ترجمه تخصصی فارسی به ژاپنی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و ژاپنی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۵۸۵ تومان

از کلمه‌ای
۷۵۰ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان ژاپنی، زبان ملی و زبان رسمی کشور ژاپن است که توسط حدود ۱۳۰ میلیون نفر سخن گفته می‌شود. ژاپنی زبان مادری ۱۲۶ میلیون نفر است. ‏یعنی نُهمین زبان پُرگویش‌ور دنیا بدون احتساب افراد دو زبانه. ژاپنی بیشتر در کشور ژاپن و بعضی از افراد مهاجرت کرده از این منطقه به سایر نقاط دنیا و افراد سن بالایی که در مستعمره‌های قدیم ژاپن مثل کره و تایوان صحبت می‌شود.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

ژاپنی جزئی از خانواده زبان‌های ژاپنی است که شامل زبان‌های ریوکیویی نیز می‌شود که در جزایر ریوکیو صحبت می‌شوند اما تاریخ ابتدایی زبان ژاپنی و رابطه آن با سایز زبان‌ها تقریباً نامشخص است. ‏نظریه‌هایی وجود دارد که می‌گوید زبان‌های ژاپنی و کره ای از یک ریشه می‌باشند.

ادبیات زبان ژاپن

ادبیات کهن ژاپن، از تعاملات فرهنگی با چین تأثیرات بسیاری پذیرفت و ادبیات هند نیز با انتقال بودیسم به ژاپن، بر آثار هنری این کشور تأثیر گذاشت. نویسندگان ژاپنی با شروع نوشتن آثاری با سبک و سیاق منحصر به فرد و مربوط به فرهنگ ژاپن، این کشور را دارای ادبیاتی متمایز و دارای هویت مخصوص به خود کردند. با فراهم شدن دوباره ی امکان تجارت با غرب در قرن نوزدهم، ادبیات ژاپن، گستردگی و گوناگونی بیشتری به دست آورد.

ترجمه تخصصی ژاپنی

از کتاب‌های معروف ژاپنی موارد زیر وجود دارند:

  • کتاب سن گایی، استاد ذن، اثر دایتسز تیتاور سوزوکی، منتشر شده در سال ۱۹۹۹
  • کتاب اگر گربه‌ها نبودند، اثر کنگی کاناورا، منتشر شده در سال ۲۰۱۲
  • کتاب کشت کنسرو خرچنگ، اثر کوبایاشی تاکیجی، منتشر شده در سال ۱۹۲۹
  • کتاب پرونده‌ی شب توت‌فرنگی، اثر تتسویا هوندا، منتشر شده در سال ۲۰۰۶
  • کتاب ساعت جزر و مد، از جمعی از نویسندگان، منتشر شده در سال ۲۰۱۰
  • کتاب سانشیرو، اثر ناتسومه سوسه‌کی، منتشر شده در سال ۱۹۰۸
  • کتاب مواجهه با سکوت، اثر تورو تاکه میتسو، منتشر شده در سال ۱۹۹۵

افراد مشهور زبان ژاپنی

از افراد مشهور ژاپنی می‌شود به هیائو میلیازاکی: فیلم‌ساز و فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان معروف آثار پویانمایی اشاره کرد. موفقیت او در حد والت دیزنی و کارگردان آمریکایی استیون اسپیلبرگ است. او تولید بسیاری از فیلم‌های برجسته را برعهده گرفته و بسیاری از او به‌عنوان والت دیزنی ژاپنی یاد می‌کنند.

توکوجی هایاکاوا از مخترعین ژاپنی است که شرکت شارپ را در سال ۱۹۱۲ بنیان نهاد. شارپ در اویل یک شرکت فلزکاری بود اما پس از آن چون توکوجی بسیار فرد خلاقی بود توانست پس از چفت قلاب، مداد مکانیکی که امروزه مداد نوکی نامیده می‌شود را اختراع کند. نام این مداد را مداد همیشه شارپ گذاشت که برنده‌ی جایزه در ژاپن و آمریکا نیز شد.

شهرت زبان ژاپنی

ژاپن یکی از بالاترین نرخ‌های باسوادی را در میان کشورهای دنیا دارد و بیش از ۱۰ درصد از کاربران اینترنت ژاپنی هستند. زبان ژاپنی در دنیای اینترنت بعد از زبان‌های انگلیسی، روسی و آلمانی بیشترین استفاده را دارد. اگر چه زبان ژاپنی یکی از پیچیده‌ترین زبان‌های دنیا به شمار می‌آید اما یک سری ویژگی‌های خاص نیز دارد که یادگیری آن را ممکن می‌سازد.

برای مثال در زبان ژاپنی برخلاف زبان‌های فرانسوی و اسپانیایی علائمی برای تفکیک کردن جنسیت و همچنین حالت مفرد و جمع وجود ندارد. علاوه بر این زبان ژاپنی دارای افعال پیوسته نیست و هیچ حرف اضافه‌ای در آن به کار نمی‌رود.

از همه مهم‌تر این که با داشتن تنها ۴۸ صدا که از ۵ حرف صدادار و ۱۱ حرف بی‌صدا تشکیل شده است تلفظ کردن حرف‌ها در این زبان کار بسیار دشواری نیست. با این وجود شما می‌توانید برای استفاده از متون و ارتباطات با زبان ژاپنی همچون بسیاری دیگر از زبان‌ها از سایت ترجمیک کمک بگیرید. سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان ژاپنی و ترجمه‌ی فارسی به ژاپنی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

شرکت‌های معروف کشور ژاپن

شرکت میتسوبیشی، در ابتدا در قالب یک شرکت ترابری تاسیس شد اما پس از آن در زمینه‌های مختلفی از جمله: معدن، مخابرات، کشتی‌سازی، خودروسازی و غیره نیز به فعالیت پرداخت. اتومبیل‌های این شرکت شهرت جهانی دارند.

شرکت سونی نیز از شرکت‌های بزرگ چندملیتی و خوشه‌ای ژاپنی در زمینه‌ی تولید لوازم الکترونیکی و بازی‌های ویدیویی و صنعت موسیقی و فیلم است. این شرکت دارای تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه است که محصولات آن به کشورهای مختلف جهان ازجمه ایران نیز عرضه می‌شود.

ارائه خدمات ترجمه‌ ژاپنی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها

ژاپن به عنوان اقتصاد بزرگ جهان و پیشرو در زمینه‌های مختلف فرصت مناسبی را در زمینه‌های مختلف برای همکاری فراهم کرده است. طیف وسیعی از تولیدات شامل انواع تولیدات فناورانه تا محصولات فرهنگی از ژاپن به تمام جهان صادر می‌شود. بخش اصلی درآمد کشور ژاپن از صادرات محصولات خود است که عمده‌ترین این محصولات را تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، صنایع الکترونیک، ماشین آلات و صنایع شیمیایی تشکیل می‌دهد. لازم به ذکر است این کشور از لحاظ منابع طبیعی بسیار محدود است و غالبا مواد اولیه و محصولات کشاورزی از کشورهای دیگر به این کشور وارد می‌شود. قطعا این شرایط فرصت مناسبی برای واردات و صادرات و همکاری با این کشور را برای بازرگانان فراهم کرده است.

ترجمیک در راستای همکاری تخصصی با سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی آماده ارائه ترجمه ژاپنی و خدمات ترجمه متون، ترجمه اسناد و مدارک، ترجمه کاتالوگ و بروشور، ترجمه وب‌سایت‌ و ترجمه قراردادهای تجاری به زبان ژاپنی است. ترجمیک هم‌چنین در زمینه‌ی اعزام مترجم همزمان ژاپنی ، مترجم حضوری ژاپنی و مترجم شفاهی ژاپنی برای جلسات، کنفرانس‌ها و نشست‌ها آماده همکاری است.

ارائه خدمات ترجمه ژاپنی برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

ژاپن یکی از کشورهای بسیار فناورانه‌ جهان است که همواره متقاضیان زیادی مایل به تحصیل و زندگی در آن هستند. ژاپن در رشته‌هایی مانند کامپیوتر، الکترونیک و برق به سرعت در حال توسعه است و از بقیه کشورها پیشی گرفته است. طبیعتا دانشگاه‌های ژاپن نیز در این زمینه‌ها پیشرو هستند و مقالات و تولیدات علمی آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. در ژاپن سه نوع دانشگاه دولتی، دانشگاه‌های محلی، دانشگاه‌های خصوصی وجود دارد. دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم ژاپن است و دو نوع دانشگاه دیگر به صورت مستقل اداره می‌شوند و بخشی از هزینه‌های خود را از دولت دریافت می‌کنند.

ترجمیک در زمینه‌ی انواع خدمات ترجمه مقالات ژاپنی، ترجمه متون علمی ژاپنی در رشته‌های مختلف، ترجمه کتاب‌های ژاپنی مشغول به فعالیت است و آماده ارائه خدمات ترجمه تخصصی به دانشجویان، اساتید و دانشگاهیان محترم است. هم‌چنین در صورت نیاز به مترجم همزمان برای کنفرانس‌های علمی، ترجمیک با اعزام مترجم همزمان ژاپنی و متخصص در زمینه‌ی مد نظر شما در بالا بردن کیفیت جلسات، کنفرانس‌ها و نشست‌ها همراه شما خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه و ثبت سفارش ترجمه اینجا کلیک کنید:قیمت ترجمه ژاپنی به فارسی و فارسی به ژاپنی

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه ژاپنی، ترجمه متون ژاپنی، مترجم همزمان ژاپنی، ترجمه ژاپنی به فارسی، ترجمه فارسی به ژاپنی، ترجمه مقاله ژاپنی، ترجمه همزمان فوری ژاپنی مترجم همزمان ژاپنی برای جلسات، قیمت ترجمه ژاپنی به فارسیچرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
ارتباط مستقیم با مترجم
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

مشتری می تواند در طول فرآیند ترجمه با مترجم خود ارتباط مستقیم بگیرد، از پیشرفت کار مطلع شود و اگر نکته‌ای را باید به او تذکر دهد، به صورت مستقیم برای مترجم بفرستد.
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش