مزایای عضویت در بنیاد ملی نخبگان

بر اساس توضیحات سایت بنیاد ملی نخبگان «بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد.» نخبه به فردی اطلاق می‌شود که در زمینه تخصصی خود برجسته بوده و عملکردی ورای سایرین داشته و همچنین در علم، ادب، فرهنگ و غیره خلاق و پیش رونده باشد.

مشمولین تحت پوشش بنیاد‌ملی نخبگان پس از طی مراحل اداری مورد نیاز برای عضویت در این سازمان، از مزایای خاصی بهره‌مند می‌شوند که اجمالا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مطابق با آنچه در بخشنامه‌های سایت بنیاد ملی نخبگان آمده است، مزایای عضویت در این بنیاد به بخش‌های زیر تقسیم‌بندی می‌‌شود:

تسهیلات و حمایت‌ها شامل:

جامع‌ترین پلتفرم خدمات ترجمه و ویراستاری
استخدام مترجم و ویراستار کاملا دورکاری!
 • جوایز تحصیلی دانشجویی به دانشجویان صاحب استعدادهای برتر و پشتیبانی از پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • اعطای تسهیلات جهت انجام فرصت‌های مطالعاتی و کمک هزینه مقالات به مشمولین جوائز بنیاد
 • تسهیلات مربوط مشمولان نظام وظیفه دانشگاهی، غیر مقیم و فناور- همچنین افرادی که تحت حمایت مستقیم بنیاد نبوده اما با معدل بالای ۱۷ و دو مقاله تایید شده خود را به این سازمان معرفی کنند، تحت پوشش طرحی با عنوان سرباز پژوهشی جهت انجام خدمت سربازی در غالب طرح پژوهشی به نیروهای مسلح معرفی می‌شوند.
 • اعتبار پژوهشی به مخترعان و نوآوران
 • تسهیل استفاده از امکانات پژوهشی موجود در استان بومی نخبگان.
 • وام خرید مسکن ویژه نخبگان در تمام سطوح
 • تسهیلات مربوط به سبد اشتغال نخبگان که شامل طرح‌هایی است که منجر به ارتقا توانمندی اعضا شده و آن‌ها را آماده اشتغالی موفق و مواجهه با دنیای تجارت خواهد کرد. طرح‌های اجرایی که در این روند اشتغال‌زایی مورد حمایت بنیاد نخبگان قرار گرفته است شامل طرح شهید تهرانی مقدم، جذب هیات علمی و پزشک دانشمند می‌باشد.
 • جذب در دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از حمایت‌هایی است که طی مصوبه هیئت دولت در دستور کار قرار دارد.

«جذب و نگهداری نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر در دستگاه‌های اجرایی» (مصوبه هیئت وزیران ۱۳۹۰/۱۱/۹).

 • اعطای کمک هزینه به مراکز جذب نخبگان که طی طرح شهید تهرانی مقدم به انجام رسیده و به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلاتی جهت به کارگیری نخبگان ارائه می‌دهد. به این ترتیب، جهت استخدام افراد با مدرک کارشناسی ارشد در سال اول معادل ۸۰ درصد حقوق یک فرد با رتبه مربی دانشگاه و برای استخدام دوره‌های دکتری در سال اول معادل حقوق فردی با رتبه استادیار به شرکت مربوطه به عنوان کمک هزینه برای تامین دستمزد فرد تعلق می‌گیرد. در سال دوم نیز ۶۰ درصد از حقوق این افراد از طرف بنیاد نخبگان پرداخت خواهد شد.
 • اعطای جایزه علمی شهید دکتر چمران به دوره های پسا دکتری که شامل مواردی مانند مقرری ماهیانه معادل حقوق استادیار، کمک هزینه شرکت در یک همایش بین المللی و دو همایش ملی و کمک هزینه عمره مفرده طبق ضوابط بنیاد می‌باشد
 • شناسایی و پشتیبانی از اعضای هیئت علمی برگزیده دانشگاهی، استادان سرآمد و تکریم استادان شامخ
 • پشتیبانی و ارائه تسهیلات به برگزیدگان و نخبگان ادبی کشور
 • اعطای تسهیلات و پشتیبانی پژوهشی از برگزیدگان قرآنی
 • اعطای تسهیلات و پشتیبانی پژوهشی از برگزیدگان حوزوی

 

اطلاعات بیشتر و جزئیات کامل مربوط به هرکدام از بندهای بالا را می‌توانید با دانلود آیین نامه بنیاد ملی نخبگان در سایت بنیاد ملی نخبگان به آدرس www.bmn.ir مشاهده فرمایید. لازم به ذکر است که گروه ترجمه تخصصی ترجمیک، یک هسته دانش بنیان مستقر در مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف است و تعداد زیادی از مترجمین حرفه ای ترجمیک، از اعضای بنیاد ملی نخبگان می باشند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۴.۶۷/۵ (۳)

به این پست نمره دهید

10 دیدگاه در “مزایای عضویت در بنیاد ملی نخبگان”

  1. با سلام

   بنیاد نخبگان به طور کلی عضو ندارد و به صورت سالانه از استعدادهای برتر در قالب های مختلف حمایت می کند.
   در صورت لزوم می توانید با شماره تلفن های بنیاد ملی نخبگان تماس بگیرید.

   لینک تماس

   موفق باشید.

  1. با سلام

   بسته به سطح نخبگی و مقطع تحصیلی، جوایزی به افراد تحت پوشش تعلق می گیرد که جزئیات دقیق آن را در سایت بنیاد به نشانی https://bmn.ir می‌توانید پیدا کنید.

   موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *