ترجمه تخصصی اقتصاد و بازرگانی


بیراه نگفته‌ایم اگر بگوییم که علم اقتصاد قدمتی به اندازه تاریخ بشر دارد. مطالعه چگونگی تشکیل، توزیع و مصرف ثروت، موضوعاتی است که در علم اقتصاد مطرح شده و در بدو امر به منظور تجزیه و تحلیل تئوری‌های آن به دو بخش خرد و کلان تقسیم شده بود. از آنجایی که روند رشد اقتصادی هر كشور با توجه به این علم و نظرات کارشناسان آن رقم می‌خورد، ناگفته پیداست که رفاه کلی جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی،‌ علمی و صنعتی در گرو ارج نهادن به این رشته علمی بوده و در دنیای رقابتی امروزی باید اهمیتی دو چندان برای آن قائل بود.

رشته اقتصاد که در اواخر دهه 30 به شکل آکادمیک در ایران تعریف شد، در مقطع کارشناسی دارای شش گرایش مختلف به شرح زیر است که البته بنا به نظر استادان و متخصصین علوم اقتصادی، تفاوت چشم گیری از لحاظ ارائه دروس دانشگاهی در ایران بین آنها وجود ندارد.

  • اقتصاد نظری
  • اقتصاد بازرگانی
  • اقتصاد کشاورزی
  • اقتصاد پول و بانکداری
  • اقتصاد صنعتی
  • اقتصاد حمل و نقل

مدیریت بازرگانی از مهم ترین بخش‌های مدیریت شرکت‌های تجاری است. یک مدیر بازرگانی موفق می‌تواند بین یک شرکت و مشتریان آن ارتباط تجاری مناسبی برقرار کرده و به جذب مشتریان و معرفی و عرضه صحیح محصول یا خدمات شرکت بپردازد. آشنایی کامل با وظایف اساسی سازمان‌های مرتبط با امور بازرگانی، شناخت مسائل مبتنی بر مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل و ارزیابی راه حل‌های گوناگون در مورد هر مسئله و تصمیم گیری نهایی به عهده کارشناسان رشته بازرگانی است.

مبحث بازاریابی نیز در مدیریت بازرگانی تعریف شده و در سال‌های اخیر به جایگاه ارزشمندی دست یافته است. شرکت‌های کارآمد، هزینه‌ قابل توجه‌ای را در این امر صرف کرده و به واسطه آن موفقیت‌های چشم گیری به دست آورده‌اند. از مهم ترین شاخه‌های بازاریابی می‌توان به بازاریابی داخلی و بازاریابی بین‌المللی اشاره کرد.

رشته مدیریت بازرگانی داراي گرايش‌هاي مختلفي بوده که مهم ترین آنها عبارت از بازاريابي، سياست‌گذاري استراتژيک، بازاريابي بين الملل، تحول سازمانی، مالي، بیمه و بازرگانی بین الملل می‌باشد.

ترجمه مقالات اقتصاد و بازرگانی

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک tarjomic.com به ترجمه مقاله و همچنین ترجمه تخصصی کلیه متون و کتب رشته‌های اقتصاد و بازرگانی در گرایش‌های مختلف پرداخته و با ترجمه فوری مطالب مورد نظر شما، همواره تلاش می‌کند تا در راستای اهداف و ارتقای دانش شما گام بردارد. مترجمین کارآزموده و خبره سایت تخصصی ترجمه ترجمیک به پشتوانه تجربه طولانی در امر ترجمه کلیه متون تخصصی این رشته‌ها، در حداقل زمان ممکن، ترجمه سریع مقالات شما عزیزان را با کیفیتی عالی انجام می‌دهند. شایان ذکر است، ترجمه دانشجویی نیز به عنوان یکی از تسهیلات سایت تخصصی ترجمه ما در جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر به محققین و دانشجویان گرامی ارائه می‌گردد.


آخرین مطالب وبلاگ ترجمیکترجمیک سایت ترجمه تخصصی