ترجمه تخصصی فارسی به هندی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و هندی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۷۰۵ تومان

از کلمه‌ای
۷۰۵ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان هندی یک زبان هندوآریایی است که در شمال و مرکز هند به آن سخن گفته می‌شود. هندی به خط دیواناگری نوشته می‌شود و یکی از دو زبان رسمی دولت هند در کنار انگلیسی است. هندی همچنین زبان رسمی ۹ ایالت و ۳ قلمرو اتحادیه و یکی از ۲۲ زبان برنامه‌ریزی‌شده‌ی در جمهوری هند است. یکی از ویژگی‌های خاص زبان هندی این است که نوشتار آن از سمت چپ به راست است.

یکی از زبان‌های اصلی که ترجمیک در آن به ارائه انواع خدمات ترجمه و اعزام مترجم شفاهی می‌پردازد، زبان هندی و اردو است. اگر برای گسترش تجارت خود با بنادر مهم کراچی، احمدآباد و بمبئی نیاز به مترجمان حرفه‌ای دارید که زبان اصلی طرف‌های تجاری شما را بدانند، مسلما مترجمان همزمان هندی ترجمیک به شما کمک خواهند کرد.

علاوه بر این با خدمات ترجمه هندی ترجمیک می توانید به راحتی سایت شرکت یا موسسه خود را از فارسی به هندی ترجمه کنید و مخاطبانی از میان یک میلیارد هندی در سراسر جهان پیدا کنید.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

زبان هندی یک زبان هندوآریایی است که در شمال و مرکز هند به آن سخن گفته می‌شود. هندی به خط دیواناگری نوشته می‌‌شود و یکی از دو زبان رسمی دولت هند در کنار انگلیسی است. هندی همچنین زبان رسمی ۹ ایالت و ۳ قلمرو اتحادیه و یکی از ۲۲ زبان برنامه‌‌ریزی‌‌شده در جمهوری هند است.

هندوستان به سرزمین هفتاد و دو ملت مشهور است و ادبیات این کشور نیز، طیف وسیعی از موضوعات و مسائل را پوشش می‌دهد. ادبیات هند همیشه در حال تغییر و تحول بوده و تاریخ کهن این کشور، نشان می‌دهد که آثار هنری خلق شده در هندوستان، علاوه بر قوه‌ی خیال و ذوق هنری نویسندگان، تأثیرات بسزایی از فرهنگ‌های خارجی چون ایران و به‌خصوص انگلیس گرفته است.

ادبیات زبان هندی

  • کتاب همیشه روز اول است، اثر رام چاران و مجموعه‌ای از نویسندگان، منتشر شده در سال ۲۰۱۹
  • کتاب هند قدرتی جهانی در قرن بیست‌و‌یکم، اثر راج کومار کوثاری، منتشر شده در سال ۲۰۱۶
  • کتاب سنگ‌های گرسنه، اثر رابیندرانات تاگور، منتشر شده در سال ۱۹۱۷
  • کتاب چرا ترس از مرگ و مویه بر آن ، اثر مهاتما گاندی
  • کتاب سپاس‌گذاری، اثر جی پی واسوانی، منتشر شده در سال ۲۰۰۶

کتاب‌هایی به زبان هندی هستند. آثار نخستین ادب هند، بیشتر شفاهی بوده‌اند و سینه به سینه منتقل می‌شده‌اند. ادبیات سانسکریت با پیدایش ریگ ودا مجموعه‌ای از سرودهای مقدس هندوان در ۱۵۰۰–۱۲۰۰ پیش از میلاد آغاز می‌شود.

به نظر می‌رسد حماسه‌های رامایانا و مهاباراتا در زبان سانسکریت، پایان هزاره اول پیش از میلاد نوشته شده باشند. نمونه‌هایی از آثار ادبی نیز در زبان‌های «کانادا» و تلوگو مربوط به سده‌های پنجم و یازدهم پیدا شده‌است. پس از آن، آثار دیگری در زبان‌های مرهتی و بنگالی و فارسی و اردو و دیگر زبان‌های هندی تولید شده‌است.

در سال ۱۹۱۳ رابیندرانات تاگور، شاعر و نویسنده‌ی هندی با دفتر شعر گیتانجالی توانست جایزه‌ی نوبل ادبیات را از آن خود کند. شاعران و نویسندگان دیگری نیز هستند که در زمینه شعر و داستان فعالیت می‌‌کنند و آثار خود را به انگلیسی یا یکی از زبان‌‌های هند به چاپ می‌‌رسانند.

شرکت‌های معروف کشور هند

از شرکت‌های بزرگ هندی می‌توان به صنایع رلاینس هند اشاره کرد، که تحت رهبری میلیاردر معروف موکش آمبانی، با جلوزدن از رقیبان دیگر خود پس از آرامکوی عربستان سعودی به دومین شرکت بزرگ انرژی جهان از لحاظ ارزش بازار تبدیل شده است. این شرکت بیشتر در زمینه انرژی و منابع و همچنین حوزه‌های دیگری مانند خرده‌فروشی و ارتباطات فعال است.

شرکت آبان آفشور از بزرگترین شرکت‌های خدمات نفت و گاز و بزرگترین ارائه دهنده‌ی خدمات حفاری دریایی هندی است این شرکت دامنه‌ی فعالیت‌های خود را افزایش داده و یکی از سکوهای آن که غیرفعال است متعلق به شرکت پتروپارس از زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت ایران می‌باشد.

از مشاهیر بزرگ هندی می‌توان به ویرات کوهلی که کاپیتان تیم ملی ورزش کریکت است اشاره کرد. آمیتا باچان بازیگر و تهیه کننده‌ی بزرگ هند است که با او در دنیای هنر مانند پادشاه رفتار می‌شود. او اولین بازیگر هندی است که در موزه‌ی لندن جایی برای خود دارد و به پدر سینمای هند نیز مشهور است.

شهرت زبان هندی


هند در صنعت فیلم‌سازی بسیار پرکار بوده و رتبه‌ی اول ساخت فیلم در جهان را دارد. اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است. هند با رشد اقتصادی متوسط ۸ درصد طی ۸ سال گذشته به یک قدرت اقتصادی تبدیل شده‌است.

این میزان رشد نزدیک به رشد اقتصادی کشور همسایه آن چین است. بر اساس برابری قدرت خرید، اقتصاد هند اکنون چهارمین اقتصاد بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. میلیون‌ها تن هنور در فقر شدید زندگی می‌کنند. اگر روزی، نام هند فقر و تنگدستی را به یاد می‌آورد، اکنون پیشرفت‌های اقتصادی و رنسانس علمی این کشور توجه همگان را به خود جلب کرده‌است. مدت‌هاست که سرمایه‌گذاری‌های عظیم خارجی در این کشور امری عادی به‌شمار می‌آید و فروش کالاهای هندی در بازارهای جهان به شدت افزایش یافته‌است.

هند یک مکان وسوسه‌‌انگیز برای خرید است، سرزمینی پر از رنگ‌‌های شاد و سرزنده با صنایع‌‌دستی زیبا و منحصربه‌‌فرد که در تک‌تک آن‌‌ها ظرافت، زیبایی و عشق موج می‌‌زند. در هند و در هر منطقه از این کشور صنایع‌‌دستی خاصی رواج دارد که نسل به نسل گشته و به اینجا رسیده است. این صنایع‌‌دستی بدون دخالت هیچ‌‌گونه ماشینی و تنها با دستان توانمند هندی‌‌ها ساخته می‌‌شوند و از زمان‌‌های قدیم در این کشور رواج داشتند.

هندوستان ازنظر فرهنگ و هنر یکی از بهترین و غنی‌‌ترین کشورهای اصیل دنیا است. بسیاری از مردمان هندی هنوز هم با ساخت این صنایع‌‌دستی امرار معاش می‌‌کنند و خلاقیت‌‌های خود را به نمایش می‌‌گذارند.

ترجمه تخصصی هندی

یکی از ویژگی‌های خاص زبان هندی این است که نوشتار آن از سمت چپ به راست است. البته این موضوع برای زبان‌آموزانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند یا این‌که دست کم با آن آشنایی دارند، چندان غریب نیست. از سوی دیگر، خواندن متون هندی بسیار ساده است.

چرا که کلمات درست همان‌طور که نوشته می‌‌شوند، خوانده می‌‌شوند. همچنین هر حرف در زبان هندی صدای مخصوص به خودش را دارد. صد البته که این موضوع برای اروپایی زبان‌‌هایی که اغلب مجبورند کلمات را جداگانه و با توجه به صداها و تلفظ آن‌ها یاد بگیرند و همچنین استثنائات و قواعد دستور زبانی زیادی را هم باید مدنظر داشته باشند، تازگی دارد.

در این زبان هم سایت ترجمیک همانند بسیاری دیگر از زبان‌ها در خدمت شما بوده و آماده‌ی کمک‌رسانی به شما است. سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان هند‌ی و ترجمه‌ی فارسی به هندی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

ترجمه هندی به فارسی

کشور هند یک چهارم جمعیت جهان را پوشش می‌دهد و طیف گسترده‌ای از تاریخ، فرهنگ و علوم را به وجود آورده است. بسیاری از محصولات در هندوستان تولید می‌گردد که کشورهای مختلف صادر می‌گردد. بسیاری از کتاب‌ها و آثار مکتوب به زبان هندی است که در کشورهای مختلف منتشر می‌گردد. ترجمه تخصصی هندی به فارسی از جمله خدمات اصلی ترجمیک است که به همراهی مترجمان نیتیو هندی و یا فارسی‌زبانان مسلط به زبان هندی صورت می‌گیرد.

ترجمیک با همراهی چند هزار مترجم در زبان‌های مختلف در سراسر جهان، آماده همکاری با شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد برای خدمات ترجمه فارسی به هندی، هندی به فارسی، اعزام مترجم همزمان و شفاهی برای جلسات و یا سفرهای توریستی می‌باشد.

ترجمه فارسی به هندی

توسعه صادرات به کشورهای هندی زبان که حجم بالایی از کالای مصرفی جهان را تشکیل می‌دهد، فرصت بسیار خوبی را برای تولیدکننده‎‌های ایرانی فراهم کرده می‌نمایید. تعداد زیادی از دانشجویان سالانه در دانشگاه‌های کشور هندوستان به تحصیل می‌پردازند.

تعداد زیادی توریست ایرانی به هندوستان یا از هندوستان به ایران مسافرت می‌کنند. ترجمیک با ارائه انواع خدمات تخصصی ترجمه متون فارسی به هندی، ترجمه هندی به فارسی و اعزام مترجم همزمان و شفاهی هندی برای جلسات و سفرهای توریستی آماده همکاری با شرکت‌ها، دانشجویان، اساتید و افراد است.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه هندی به فارسی، ترجمه فارسی به هندی، مترجم هندی، مترجم نیتیو هندی، ترجمه متون هندی، ترجمه سایت هندی، ترجمه فوری هندی به فارسی، مترجم همزمان هندی برای جلسات، قیمت ترجمه هندی به فارسیچرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

تحویل بخش به بخش
تحویل بخش به بخش

تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. بیشتر...
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش