طراحی و ترسیم جدول در ورد

ترسیم جدول در ورد (WORD)

ترجمیک خدمات ترجمه و ویراستاری تخصصی را از ۲۰۰۰ مترجم و ویراستار زبده ترجمیک دریافت کنید:

ارسال سفارش  – ترجمه تخصصی – ویراستاری تخصصی

یکی از ویژگی‌هایی که نرم‌افزار ورد (Word) در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد امکان ترسیم جداول، نمودارها است. درج جدول در ورد مساله پرکاربردی است و بدون شک هر دانشجو و یا محققی که قصد مستندسازی پژوهش‌های خود را دارد، به آن نیاز پیدا خواهد کرد. در ادامه‌ی مقاله، به آموزش نحوه‌ی ترسیم جدول در ورد (Word) و نحوه‌ی تنظمیات آن خواهیم پرداخت.

رسم جدول در ورد

برای رسم جدول در ورد چهار روش مختلف وجود دارد که از هر کدام از آن‌ها می‌توانید استفاده کنید.

روش اول رسم جدول در ورد – روش سلولی
در سربرگ‌های بالای نرم‌افزار ورد به Insert بروید.

در کادری که باز می‌شود بر روی گزینه Table کلیک کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید، مربع بزرگی متشکل از مربع‌های کوچکتر تشکیل شده است. هر کدام از مربع‌‌های کوچک به معنای یک سلول از جدولی که می‌خواهید ترسیم کنید است. تعداد سطر و ستون جدول مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال در تصویر زیر یک جدول با ۴ ستون و ۲ سطر انتخاب شده است.


روش دوم رسم جدول در ورد – Insert Table

در کادر باز شده، گزینه‌ی Insert Table  قابل مشاهده است.

روی آن کلیک کنید صفحه‌ای مطابق تصویر زیر باز خواهد شد. تعداد سطر و ستون مورد نظر خود را در کادر وارد کنید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، تنظیمات برای ترسیم یک جدول با ۴ ستون و ۲ سطر قرار داده شده است.

روش سوم رسم جدول در ورد – Draw Table

با انتخاب گزینه‌ی Draw Table در همان کادر، مدادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با این مداد می‌توانید جدول مورد نظر خود را ترسیم نمایید. در ابتدا اندازه‌ی چهارچوب اصلی جدول را ترسیم نمایید و بعد از آن بسته به تعداد سطر و ستونی که برای جدول در نظر گرفته اید. شروع به ترسیم جزئیات جدول نمایید.

روش چهارم رسم جدول در ورد- Quick Table

این روش برای حالتی است که شما قصد دارید از گزینه‌های از پیش طراحی شده‌ی ورد استفاده کنید. این جداول در مواردی بسیار کاربردی است و سرعت عمل شما را برای ترسیم جدول بالا می‌برد. برای استفاده از این مورد در همان کادر که قبل از این برای ترسیم جدول از آن استفاده کردیم، گزینه‌ی Quick Table را کلیک کنید. خیلی از جداول با کاربردهای خاص مانند تقویم، گانت چارت و موارد دیگر در این بخش قابل مشاهده است.

 

روش پنجم رسم جدول در ورد – Excel Spreadsheet

در این روش در واقع شما بخشی از نرم‌افزار اکسل (Excel) را در ورد خود باز می‌کنید و امکان استفاده از امکانات اکسل را پیدا خواهید کرد. در این روش جداول در واقع سلول‌های نرم افزار اکسل خواهند بود. در مورد نحوه‌ی استفاده از این امکان و ویژگی‌های آن در مطلب جداگانه‌ای صحبت خواهیم کرد.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، توسعه یافته تحت حمایت مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف است و با همکاری مجموعه‌ی حرفه‌ای از مترجمان و ویراستاران آماده ارائه خدمات به سازمان‌ها، شرکت‌ها و دانشجویان و اساتید عزیز است. برای مشاهده‌ی خدمات ترجمه تخصصی ترجمیک به سایت ترجمیک سر بزنید. از مجوعه خدماتی که گروه ترجمیک ارائه می‌دهد می‌توان به ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی متون تحقیقاتی و محرمانه، ترجمه کتاب، ترجمه‌ی اسناد اداری و شرکتی و هم‌چنین ویراستاری تخصصی و زبانی اشاره کرد. برای مشاهده‌ی هزینه‌ی ترجمه با پشتیبانی ۲۴ ساعته ترجمیک در تماس باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۵/۵ (۱)

به این پست نمره دهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *