ترجمه تخصصی ترکی استانبولی

ستارهیکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان ترکی استانبولی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه ترکی استانبولی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید.
ارسال سفارش ترجمه مکتوب ترکی استانبولی
ارسال سفارش ترجمه شفاهی و همزمان ترکی استانبولی

کشور ترکیه، از دیرباز به سبب مجاورت و همسایگی با ایران، یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران در منطقه به شمار رفته است. تاریخچه روابط بین ایران و ترکیه به واسطه اشتراکات دینی و ریشه‌های عمیق تاریخی، منجر به سرمایه گذاری‌های مشترک برای صادرات کالاها به سایر کشورهای همسایه شده است (rand.org). بدیهی‌ست این چنین روابط تجاری نیاز به اعزام هیات‌های تجاری و اعضای سرمایه‌گذاری و بازرگانی کشورها برای توسعه مناسبات اقتصادی دارد. از طرفی، مکاتبات گوناگونی که در این مسیرها به انجام می‌رسد، با توجه به روابط مختلف و عدیده بین دو کشور بسیار گسترده می باشد. بنابراین، دانش و شناخت وسیع از زبان ترکی، برای به سرانجام رساندن هر چه بهتر این مکاتبات و افزایش اعتبار متون تجاری و اقتصادی رد و بدل شده، مهم و ضروری می‌باشد. علاوه بر این، کشورها و مناطق دیگری نیز در جهان هستند که زبان ترکی، زبان اول آن‌ها بوده و تسلط به ترجمه از ترکی استانبولی به زبان فارسی یا ترجمه فارسی به ترکی استانبولی، تاثیر عمده‌ای بر افزایش کیفیت ارتباطات تجاری خواهد داشت.

ترجمه تخصصی فرانسوی

حدود 80 میلیون نفر در سراسر جهان، زبان ترکی را به عنوان زبان اول یا دوم خود مورد استفاده قرار می‌دهند. ترکیه، قبرس شمالی، بخش هایی از عراق، بلغارستان، آلبانی، مقدونیه و کوزوو و همچنین بخش‌هایی از شرق اروپا، به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. علاوه بر متون و اسناد، گاهی ترجمه وب‌سایت‌های کمپانی‌های بزرگ نیز به سبب همکاری و شراکت با سایر کمپانی‌های ترک زبان در دنیا، می‌بایست به زبان ترکی ترجمه شود؛ بنابراین، آنچه به عنوان خروجی کارتان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، می‌تواند یکی از عوامل اصلی موفقیت شما محسوب شود، زیرا همانطور که می دانید، زبان مهمترین راه ارتباطی بوده و با از بین بردن مرزها، باعث درک بهتر و وسیع‌تری از عملکرد سایرین برای افزایش ارتباطات و تعاملات سیاسی، تجاری، اجتماعی، اقتصادی و غیره خواهد شد.

زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی از شاخه زبان‌های ترکی است که اغلب کشورهای حوزه مرکزی آسیا و شرق اروپا، حوزه مدیترانه و دریای خزر را شامل می‌شود اما قسمت اعظم افرادی که به زبان ترکی سخن می‌گویند، در کشور ترکیه ساکن هستند. این افراد از زبان ترکی استانبولی برای مکالمات روزانه، اداری و سیاسی و بین‌المللی استفاده می‌کنند. نزدیک به 90 میلیون نفر در سرتاسر دنیا از این استفاده می‌کنند؛ کشورهایی که از این گویش استفاده می‌کنند شامل ترکیه، آذربایجان، قبرس، قسمت‌هایی از عراق، مقدونیه و آلبانی می‌باشد. ریشه زبان ترکی استانبولی به دوران بسیار کهن برمی‌گردد و اغلب کشورها این زبان را با پادشاهی عثمانی می‌شناسند.

در ابتدا زبان ترکی استانبولی دارای کلماتی از زبان فارسی، عربی و لاتین بود اما به تدریج کلمات عربی و فارسی آن حذف شد و زبانی که هم اکنون می‌شناسیم به دنیا عرضه شد. این زبان در زمان حکومت سلطان سلیم با کشورگشایی‌های پی‌درپی به جهانیان معرفی شد.

زبان‌های ترکی استانبولی و ترکی آذری از زیرگروه‌های اصلی زبان اغوز هستند. هم‌چنین زبان‌های دیگر همانند ترکمنی، ازبکی، قشقایی و افشاری از زبان‌های دیگری هستند که در رده زبان‌های اوغوز طبقه‌بندی می‌شوند اما جمعیت‌های گویشور کوچک‌تری دارند.

الفبای زبان ترکی استانبولی از 29 حرف از الفبای لاتین تشکیل شده که با برخی تغییرات فونتیک تبدیل به الفبای ترکی استانبولی شده است و به ترکی لاتین تغییر نام داده است.

بد نیست بدانید بین زبان ترکی ایرانی و ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی شباهت‌هایی وجود دارد که یادگیری آن را برای ترک زبانان ایران نسبت به سایر اقشار راحت‌تر می‌کند.

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و توریستی خود سالانه هزاران نفر را از سرتاسر دنیا به ویژه کشورهایی اروپایی به خود جذب می‌کند. همچنین در بخش‌های اقتصادی و صنعتی به ویژه صنعت مد و پوشاک همواره در اروپا شناخته شده است که همین عوامل موجب شده این زبان بیش از پیش در سطح دنیا مطرح شود و بسیاری از دست‌اندرکاران اهل سرمایه و فن و حتی گروه‌های آموزشی و دانشگاهی به دنبال فرا گرفتن این زبان باشند.

از این رو آموزش زبان ترکی استانبولی در بسیاری از کشور‌ها به ویژه ایران، زبان‌آموزان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند تا به عنوان مترجم متون ترکی استانبولی و یا مترجم شفاهی و حضوری ترکی استانبولی در این حوزه فعالیت کنند.

ترجمه ترکی استانبولی به فارسی و انگلیسی ترجمیک

در ترجمه متون ترکی استانبولی به فارسی یا انگلیسی و بالعکس مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را دارا باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از 2000 مترجم در سرار دنیا و دارا بودن بیش از 100 مترجم ترکی استانبولی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتور های جستجوگر ترجمه و دیکشنری هم اکنون در صدر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های ترجمه ترکی و استانبولی قرار گرفته است. مترجمان ما همگی دارای مدارک بالا (ارشد و دکتری) در زمینه تحصیلات دانشگاهی از موسسات عالی هستند و در ترجمه متون ترکی استانبولی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری موثر و فعال دارند.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، با توجه به مجموعه مترجمان مسلط به زبان ترکی استانبولی، آماده‌ی ارائه‌ی‌ خدمات ترجمه تخصصی ترکی استانبولی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به ترکی استانبولی است.

برای اطلاع از هزینه و ثبت سفارش ترجمه اینجا کلیک کنید:قیمت ترجمه ترکی استانبولی به فارسیترجمه ترکی استانبولی به فارسی، ترجمه فارسی به ترکی استانبولی، ترجمه ترکی استانبولی تجاری، مترجم همزمان ترکی استانبولی برای جلسات، قیمت ترجمه ترکی استانبولی به فارسیدرباره ترجمیک


گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

ثبت‌نام مترجم استخدام در ترجمیک

تماس با ما


  • {{'تهران، طرشت، بلوار شهید گلاب، پلاک 59، طبقه دوم، واحد 201' | pNumber}}
  • {{'021-95118654' | pNumber}}
  • tarjomic at gmail.com

شبکه های اجتماعی

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی
خانه | شرایط و ضوابط | ارسال سفارش ترجمه | ثبت‌نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما | ترجمه تخصصی مقاله | قیمت ترجمه | Farsi Translation | مجله اینترنتی رازینه

www.tarjomic.com - {{1397|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.


سفارش ترجمه