاه به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند. کسانی که به زبان فرانسه تسلط و علاقه دارند، تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده، ۳۷ موسسه بهداشتی و ۲ مدرسه وابسته می‌باشد. دانشگاه مونترال بیشترین رشته‌های دانشگاهی را ارائه می‌دهد.

این دانشگاه سالیانه به دانشجویان خود بورسیه‌هایی با شرایط ویژه می‌دهد. هر یک از اساتید با توجه به موضوع پروژه تحقیقاتی تعریف شده برای آنان، امکان دادن بورسیه به دانشجویانی را دارند که به عنوان دستیار تحقیقاتی با آن‌ها همکاری می‌کنند.

بهترین دانشگاه‌های آمریکا

سخن پایانی

همان طور که در مقدمه گفتیم، تحصیل در کانادا فرصت خوبی برای پیشرفت است. زندگی در کانادا امکانات زیادی را در اختیار ما قرار می‌دهد. ممکن است که شما به علت نبود سفارت کانادا در ایران و سختی‌های گرفتن پذیرش، از تحصیل در دانشگاه‌های کانادا منصرف شوید اما مشکلی نیست، امکان پذیرش از دانشگاه‌های معتبر در کشور‌های دیگر برای شما وجود دارد.

در این مطلب تلاش کردیم شما را با بهترین دانشگاه‌‌های کانادا آشنا کنیم.

برای مهاجرت به کشور‌های خارجی باید ترجمه رسمی مدارک خود را به کشور مورد نظر ارائه دهید. ترجمیک خدمات ترجمه رسمی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. با مراجعه به صفحه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی سفارش ترجمه خود را ثبت کنید.

یک دیدگاه در «بهترین دانشگاه کانادا کدام است؟»;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.