دانلود دولینگو بهترین نرم افزار آموزش زبان

دولینگو، بهترین نرم‌افزار یادگیری زبان خارجی

امروزه برای برقراری ارتباط با اهداف سیاسی، تجاری، گردشگری و … به یادگیری زبان کشورهای دیگر نیاز داریم. مسئله مهمی که باید در یادگیری زبان خارجی در نظر داشته باشیم این است که روش‌های قدیمی و منسوخ شده را کنار بگذاریم و از فناوری روز و نرم افزارهای یادگیری زبان دوم استفاده کنیم.

نرم افزارهای یادگیری زبان خارجی به منظور یادگیری سریع‌تر و آسان‌تر زبان طراحی شده‌اند. در بین چندین و چند نرم افزاری که با هدف آموزش زبان‌های خارجی طراحی شده‌اند، می‌توان گفت نرم افزار duolingo بهترین نرم افزار آموزش زبان محسوب می‌شود.

از این رو در مطلب سعی داریم تا نحوه نصب و راه اندازی و استفاده از این نرم افزار را به شما آموزش دهیم.

مطلب مرتبط:

مِمر‌‌‌‌ایز بهترین روش حفظ کردن لغت

 نرم افزار آموزش زبان duolingo چگونه به وجود آمد؟

برای نخستین بار، سایت دولینگو توسط فردی به نام لوئیس آن و سورین هکر راه اندازی شد. از آن‌جایی که لوئیس در کشوری محروم به دنیا آمده بود، به دنبال فراهم کردن آموزش رایگان برای همه مردم دنیا بود. به همین دلیل، ابتدا سایت دولینگو و سپس نرم افزار آموزش زبان رایگان Duolingo را ارائه کرد.

امروزه برنامه‌های گوناگونی جهت آموزش زبان‌های خارجی طراحی شده‌اند؛ اما اپلیکیشن duolingo، یکی از معروف‌ترین نرم افزارها در عرصه یادگیری زبان‌های خارجی است.

یادگیری زبان فرانسه

 شما با استفاده از این برنامه می‌توانید به یادگیری زبان‌هایی از قبیل فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، انگلیسی، پرتغالی، ترکی استانبولی و غیره بپردازید. برای این کار فقط کافی است بعد از اجرای آن زبان مورد نظر خود را برای یادگیری انتخاب کنید.

 پس از این‌که زبان مورد نظر خود را انتخاب کردید، در صورت آشنایی با آن زبان می‌توانید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید و یا اگر با زبان مورد نظر آشنایی ندارید از سطح مقدماتی شروع به یادگیری زبان کنید.

ویژگی‌های نرم افزار آموزش زبان duolingo

از ویژگی‌های نرم افزار duolingo می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • نرم افزار duolingo روشی مهیج برای یادگیری کاربران ارائه می‌دهد. به طوری‌که از روش یادگیری با بازی زیاد بهره گرفته است. همین ویژگی سبب شده است تا آموختن یک زبان جدید هم چون سرگرمی جذابی برای کاربر جلوه کند.
 • از سطوح مختلفی برخوردار است.
 • با همه سیستم‎‌ عامل‌های تلفن‌های هوشمند سازگاری دارد.
 • در اپلیکیشن duolingo کاربر می‌تواند تعداد روزها و مطالب آموخته شده را مشاهده کند تا از این طریق همیشه باانگیزه بماند.
 • در بالای هر درسی تعدادی قلب وجود دارد که اگر کاربر پاسخ سؤالات و تمرین‌ها را اشتباه بدهد، آن‌ها را از دست می‌دهد و چنان چه در تمرینات بعدی این اشتباهات را رفع کند، دوباره قلب‌ها را به دست خواهد آورد.
 • برنامه Duolingo تبلیغات ندارد.
 • محیط کاربری دولینگو بسیار ساده و جذاب است. همین امر موجب می‌شود تا کاربر از یادگیری زبان مورد نظر خود خسته نشود و به طور مستمر به یادگیری بپردازد.
 • برنامه duolingo جهت آموزش واژه‌های متعدد به کاربر، از تصاویر رنگارنگ فراوانی استفاده می‌کند و اسامی حیوانات، آب و هوا، غذا، مشاغل و … را به زبان دلخواه کاربر آموزش می‌دهد.
 • هر درسی که کاربر در این اپلیکیشن می‌آموزد، دربردارنده روش‌های متعددی برای تقویت مهارت‌های ترجمه، Speaking و listening تا در هر جایی از قابلیت‌های موجود در برنامه بهره بگیرید و به مرور زمان تمام مهارت‌ها را کامل کنید.
 • چنان چه کاربر هنگام انجام کوییز، جواب سوالی را اشتباه بدهد، یک جغد سبز رنگ بلافاصله پاسخ درست را نشان می‌دهد تا کاربر بتواند ایراد کار خود را متوجه شود و دیگر آن را تکرار نکند.
 • برنامه duolingo کاملاً رایگان است. از این رو، تمامی افراد بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • در این برنامه تمرین‌های متنوعی در نظر گرفته شده است تا از این طریق کاربر به تقویت مطالب آموخته شده بپردازد.

اهمیت استفاده از نرم افزار دولینگو

دولینگو بهترین نرم افزار آموزش زبان است. داشتن بیش از ۱۰ میلیون کاربر تنها در سیستم عامل اندروید گواه این موضوع است. البته به طور کلی تعداد کاربران این نرم افزار به رقم ۳۰۰ میلیون نفر می‌رسد. کاربران در این نرم افزار به بیش از ۳۵ زبان دسترسی دارند.

 برنامه آموزشیِ در نظر گرفته شده در این نرم افزار سبب تقویت مهارت‌های گفتاری، شنیداری، خواندن، درک مفهوم و نگارش می‌شود. کاربر این مهارت‌ها را با انجام تمرین‌های متعدد فرا می‌گیرد. این نرم افزار آموزش زبان، برنامه‌های آموزشی خود را در قالب بازی به کاربر ارائه می‌دهد.

افزون بر این، نرم افزار دولینگو مسیر پیشرفت زبانی کاربر خود را تحت نظر دارد تا از این طریق کاربر بتواند به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت دست یابد. وجود این ویژگی‌ها در نرم افزار دولینگو و نیز رایگان بودن آن اهمیت استفاده از این نرم افزار را به خوبی نشان می‌دهد.

امکانات نرم افزار دولینگو

از امکانات موجود در نرم افزار دولینگو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

وجود واژه‌نامه‌های شخصی: نرم افزار دولینگو این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که به همه واژگانی که تاکنون آموخته است، در قالب یک واژه‌نامه دسترسی داشته باشد.

وجود پادکست برای زبان اسپانیایی: نرم افزار دولینگو برای زبان اسپانیایی پادکست‌هایی برای تقویت مهارت شنیداری در نظر گرفته است.

استفاده از داستان: نرم افزار دولینگو برای کاربران خود جهت یادگیری بیشتر در سطوح مختلف، داستان‌هایی در نظر گرفته است که در حین بیان این داستان‌ها، برای درک مطلب سوالاتی را از کاربر می‌پرسد. البته توجه داشته باشید که قابلیت مذکور تنها در نسخه وبِ این نرم افزار و فقط برای زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و پرتغالی وجود دارد.

دولینگو

وجود انجمن بحث و گفت‌و‌گو (در نسخه تحت وب): در این قسمت کاربر می‌تواند مشکلات و پرسش‌های خود را مطرح کند. علاوه بر این، کاربر محتوای بسیار ارزشمندی را پیدا خواهد کرد. در ضمن، اگر کاربر محتوایی را قرار دهد که مورد توجه کاربران دیگر واقع شود، آن‌ها می‌توانند با اهدای Lingot از او تشکر و قدردانی کنند. در واقع بهترین راه‌ به دست آوردن Lingot همین کار است.

امکانات نرم افزار دولینگو در نسخه تلفن همراه و نسخه تحت وب یکسان نیست. حتی درس‌نامه اغلب زبان‌ها در نسخه‌های تلفن همراه در دسترس کاربر نیست. از این رو، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از هر دو نسخه در کنار هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید از مرورگر تلفن همراه خود هم برای دسترسی به اغلب قابلیت‌های نسخه تحت وب این نرم افزار استفاده کنید و مجبور به استفاده از رایانه  نیستید.

راهنمای نصب نرم افزار Duolingo

نرم افزار Duolingo را می‌توانید بر روی سیستم عامل ویندوز، مک، IOS و یا سیستم عامل اندروید نصب کنید و از امکانات آن جهت یادگیری زبان خارجی بهره ببرید.

در ادامه با نحوه نصب این نرم افزار در سیستم عامل اندروید آشنا خواهید شد.

برای نصب نرم افزار Duolingo در سیستم عامل اندروید به ترتیب مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا نرم افزار را دانلود کنید.

لینک دانلود نرم افزار اندروید دولینگو

لینک دانلود نرم‌افزار IOS دولینگو

بر روی گزینه Install کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه فرایند نصب آغاز می‌شود.

دانلود دولینگو

پس از پایان نصب، برنامه را باز کنید.

در این بخش، روی گزینه GET STARTED کلیک کنید.

نصب دولینگو
 • در این بخش، زبان مورد نظر خود را برای یادگیری انتخاب کنید.

آموزش کار با نرم افزار Duolingo

پیش از این‌که به یادگیری زبان‌های خارجی با استفاده از نرم افزار Duolingo بپردازید، لازم است به این نکته توجه داشته باشید که این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را ندارد و برای یادگیری زبان‌های خارجی لازم است با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. در ادامه با نحوه یادگیری زبان خارجی با نرم افزار دولینگو آشنا خواهید شد.

یادگیری زبان ترکی استانبولی با نرم افزار Duolingo

پیش از هر چیز، توجه داشته باشید که برای کار با نرم افزار Duolingo لازم است که آنلاین باشید.

نرم افزار را اجرا کنید. گزینه GET STARTED را انتخاب کنید.

زبان مورد نظر خود را جهت یادگیری انتخاب  کنید (در این‌جا ما زبان ترکی استانبولی را انتخاب می‌کنیم).

پس از انتخاب زبان مورد نظر خود با صفحه زیر مواجه خواهید شد. در این صفحه از شما پرسیده می‌شود که «چگونه با ما آشنا شدید؟» گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در این مرحله از شما پرسیده می‌شود که «چرا در حال یادگیری زبان هستید؟» با توجه به گزینه‌های پیش رو هدف خود را از یادگیری زبان خارجی تعیین کنید. ما در این‌جا گزینه Travel را انتخاب می‌کنیم.

پس از انتخاب هدف مورد نظر خود از یادگیری زبان، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه باید گزینه CONTINUE را انتخاب کنید.

در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا مدت زمان یادگیری زبان در طول روز را انتخاب کنید. شما می‌توانید زمان مورد نظر را از ۵ تا ۲۰ دقیقه تعیین کنید. ما گزینه ۱۰ دقیقه در روز را انتخاب می‌کنیم. پس از انتخاب زمان مورد نظر خود گزینه CONTINUE را بزنید.

در این صفحه دو گزینه پیش روی شما قرار دارد. اگر هیچ پیش زمینه‌ای در حوزه زبان مورد نظر ندارید و می‌خواهید از سطح مقدماتی شروع کنید، گزینه اول را انتخاب کنید و در غیر این صورت (با زبان مورد نظر آشنایی قبلی دارید) گزینه دوم را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، گزینه CONTINUE را انتخاب کنید. ما در این‌جا گزینه اول را انتخاب می‌کنیم.

تعین سطح با دولینگو

در این مرحله آموزش آغاز می‌شود. اگر ۵ دقیقه یادگیری در روز را انتخاب کرده باشید، باید به ۱۰ سؤال پاسخ دهید. این سؤالات شامل سؤالات تصویری، چهار گزینه‌ای، جمله سازی و … خواهد بود.

 گزینه صحیح را انتخاب کنید. با انتخاب یک گزینه واژه انتخابی شما با زبان مورد نظر (در این‌جا زبان ترکی استانبولی) تلفظ می‌شود. پس از انتخاب گزینه مورد نظر خود باید گزینه CHECK را لمس کنید تا درستی یا نادرستی گزینه انتخاب شده را بررسی کنید. اگر پاسخ انتخابی شما صحیح باشد، تیک سبز رنگی را مشاهده خواهید کرد که در این صورت باید گزینه CONTINUE را انتخاب کنید.

 در صورتی‌که گزینه نادرست را انتخاب کرده باشید، به سؤال بعدی می‌روید؛ اما برنامه مجدداً آن سؤال را از شما خواهد پرسید (توجه داشته باشید سؤالات نرم افزار از با توجه به نوع هدفی که انتخاب کرده‌اید متفاوت است. در نظر داشته باشید که ما در این‌جا گزینه Travel را انتخاب کرده‌ایم).

یادگیری زبان ترکی

توجه داشته باشید که در بالای صفحه ۵ قلب وجود دارد. اگر سوالی را نادرست پاسخ دهید، از تعداد قلب‌های شما کاسته می‌شود و اگر در تمرین‌های بعدی این اشتباهات را رفع کنید، دوباره قلب‌ها را به دست خواهد آورد.

در صفحه بعدی، تعداد کلمات جدیدی را که آموخته‌اید، مشاهده خواهید کرد. گزینه CONTINUE را لمس کنید.

در پایان، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه، نرم افزار از شما می‌خواهد که یک حساب کاربری بسازید. اگر تمایلی به ایجاد حساب ندارید، گزینه later را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه زیر نمایان خواهد شد. در این صفحه می‌توانید همه بخش‌های درسی خود را مشاهده کنید. مراحل کامل شده رنگی می‌شود و مراحلی را که هنوز نگذرانده‌اید به رنگ طوسی به شما نمایش داده می‌شود.

مزایای نرم افزار دولینگو

از مزایای نرم افزار دولینگو می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • در این نرم افزار، آموزش زبان به صورت بصری (دیداری) انجام می‌گیرد.
 • در فرایند یادگیری زبان، اشتباه کردن امری است اجتناب‌ناپذیر این در حالی است که نرم افزار دولینگو برای کوچک‌ترین اشتباهی که در هنگام تلفظ و یا نوشتن رخ دهد، به کاربر هشدار می‌دهد.
 • در نرم افزار دولینگو، واژه‌ها در شاخه‌های گوناگونی دسته‌بندی شده‌اند.
 • در این نرم افزار کاربر قادر است زمان آموزش برای هر روز را مدیریت کند.
 • نرم افزار دولینگو این امکان را به کاربران خود می‌دهد که با دوستان خود در یادگیری زبان به رقابت بپردازند.
 • کاربران در سیستم عامل‌های اندروید، IOS و نسخه وب می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند.
 • داشتن رابط کاربری زیبا و ساده از دیگر مزایایی است که می‌توان برای نرم افزار دولینگو نام برد.

معایب نرم افزار دولینگو

 • مهم‌ترین مشکلی که در این نرم افزار وجود دارد این است که این اپلیکیشن از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند.  به همین دلیل، امکان آموزش زبان انگلیسی بر اساس فارسی وجود ندارد.

پس این نرم افزار بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که به دنبال یادگیری زبان دوم، پس از زبان انگلیسی است. در نظر داشته باشید که افراد با سطح مبتدی در زبان انگلیسی هم می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند و الزاماً به سطح زبان انگلیسی بالایی نیاز ندارید.

 اگر کاربر بخواهد به یادگیری زبان جدیدی به جز زبان انگلیسی بپردازد، باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد. با این حال باید گفت که دوره‌های آموزشی آنلاین موجود در داخل نرم افزار پیوسته در حال به روز رسانی است از این رو احتمال می‌رود که در آینده این امکان به نرم افزار افزوده شود.

 • مکالمه می‌تواند سهم مهمی در یادگیری زبان خارجی داشته باشد؛ اما باید گفت که متاسفانه نرم افزار دولینگو برای مکالمه راه کار خوبی ندارد.

کلام آخر

با توجه به نیاز روز افزون یادگیری زبان‌های خارجی، نرم افزار دولینگو گزینه بسیار مناسبی برای رفع این نیاز است چرا که وجود ویژگی‌های مثبت بصری و محتوایی در این نرم افزار یادگیری را بسیار آسان و لذت بخش می‌کند.

 در نظر داشته باشید که با ۲۰ دقیقه تمرین روزانه،‌ متخصص زبان خارجی نمی‌شوید و فقط می‌توانید نیازهای ابتدایی برقراری ارتباط با سخنوران آن زبان را رفع کنید و برای یادگیری تخصصی زبان باید زمان بسیار بیشتری را در روز صرف این کار کنید.

با این وجود، نرم افزار دولینگو بهترین و پر نتیجه ترین نرم افزار یادگیری زبان‌های خارجی در دنیا است که سطح مبتدی زبان را به روش تصویری به شما آموزش می‌دهد.

ترجمیک بزرگ‌ترین موسسه خدمات زبانی در ایران است که با استفاده از ۱۲ هزار متخصص، خدمات ترجمه تخصصی، ویرایش نیتیو و تولید محتوا را به شما ارائه می‌دهد. برای آشنایی با خدمات ترجمیک، فرایند ترجمه و یا ثبت سفارش، به ترجمیک مراجعه کنید. اگر هم قصد فعالیت به عنوان مترجم، نویسنده یا ویراستار را دارید، می‌توانید از صفحه استخدام مترجم، درخواست خود را برای همکاری با ترجمیک ثبت کنید.

در صورتی که در نصب و استفاده از نرم افزار دولینگو با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید در زیر همین مطلب، سؤالات خود را از ما بپرسید و یا اگر تجربه استفاده از این نرم افزار را دارید، خروجی یادگیری این نرم افزار روی خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

14 دیدگاه در «دولینگو، بهترین نرم‌افزار یادگیری زبان خارجی»

 1. سلام
  وقت شما بخیر، اول اینکه خیلی مچکرم بابت مطلب
  دوم اینکه شما فرمودین یه بخشی برای واژه‌های یاد گرفته شده است،
  اما من از این برنامه استفاده می‌کنم تا حالا ندیدم همچین بخشی؟
  رایگان عه؟ یا جز ویژگی‌های پولیه؟

 2. سلام وقتتون بخیر.من مدتیه از نرم افزار دولینگو استفاده میکنم الان اومده تبلیغات دولینگو پلاس رو میاره و من دیگه نمیتونم رایگان استفاده کنم.چکار باید بکنم؟؟؟؟

  1. سلام وقت شما هم به خیر
   نرم افزار رو از سایت فارسروید دانلود کنید. نسخه کرک یا ماد شده.
   نرم افزار رو بعدا به روز رسانی نکنید.

 3. سلام چند روزی است که نمی‌توانم برای سوالاتی که باید صدا بفرستم با نرم افزار کتر کنم. لطفا راهنمایی میکنید ممنونم

  1. زیرا دولینگو از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و بنابراین شما باید یک سطح حداقلی از زبان انگلیسی داشته باشید و با کمک آن سایر زبان‌ها را به عنوان زبان سوم بیاموزید، البته با این کار زبان انگلیسی شما هم تقویت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.