تدوین برنامه‌ریزی یا استراتژی تولید محتوا

این روزها اهمیت بازاریابی محتوایی یا Content Marketing، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. همه ما می‌دانیم که چطور می‌توان با تولید محتوای مناسب، اعتماد مخاطب را به دست آورد و روز به روز مشتریان بیشتری پیدا کرد. با این حال، این تلاش‌ها زمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود و به نتیجه خواهد رسید که بر اساس یک استراتژی و برنامه‌ریزی صحیح پیش برود.
پلن‌های تولیدمحتوا
پلن‌های تولیدمحتوا
خدمات تولید محتوا
خدمات تولید محتوا
مشاوره تولید محتوا
مشاوره تولید محتوا

این روزها اهمیت بازاریابی محتوایی یا Content Marketing، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. همه ما می‌دانیم که چطور می‌توان با تولید محتوای مناسب، اعتماد مخاطب را به دست آورد و روز به روز مشتریان بیشتری پیدا کرد.

با این حال، این تلاش‌ها زمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود و به نتیجه خواهد رسید که بر اساس یک استراتژی و برنامه‌ریزی صحیح پیش برود.

در واقع هر تیم تولید محتوا، پیش از شروع به کار، به استراتژی محتوا نیاز دارد. تهیه و تدوین استراتژی محتوا، یکی از خدمات ترجمیک است. در این صفحه، می‌توانید با تمامی جزئیات و توضیحات لازم درباره این خدمات آشنا شوید.

چرا با وجود تولید محتوای مناسب، درآمد چندانی ندارم؟

این روزها تقریبا تمامی صاحبان مشاغل و مدیران کسب و کارها کم و بیش با بازاریابی محتوایی و تولید محتوا آشنا هستند. حتی بسیاری از این افراد خود دست به قلم شده می‌شوند و به کمک همکاران تولید محتوا می‌کنند و این محتواها را در وبلاگ رسمی خود منتشر می‌کنند. اگر شما هم جزء این دسته از مدیران هستید، احتمالا وبلاگ‌تان پر از محتواهای گوناگون درباره خدمات و محصولات‌تان است.

استراتژی محتوا

تا اینجای کار همه چیز خوب به نظر می‌رسد! اما ممکن است شما نیز مثل بسیاری از همتایان خود، از نتیجه کارها راضی نباشید. در واقع ممکن است تولید و انتشار محتوا تاثیر خاصی روی بازدید سایت، جذب مشتریان و در نهایت افزایش فروش شما نداشته باشد.

در چنین مواردی، مشکل اساسی در نداشتن استراتژی، هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی است. از این رو، ما در ترجمیک بر آن شدیم تا در کنار ارائه طیفی وسیع از خدمات تولید محتوا، به تدوین استراتژی محتوا نیز بپردازیم.

در ادامه توضیحات دقیقی درباره پلن‌های مختلف استراتژی محتوا و اجزای هر یک از این پلن‌ها آورده شده است. اگر شما هم جزء مدیران دوراندیش هستید، مطالعه این مطالب را از دست ندهید.

استراتژی محتوا چیست؟

تولید محتوا نیز مثل هر کار دیگری، به یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون نیاز دارد. چراکه با صرف هر ۱ دقیقه برای برنامه‌ریزی، ۶ دقیقه در زمان شما اجرای برنامه صرفه‌جویی خواهید کرد. البته این صرفه‌جویی فقط برای زمان نیست و به همین میزان صرفه‌جویی مالی نیز اتفاق خواهد افتاد.

برنامه‌ریزی در بازاریابی محتوایی، به تهیه استراتژی محتوا معروف است. استراتژی محتوا، در واقع همان برنامه میان‌مدت یا بلندمدت یک سازمان در زمینه تولید محتواست.

اهمیت داشتن استراتژی محتوا در چیست؟

حرفه تولید محتوای آنلاین در ایران و جهان سابقه زیادی ندارد. اما در همین مدت کوتاه، همه فعالان این عرصه به این نتیجه رسیده‌اند که داشتن یک استراتژی یا برنامه برای تولید محتوا بسیار مهم است.

استراتژی محتوا

داشتن استراتژی محتوا باعث می‌شود که هر روز درگیر انتخاب موضوع و نگران مفید بودن محتوای تولیدی نباشید. استراتژی محتوا به واحد تولید محتوای شرکت (که ممکن است یک نفر باشد!) کمک می‌کند تمرکز بیشتری داشته باشد. در نتیجه این واحد، تمام توان خود را در جهت تحقق اهدافِ تعیین شده پیش می‌برد و دچار سردرگرمی و اتلاف وقت نمی‌شود.

علاوه بر این، با داشتن استراتژی محتوا می‌توانید مطمئن باشید که همه موضوعات لازم که با کسب و کار شما مرتبط هستند را پوشش می‌دهید. حتی مطمئن هستید که اگر طبق نقشه پیش بروید، کلمات کلیدی مهم کسب و کار شما در تمامی محتواها استفاده می‌شوند و به‌مرور سئوی سایت‌تان تقویت می‌شود.

پس مهم‌ترین فواید داشتن استراتژی محتوا را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

جلوگیری از سردرگمی کارکنان

اطمینان از رعایت اصول سئو

اطمینان از رسیدن به اهداف کسب و کار

صرفه‌جویی در زمان و هزینه در زمان اجرا

پلن‌های استراتژی محتوا در ترجمیک

پلن‌های استراتژی محتوا

دیدیم که هر سازمانی برای موفقیت بیشتر پروژه‌های تولید محتوا، باید بر اساس یک استراتژی یا برنامه‌ریزی مناسب پیش برود. در این صورت بهترین نتیجه را به دست خواهد آورد. ترجمیک، خدماتی ویژه برای تهیه استراتژی محتوا ارائه می‌دهد.

به طور خلاصه تیم تولید محتوای ترجمیک، پس از تحلیل بازار، رقبا، شرایط فعلی شرکت و اهداف آن، به تعیین کلمات کلیدی، موضوعات و عناوین مناسب می‌پردازد. سپس برای تولید و انتشار این محتواها برنامه‌ریزی زمانی و کانال توزیع انجام می‌شود.

تعرفه خدمات برنامه‌ریزی محتوا یا تدوین استراتژی محتوا، در قالب سه بسته پایه، رشد و تثبیت به شرح زیر است. برای کسب اطلاع در مودر هر آیتم، به بخش اجزای بسته‌های استراتژی محتوای ترجمیک مراجعه کنید.

پلن پایه
 • تحلیل مجموعه مشتری
 • راهکارهای تحلیلی
 • موضوع‌بندی (۱ موضوع)
 • کلمات کلیدی (۵ کلمه)
 • عنوان‌بندی (۴۰ عنوان)
 • زمان‌بندی (برنامه انتشار ۲ ماهه)
۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان
این بسته برای کسب‌وکارهایی مناسب است که در آغاز کار هستند و بودجه زیادی برای بازاریابی محتوایی ندارند. در این بسته شما می‌توانید خدمات ترجمیک را تجربه کنید و در صورت لزوم برای بسته‌های دیگر درخواست ثبت کنید.
پلن رشد
★ ★
 • تحلیل مجموعه مشتری
 • تحلیل رقبا خلاصه
 • پرسونای مخاطب خلاصه
 • راهکارهای تحلیلی
 • موضوع‌بندی (۳ موضوع)
 • کلمات کلیدی (۱۰ کلمه)
 • عنوان‌بندی (۱۰۰ عنوان)
 • زمان‌بندی (برنامه انتشار ۴ ماهه)
۸,۴۰۰,۰۰۰ تومان
این بسته برای کسب‌وکارهایی مناسب است که در نیمه راه بازاریابی محتوا هستند و حوزه کار آن‌ها قدری گسترده‌تر است. به این ترتیب در سه حوزه موضوعی برنامه‌ریزی محتوا برای شما صورت خواهد گرفت.
پلن تثبیت
★ ★ ★
 • تحلیل مجموعه مشتری
 • تحلیل بازار تفصیلی
 • تحلیل رقبا تفصیلی
 • پرسونای مخاطب تفصیلی
 • راهکارهای تحلیلی
 • موضوع‌بندی (۵ موضوع)
 • کلمات کلیدی (۱۵ کلمه)
 • عنوان‌بندی (۲۰۰ عنوان)
 • زمان‌بندی (برنامه انتشار ۶ ماهه)
۱۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
این بسته برای کسب‌وکارهایی مناسب است که به خوبی اهمیت بازاریابی محتوا و لزوم برنامه‌ریزی بلندمدت را می‌دانند. در این حالت برنامه‌ریزی برای 5 حوزه موضوعی انجام می‌گیرد و برنامه شش ماهه تولید محتوا ارائه خواهد شد. این بسته، موثرترین بسته پیشنهادی ترجمیک است.

در صورتی که در مورد بسته‌های فوق سوال دارید یا برای انتخاب بسته موردنظرتان به مشاوره نیاز دارید، با مشاوران تولید محتوای ترجمیک تماس بگیرید یا تیکت بفرستید.

ارسال سفارش تولید محتوا

اجزای اساسی پلن‌های تولید محتوا در ترجمیک

تدوین یک استراتژی محتوای اصولی و درجه یک برای هر کسب و کاری، به رعایت نکات متعددی نیاز دارد. البته این نکات، مسائل عجیب و غریبی نیستند ولی باید به صورت دقیق رعایت شوند تا بهترین نتیجه به دست آید. در واقع این نکات، اجزای اصلی یک برنامه یا استراتژی محتوا هستند.

تحلیل مجموعه مشتری تحلیل مجموعه مشتری

نخستین گام تهیه و تدوین استراتژی محتوا، به تحلیل مجموعه شما تعلق می‌گیرد. تیم تولید محتوای ترجمیک، پیش از هر چیز تمامی فعالیت‌ها، نقاط ضعف و نقاط قوت و اهداف کسب و کار شما را مورد بررسی قرار می‌دهد. بررسی این موارد به ما کمک می‌کند تا برنامه‌ای جامع و در جهت پیشبرد اهداف شما تهیه کنیم.


تحلیل بازار تحلیل بازار

بازاریابی محتوایی، ابزارهای متعددی دارد که از آن میان می‌توان به تولید مقالات وبلاگی ، تولید ابرمحتوا، تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و حتی تهیه و تولید کتابچه‌های تخصصی اشاره کرد. بسته به شرایط بازار کسب و کار شما، استفاده کردن یا نکردن از هر یک از این ابزارها و چگونگی استفاده از آن‌ها، می‌تواند متفاوت باشد.

برای تهیه یک استراتژی محتوای کارآمد، لازم است بازاری که در آن فعالیت می‌کنید، به خوبی شناخته شود و میزان رقابت، ابزارهای مناسب و... متناسب با آن به دست آید.


تحلیل رقبا تحلیل رقبا

هدف از تحلیل رقبا، این است که بدانیم رقبای شما در حوزه تولید محتوا چه اقداماتی انجام داده‌اند و برای انجام اقدامات بهتر از آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

به عنوان مثال، نقاط ضعف یا حوزه‌هایی از محتوا که در آن کمتر فعالیت کرده‌اند را پوشش خواهیم داد. همچنین اگر در برخی حوزه‌ها فعال بوده‌اند، تلاش می‌کنیم تا برای ارائه خدماتی بهتر و قوی‌تر از آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.


پرسونای مخاطب پرسونای مخاطب

پرسونای مخاطب

هر کسب‌وکاری، مخاطبان خاص و ویژه خود را دارد. ارائه خدمات و محصولات به این مخاطبان، حیات و بقای کسب و کار را تضمین می‌کند. حال هر کسب و کاری برای خدمت‌رسانی بهتر و سودمندتر به مخاطبان خود، باید آن‌ها را به‌خوبی بشناسد.

در دنیای بازاریابی محتوا، به این کار «شناسایی پرسونای مخاطب» گفته می‌شود. پرسونای مخاطب به بیان ساده، طرح کلی یک شخصیت خیالی مشخص است که نماینده بخشی از مشتریان سازمان است.

یک سازمان می‌تواند یک یا چند پرسونای مخاطب داشته باشد. پرسونای مخاطب کمک می‌کند تصورات ذهنی درباره مخاطبان به صورت عینی درآید و در نتیجه به واقعی‌تر بودن تحلیل‌های بعدی کمک کند.


ارائه راهکارهای تحلیلی ارائه راهکارهای تحلیلی

پس از پشت سر گذاشتن این ۴ مرحله، اطلاعات کافی در خصوص کسب و کار شما، بازار فعالیت‌تان، رقبا، و پرسونای مخاطبان به دست خواهیم آورد.

حالا وقت آن است که این اطلاعات را در کنار هم قرار دهیم و نقاط قوت و ضعف را شناسایی نموده و ابزارها و راهکارهای اساسی مورد استفاده در استراتژی تولید محتوا را نهایی کنیم. مثلا در خصوص شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده تصمیم بگیریم و حجم کار در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و وبلاگ سازمان را تنظیم کنیم.


موضوع‌بندی موضوع‌بندی

از این گام، وارد فاز اصلی برنامه‌ریزی محتوا شده و به تولید خروجی‌های عینی نزدیک‌تر می‌شویم. خروجی این گام و سه گام بعدی، به صورت عینی توسط نویسندگان محتوا قابل پیاده‌سازی بوده و طی بازه اجرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تدوین برنامه عملی، لازم است موضوعات (Topics) اساسی کسب و کار که شناسایی شوند. با توجه به رویکرد جدید موتورهای جستجو که به جای تکیه بر کلمات کلیدی، به موضوعات توجه دارد، این گام بسیار مهم است.

در واقع در این گام حوزه‌های اصلی تولید محتوا را نهایی می‌کنیم. برای یک کسب و کار در حوزه گل و گیاه، این حوزه‌ها می‌تواند به این صورت باشد: «فروش گل و گیاه برای مراسم»، «فروش گل و گیاه برای منزل»، «فروش گل و گیاه برای هدایای شخصی».

کلمات کلیدی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

پس از تدوین موضوعات اصلی، لازم است در هر حوزه یک یا چند کلمه کلیدی اصلی تعیین شود. این کلمات که در تولید محتوای متنی از آن‌ها استفاده می‌شود، در زبان انگلیسی keyword نامیده می‌شوند.

برای تعیین این کلمات کلیدی، باید به عوامل مختلفی توجه کنیم. مثلا میزان جست و جوی کلمه، نیت مخاطب از جستجوی این عبارت‌ها، میزان تناسب کلمه کلیدی با برنامه‌های فعلی و محصولات آینده شرکت.

ابزارهای مختلفی برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد که از آن میان می‌توان به Google Trends, Semrush, Moz و Keyword Planner اشاره کرد.

عنوان‌بندی عنوان‌بندی

در این گام برای هر کلمه کلیدی مورد نظر، یک یا چند عنوان پیشنهاد می‌شود. تولید محتوا بر اساس این عناوین انجام می‌شود. عنوان‌نویسی به مهارت و خلاقیت خاصی نیاز دارد و صرف زمان و توجه کافی برای آن، بسیار ارزشمند است. چراکه عناوین جذاب و مناسب، علاوه بر تاثیری که در جذب مخاطب دارند، در سئو نیز تاثیرگذار هستند.

در این گام، علاوه بر عنوان‌بندی، توضیحاتی در خصوص مطالبی که در هر محتوا باید نوشته شود، لحن آن، مخاطب نوعی و ... ذکر می‌شود.

زمان‌بندی زمان‌بندی

تا به اینجا، یک فهرست جامع از عناوینی که باید درباره موضوعات مختلف کسب و کار شما نوشته شود، تهیه شده است. حال باید برنامه زمانی انتشار این محتواها مشخص شود. در این گام بهتر است مناسبت‌های تقویمی در حوزه کسب و کار خود را در نظر داشته باشید. هرچند همه محتواها به مناسبت خاصی مربوط نیستند.

برای تدوین زمان‌بندی تولید و انتشار این محتواها باید ارتباط بین محتواها را در نظر بگیرید. برای دریافت توضیحات کامل‌تر شما را به مطالعه مطلب «چرا باید از تقویم محتوا استفاده کنیم؟» دعوت می‌کنیم.

پس از تدوین استراتژی محتوا، نوبت به اجرای آن می‌رسد. خیالتان راحت باشد! استراتژی محتوایی شما به کمک هزاران نویسنده مجرب و فعال تولید محتوا در ترجمیک، بی هیچ مشکلی اجرا خواهد شد. به‌زودی نتیجه اجرای استراتژی محتوا در رونق بیشتر کسب و کار شما مشهود خواهد بود.

مشاوره‌ی ترجمیک

اگر در محتوای خود مشکل دارید، برای چیدن استراتژی تولید محتوای خود نیاز به کمک دارید، نمی‌دانید برای سازمانتان نیازمند تولید محتوا هستید یا نه و یا هر سوال دیگری که دارید، می‌توانید از مشاورین ما کمک بگیرید. تنها کافی است مشخصات خود را در فرم زیر وارد کنید و یا با ما تماس بگیرید.

مشاوره‌ی ترجمیک

آیا به خدمات تولید محتوای ترجمیک نیاز دارید؟ مشاوره می‌خواهید؟

فرم زیر را پر کنید، همکاران ما در اسرع وقت برای پیگیری با شما تماس خواهند گرفت.


ثبت درخواست

درخواست شما با موفقیت ثبت شد. با شما تماس خواهیم گرفت.

برخی سوالات رایج تولید محتوا

هزینه خدمات تولید محتوا در ترجمیک چگونه است؟

خدمات تولید محتوای ترجمیک در سطوح و کیفیت‌های متفاوت ارائه می‌شود و جزئیات قیمت‌گذاری در صفحه هزینه و زمان خدمات تولید محتوا قابل مشاهده است.

آیا نکات مرتبط با سئو نیز در محتواهای تولید شده رعایت می‌شود.

بله شما می‌توانید از تولید کننده محتوای ترجمیک بخواهید کلمات کلیدی مدنظر شما را به طور مناسبی در متن تکرار کند و نکات دیگر همچون عنوان‌بندی و لینک‌دهی به صفحات داخلی را رعایت کند.

خدمات تولید محتوا به چه زبان‌هایی در ترجمیک ارائه می‌شود؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و مترجمان، نویسندگان و متخصصان زیادی در آن فعالیت می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی، روسی، چینی، فرانسوی، المانی و زبان‌های دیگر خدمات تولید محتوا دریافت نمایید.

چه تضمینی وجود دارد که کیفیت محتوای تولیدی مناسب باشد؟

ترجمیک مطابق قواعد گارانتی بسیار عالی از خدمات ارائه شده پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این شما به تدریج می‌توانید تیم تولید محتوای خود را تشکیل دهید تا خروجی کار دقیقا همان چیزی باشد که مدنظر دارید.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۸۹
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۶۸
۰۲۱-۶۶۰۶۴۶۰۶چرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
تحویل بخش به بخش
تحویل بخش به بخش

تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. بیشتر...
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی