ترجمه تخصصی فارسی به ایتالیایی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و ایتالیایی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۶۰۴ تومان

از کلمه‌ای
۷۰۵ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان ایتالیایی یا از شاخه‌های زبان لاتین است و با زبان‌های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهت‌های زیادی دیده می‌شود. در بین زبان‌های لاتین، ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک‌ترین زبان به آن است.

زبان ایتالیایی به عنوان یکی از ساده‌ترین زبان‌ها یاد می‌شود، بنابراین آموزش زبان ایتالیایی دشوار نیست! ساختار دستور زبان و جمله‌بندی این زبان با انگلیسی متفاوت است، اما ساده‌تر می‌باشد. از آن‌جا که هر دو زبان دارای ریشه‌ی لاتین هستند، کلمات مشترک زیادی بین آن‌ها وجود دارد.

زبان ایتالیایی، زبان رومی‌تبار است که توسط ۶۶ میلیون نفر صحبت می‌شود، که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها در ایتالیا زندگی می‌کنند. زبان ایتالیایی از زیر شاخه های زبان لاتین است و با زبان‌های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، رومانیایی، پرتغالی و فرانسه شباهت‌های بسیار زیادی دارد.

بیش از ۸۵ میلیون نفر در جهان به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند. زبان ایتالیایی زبان رسمی بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا از جمله ایتالیا، سوئیس، سان مارینو، واتیکان، سومالی، سومالی لند، جزیره کرس، مارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، شهر نیس فرانسه، امریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی و بخش‌هایی از کشور آرژانتین و برزیل است. نسل‌های قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند.

هنگامی که ایتالیا در سال ۱۸۹۱ میلادی به ملتی متحد تبدیل شد، زبان ایتالیایی را نیز به عنوان زبان مادری این کشور برگزیدند. این در حالی بود که فقط 2.5% از مردم ایتالیا توان تکلم به این زبان را داشتند. یکی از بزرگترین امپراتوری‌های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است، به همین دلیل بخش مهمی از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. بدیهی است که ترجمه متون این زبان به درک این بخش از تاریخ کمک شایانی خواهد کرد.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

زبان ایتالیایی خدمات بسیار زیادی به موسیقی دنیا ارائه کرده است. امروزه نیز بسیاری از اصطلاحات رایج موسیقی از این زبان گرفته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به لگاتو، فورته، پیانو، استوکاتو، تنوتو، آلگرو، ویواچه و بسیاری دیگر اشاره کرد.

از آن گذشته، ایتالیا، یکی از فاخرترین و معروف ترین انواع هنر و موسیقی اپرا را به جهان عرضه کرده است و بی شک زبان ایتالیایی، زبان رسمی این هنر محسوب می‌شود. ایتالیایی‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ مجسمه‌ساز و نقاش دوره قرون وسطی و رنسانس مانند لئوناردو داوینچی و میکل‌آنژ بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده‌اند.

البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد که پر از ستاره‌هایی همچون پیر پائولو پازولینی، فلینی، ویسکونتی است. ترجمه زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می‌کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.

الفبای ایتالیایی دارای ۲۱ حرف است، حروف انگلیسی همانند جی، کی، دبلیو، اکس و وای در ایتالیایی وجود ندارند.

بنابراین، اگر یکی از این حروف را در نوشته‌های ایتالیایی مشاهده کردید، باید بدانید که از زبان‌های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی به عاریه گرفته شده است زبان ایتالیایی زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان‌های هندواروپایی به حساب می‌آید.

این زبان اوج قدرت خود را در دوران رنسانس تجربه کرده ولی تا اواخر قرن هفدهم میلادی نیز همچنان زبان قدرتمندی به شمار می‌رود و بعد از زبان فرانسه، در مقام دوم قرار گرفته است.

زبان لاتین، از دوران امپراتوری روم باستان تا اواسط قرن هفدهم میلادی، مهم‌ترین زبان و به عبارتی دیگر، زبان بین‌الملل به حساب می‌آمده است. البته از دوره رنسانس به بعد، زبان لاتین قدرتش را با زبان ایتالیایی شریک شد و این شراکت مدتی ادامه پیدا کرد. به دلیل همین اهمیت، بسیاری از متون تاریخی، علمی، فرهنگی و هنری به زبان ایتالیایی نگاشته شده اند.

گویشوران این زبان که در ایتالیا، بعضی از کانتون‌های کشور سوئیس که با ایتالیا مرز مشترک دارند، اتیوپی، مالت، واتیکان، سانمارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، سومالی، سومالی‌لند اریتره، جزیره کرس و شهر نیس فرانسه هردو پیشتر جزو خاک ایتالیا بودند، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی، بخش‌هایی از کشور آرژانتین و قسمت‌هایی از برزیل زندگی می‌کنند.

ترجمه تخصصی ایتالیایی

نسل قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند ولی میزان سخن‌وران این زبان در این کشورها، پس از تأکید بیشتر بر روی زبان‌های بومی و زبان عربی و انگلیسی کاهش پیدا کرده‌است.

زبان ایتالیایی به عنوان یکی از ساده‌ترین زبان ها یاد می‌شود، بنابراین آموزش زبان ایتالیایی دشوار نیست! ساختار دستور زبان و جمله بندی این زبان با انگلیسی متفاوت است، اما ساده تر می باشد. از آنجا که هر دو زبان دارای ریشه لاتین هستند، کلمات مشترک زیادی بین آن‌ها وجود دارد. زبان ایتالیایی، زبان رومی تبار است که توسط ۶۶ میلیون نفر صحبت می شود، که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها در ایتالیا زندگی می‌کنند.

ادبیات زبان ایتالیایی

ادبیات نوشته شده به زبان ایتالیایی همگی متعلق به قرن سیزدهم به بعد هستند. قبل از این زمان زبان ادبیات، لاتین بود که برای نوشتن آثار تاریخی، افسانه‌های حماسی، اشعار مذهبی و تاریخی، زندگی قدیسین و آثار آموزشی و علمی به کار می‌رفت. علاوه بر نوشته‌های لاتین، تعدادی از شاعران ایتالیایی به زبان فرانسه شعر می‌سرودند که اغلب اشعار از منابع خارجی الگو گرفته بود.

ادبیات ایتالیا از قرون وسطا تا به همین امروز، درخشان و شایان توجه بوده است. در طول تاریخ، نویسندگان درخشانی چون دانته، پترارک، ایتالو کالوینو، دینو بوتزاتی، پریمو لوی، لوئیجی پیراندللو و بسیاری دیگر، آثار درخشان و ماندگاری را به ادبیات جهان افزوده اند.کتابهای ایتالیایی معروف:

  • کتاب دنباله‌رو، اثر آلبرتو موراویا، منتشر شده در سال ۱۹۵۱
  • کتاب تنهایی اعداد اول، اثر پائلو جوردانو، منتشر شده در سال ۲۰۰۸
  • کتاب خودخواهان، فدریگو توتزی، منتشر شده در سال ۱۹۲۳
  • ماجراهای پینوکیو، اثر کارلو کلودی منتشر شده در قرن نوزدهم
  • نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، اثر ماریانا فالاچی، منتشر شده در سال ۱۹۷۵

افراد مشهور ایتالیایی زبان

لئوناردو داوینچی دانشمند، نقاش، معمار، نویسنده و شاعر بزرگ ایتالیایی از دوره‌ی رنسانس است. نبوغ او در کارهایش بسیار مورد توجه قرار گرفت و با اینکه تنها ۲۵ عدد از نقاشی‌هایش باقی مانده است اما به‌طور گسترده او را یکی از نقاشان بزرگ تاریخ می‌دانند.

میکل آنژ نقاش، پیکرتراش و معمار ایتالیایی در دوره‌ی رنسانس، اثر عمیقی بر گسترش هنر غربی داشت. از میکل آنژ به‌همراه لئوناردو داوینچی به عنوان مثالی از همه‌چیزدان یاد می‌شود. او اولین کسی بود که زندگی‌نامه‌اش در دوران زندگی‌اش به رشته‌ی تحریر درآمد.

شرکت‌های فعال زبان ایتالیا

از شرکت‌های بزرگ ایتالیایی می‌توان به فراری: شرکت ایتالیایی تولید خودروهای لوکس، اسپرت و سوپراسپرت است.این شرکت در زمینه‌ی ساخت ماشین‌های مسابقه‌ای و حمایت مسابقات اتومبیل‌رانی نیز فعال بوده است. گوچی نشان تجاری از صنعت مد و محصولات چرمی می‌باشد. برند گوچی پرفروش‌ترین نام تجاری ایتالیا است و حدود ۲۷۸ نمایندگی مستقیم در سراسر جهان دارد.

اهمیت زبان ایتالیایی به چه چیزی است

یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است. به همین دلیل بخش مهمی از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. قطعا فراگرفتن این زبان به علاقه‌مندان آن کمک خواهد کرد که این بخش از تاریخ را بیشتر درک کنند.

جالب است بدانید که ایتالیا و زبان آن، تاثیر گسترده‌ای بر هنر و موسیقی داشته‌اند. از موسیقی و اپرا که بگذریم، ایتالیایی‌‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ نقاشی و مجسمه‌‌سازی دوره قرون وسطی و رنسانس مانند لئوناردو داوینچی و مایکل ‌آنجلو (میکل ‌آنژ) برخی از بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده‌‌اند.

البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد که پر است از ستاره‌‌هایی مانند پیر پائولو پازولینی، فلینی، ویسکونتی و خیل عظیمی از نام‌های دیگر. فراگرفتن زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می ‌کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.

سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان ایتالیایی و ترجمه‌ی فارسی به ایتالیایی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

در ترجمه متون ایتالیایی به فارسی یا انگلیسی مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را داشته باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از ۲۰۰۰ مترجم در سراسر دنیا و دارا بودن بیش از ۷۰ مترجم ایتالیایی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتورهای ترجمه و دیکشنری هم اکنون در صدر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های ترجمه ایتالیایی به فارسی گرفته است. مترجمان زبان ایتالیایی ما همگی دارای مدارک بالای دانشگاهی از هستند و در ترجمه متون ایتالیایی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری می‌کنند.

شما می‌توانید سفارش‌های ترجمه و ویراستاری خود به زبان ایتالیایی را در قالب متون، وب‌سایت، رزومه کاری و تحصیلی، فیلم و صوتی را در سایت ترجمیک ثبت کنید و ترجمه روان آن را در زمان کوتاهی بسته به انتخاب خودتان دریافت کنید.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، به صورت تخصصی آماده ارائه‌ی خدمات ترجمه تخصصی ایتالیایی به فارسی و همچنین ترجمه تخصصی فارسی به ایتالیایی به شرکت‌ها، سازمان‌ها، اساتید و دانشجویان محترم می‌باشد.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه ایتالیایی، ترجمه ایتالیایی به فارسی، سایت ترجمه ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی، ترجمه فارسی به ایتالیایی ، مترجم همزمان ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی


چرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش