ترجمه تخصصی فارسی به اردو

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و اردو به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۵۲۵ تومان

از کلمه‌ای
۵۲۵ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

اردو یکی از خانواده‌‌ی زبان‌‌های هندوآریایی است که به فارسی نیز شباهت بسیاری دارد. ادبیات اردو شامل غزل، نظم، داستان‌‌های کوتاه و افسانه می‌‌باشد. از کتاب‌‌های معروف زبان اردو می‌‌توان به دیوان غالب از اسداله غالب اشاره کرد. پدر ادبیات اردو را مولوی عبدالحق می‌‌دانند که به او پدر اردو نیز گفته می‌‌شود. کتاب "معراج العاشقین" گیسو دراز، به تصحیح مولوی عبدالحق، در حیدرآباد درآمد.

نخستین شاعر و نویسندۀ بزرگ فارسی گوی هند که کلمات هندی در اشعار خود آورده، امیر خسرو بود. این سبک، مدتی دراز، پس از امیر خسرو هم مورد تقلید بود، و این نوع شعر را "ریخته" می‌‌گفتند. بعدها همه شعب شعر اردو، به نام "ریخته" نامیده شد، سپس زبان اردو که مدت‌‌ها "هندی" یا "هندوی" خوانده می شد، به نام "ریخته" و پس از گذشت زمانی به "اردو" موسوم شد.

تماس با ما

با شماره تلفن ۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود:اردو واژه‌ای ترکی است و معنای آن ارتش و لشکر است. زبان اردو، ترکیبی از زبان‌های هندی، فارسی، عربی و بلوچی است که در میان لشگریان چندملیتی نادرشاه افشار رواج داشته است. این زبان از جنبه تعداد گویشگران در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و ادبیاتی بسیار غنی و گسترده‌ای دارد. زبان‌های اردو و هندی دو گویش از زبان هندوستانی است. گویشوران هندی و اردو فهم متقابلی از زبان هم دارند و بعضی از زبان‌شناسان این دو زبان را یک زبان واحد می‌دانند. این زبان مملو از کلمات تخصصی فارسی و عربی است. زبان اردو، در پاکستان، بنگلادش، هندوستان مورد استفاده قرار می‌گیرد و زبان رسمی کشور پاکستان است. الفبای این زبان بر پایه الفبای فارسی بنیان شده است اما چهار حرف بر آن اضافه کرده است.

تمایل به افزایش یادگیری زبانی اردو در بسیاری از کشورها مانند چین جالب توجه است و این تمایل در ایران نیز به دلیل افزایش رشد تعاملات سیاسی و اقتصادی این دو کشور رو به رشد است.

جایگاه منطقه‌ای و جهانی حوزه شبه قاره هند و به طور خاص کشور پاکستان به عنوان یک کشور در حال توسعه، اهمیت این زبان را چندین برابر کرده است. این مساله با نزدیکی و تعاملات سیاسی و اقتصادی بیشتر ایران و پاکستان اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. روابط اقتصادی ایران در زمینه‌ پتروشیمی، راه‌سازی، آلومنیوم‌سازی، صنعت گاز، کشاورزی و ... شکل گرفته است و ظرفیت بیشتری برای توسعه آن وجود دارد.

شهرت زبان‌‌اردو

زبان اردو، زبان رسمی کشور پاکستان و یکی از ۲۲ زبان رسمی کشور هند است. این دو کشور در زمره‌‌ی کشورهای درحال توسعه به شمار می‌‌روند و دارای صنایع و فعالیت‌‌های متعددی می‌‌باشند.

پاکستان از بزرگترین صادرکنندگان توپ فوتبال در جهان می‌‌باشد. هم‌‌چنین در زمینه‌‌ی چرم‌‌سازی، لوله‌‌سازی، تجهیات رزمی و آلات موسیقی نامید. از فعالیت‌‌های بروز پاکستان می‌‌توان به پیشرفت آن بر روی موشک‌‌های بالستیک و موفقیت‌‌هایی که در این زمینه بدست آورده است نام برد.

ترجمه تخصصی اردو

از مشهورترین افراد اردو زبان می‌‌توان به محمدعلی جناح اشاره کرد. وی رهبر فقید گروه مسلمانان هندوستان بود و تا جداسازی این افراد از هند و شکل‌‌گرفتن کشور پاکستان امروزی برای مسلمانان تلاش فراوان کرد.

از دیگر چهره‌‌های سرشناس می‌‌توان به اقبال لاهوری سیاستمدار و شاعر اردو زبان اشاره کرد که شعرهایش در زمان جداسازی مسلمانان از هند تحت استعمار انگلیس بسیار الهام بخش بوده است.

روابط ایران و اردوزبانان

مردم ایران به دلیل نزدیکی زبانی که با اردو زبانان داریم، هم‌‌چنین به دلایل گذشته‌‌ی نزدیک تاریخی، روابط نزدیکی با کشورهای اردو ربان دارند. در سال ۹۸ ، نمایشگاه فرهنگی و هنری به مناسبت روز ملی و هفته فرهنگی پاکستان در برج میلاد تهران برگزار شد. در این روز هنر، صنایع دستی و تاریخ سرزمینی این کشور در یادمان ملی ایرانیان معرفی شد.

در این جشنواره فرهنگی ۸ فیلم مستند مرتبط با تاریخ سرزمین پاکستان،صنایع دستی، عکس های مرتبط با تاریخ این کشور، جاذبه های گردشگری، نمایشگاهی از لباس اقوام مختلف و غذاهای بومی و محلی استان های مختلف پاکستان نمایش داده شد.

هم‌‌چنین اولین دوره سلسله نشست های آنلاین تجاری ایران و پاکستان در سال جاری با هدف توسعه رویدادهای تجاری و نمایشگاهی در زمینه‌‌های خدمات فنی و مهندسی، تاسیسات، انرژی ( آب، برق، نفت و پتروشیمی)، صنعت و معدن، مواد غذایی و صنایع غذایی برگزار گردید. این نمایشگاه به منظور کاهش ریسک شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین انجام گرفت.

ترجمه اردو به فارسی

بسیاری از متون، کتب، اسناد اردو، نیازمند ترجمه تخصصی از اردو به فارسی است. ترجمه تخصصی ترجمیک با همراهی مترجمان اردو آماده ارائه این خدمات به مشتریان شرکتی، سازمانی و دانشگاهی است. بسیاری از زمینه‌های تخصصی از متون ادبی و فلسفی تا متون پزشکی توسط مترجمان متخصص اردو ترجمیک انجام می‌شود.

ترجمه فارسی به اردو

برای انتشار کتب فارسی به زبان اردو، ارائه راهنمای محصولات و کاتالوگ‌ها، ارسال نامه‌های رسمی به زبان اردو و ... گروه ترجمیک آماده‌ی ارائه خدمات ترجمه تخصصی فارسی به اردو می‌باشد. مترجمان اردو ترجمیک در زمینه‌های مختلف دانشگاهی آماده همراهی شما عزیزان است.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه اردو به فارسی، ترجمه فارسی به اردو، مترجم اردو، مترجم نیتیو اردو، ترجمه متون اردو، ترجمه سایت اردو، ترجمه فوری اردو به فارسی، مترجم همزمان اردو برای جلسات، قیمت ترجمه اردو به فارسیچرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

تحویل بخش به بخش
تحویل بخش به بخش

تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود. بیشتر...
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش