تولید محتوای ایمیلی تبلیغاتی

تولید محتوا برای ایمیل/نامه‌های شرکتی را به چه کسی بسپاریم؟


ایمیل و نامه در دنیای امروز به عنوان دو ابزار حرفه‌ای در ارتباط بین متخصصان شناخته می‌شوند. مخاطب ایمیل‌ها افرادی حرفه‌ای، متخصص و سخت‌گیر هستند.
بنابراین اهمیت نوشتن یک متن ایمیل جذاب و تاثیرگذار بسیار بالاست. ترجمیک به شما کمک می‌کند تا به سادگی محتوای لازم برای ایمیل‌های تبلیغاتی، ایمیل‌های کاری، تجاری و تحصیلی و حتی خبرنامه‌های ایمیلی درون‌سازمانی را بنویسید. با خدمات تولید محتوای ترجمیک، حرفه‌ای‌تر به نظر خواهید آمد.

ایمیل و نامه اجزای جدانشدنی زندگی

این روزها دریافت و ارسال ایمیل جز جدانشدنی از زندگی حرفه‌ای و حتی زندگی روزمره ما شده است. از ایمیل‌های تبلیغاتی گرفته تا یادآور قبض و تا دریافت نامه‌ای دوستانه یا اداری.
در اغلب موارد، استفاده از سرویس‌های رایگان باعث می‌شود بهایی برای ارسال این نامه‌ها نپردازیم و همین باعث رشد بیشتر این ابزار ارتباطی شده است.

دریافت این حجم از ایمیل‌ها مطمئنا باعث دفن بسیاری از اطلاعات مهم می‌گردد، چه بسا آن ایمیل از دست رفته، ایمیل ارسالی شما باشد.
ممکن است تصور شود که در این فضا دیگر جایی برای موفقیت نیست، در حالی که با رعایت یکسری نکات شما میتوانید در این حوزه نیز کار خود را جلو ببرید.

ایمیل و نامه، ابزار ارتباطی افراد «مهم»

در ابتدای ظهور اینترنت و ایمیل، استفاده از آن مخصوص متخصصان، پژوهشگران و سازمان‌های برتر دنیا بود. به مرور استفاده از آن فراگیر شد و در دوره‌ای از تاریخ اینترنت که بسیاری از ما به یاد داریم، گروه‌های ایمیلی رشد زیادی کردند و هر فرد در چندین لیست ایمیلی یا گروه ایمیلی عضو بود. این گروه‌های پیام‌های سطحی و گاهی مهم ارسال می‌کردند و بیشتر جنبه سرگرمی داشتند. در همین زمان استفاده از ایمیل به عنوان یک ابزار تجارت الکترونیک و تبلیغات دیجیتالی اهمیت بیشتری یافت.

این دوره زیاد به طول نینجامید و با رشد بیشتر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، مجددا استفاده جدی از ایمیل به افراد خاص محدود شد.
افرادی که معمولا متخصص و حرفه‌ای هستند و تاثیر زیادی بر جامعه اطراف خود می‌گذارند. از طرف دیگر این افراد بسیار نکته‌بین و سخت‌گیر هستند. همه این نکات باعث شده که اهمیت ایمیل افزایش یابد و ظرافت‌های استفاده از آن بیشتر از قبل شود.

انواع خدمات تولید محتوای ایمیل در ترجمیک

ایمیل یا نامه‌ای که شما می‌خواهید بنویسید، ممکن است در انواع مختلفی قرار بگیرد. ممکن است ارسال ایمیل بخشی از کمپین بازاریابی ایمیلی شما باشد یا بخواهید خبرنامه داخلی شرکت و سازمان خود را تهیه کنید.
در کنار این‌ها ممکن است بخواهید یک ایمیل حرفه‌ای و تجاری برای شرکای بین‌المللی خود ارسال کنید یا برای یک استاد دانشگاه در خارج از کشور درخواست پذیرش تحصیلی بفرستید. تیم گسترده نویسندگان مجرب ترجمیک برای تولید محتوای ایمیلی در همه این حالت‌ها در کنار شماست.

نوع اول: ایمیل‌های تبلیغاتی یا بازاریابی ایمیلی

در دنیای کسب‌وکارهای آنلاین، ایمیل مارکتینگ و یا بازاریابی ایمیلی از ابزارهایی مناسب و پرکاربرد برای تبلیغات و معرفی خدمات و محصولات به‌شمار می‌رود. در این نوع خدمات ممکن است هدف شما فقط تبلیغات و فروش محصولات و خدمتتان باشد.
این در حالی‌ست که افراد روزانه صدها ایمیل از این جنس دریافت و بدون باز کردن آن، گزینه delete را فشار می‌دهند و یا آن را به پوشه اسپم هدایت می‌کنند.
پس در این بازه اگر می‌خواهید ایمیلتان به سرنوشت صدها ایمیل پاک شده، اسپم شده و یا دفن شده در سایر ایمیل‌ها دچار نگردد و بازخورد در خور برای شما داشته باشد بایستی مورادی را رعایت نمایید.

برخی از صاحبان کسب‌وکار به علت ارزان بودن و گاهی رایگان بودن ایمیل مارکتینگ، این تصور را دارند حالا که با این پلتفرم روبه‌رو هستند خوب است که به صورت انبوه و بدون در نظر گرفتن نکات جزئی و دقیق، ایمیلی بنویسند و آن را برای تمامی افراد ارسال نمایند.
چنین تصوری بسیار مخرب است و در کنار تخریب غیرقابل‌جبرانی که به برند شما وارد می‌کند، هزینه زمانی زیادی نیز به شما وارد می‌کند؛ در صورت رعایت نکردن اصول بازاریابی ایمیل، به احتمال زیاد مخاطبانی که از طریقی دیگر می‌توانستید به مشتری خود تبدیل کنید به فردی مخالف برند خود تبدیل خواهید کرد.
این‌ها به هیچ وجه فواید اساسی بازاریابی ایمیلی را رد نمی‌کند بلکه تنها تاکید می‌کند که باید بازاریابی ایمیل را از راه اصولی و درست آن استفاده کرد.

نوع دوم: ایمیل یا نامه کاری، تجاری

اگر از بحث بازاریابی ایمیل دور شویم و کمی به عقب برگردیم، به کارکرد اولیه ایمیل یعنی ارسال نامه برای ارتباط و گفت‌وگو می‌رسیم.
این ایمیل‌ها را شما برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌کنید از ارتباط عادی و ساده با یک دوست گرفته یا ارسال ایمیلی حرفه‌ای برای یک شرکت یا مدیرعامل یک شرکت.

اگر در گذشته، ارتباطات تجاری بسیار محدود و انحصاری بود و تنها افرادی با دفترچه‌های تلفن طلایی می‌توانستند ارتباط بین تجار بین‌المللی را برقرار کنند، امروزه به سادگی و با مراجعه به وب‌سایت شرکت‌های بین‌المللی می‌توانید راه ارتباطی ساده و ارزانی برای ارتباط با مدیران عامل و مدیران فروش و قراردادهای سازمان‌های بزرگ در کشورهای همسایه و قاره‌های دیگر پیدا کند. این راه ارتباطی چیزی جز همان ایمیل نیست.

اما استفاده صحیح از ایمیل برای مقاصد کار و تجاری، کاری پیش پا افتاده نیست. از آن‌جا که ایمیل یک ارتباط از راه دور بوده و تنها مبتنی بر متن است، باید دقت بیشتری در مورد آن به خرج داد.
نویسندگان مجرب ترجمیک که سابقه کار در حوزه تجارت بین‌الملل و کار در سازمان‌های ایرانی و خارجی در کشورهای همسایه و اروپا را دارند، در این راه بهترین دستیار شما خواهند بود. برای مشورت در خصوص ارسال ایمیل‌های تجاری، با تیم پشتیبانی ترجمیک در ارتباط باشید.

نوع سوم: ایمیل یا نامه تحصیلی

هر ساله تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان ایرانی نخبه برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند تا در دانشگاه‌‌های برتر دنیا تحصیل کنند. بخش مهمی از فرآیند ارسال درخواست پذیرش، تعامل با اساتید جهت متقاعد کردن آن‌هاست.
دانشجویانی که در فرآیند اپلای قرار دارند، به خوبی با عنوان انگیزه‌نامه یا SOP (همان Statement of Purposes) آشنا هستند. نامه‌ای تاثیرگذار که شامل گذشته، رزومه و تجربیات علمی و انفرادی دانشجوست و باید به خوبی به زبان انگلیسی روان نوشته شود و انشاء انگلیسی خوبی نیز داشته باشد تا استاد مورد نظر را قانع کند.

مترجمان تحصیل‌کرده و نویسندگان مجرب ترجمیک در خدمت شما هستند تا چنین ارتباطات ایمیلی را به بهترین شکل پیش ببرید و به موفقیت مدنظر خود دست یابید.

نوع چهارم: خبرنامه داخلی سازمانی

نوشتن یک خبرنامه و ارسال آن برای همکاران داخلی سازمان، ساده‌ترین و ارزان‌ترین راهی است که یک مدیرعامل یا مدیر منابع انسانی می‌تواند به کار گیرد تا همبستگی سازمانی و رضایت کارکنان خود را افزایش دهد. نوشتن یک ایمیل گزیده و تاثیرگذار برای همکاران می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.

برای این کار مترجمان و نویسندگان ترجمیک در خدمت شما هستند تا به سادگی چند کلیک، آن‌چه می‌خواهید را تحویل بگیرید. کافیست اندکی در مورد سازمان خود و هدف از ارسال ایمیل با هم صحبت کنیم و کار شما شروع خواهد شد.

اهمیت عنوان ایمیل چیست؟

یک ایمیل تبلیغاتی، علاوه بر داشتن متنی روان، رسا و گویا، می‌بایست عنوانی سنجیده نیز داشته باشد. زیرا یکی از موثرترین عوامل بر نرخ بازکردن ایمیل یا همان OpenRate، عنوان جذاب است. این عنوان باید در عین حال که گویا و نماینده‌ای از متن و هدف ارسال ایمیل باشد، برای خواننده و دریافت‌کننده ایمیل این انگیزه را ایجاد نماید که ایمیل را باز و مطالعه نماید.
نویسندگان مجرب ترجمیک در کنار شما هستند که ایمیل‌هایی با عنوان و متن جذاب تهیه و تدوین نمایند تا به سادگی از آن در کمپین بازاریابی ایمیلی خود استفاده نمایید.

ترجمیک چه پیشنهادی برای شما دارد؟

ارسال ایمیل به سازمان و شخصی که ارسال می‌کنید نیازمند تجربه در این حوزه و درک عمیق موضوع است. ممکن است شما تقاضایی رسمی از یک شرکت انگلیسی زبان برای یک موضوعی تجاری داشته باشید، یا بخواهید برای پذیرشتان در دانشگاهی معتبر نامه‌ای انگیزشی ارسال نمایید. همچنین ممکن است برای سرپرست فروشتان نامه‌ای برای تشکر ارسال نمایید.
در این مواقع شما نیازمند فردی با تجربه و مسلط به اصول نگارش حرفه‌ای به زبان مقصد هستید. ترجمیک با کمک نویسندگان مسلط با بررسی موضوع شما و همچنین با در نظر گرفتن مقصد نامه، محتوایی حرفه‌ای به شما ارائه می‌دهد که در ارسال آن تردیدی نداشته باشید.

ترجمیک چه نوع محتواهایی می‌تواند تولید کند؟

مقاله وبلاگ/سایت

مقالات عمومی یا تخصصی برای وبلاگ، وب‌سایت سازمانی یا یک نشریه چاپی که با رعایت اصول سئو و به صورت بهینه برای انتشار آنلاین هستند.

ابرمحتوا

مطالبی بسیار طولانی (۱۰ تا ۲۰ هزار کلمه) حول یک موضوع خاص تولید می‌شود. این مطالب اثر فوق‌العاده‌ای در بالارفتن شما در صفحات موتورهای جستجو دارند.

شبکه‌های اجتماعی

اگر برای تولید محتوای شبکه اجتماعی خود از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین و ... می‌خواهید مطلبی آماده کنید، از این گزینه استفاده نمایید.

ایمیل/نامه

تهیه متن ایمیل یا نامه شما، برای مواردی از قبیل امور تجاری، بازاریابی و ایمیل‌های مناسبتی درون‌سازمانی، برای شما انجام می‌شود.

شعر و متون ادبی

نویسندگان خوش ذوق ترجمیک، برای موضوعات مدنظرتان شعر، ترانه یا متون ادبی می‌نویسند تا برای عزیزانتان ارسال کنید یا در یک مراسم رسمی و در مقدمه کتابتان از آن استفاده کنید.

کتابچه

اگر در مورد محصولاتتان می‌خواهید کتابچه راهنما تهیه کنید یا برای یک موضوع خاص، کتابچه‌ای را برای مطالعه همکاران و مخاطبانتان ضروری می‌دانید، این نوع از محتوا راهگشا خواهد بود.

لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی