ترجمه تخصصی فارسی به اکراینی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و اکراینی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۱۱۰۸ تومان

از کلمه‌ای
۱۴۱۰ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان اکراینی یک زبان هند و اروپایی و هموند شاخه‌ی شرقی گروه زبان‌‌های اسلاوی است. اکراینی زبان رسمی کشور اوکراین است. خط سیریلیک برای نگارش زبان اکراینی به‌‌کار می‌‌رود. این زبان دارای برخی واژگان مشترک با زبان‌‌های ملت‌های اسلاو همسایه است که عمده‌‌ترین این زبان‌ها شامل لهستانی و اسلواکیایی در غرب و بلاروسی و روسی در شمال هستند.

در حال حاضر زبان اکراینی در حال پدیدار شدن پس از یک دوره طولانی افول است. تعداد گویشوران زبان اکراینی در حدود ۳۷ میلیون نفر است. این زبان افزون بر اوکراین، یکی از زبان‌‌های رسمی جمهوری خودمختار دنیستر نیز می‌‌باشد. اگرچه نزدیک به ۵۰ میلیون نفر اکراینی در سراسر جهان زندگی می‌‌کنند، که از این تعداد ۳۷٫۵ میلیون در اکراین (۷۷٫۸ درصد جمعیت) سکونت دارند، اما زبان اکراینی فقط در اکراین غربی رایج است.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

در حال حاضر زبان اکراینی در حال پدیدار شدن پس از یک دوره طولانی افول است. تعداد گویشوران زبان اکراینی در حدود ۳۷ میلیون نفر است. این زبان افزون بر اکراین، یکی از زبان‌‌های رسمی جمهوری خودمختار دنیستر نیز می‌‌باشد. اگرچه نزدیک به ۵۰ میلیون نفر اکراینی در سراسر جهان زندگی می‌‌کنند، که از این تعداد ۳۷٫۵ میلیون در اکراین (۷۷٫۸ درصد جمعیت) سکونت دارند، اما زبان اکراینی فقط در اوکراین غربی رایج است.

ادبیات زبان اکراینی

از کتاب‌های اکراینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتاب نظریه‌های هنر، اثر موشه باراش، منتشر شده در سال ۱۹۸۵
  • کتاب تاریخچه‌ی مختصر تراکتورها در اوکراین، اثر مارینا لویتسکا، منتشر شده در سال ۲۰۰۵
  • کتاب مرا به کنگاراس نبر، اثر آندری کورکف، منتشر شده در سال ۱۹۹۵
ترجمه تخصصی اکراینی

یکی از بخش‌های جذاب کشور اوکراین، اساطیر، قصه‌ها و ترانه‌های فولکلور آن است و افرادی که به فرهنگ‌های مختلف علاقه‌مند هستند، می‌توانند با یادگیری زبان اکراینی به این موارد دسترسی پیدا کرده و به محصولات فرهنگی گوناگونی که به زبان اوکراینی نگاشته شده‌اند دسترسی داشته باشند.

زبان اکراینی به چه چیزی شهرت دارد؟

بر اساس نتایج رقابت زبان‌‌ها که در سال ۱۹۳۴ در پاریس برگزار شد، زبان اکراینی به خاطر آواها، واژگان، انشاء و ساختار جمله پس از فرانسوی و فارسی در مقام سوم است. همچنین به طور رسمی دومین زبان آهنگین در جهان پس از ایتالیایی است و بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری معتقد هستند که زبان اکراینی آن‌‌ها را یاد آواز بلبل می‌‌اندازد. همچنین کشور به روی دانشجویان بین‌‌المللی باز است و دانشگاه‌‌ها ده‌‌ها برنامه و بورسیه برای داوطلبین از کشورهای خارجی عرضه می‌‌کنند.

آموزش اکراینی در میان دانشجویان کشورهای آفریقایی و آسیایی مثل لیبی، بنگلادش، هند، چین، نیجریه، مصر، اردن و بقیه پرطرفدار است. تنوع برنامه‌‌ها و هزینه‌‌ی نسبتاً پایین تحصیل باعث می‌‌شود اکراین برای دانشجویانی که دوست دارند در خارج تحصیلات پزشکی یا مهندسی کنند، جذاب شود. موانع برای تحصیل در اکراین صرفاً زبانی هستند.

در مورد این زبان هم سایت ترجمیک همانند بسیاری دیگر از زبان‌ها در خدمت شما بوده و آماده‌ی کمک‌رسانی به شما است. سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان اوکراینی و ترجمه‌ی فارسی به اکراینی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

افراد مشهور زبان اکراینی

آندری کورکف نویسنده‌ی معروف اکراینی است. وی متولد ۲۳ آوریل ۱۹۶۱ است. آندری کورکف خالق رمان مشهور مرگ و پنگوئن است. کورکف در شوروی سابق در شهر لنینگراد (سن پترزبورگ) متولد شد.

آثار او پر از طنز سیاه و سفید، عناصر سورئالیسم و واقعیت پس از شوروی است. آثار او در بیش از ۶۵ کشور جهان و به بیش از ۳۷ زبان دنیا (از جمله فارسی) ترجمه شده‌است.

ایگور سیکورسکی از مخترعین بال‌گرد اکراینی است. او نخستین هواگرد بال‌ثابت چند موتوره را در سال ۱۹۱۳ و نخستین هواپیمای مسافربری را در سال ۱۹۱۴ طراحی کرده و به پرواز درآورد. او در سال ۱۹۱۹ به آمریکا مهاجرت کرد و در سال ۱۹۷۲ درگذشت.

اهمیت زبان اکراینی در چه چیزی است

بر اساس نتایج رقابت زبان‌‌ها که در سال ۱۹۳۴ در پاریس برگزار شد، زبان اکراینی به خاطر آواها، واژگان، انشاء و ساختار جمله پس از فرانسوی و فارسی در مقام سوم است. همچنین به طور رسمی دومین زبان آهنگین در جهان پس از ایتالیایی است و بنابراین جای تعجب ندارد که بسیاری معتقد هستند که زبان اکراینی آن‌‌ها را یاد آواز بلبل می‌‌اندازد.

همچنین کشور به روی دانشجویان بین‌‌المللی باز است و دانشگاه‌‌ها ده‌‌ها برنامه و بورسیه برای داوطلبین از کشورهای خارجی عرضه می‌‌کنند. آموزش اکراینی در میان دانشجویان کشورهای آفریقایی و آسیایی مثل لیبی، بنگلادش، هند، چین، نیجریه، مصر، اردن و بقیه پرطرفدار است.

تنوع برنامه‌‌ها و هزینه‌‌ی نسبتاً پایین تحصیل باعث می‌‌شود اکراین برای دانشجویانی که دوست دارند در خارج تحصیلات پزشکی یا مهندسی کنند، جذاب شود. موانع برای تحصیل در اکراین صرفاً زبانی هستند. اکراین کشوری است که در حوزه صنعت و کشاورزی موقعیت مناسبی دارد، و ایران در حوزه های انرژی، کشاورزی، صنایع کوچک و متوسط، حمل‌ونقل و ترانزیت با اوکراین همکاری داشته است.

ترجمه اکراینی به فارسی

ترجمیک با همراهی مترجمان نیتیو اکراینی و مسلط به زبان فارسی، آماده ترجمه متون تخصصی اکراینی به فارسی است. ترجمه اسناد، متون تخصصی، راهنمای استفاده محصولات و ... از جمله موارد کاربردی خدمات ترجمه اکراینی به فارسی است.

ترجمه فارسی به اکراینی

دانشجویان برای ارسال مدارک خود به دانشگاه‌ها، بازرگانان برای ارائه محصولات، انتشارات برای چاپ کتاب و ... در کشور اوکراین یا کشورهای همسایه آن نیاز به ترجمه تخصصی فارسی به اکراینی دارند. مجموعه ترجمیک با همراهی مترجمان متخصص اکراینی آماده ارائه خدمات ترجمه متون فارسی به اکراینی است.

اعزام مترجم شفاهی اکراینی

برای جلسات، گروه‌های توریستی، برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های علمی به زبان اکراینی، نیاز به حضور مترجم شفاهی اکراینی و مسلط به زبان‌های فارسی، اکراینی و انگلیسی است. از جمله خدمات زبانی ترجمیک، اعزام مترجم همزمان روسی و اکراینی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ترجمیک در تماس باشید.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه اکراینی به فارسی، ترجمه فارسی به اکراینی، مترجم اکراینی، مترجم نیتیو اکراینی، ترجمه متون اکراینی، ترجمه سایت اکراینی مترجم همزمان اکراینی برای جلسات، قیمت ترجمه اکراینی به فارسیچرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش