ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی برای ژورنال isi

همیشه یکی از مهم ترین فاکتور های موثر در جایگاه علمی یک فرد تعداد مقالات منتشر شده از او در نشریات ISI بوده است. پذیرفته شدن در این ژورنال چه برای اساتید و چه برای دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که اساتید جایگاه علمی خودشان را تثبیت می‌کنند و دانشجویان بسیار راحت‌تر می‌توانند برای مقطع دکترا پذیرفته شوند. اگر از آن دسته از دانشجویانی هستید که برای گرفتن بورسیه دانشگاه‌های خارج از کشور تلاش می‌کنند، حتما باید برای داشتن مقاله‌های معتبر اقدام کنید. و یا اگر می‌خواهید از مزایای عضو شدن در بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شوید، حتما به مقالات علمی معتبری احتیاج دارید. شاید هم برای آینده خود برنامه‌ریزی کرده باشید و بخواهید یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاهتان شوید و یا برای یک فرصت مطالعاتی اقدام نمایید. باید بدانید که داشتن مقالات  معتبر راه را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند و جایگاه و رتبه علمی‌تان را بالاتر می‌برد (۱). علاوه بر این نگاه آکادمیک، با داشتن یک مقاله معتبر می‌توانید پروژه‌های تحقیقاتی با درآمد‌های بالایی را جذب کنید.

مطمئنا همه افراد از توان ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی بالایی برخوردار نیستند ولی شاید درجه علمی بالایی داشته باشند و نخواهند عرصه را به رقیبان واگذار کنند. لازم نیست همه بتوانند فن ترجمه فارسی به انگلیسی را بدانند و به فوت و فن آن آشنا باشند و اصلا گاهی اوقات از نظر تکنیکی نیازی به این کار نیست. از طرفی ممکن است فردی خود در زبان انگلیسی صاحب نظر باشد ولی امکان این را نداشته باشد که ترجمه تخصصی از زبان مادری به زبان دیگری را در سطح مقالات ISI انجام دهد. خیلی واضح است که مقالاتی که از نظر نگارشی ضعیف باشند، توسط داوران برگشت بخورد و این موضوع به این علت است که جمله شما را فردی که زبان مادرشی‌اش انگلیسی است متوجه نمی‌شود.

  • همیشه در نظر داشته باشید که قبل از ارسال مقاله‌تان برای مترجم فارسی به انگلیسی، آن را از نظر نگارشی تصحیح کرده باشید. ساختار فعل، فاعل و مفعول و … به درستی تعیین شده باشند که خود مترجم در دریافت صحیح جمله مشکلی نداشته باشد.
  • علاوه بر این، حتما علائم نگارشی را به درستی رعایت کنید تا مترجم منظور شما را بهتر و راحت تر درک کند.
  • به متغیر ها و معیارهای سنجش و روش اندازه‌گیریشان دقت کنید تا داور در یک چشم به هم زدن مقاله شما را رد نکند. زیرا با دیدن این چنین مواردی معمولا مقاله از نظر نگارشی رد می‌شود (۲).

به همین دلیل است که توصیه می شود اگر برای آینده خود برنامه‌ای دارید و می‌خواهید مقالات معتبری تولید کنید، حتما ترجمه آن را به متخصصین این کار بسپارید. یافتن مترجمی که بتواند ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی را به خوبی انجام دهد، دقت کافی نیاز دارد.

شاید شما نگران این باشید که مقاله‌تان به دست افراد غیر متخصص سپرده شود. حق با شماست بسیاری از موسسات نامعتبر که کار ترجمه انجام می‌دهند به علت کمبود تعداد مترجمین و مشکلات دیگر ممکن است متن تخصصی شما را به مترجمی بسپارند که با رشته شما آشنایی ندارد. اینجاست که ما توصیه می‌کنیم همیشه برای انتخاب بهترین گروه‌های ترجمه به سابقه و پشتوانه‌ی آن‌ها مراجعه کنید.(چرا سایت ترجمه تخصصی ترجمیک)

گروه ترجمیک با تعداد مترجمین بالا، این توانایی را دارد که مترجم مخصوص شما را پیدا کند و سفارش‌تان را به او بسپارد.

یکی از نکاتی که حتما ذهنتان را درگیر کرده است این است که سطح علمی یک مترجم از کجا تعیین می شود. ترجمیک تمامی مترجمانش را با تعبیه آزمون ورودی و تصحیح آن‌ها توسط اساتید مجرب، محک زده است. بعد از آزمون ورودی مترجمانی که صلاحیت ورود به شبکه مترجمین ترجمیک را داشته باشند، در چند سطح مشغول به کار می شوند. سپس سفارش شما که برای مثال در سطح طلایی ثبت کرده‌اید، برای مترجمینی که حائز امتیاز طلایی شده‌اند و سابقه‌ی همکاری حداقل ۴۰ ترجمه تخصصی تایید شده دارند، قابل دسترسی خواهد بود. گروه ترجمیک تحت حمایت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و مترجمان آن از بهترین دانشگاه‌های کشور انتخاب شده‌اند.

یکی دیگر از خدمات ترجمیک برای شما این است که اگر از کیفیت ترجمه خود راضی نبودید می‌توانید به آن اعتراض کرده و آن را در روند داوری قرار دهید و در مورد ترجمه‌های مقاله‌های شما برای چاپ در ژورنال گارانتی همیشگی وجود خواهد داشت.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در زمینه‌ی ترجمه مقاله به انگلیسی، ترجمه کتاب، ترجمه متن تخصصی با سابقه‌ای بی نظیر آماده‌ ارائه خدمت به شما پژوهشگران عزیز است. برای مشاوره بیشتر با کارشناسان ترجمیک در تماس باشید و برای مشاهده قیمت ترجمه به صفحات سایت ترجمه ترجمیک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.