ترجمه ترکی استانبولی به فارسی و ترجمه ترکی استانبولی به فارسی
یکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان ترکی استانبولی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه ترکی به فارسی یا ترجمه ترکی استانبولی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید. همچنین در ترجمیک خدمات ترجمه رسمی ترکی استانبولی به کمک دارالترجمه‌های معتبر ارائه می‌شود.کشور ترکیه، از دیرباز به سبب مجاورت و همسایگی با ایران، یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران در منطقه به شمار رفته است. تاریخچه روابط بین ایران و ترکیه به واسطه اشتراکات دینی و ریشه‌های عمیق تاریخی، منجر به سرمایه گذاری‌های مشترک برای صادرات کالاها به سایر کشورهای همسایه شده است (rand.org). بدیهی‌ست این چنین روابط تجاری نیاز به اعزام هیات‌های تجاری و اعضای سرمایه‌گذاری و بازرگانی کشورها برای توسعه مناسبات اقتصادی دارد. از طرفی، مکاتبات گوناگونی که در این مسیرها به انجام می‌رسد، با توجه به روابط مختلف و عدیده بین دو کشور بسیار گسترده می باشد. بنابراین، دانش و شناخت وسیع از زبان ترکی، برای به سرانجام رساندن هر چه بهتر این مکاتبات و افزایش اعتبار متون تجاری و اقتصادی رد و بدل شده، مهم و ضروری می‌باشد. علاوه بر این، کشورها و مناطق دیگری نیز در جهان هستند که زبان ترکی، زبان اول آن‌ها بوده و تسلط بر ترجمه ترکی به فارسی یا ترجمه فارسی به ترکی استانبولی، تاثیر عمده‌ای بر افزایش کیفیت ارتباطات تجاری خواهد داشت.

ترجمه تخصصی فرانسوی

خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شماست.
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۸۹
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۶۸ ۰۲۱-۶۶۰۶۴۶۰۶

ترجمه ترکی به فارسی و انگلیسی ترجمیک

در ترجمه متون ترکی استانبولی به فارسی یا انگلیسی و بالعکس مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را دارا باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از 2000 مترجم در سرار دنیا و دارا بودن بیش از 100 مترجم ترکی استانبولی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتور های جستجوگر ترجمه و دیکشنری هم اکنون در صدر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های ترجمه ترکی به فارسی و ترکی استانبولی به فارسی قرار گرفته است. مترجمان ما همگی دارای مدارک بالا (ارشد و دکتری) در زمینه تحصیلات دانشگاهی از موسسات عالی هستند و در ترجمه متون ترکی استانبولی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری موثر و فعال دارند.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، با توجه به مجموعه مترجمان مسلط به زبان ترکی استانبولی، آماده‌ی ارائه‌ی‌ خدمات ترجمه تخصصی ترکی استانبولی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به ترکی استانبولی است.

ترجمه وب سایت از فارسی به ترکی

با توجه به گسترش اینترنت و بازاریابی دیجیتال و همچنین ارتباط آنلاین از یک سو و حجم بسیار زیاد تجارت ایران و ترکیه، مسئله طراحی سایت‌هایی که برای مخاطب ترک زبان قابل استفاده باشد، اهمیت مضاعفی برای شرکت‌های ایرانی پیدا کرده است. مسئله ترجمه سایت، فراتر از ترجمه کردن متون است. زیرا هم مسائل تجاری باید در آن در نظر گرفته شود و هم متن مقصد به نوعی برای فرهنگ و شخصیت مخاطبان شخصی سازی یا محلی سازی Localization شده باشد. توجه نکردن به این موضوع می‌تواند ضرر قابل توجهی به برند سازمان شما بزند که نمونه‌هایی از آن را در این لینک می‌توانید ببینید.

ترجمه و محلی‌سازی وب سایت از فارسی به ترکی و از ترکی به فارسی توسط متخصصان هر دو زبان در ترجمیک انجام می‌شود. شما می‌توانید با آسودگی در خصوص سفارش ترجمه سایت فارسی به ترکی با کارشناسان ما مشورت و تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.برای اطلاع از هزینه و ثبت سفارش ترجمه اینجا کلیک کنید:

قیمت ترجمه ترکی به فارسی

زبان ترکی استانبولی

حدود 80 میلیون نفر در سراسر جهان، زبان ترکی را به عنوان زبان اول یا دوم خود مورد استفاده قرار می‌دهند. ترکیه، قبرس شمالی، بخش هایی از عراق، بلغارستان، آلبانی، مقدونیه و کوزوو و همچنین بخش‌هایی از شرق اروپا، به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. علاوه بر متون و اسناد، گاهی ترجمه وب‌سایت‌های کمپانی‌های بزرگ نیز به سبب همکاری و شراکت با سایر کمپانی‌های ترک زبان در دنیا، می‌بایست به زبان ترکی ترجمه شود؛ بنابراین، آنچه به عنوان خروجی کارتان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، می‌تواند یکی از عوامل اصلی موفقیت شما محسوب شود، زیرا همانطور که می دانید، زبان مهمترین راه ارتباطی بوده و با از بین بردن مرزها، باعث درک بهتر و وسیع‌تری از عملکرد سایرین برای افزایش ارتباطات و تعاملات سیاسی، تجاری، اجتماعی، اقتصادی و غیره خواهد شد.

زبان ترکی استانبولی از شاخه زبان‌های ترکی است که اغلب کشورهای حوزه مرکزی آسیا و شرق اروپا، حوزه مدیترانه و دریای خزر را شامل می‌شود اما قسمت اعظم افرادی که به زبان ترکی سخن می‌گویند، در کشور ترکیه ساکن هستند. این افراد از زبان ترکی استانبولی برای مکالمات روزانه، اداری و سیاسی و بین‌المللی استفاده می‌کنند. نزدیک به 90 میلیون نفر در سرتاسر دنیا از این استفاده می‌کنند؛ کشورهایی که از این گویش استفاده می‌کنند شامل ترکیه، آذربایجان، قبرس، قسمت‌هایی از عراق، مقدونیه و آلبانی می‌باشد. ریشه زبان ترکی استانبولی به دوران بسیار کهن برمی‌گردد و اغلب کشورها این زبان را با پادشاهی عثمانی می‌شناسند.

در ابتدا زبان ترکی استانبولی دارای کلماتی از زبان فارسی، عربی و لاتین بود اما به تدریج کلمات عربی و فارسی آن حذف شد و زبانی که هم اکنون می‌شناسیم به دنیا عرضه شد. این زبان در زمان حکومت سلطان سلیم با کشورگشایی‌های پی‌درپی به جهانیان معرفی شد.

زبان‌های ترکی استانبولی و ترکی آذری از زیرگروه‌های اصلی زبان اغوز هستند. هم‌چنین زبان‌های دیگر همانند ترکمنی، ازبکی، قشقایی و افشاری از زبان‌های دیگری هستند که در رده زبان‌های اوغوز طبقه‌بندی می‌شوند اما جمعیت‌های گویشور کوچک‌تری دارند.

الفبای زبان ترکی استانبولی از 29 حرف از الفبای لاتین تشکیل شده که با برخی تغییرات فونتیک تبدیل به الفبای ترکی استانبولی شده است و به ترکی لاتین تغییر نام داده است.

بد نیست بدانید بین زبان ترکی ایرانی و ترکی استانبولی و ترکی آذربایجانی شباهت‌هایی وجود دارد که یادگیری آن را برای ترک زبانان ایران نسبت به سایر اقشار راحت‌تر می‌کند. از طرف دیگر گویشوران این زبان‌ها بهتری می‌توانند ترجمه فارسی به ترکی یا ترکی به فارسی را انجام دهند.

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی و توریستی خود سالانه هزاران نفر را از سرتاسر دنیا به ویژه کشورهایی اروپایی به خود جذب می‌کند. همچنین در بخش‌های اقتصادی و صنعتی به ویژه صنعت مد و پوشاک همواره در اروپا شناخته شده است که همین عوامل موجب شده این زبان بیش از پیش در سطح دنیا مطرح شود و بسیاری از دست‌اندرکاران اهل سرمایه و فن و حتی گروه‌های آموزشی و دانشگاهی به دنبال فرا گرفتن این زبان باشند.

از این رو آموزش زبان ترکی استانبولی در بسیاری از کشور‌ها به ویژه ایران، زبان‌آموزان بسیاری را به سمت خود می‌کشاند تا به عنوان مترجم متون ترکی استانبولی و یا مترجم شفاهی و حضوری ترکی استانبولی در این حوزه فعالیت کنند.

ترجمه ترکی به فارسی، ترجمه فارسی به ترکی، ترجمه اسناد ترکی به فارسی، ترجمه ترکی استانبولی به فارسی، ترجمه فارسی به ترکی استانبولی، ترجمه ترکی استانبولی تجاری، مترجم همزمان ترکی استانبولی برای جلسات، قیمت ترجمه ترکی استانبولی به فارسی

چرا ترجمیک؟

gift

اعتماد شرکت‌ها و سازمان


ترجمیک با سازمان های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.

gift

دانشگاه شریف


ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و با همکاری صدها مترجم و ویراستار فعالیت می‌کند. ترجمیک هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.

gift

جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی


ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو، ترجمه متون محرمانه، اعزام مترجم همزمان و شفاهی، ترجمه فیلم و صوت، ترجمه رسمی مدارک (مترجم رسمی)، گویندگی و روخوانی متن و ... را با بالاترین کیفیت ارائه می‌نماید.

gift

تحویل بخش به بخش


تحویل بخش به بخش پروژه از طریق پنل کاربری، خیال شما را در مورد کیفیت کار و در جریان بودن پروژه جمع خواهد کرد. بعد از انجام هر بخشی از ترجمه از طریق پیامک و یا تلگرام به شما اطلاع رسانی خواهد شد. برای اطلاع رسانی بیشتر سعی کنید ربات تلگرام ترجمیک را از طریق سایت فعال کنید. اطلاعات بیشتر

gift

ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار


مشتری می تواند در طول فرآیند ترجمه با مترجم خود ارتباط مستقیم بگیرد، از پیشرفت کار مطلع شود و اگر نکته‌ای را باید به او تذکر دهد، به صورت مستقیم برای تلگرام مترجم ارسال کند.

gift

ارزیابی تخصصی هر سفارش


تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارشات نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.
ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


HTTP/1.0 ارسال سفارش