چگونه از طریق آپارات و نماشا کسب درآمد داشته باشیم؟

کسب درآمد از طریق انتشار ویدئو در آپارات، نماشا و دیدئو

اگر مهارتی دارید و دوست دارید که آن را به دیگران آموزش دهید، اگر به دنبال کاری جذاب برای اوقات فراغت می‌گردید و  اگر تمام این موارد را با هم می‌خواهید، فرصت کسب درآمد از انتشار ویدئو در آپارات، نماشا و دیدئو را از دست ندهید!

خیلی از ما با آپارات و نماشا آشنا هستیم. این پلتفرم‌های محتوای ویدئویی مانند یوتیوب، امکانی را برای مخاطبان خود فراهم کرده‌اند تا هر کس بتواند که با انتشار ویدئوهای مفید از آن کسب درآمد کند. نه تنها این، بلکه انجام فعالیت‌های مفید این چنینی در اوقات فراغت علاوه بر لذت، به دیگران نیز کمک زیادی می‌کند.

برای کسب درآمد از طریق آپارات تنها یک راه وجود خواهد داشت: تولید محتوای ویدئویی از صفر تا صد (ترجمه، دوبله و بازنشر دیگر محتواها مجاز نیست.). با این حال، شما می‌توانید که با ترجمه دیگر محتواهای ویدئویی در نماشا، خدمات خود را تبلیغ کنید.

 اگر در حوزه ترجمه زیرنویس فیلم و سریال فعالیت می‌کنید، کسب درآمد از طریق آپارات و نماشا را از دست ندهید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی چگونگی کسب درآمد از طریق انتشار ویدئو در آپارات بپردازیم.

مطالب مرتبط:

آموزش سئو یوتیوب در ۵ دقیقه!

چگونه با تولید محتوای ویدئویی کسب درآمد کنیم؟

اگر اهل اینترنت و فضای مجازی باشید، حتما نام یوتیوب (پلتفرم بزرگ تولید و انتشار ویدئو) و نمونه‌های متعدد ایرانی آن از قبیل آپارات، نماشا و … را شنیده‌اید. وقتی یک بستر اینترنتی مخاطب گسترده پیدا می‌کند، برای بقا نیاز به کسب درآمد و ایجاد جریان نقدی دارد و این وب‌سایت‌ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند. درآمد این وب‌سایت‌ها از طریق نمایش تبلیغات در صفحات سایت، اپلیکیش‌های مربوطه و ابتدا و انتهای هر کلیپ ویدئویی است.

این پلتفرم‌ها یک قانون اساسی دارند: به ازای بازدید پست شما، مبلغی از هزینه تبلیغات ابتدای ویدئو را به شما می‌دهند. این یعنی هر چه محتوای شما بهتر و سازنده‌تر باشد، امکان بازدید آن بیشتر وجود خواهد داشت و در نهایت درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

هر کس که محتوای بیشتر و مهم‌تری در اختیار داشته باشد، قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. بر همین اساس معمولا بسترها تولید و انتشار ویدئو، از افرادی که قادر به تولید محتوای ارزشمند هستند، دعوت می‌کنند که در بستر آن‌ها، کانال یا گروه‌هایی تشکیل دهند و با انتشار محتوای مفید خود مخاطب بیشتری را برای خود و در نتیجه برای سایت اصلی (مثلا آپارات و …) جذب کنند.

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

همانطور که گفته شد، آپارات نیز در صفحه رسمی خود اعلام کرده است که ۵۰ تا ۷۰ درصد سهم سود انتشار محتوای تبلیغاتی را به تولیدکننده ویدئو اختصاص می‌دهد. این درصد در ابتدای هر ماه بازبینی می‌شود و مقدار آن ممکن است که تغییر کند. برای شروع، ثبت نام و کسب درآمد از آپارات وارد لینک «کسب درآمد ویدئویی از آپارات» شوید.

آپارات نیز در صفحه رسمی خود اعلام کرده است که ۵۰ تا ۷۰ درصد سهم سود انتشار محتوای تبلیغاتی را به تولیدکننده ویدئو اختصاص می‌دهد.

البته کسب درآمد از این طریق چندان راحت نیست! برای شروع باید به برخی قوانین پایبند باشید. تنها در صورتی که ویدئوی شما مطابق استانداردهای آپارات باشد، می‌توانید که از آن کسب درآمد کنید. چند قانون مهم در انتشار ویدئو در آپارات:

 • اگر انتشاردهنده صرفا ویدئو را بازنشر کند،‌ تولید محتوا محسوب نمی‌شود.
 • اگر انتشاردهنده صرفا ویدئو را ویرایش و تدوین کند، تولید محتوا محسوب نمی‌شود.
 • اگر انتشاردهنده ویدئو را زیرنویس و دوبله کند،‌ شامل طرح درآمدزایی نمی‌شود. در این صفحه «ضوابط و قوانین کسب درآمد از آپارات» را مطالعه کنید.

با این حال اگر به حوزه ترجمه علاقه دارید، پلتفرم خدمات زبانی ترجمیک جایی را برای شما اختصاص داده است. شما می‌توانید که به صورت مترجم و نویسنده فریلنسر در ترجمیک فعالیت و کسب درآمد کنید. برای این کار، همین حالا وارد صفحه «استخدام مترجم» شده و حوزه دلخواه خود را انتخاب نمایید.

چگونه از طریق انتشار ویدئو در نماشا کسب درآمد کنیم؟

سرویس انتشار ویدئو نماشا مانند آپارات نیز پر از ویدئوهای آموزشی جذاب و متنوع است. با این حال، کسب درآمد از طریق نماشا به مانند آپارات نیست و شما نمی‌توانید که به صورت مستقیم و با بازدید ویدئو کسب درآمد کنید. اما دو راه اساسی برای کسب درآمد از نماشا وجود خواهد داشت:

 • بازاریابی واسطه: سیستم‌های بازاریابی واسطه یا همکاری در فروش،‌ به ازای هر خدمات یا محصولی که از طریق شما صورت گیرد درصدی از سود محصول را به شما اختصاص می‌دهند. با دریافت لینک اختصاصی از این سرویس‌ها و انتشار آن در نماشا،‌ با ورود افراد سود زیادی کسب خواهید کرد.
 • بازاریابی شخصی: شما می‌توانید که به راحتی و با انتشار ویدئو در نماشا نسبت به بازاریابی و تبلیغات خدمات یا محصولات خود اقدام کنید. برای مثال، اگر یک آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی دارید، با انتشار ویدئوهای آموزش زبان انگلیسی و لینک دادن به سایت مرجع خود، کسب‌وکار خود را رونق دهید.

چگونه از طریق تولید محتوای ویدئویی تخصصی کسب درآمد کنیم؟

کسب درآمد فقط به سایت‌ها فوق محدود نمی‌شود! بلکه شما می‌توانید با تولید محتوای تخصصی، درآمد بسیار بیشتری نیز داشته باشید. مثلا اگر بتوانید یک دوره ویدئوی تخصصی در رابطه با یک درس دانشگاهی یا تعمیر یک دستگاه یا کار با یک نرم‌افزار پرمخاطب را آماده کنید، از طریق انتشار آن در بسترهای آموزشی آنلاین مثل فرانش یا فرادرس قادر به کسب درآمد بسیار بالا خواهید بود.

کسب درآمد از طریق ترجمیک

ترجمیک یکی از بزرگ‌ترین پلفترم‌های خدمات زبانی است که به شما این امکان را می‌دهد تا به عنوان نویسنده و مترجم مشغول به کار شوید. اگر در زمینه تولید محتوای متنی، ترجمه مقاله و ترجمه تخصصی، ترجمه کتاب و دیگر شاخه‌های ترجمه فعالیت می‌کنید، فرصت را از دست ندهید و همین حالا در ترجمیک ثبت نام کنید!

15 دیدگاه در «کسب درآمد از طریق انتشار ویدئو در آپارات، نماشا و دیدئو»

 1. من جواد دادپور هستم و مدت یک سال در اپارات بودم و نزدیک ۷۰ هزار بیننده ویدیوهای من بودند با مضامین سرگرمی هنری و حتی قرانی ولی از ابتدا با درامد زایی من مخالفت شد ولی من برای اپارات مجانی ویدیو فرستادم که اگر انها را مردم ببینند ولی هیچ چیز بدی در انها نمی بینید با این حال من بدون ذره ایی درامد به کارم ادامه دادم ولی حالا کم کم دارم نامید می شوم که از اپارات بروم جای دیگر چون فایده ایی برایم ندارد مجانی کار کنم با این حال ادامه کارم با شما به خودتان بستگی دارد اگر به ویدیو هایم دارمدی برسد ادامه می دهم وگرنه باید ویدوهایم را به جای دیگر می برم وغیر فعال می کنم بستگی به خودتان دارد دوباره بررسی کنید و به ایمیل من جواب دهید در ضمن شماره حساب قبلا دادم من منتظر جواب شما هستم وگرنه از اپارات می روم

 2. شما دایم از درامد زایی می گویید ولی ایا ۷۰ هزار بیننده که من برای شما اوردم ارزش یک ریال هم نداشت محتوای ویدیوهای من حتی رنگ وبوی اسلامی هم داشت مانند تلاوتهای قرانی که با صدای خودم گذاشتم ولی چه فایده دریغ از یک ریال درامد شما جای من بودید در اپارات می ماندید چه جوابی دارید

 3. سلام وقت بخیر
  یه سرویس جدیدی می شناسم که طرح‌های درآمدی کاملا متفاوته و منحصر به فرد خودشه برای اولین بار توسط این سرویس پیاده شده

 4. سلام دوستان
  وقتی درآمد شما در آپارات بیشتر شود، این دزد حرفه ای میاد تنظیمات درآمد را به نفع خودش تغییر می دهد و کسی هم به ندایت پاسخ نمی دهد
  درآمد من به یک میلیون در روز که رسید، از فرداش شد فقط ۳۰۰۰ تومان

  آپارات دزد است والسلام

  1. سلام اگر واقعا اینطوره… بلافاصله تمام فایل ها رو حذف کن…
   بعدا خواهد دید اپارات خودش به زودی سقوط می کنه….

 5. سلام از طریق انتشار فیلم و سریال توی نماشا میشه درآمد کسب کرد.. شنیدم لینک لازم داره .. لینکش چیه؟!

 6. راستش ما یه گروه ترجمه هستیم که تقربیا یک ماه هست شروع به فعالیت کردیم و فیلم هایی رو که ترجمه کردیم و زیرنویس زدیم رو تو نماشا بارگذاری میکنیم، حتی یکی از فیلم هایی که بارگذاری کردیم بالا ۳۰۰ هزارتا بازدید داشت اما دریغ از یه قرون درآمد… حتی یکی رو روز بعد که نماشا سودشو کرد از زحمت های ما به بهونه ای که فیلم سیندرلا ۲۰۲۱ ممنوعه پاکش کرد ،من و اعضای تیم ترجمه مون بیشتر از ۱۰ ساعت برای ترجمه ش وقت گذاشته بودیم اما مگه ئاسشون اهمیت داره اونا پول میگیرن و تبلیغ روی فیلم های ما میزارن اما یه قرون از چیزی که حقمونه بهمون نمیرسه حتی ما بهشون ایمیل زدیم اونا هم گفتن کسب درآمد از نماشا درآینده نچندان دور ممکن میشه اما دروغه چندساله همینو میگن.

 7. من که از آپارات درآمد دارم،درآمدشم خیلی خوبه،درسته قبلا درآمدش کم بود ولی الان بیشتر شده.
  در ضمن کار های دوبله و اینا شامل درآمد نمیشه.
  اگه از آپارات شاکی هستین هم برین یوتیوب.

 8. سلام دوستان من چند وقته توی نماشا کار میکنم ولی منویی به اسم کسب درامد ندیدم که درامدم راببینم ویرداشت کنم میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری میشه درامدم را برداشت کنم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.