آموزش تغییر سایز خطوط جدول در Word

تنظیم خطوط جداول، هم‌اندازه کردن ستون و سطرهای جدول، تنظیم متن در جدول و … همه از مواردی است که هنگام شخصی‌سازی جدول در برنامه ورد به آن برمی‌خوریم. در این پست به چگونگی تنطیم این موارد در برنامه ورد پرداخته‌ایم.

به منظور تغییر سایز خطوط جدول در Word، به قسمت Table Tools و Design رفته و لیست دوم را برای انجام تغییرات انتخاب کنید.

منوی کشویی بازشده، ضخامت‌های مختلفی را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید هر کدام از آن‌ها را انتخاب نمایید.

 پس از انتخاب آن می‌توانید، ضخامت هر کدام از خطوط را به صورت جداگانه تغییر دهید.

اگر می خواهید تغییر ضخامت در دسته‌ای از خط‌ها انجام شود، پس از انتخاب ضخامت، جدول خود را انتخاب کرده و در قسمت Table Tool و Design رفته و با کلیک بر روی Border منوی کشویی آن باز شده و می توانید هر کدام از تنظیمات را اعمال نمایید.

هم‌اندازه کردن ستون و سطرهای جدول در Word

برای هم اندازه کردن ستون و سطرهای جدول در Word، در Table Tools به قسمت Layout رفته و سپس در بخش Cell Size به دو گزینه Distribute Rows و Distribute Columns دقت نمایید. Distribute Rows برای تنظیم کردن و هم اندازه کردن ردیف جدول و همچنین Distribute Columns برای هم اندازه کردن ستون جدول کاربرد دارد. با انتخاب هر کدام، تنظیمات مورد نظر در جدول اعمال می گردد.

چگونه بین خانه‌های جدول در Word فاصله قرار دهیم؟

برای قرار دادن فاصله بین خانه های جدول در Word، آن بخش از جدول را انتخاب کرده و یا بر روی یکی از خانه ها کلیک کنید، سپس در قسمت Table Tools و Layout، به بخش Alignment و Cell Margins بروید، با کلیک بر روی این گزینه ای پنجره ای برایتان باز می‌گردد.

با انتخاب گزینه Allow Spacing Between Cells، فاصله بین جدول ایجاد می‌شود و می‌توانید آن را به صورت دلخواه تنظیم نمایید.

به منظور انجام تنظیمات متن داخل جدول در Word کافیست آن سلول را انتخاب نموده و یا داخل آن کلیک کرده و سپس در قسمت Layout و Alignment رفته و گزینه Text Direction را کلیک کنید.

۹ حالت را نشان می دهد که با انتخاب هر کدام، تنظیمات مربوطه صورت می‌گیرد البته توجه داشته باشید که اگر تنظیمات مورد نظر شما در آن موجود نیست، باید دوباره بر روی گزینه Text Direction کلیک کنید تا ۹ مورد کناری سمت چپ آن تغییر کند.

یک دیدگاه در «آموزش تغییر سایز خطوط جدول در Word»;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *