جشن مترجمان ترجمیک
هر ساله برترین مترجمان، ویراستاران و مترجمان همزمان ترجمیک گرد‌هم می‌آیند تا در مورد مسائل مربوط به صنعت ترجمه به همفکری بپردازند. این مترجمان از میان مترجمان متخصص از سراسر کشور بر حسب فعالیت‌های برجسته همان سال انتخاب می‌شوند و در این جشن به برترین مترجمان که توسط هیئت داوری انتخاب می‌شوند، هدایایی به رسم یادبود اهدا می‌شود.

رویداد جشن مترجمان ترجمیک معمولا در نیمه فصل بهار برگزار می‌شود و از این رو مترجمان و مسئولان بخش‌های مختلف ترجمیک این فرصت را دارند که در یک دیدار بهاری، برای سالی پر از تلاش و تجربه برنامه‌ریزی کنند.

تا کنون دو دوره از جشن مترجمان در سال‌های ۹۶ و ۹۸ برگزار شده است.


جشن مترجمان ترجمیک دوره اول - ۱۶ اسفند ۹۶

اولین دوره جشن مترجمان، در محل مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف برگزار شد و طی آن علاوه بر تبادل نظر در مورد وضعیت حال حاضر و برنامه‌های پیش رو، کارگاه آموزش نرم‌افزار Trados نیز به صورت همزمان اجرا شد. در این جشن سه جایزه به مترجمان برگزیده اهدا گردید:


  • جایزه برترین مترجم سال ۹۶: علی آقایی
  • جایزه مترجم متعهد سال ۹۶: منیر شفیعی
  • جایزه مترجم پرکار سال ۹۶: هنگامه خدابنده

جشن مترجمان ترجمیک دوره دوم - ۱۲ اردیبهشت ۹۸

دومین دوره جشن مترجمان، در محل مرکز رشد دانشگاه شریف برگزار شد و مطابق معمولا مترجمان و مدعوین به ارائه نظرات خود در مورد بخش‌های مختلف و خدمات ترجمیک پرداختند. همچنین آماری از رشد ترجمیک و نتایج نظرسنجی از مترجمان ارائه شد. در این دوره دو جایزه نفیس اهدا شد که اسامی نامزدها و برندگان آن به شرح زیر است:

  • جایزه برترین مترجم انگلیسی: علی آقایی، امیرباقرزاده، مهسا حیدری، هنگامه خدابنده و زهرا رستگار. در این جایزه، خانم زهرا رستگار به عنوان مترجم برتر انتخاب شد.
  • جایزه برترین مترجم غیرانگلیسی: علی احمد (از کشور سوریه، زبان عربی)، ویکتوریا تسورکان (از کشور روسیه، زبان روسی)، یاسر الخیرو (از کشور عراق، زبان عربی)، آمنه صفا (از کشور لبنان، زبان عربی) و حجت‌الله صمیمی‌مقدم (از کشور ایران، زبان آلمانی). در این رشته آقای یاسر الخیر به عنوان مترجم برتر انتخاب شد.
چرا ترجمیک؟

gift
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
gift
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و با همکاری صدها مترجم و ویراستار فعالیت می‌کند. ترجمیک هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
gift
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد. بیشتر

gift
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
gift
تحویل بخش به بخش

تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. بیشتر...
gift
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارشات نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.ترجمیک سایت ترجمه تخصصی