ترجمه تخصصی فارسی به ارمنی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و ارمنی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۶۰۴ تومان

از کلمه‌ای
۷۲۵ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان ارمنی یکی از زبان‌‌های هندواروپایی است که در منطقه‌‌ی قفقاز و به‌‌ویژه در کشور ارمنستان و آرتساخ و سایر کشورهای دیگر که ارمنیان به‌عنوان جماعت ارمنیان پراکنده شناخته می‌‌شوند به آن صحبت می‌‌کنند. ارمنیان تا پایان سده‌ی چهارم میلادی از خط سریانی یا یونانی استفاده می‌‌کردند و از این‌ رو ادبیات و تاریخ آنان به خط و زبانی غیرارمنی نوشته می‌‌شود.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

پس از رسمیت یافتن دین مسیح در ارمنستان و مسیحی شدن ارمنیان، چون کتاب مقدس این دین به زبان یونانی یا سریانی بود، در مراسم مذهبی کلیساها نیز به این زبان‌‌ها سخن گفته می‌‌شد. در برخی از کلیساها کتاب مقدس را در هنگام مراسم به زبان ارمنی ترجمه و تفسیر می‌‌کردند و برای حضار بازگو می‌‌نمودند.

ایرانی‌های ارمنی‌تبار گروه قومی از شهروندان ایران هستند که در تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و سایر شهرها سکونت دارند. جمعیت آنان در ایران بین ۸۰ تا ۱۲۰ هزار نفر است. ایرانیان ارمنی بزرگترین گروه مسیحیان ایران هستند.

ادبیات ارمنی

ادبیات ارمنی یکی از قدیمی‌‌ترین و غنی‌‌ترین ادبیات جهان است. موسس خورناتسی پدر تاریخ‌‌نگاری ارمنیان در سده‌ی پنجم میلادی در مورد ادبیات ارمنی پیش از سده‌ی پنجم اطلاعات بسیار پرارزشی به ما می‌‌دهد. بنا به اطلاعات خورناتسی کتاب‌‌های متعدد معابد بت‌پرستی، کتاب‌‌های حکایات، قباله‌‌های منعقده بین شاهزادگان مختلف و غیره وجود داشته‌‌اند.

  • کتاب فغان نامه‌ی نارک، ترجمه‌ی آزاد ماتیان
  • کتاب تک‌درخت فندوق، اثر وارتزگس پطروسیان
  • کتاب گزیده‌ی اشعار بارویر سواگ
  • کتاب حماسه‌ی جاوید دلاوران ساوسون
  • کتاب شعر درخت خردمند، از الکساندر مووسسیان

از جمله کتاب‌های ارمنی زبان می‌باشند.

افراد مشهور زبان ارمنی

یغیشه سوقومونیان متخلص به چارنتس، شاعر، نویسنده و مترجم نامی و فعال مدنی ارمنی در ۱۳ مارس ۱۸۹۷ میلادی در شهر قارص (ترکیه کنونی) بدنیا آمد. وی در سال‌های ۲۵-۱۹۲۴ از كشورهای تركیه، ایتالیا، فرانسه و آلمان دیدن كرد و پس از بازگشت به ارمنستان انجمن ادبی «نوامبر» را بنیان نهاد.

فعالیت‌های ادبی او در زمینه‌های شعر، نثر و ترجمه بسیار پربار و درخشان است. تا كنون آثار او به چندین زبان و از جمله فارسی ترجمه و چاپ شده است. چارنتس در ۲۹ نوامبر سال ۱۹۳۷ درگذشت. به پاس بزرگداشت شخصیت او، همه ساله در جمهوری ارمنستان به بهترین ترجمه‌ها، جایزه‌ای تحت عنوان «چارنتس» اعطاء می‌شود.

از مهمترین اقدامات یغیشه سوقومونیان می‌توان به تلاش او برای ممانعت از تخریب مسجد کبود ایروان به دست کمونیست‌ها اشاره کرد.

الکس مانوکیان مخترع و کارآفرین ارمنی‌تبار آمریکا است که از جمله اقدامات او اختراع شیر آب اهرمی است که انقلابی در صنعت لوله‌کشی پدید آورد. او بسیار هم نیکوکار است و بسیاری از دارایی خود را به خیریه اهدا کرده است.

در واقع جذابیت‌‌‌های ارمنستان و فرهنگ آن خیلی بیشتر از چیزی است که شاید امروزه به آن پرداخته می‌شود. به یاد داشته باشید که ارمنستان اولین تمدنی بوده است که در سال ۳۰۱ میلادی مسیحیت را به‌عنوان دین رسمی ‌‌ پذیرفته است.

بنابراین اگر مطالعات تاریخی، جزو علایق شخصی یا حرفه‌‌‌ای شماست، شناخت فرهنگ و آداب و رسوم این کشور را نباید فراموش کنید. البته، شناخت کامل هیچ فرهنگ و جامعه‌‌‌ای امکان‌پذیر نیست، مگر با فراگیری زبان آن و امکان برقراری ارتباط مستقیم با آثار مختلف و همچنین مردم آن سرزمین. از سوی دیگر، نیازی نیست که یادگیری زبان ارمنی و شناخت تاریخ و فرهنگ آن را به صورت دو موضوع مجزا از هم در نظر بگیرید. در واقع، یادگیری خط و زبان ارمنی، می‌تواند بهترین راهنمای شما برای آشنایی با تاریخ آن نیز باشد.

در این زبان هم سایت ترجمیک همانند بسیاری دیگر از زبان‌ها در خدمت شما بوده و آماده‌ی کمک‌رسانی به شما است. سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان ارمنی و ترجمه‌ی فارسی به ارمنی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

شرکت‌های معروف ارمنی زبان

کشور ارمنستان در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی، جواهر سازی و طلاسازی، خدمات فنی و مهندسی، انرژی های تجدید پذیر، داروسازی، گردشگری، هتل داری و انرژی برق و گاز برای همکاری با ایران آمادگی دارد.

از شرکت‌های ارمنی که با ایران همکاری دارند می‌توان به شرکت آرک که در زمینه‌ی بازرگانی فعال است و شعبه‌ای در ارمنستان نیز دارد اشاره کرد. فعالیت این شرکت در زمینه های تجاری و اجرایی ساختمانی، موادغذایی، برق و تکنولوژی، صنایع شیمیایی، صنعت خودرو و قطعات، محصولات کشاورزی و صنعت نساجی به‌صورت صادرات و واردات بوده است.

اهمیت زبان ارمنی

زبان ارمنی تا چندین سال پیش، به‌عنوان یکی از زبان‌های ایرانی طبقه‌بندی می‌‌‌شد. علت این امر، وجود واژگان و ترکیبات زبانی مشترک فراوان بود. با این حال، با کاوش‌‌‌های بیشتری که اخیراً انجام شد، مشخص شد که ریشه ‌‌های زبان ارمنی قدری متفاوت است و جزئیات آن را نمی‌توان با زبان فارسی یکسان در نظر گرفت. بنابراین، چند سالی هست که زبان ارمنی، به‌عنوان یک زبان هندواروپایی مجزا در نظر گرفته می‌شود.

ارمنستان به‌عنوان یکی از میراث داران تمدن بشری، با داشتن فرهنگی غنی به‌عنوان یکی از تاریخی‌ترین مناطق جهان به شمار می‌رود. سفر به این کشور و برقراری ارتباط با ساکنان آن، امکان کشف رازها و شگفتی‌های صومعه‌ها و کلیساهای زیبا با معماری‌های خیره‌کننده را در اختیار شما قرار می‌‌‌دهد.

ترجمه تخصصی ارمنی

در واقع جذابیت‌‌‌های ارمنستان و فرهنگ آن خیلی بیشتر از چیزی است که شاید امروزه به آن پرداخته می‌شود. به یاد داشته باشید که ارمنستان اولین تمدنی بوده است که در سال ۳۰۱ میلادی مسیحیت را به‌عنوان دین رسمی ‌‌ پذیرفته است.

بنابراین اگر مطالعات تاریخی، جزو علایق شخصی یا حرفه‌‌‌ای شماست، شناخت فرهنگ و آداب و رسوم این کشور را نباید فراموش کنید. البته، شناخت کامل هیچ فرهنگ و جامعه‌‌‌ای امکان‌پذیر نیست، مگر با فراگیری زبان آن و امکان برقراری ارتباط مستقیم با آثار مختلف و همچنین مردم آن سرزمین. از سوی دیگر، نیازی نیست که یادگیری زبان ارمنی و شناخت تاریخ و فرهنگ آن را به صورت دو موضوع مجزا از هم در نظر بگیرید. در واقع، یادگیری خط و زبان ارمنی، می‌تواند بهترین راهنمای شما برای آشنایی با تاریخ آن نیز باشد.

ترجمه ارمنی به فارسی

در ترجمه متون ارمنی به فارسی و بالعکس مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را دارا باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش چند هزار مترجم به زبان‌های مختلف در سراسر دنیا با ارائه بهترین متد ترجمه، آماده ارائه بهترین خدمات ترجمه تخصصی ارمنی به فارسی است. مترجمان ارمنی، تخصص کافی در زمینه‌های مختلف را برای ترجمه متون مختلف دارند.

ترجمه فارسی به ارمنی

با توجه به گسترش چشمگیر ارتباطات سیاسی و تجاری دو کشور ایران و ارمنستان در سال‌های اخیر و هم‌چنین مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشگاهیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ارمنستان، نیاز به ترجمه ارمنی به فارسی و نیاز به مترجم ارمنی به فارسی مشخص است. ترجمیک به صورت کاملا تخصصی به ارائه انواع خدمات زبان ارمنی مشغول است. ترجمیک با همکاری مترجمان با سابقه و مترجمان متخصص و جوان در زمینه‌ی ترجمه ارمنی به فارسی ، ترجمه فارسی به ارمنی، اعزام مترجم ارمنی و ... آماده‌ی ارائه خدمات به مشتریان است.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه ارمنی به فارسی، ترجمه فارسی به ارمنی، مترجم ارمنی، مترجم نیتیو ارمنی، ترجمه متون ارمنی، ترجمه سایت ارمنی، ترجمه فوری ارمنی به فارسی، مترجم همزمان ارمنی برای جلسات، قیمت ترجمه ارمنی به فارسیچرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش