ترجمه تخصصی عربی به فارسی

ستارهیکی از ده زبان اصلی و مهم دنیا، زبان عربی است. بیش از ۲۵۰ میلیون نفر از مرد جهان در بیست و چهار کشور به زبان عربی صحبت می‌کنند. زبان عربی در گستره‌ی جغرافیایی از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشیده شده است. ریشه اصلی این زبان به اقوام صحرانشین سامیان در شبه جزیره عربستان فعلی بر می‌گردد. این قوم به ندرت به مناطق دیگر مهاجرت کردند و تمدن‌های جدیدی را شکل دادند و براساس جدا شدن محل و نحوه‌ی زندگی، زبان‌ها و گویش‌های متفاوتی را ایجاد کردند. اما صرفا آنچه زبان عربی را حائز اهمیت کرده است گستره‌ی جغرافیایی و انسانی آن نیست؛ در واقع زبان عربی را می‌توان به زبان عربی قبل از اسلام و زبان عربی بعد از اسلام تقسیم کرد. صرف نظر از گستره‌ی جغرافیایی آن، زبان عربی به عنوان زبان وحی و زبانی که قرآن مجید به وسیله‌ی آن عرضه شده است، گستره‌ا‌ی آسمانی دارد. با توجه به ملاحظات تاریخی ایران و جایگاه ویژه‌ای که از دیرباز در بحث تولید علم داشت و مسایلی که بعد ظهور اسلام در ایران به وقوع پیوست و جمع کثیری از ایرانیان به دین اسلام تشرف پیدا کردند، منجر به تولید و انتشار آثار، مکتوبات و منابع علمی فراوان به زبان عربی گردید و فقیهان، دانشمندان و فیلسوفان معلومات خود را به این زبان به ثبت ‌رسانند. توجه به این مسایل جایگاه ویژه‌ی ترجمه تخصصی عربی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به عربی را مشخص می‌کند.

ترجمه تخصصی عربی
گستره زبان عربی (منبع)

گذشته از این مسایل با توجه به رشد سریع ارتباط تجاری، بازرگانی و مالی ایران با کشورهای عرب زبان، جایگاه زبان عربی در میان سازمان‌ها و شرکت‌های بین المللی نیز رو به رشد است.

گروه ترجمه تخصصی عربی ترجمیک، مدعی است که با گروهی حرفه‌ای از مترجمان عربی به فارسی و فارسی به عربی در حال همکاری است و مترجمان آن طیف وسیعی از زمینه‌ها و تخصصی‌های دانشگاهی را پشتیبانی می کنند.

ترجمه تخصصی عربی برای دانشگاهیان

خدمات ترجمه عربی در این سایت برای ترجمه کتاب، ترجمه متون دانشگاهی و حوزوی در سطوح مختلف، ترجمه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی به صورت کاملا تخصصی صورت می‌گیرد. زمینه‌های مختلف دانشگاهی و حوزوی که به صورت تخصصی انجام می‌شود را می‌توانید در فایل پیوست شده مشاهده فرمایید. (زمینه های تخصصی ترجمه عربی در سایت ترجمیک)

ترجمه تخصصی عربی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها

همانطور که ذکر شد، با توجه به رشد تعاملات بازرگانی و مالی بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و ایران، نیاز به ترجمه‌ی مدارک، اسناد و متون بازرگانی از عربی به فارسی و از فارسی به عربی بسیار مشخص است. در این زمینه سایت ترجمه‌ تخصصی عربی ترجمیک، خدمات ترجمه اسناد اداری و حقوقی، نامه‌نگاری‌های ادارای، کاتالوگ‌ها و بروشورها، طرح‌ها و پیشنهادات مالی و ... را به زبان عربی به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

ترجمه تخصصی عربی برای موسسات نشر و انتشارات

با توجه به اینکه کتاب، آثار، منابع و نشریات زیادی به زبان عربی وجود دارد، گروه ترجمه عربی ترجمیک آماده همکاری و ترجمه کتب و آثار مکتوب برای انتشارات، سازمان‌های فرهنگی و هم‌چنین اساتید و دانشجویان است. در این زمینه، تیم ترجمه عربی به فارسی کتاب و ترجمه فارسی به عربی کتاب ترجمیک آماده‌ی ارائه مشاوره به شما است.  زمینه های تخصصی ترجمه عربی در سایت ترجمیک  مطالب مرتبط


آخرین مطالب وبلاگ ترجمیکدرباره ترجمیک


گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

ثبت‌نام مترجم ثبت‌نام دفاتر ترجمه استخدام در ترجمیک

تماس با ما


  • {{'021-88404997' | pNumber}}
  • tarjomic at gmail.com
نماد اعتماد الکترونیک paypal

شبکه های اجتماعی

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی
خانه | شرایط و ضوابط | ارسال سفارش ترجمه | ثبت‌نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما | ترجمه تخصصی مقاله | قیمت ترجمه | Farsi Translation | مجله اینترنتی رازینه

www.tarjomic.com - {{1397|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.


سفارش ترجمه