ترجمه تخصصی فارسی به هندی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و هندیبه ترجمیک بسپارید..از کلمه‌ای
۳۱۳ تومان

از کلمه‌ای
۳۱۳ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان هندی یک زبان هندوآریایی است که در شمال و مرکز هند به آن سخن گفته می‌شود. هندی به خط دیواناگری نوشته می‌شود و یکی از دو زبان رسمی دولت هند در کنار انگلیسی است. هندی همچنین زبان رسمی ۹ ایالت و ۳ قلمرو اتحادیه و یکی از ۲۲ زبان برنامه‌ریزی‌شده¬ی در جمهوری هند است. یکی از ویژگی های خاص زبان هندی این است که نوشتار آن از سمت چپ به راست است.

یکی از زبان‌های اصلی که ترجمیک در آن به ارائه انواع خدمات ترجمه و اعزام مترجم شفاهی می‌پردازد، زبان هندی و اردو است. اگر برای گسترش تجارت خود با بنادر مهم کراچی، احمدآباد و بمبئی نیاز به مترجمان حرفه‌ای دارید که زبان اصلی طرف‌های تجاری شما را بدانند، مسلما مترجمان همزمان هندی ترجمیک به شما کمک خواهند کرد. علاوه بر این با خدمات ترجمه هندی ترجمیک می توانید به راحتی سایت شرکت یا موسسه خود را از فارسی به هندی ترجمه کنید و مخاطبانی از میان یک میلیارد هندی در سراسر جهان پیدا کنید.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

زبان هندی بزرگترین زبان از زبان‌های هندواروپایی است. زبان هندی به بازه‌های مختلف تاریخی مشارکت‌های فراوانی با زبان فارسی داشته است و پیشینه ارتباط آن به سده 6 قبل از میلاد باز می‌گردد و به دلیل سلطه‌ی مسلمانان ایرانی فارسی زبان بر منطقه هندوستان، ارتباط بین این دو زبان به شکل عمیقی شکل گرفت و کلماتی بسیار زیادی وارد زبان هندی شد. این زبان به طور گسترده‌ای در هندوستان علی‌الخصوص بخش‌های شمالی و مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هندوستان برای اداره کشور از دو زبان انگلیسی و هندی مدرن یا رسمی استفاده می‌شود. وسعت زبان هندی را از جنبه بزرگی و تعداد کلمات باید در کنار زبان‌هایی مانند فارسی، روسی، ایتالیایی، یونانی، ارمنی و آلمانی قرار داد.

هندی، زبان مادری بیش از 400 میلیون نفر در کشور هندوستان است و بیش از 150 میلیون نفر نیز به عنوان زبان دوم آن را آموخته‌اند و صحبت می‌کنند. این زبان در کشورهای هندوستان، فیجی زبان رسمی است و در کشورهای گویان، سورینام، موریس، ترینیداد و توباگو نیر مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان زبان پر کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

البته این موضوع برای زبان آموزانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند یا این که دست کم با آن آشنایی دارند، چندان غریب نیست. از سوی دیگر، خواندن متون هندی بسیار ساده است. چرا که کلمات درست همانطور که نوشته می‌شوند، خوانده می‌شوند. همچنین هر حرف در زبان هندی صدای مخصوص به خودش را دارد. صد البته که این موضوع برای اروپایی زبان‌هایی که اغلب مجبورند کلمات را جداگانه و با توجه به صداها و تلفظ آنها یاد بگیرند و همچنین استثنائات و قواعد دستور زبانی زیادی را هم باید مدنظر داشته باشند، تازگی دارد.

ادبیات زبان هندی

هندوستان به سرزمین هفتاد و دو ملت مشهور است و ادبیات این کشور نیز، طیف وسیعی از موضوعات و مسائل را پوشش می دهد. ادبیات هند همیشه در حال تغییر و تحول بوده و تاریخ کهن این کشور، نشان می دهد که آثار هنری خلق شده در هندوستان، علاوه بر قوه‌ی خیال و ذوق هنری نویسندگان، تأثیرات بسزایی از فرهنگ‌های خارجی چون ایران و به خصوص انگلیس گرفته است.

  • کتاب همیشه روز اول است، اثر رام چاران و مجموعه‌ای از نویسندگان، منتشر شده در سال ۲۰۱۹
  • کتاب هند قدرتی جهانی در قرن بیست‌و‌یکم، اثر راج کومار کوثاری، منتشر شده در سال ۲۰۱۶
  • کتاب سنگ‌های گرسنه، اثر رابیندرانات تاگور، منتشر شده در سال ۱۹۱۷
  • کتاب چرا ترس از مرگ و مویه بر آن ، اثر مهاتما گاندی
  • کتاب سپاس‌گذاری، اثر جی پی واسوانی، منتشر شده در سال ۲۰۰۶
ترجمه تخصصی هندی

کتاب‌هایی به زبان هندی هستند. آثار نخستین ادب هند، بیشتر شفاهی بوده‌اند و سینه به سینه منتقل می‌شده‌اند. ادبیات سانسکریت با پیدایش ریگ ودا مجموعه‌ای از سرودهای مقدس هندوان در ۱۵۰۰–۱۲۰۰ پیش از میلاد آغاز می‌شود. به نظر می‌رسد حماسه‌های رامایانا و مهاباراتا در زبان سانسکریت، پایان هزاره اول پیش از میلاد نوشته شده باشند. نمونه‌هایی از آثار ادبی نیز در زبان‌های «کانادا» و تلوگو مربوط به سده‌های پنجم و یازدهم پیدا شده‌است. پس از آن، آثار دیگری در زبان‌های مرهتی و بنگالی و فارسی و اردو و دیگر زبان‌های هندی تولید شده‌است.

در سال ۱۹۱۳ رابیندرانات تاگور، شاعر و نویسنده‌ی هندی با دفتر شعر گیتانجالی توانست جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند. شاعران و نویسندگان دیگری نیز هستند که در زمینه شعر و داستان فعالیت می‌کنند و آثار خود را به انگلیسی یا یکی از زبان‌های هند به چاپ می‌رسانند.

زبان هندی به چه چیزی شهرت دارد

هند در صنعت فیلم‌سازی بسیار پرکار بوده و رتبه‌ی اول ساخت فیلم در جهان را دارد. مطمئنا کسی نیست اسامی بازیگران این کشور را نشنیده باشد. هندوستان همچنین با افراد شناخته‌شده‌ای چون مهاتما گاندی رهبر آزادی‌خواه بزرگ هند، آمیتا باچان، شاهرخ خان، آیشوریا رای، ابوالفاضال، میر تقی میر، موتیلال نهرو، راجندرا یاداو نیز داری شهرت است.

هند یک مکان وسوسه‌انگیز برای خرید است، سرزمینی پر از رنگ‌های شاد و سرزنده با صنایع‌دستی زیبا و منحصربه‌فرد که در تک‌تک آن‌ها ظرافت، زیبایی و عشق موج می‌زند. در هند و در هر منطقه از این کشور صنایع‌دستی خاصی رواج دارد که نسل به نسل گشته و به اینجا رسیده است. این صنایع‌دستی بدون دخالت هیچ‌گونه ماشینی و تنها با دستان توانمند هندی‌ها ساخته می‌شوند و از زمان‌های قدیم در این کشور رواج داشتند.

هندوستان ازنظر فرهنگ و هنر یکی از بهترین و غنی‌ترین کشورهای اصیل دنیا است. بسیاری از مردمان هندی هنوز هم با ساخت این صنایع‌دستی امرار معاش می‌کنند و خلاقیت‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

در این زبان هم سایت ترجمیک همانند بسیاری دیگر از زبان¬ها در خدمت شما بوده و آماده‌ی کمک‌رسانی به شما است. سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمهی زبان هندی و ترجمه‌ی فارسی به هندی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

ترجمه هندی به فارسی

کشور هند یک چهارم جمعیت جهان را پوشش میدهد و طیف گسترده‌ای از تاریخ، فرهنگ و علوم را بوجود آورده است. بسیاری از محصولات در هندوستان تولید می‌گردد که کشورهای مختلف صادر می‌گردد. بسیاری از کتاب‌ها و آثار مکتوب به زبان هندی است که در کشورهای مختلف منتشر می‌گردد. ترجمه تخصصی هندی به فارسی از جمله خدمات اصلی ترجمیک است که به همراهی مترجمان نیتیو هندی و یا فارسی‌زبانان مسلط به زبان هندی صورت می‌گیرد.

ترجمیک با همراهی چند هزار مترجم در زبان‌های مختلف در سراسر جهان، آماده همکاری با شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد برای خدمات ترجمه فارسی به هندی، هندی به فارسی، اعزام مترجم همزمان و شفاهی برای جلسات و یا سفرهای توریستی می‌باشد.

ترجمه فارسی به هندی

توسعه صادرات به کشورهای هندی زبان که حجم بالایی از کالای مصرفی جهان را تشکیل می‌دهد، فرصت بسیار خوبی را برای تولیدکننده‎‌های ایرانی فراهم کرده می‌نمایید. تعداد زیادی از دانشجویان سالانه در دانشگاه‌های کشور هندوستان به تحصیل می‌پردازند. تعداد زیادی توریست ایرانی به هندوستان یا از هندوستان به ایران مسافرت می‌کنند. ترجمیک با ارائه انواع خدمات تخصصی ترجمه متون فارسی به هندی، ترجمه هندی به فارسی و اعزام مترجم همزمان و شفاهی هندی برای جلسات و سفرهای توریستی آماده همکاری با شرکت‌ها، دانشجویان، اساتید و افراد است.

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر
گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۸۹
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۶۸ ۰۲۱-۶۶۰۶۴۶۰۶


ترجمه هندی به فارسی، ترجمه فارسی به هندی، مترجم هندی، مترجم نیتیو هندی، ترجمه متون هندی، ترجمه سایت هندی، ترجمه فوری هندی به فارسی، مترجم همزمان هندی برای جلسات، قیمت ترجمه هندی به فارسیچرا ترجمیک؟

gift
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
gift
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و با همکاری صدها مترجم و ویراستار فعالیت می‌کند. ترجمیک هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
gift
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد. بیشتر

gift
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود. کلیک کنید.
gift
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
gift
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ارسال سفارش