تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی از نان شب واجب‌تر است!


یکی از قالب‌های محتوایی که در ترجمیک تولید می‌شود، تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی است. در این خدمت، تیم تولید محتوا و نویسندگان مجرب ترجمیک در خدمت شما هستند تا از یک سو برنامه‌ریزی مناسبی برای انتخاب موضوعات و شیوه توزیع محتوای مناسب با برند شما در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنند و هم این محتوا را مطابق میل و نظر شما تهیه نمایند و به این ترتیب رشد خوبی به کسب‌وکار شما دهند. برای اطلاع از نحوه ثبت سفارش تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی و جدول هزینه‌ها صفحات مربوطه را مشاهده کنید.

چرا تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی از نان شب واجب‌تر است؟

در واقع این جمله، به طور کلی و در مورد همه کسب‌وکارها ممکن است درست نباشد، اما در مورد بسیاری از کسب‌وکارها صادق است؛ ما در اینجا تنها به این کسب‌وکارها می‌پردازیم. این کسب‌وکارها عمدتاً از جنس B2C بوده و مخاطبانی از جنس مردم عادی، متخصص یا غیرمتخصص دارند. دسته بزرگی از کسب‌وکارها در این دسته می‌گنجند.

این روزها، مردم وقت بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند. آمارها حاکی از آن است که هر ایرانی در ... شبکه اجتماعی عضویت دارد و روزانه ... ساعت از وقت خود را در این شبکه‌ها می‌گذراند. از میان این شبکه‌ها، اینستاگرام و تلگرام بسیار محبوب‌تر هستند.

بسیاری از این مردم، وقتی می‌خواهند کالایی بخرند یا از خدماتی استفاده کنند، علاوه بر گوگل، در شبکه‌های اجتماعی نیز جستجو می‌نمایند. بنابراین برندهایی که تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی را جدی گرفته باشند، فرصت بیشتری در اختیار خواهند داشت تا خود را در معرض انتخاب مشتری قرار دهند.

علاوه بر این، الگوریتم‌های درونی این شبکه‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام، محتواهایی را که خوب نوشته شده باشد، از طریق بخش Explore یا ...، در معرض دید افراد زیادی قرار می‌دهد. این افراد ممکن است در همان لحظه به دنبال این محصول نباشند، اما آگاهی از برند پیدا کرده و در صورت لزوم به واسطه شناختی که پیدا کرده‌اند، بین برند شما و دیگران به برند شما اعتماد بیشتری خواهند کرد.

با توجه به همه این عوامل، می‌توان نتیجه گرفت که تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی برای بسیاری از کسب‌کارها از نان شب واجب‌تر است. توصیه می‌کنیم هرچه زودتر تیم تولید محتوای خود را تشکیل داده و یا از خدمات ترجمیک برای تولید محتوا استفاده نمایید.

آیا تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی برای من لازم است؟

شبکه‌های اجتماعی متعددی در بین مردم فعال هستند. از اینستاگرام و تلگرام گرفته تا لینکدین، پینترست و ... . تولید محتوا در هر کدام از این شبکه‌ها، لزوما برای همه کسب‌وکارها مناسب نیست. بنابراین باید قبل از شروع پروژه تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی، با متخصصان مشورت کرده یا خودتان ارزیابی دقیقی انجام دهید. شاید بخواهید بدانید، فعالیت در یک شبکه اجتماعی خاص، برای شما مناسب است یا خیر؟ به عنوان یک ارزیابی سرانگشتی می‌توانید بررسی که که کسب‌وکارهایی شبیه به شما چقدر در آن فضاها فعال هستند.

البته این قاعده کاملاً صحیح نیست؛ ممکن است رقبای شما از یک فرصت استثنایی غافل مانده باشند. بنابراین بهتر است یک ارزیابی دقیق روی همه این شبکه‌های اجتماعی داشته باشید. ببینید مشتریان و مخاطبان کسب‌وکار شما بیشتر در چه فضایی فعال هستند. ممکن است آن شبکه اجتماعی اعضای کمتری داشته باشد، اما اعضای آ« موثر و نخبه باشند و بتوانند شما را به نتیجه مدنظرتان برسانند.

می‌توانید این متن را بخوانید: حال و هوای هر یک از شبکه‌های اجتماعی مطرح چگونه است؟

حالا که تا اینجا آمده‌اید، بگذارید یک هشدار هم به شما بدهیم! این درست است که با استفاده صحیح از تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید درآمد خود را چندین برابر کنید و اصطلاحاً پول پارو کنید؛ اما اگر کسی به شما قول می‌دهد این کار را در یک ماه یا دو ماه انجام می‌دهد، مسلم بدانید یا حرفه‌ای نیست و یا کلاهبردار است.
تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی و برندسازی، یک فرآیند مستمر است. ما در ترجمیک، ادعا نمی‌کنیم که این راه را برای شما یک شبه طی خواهیم کرد اما مسلما در زمانی معقول و نه در صدسال طی خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی محتوا

برای این که بهترین نتیجه را از تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعلی بگیرید، داشتن برنامه‌ریزی ضروری است. در واقع اهمیت استراتژی محتوا و برنامه‌ریزی محتوا در موفقیت کلی بازاریابی محتوا بر بستر شبکه‌های اجتماعی بر هیچکس پوشیده نیست.
بدون برنامه‌ریزی محتوا، همه تلاش‌های دیگر شما در زمینه بازاریابی محتوایی تیرهای پراکنده‌ای خواهد بود و در نتیجه اثربخشی آن ممکن است رضایت بخش نباشد.

امکانات گسترده‌ای که در شبکه‌های اجتماعی مختلف وجود دارد، تنها در صورتی به نهایت اثربخشی خواهد رسید که به شکلی مناسب از آن استفاده شود.
بنابراین لازم است قبل از شروع یک کارزار بازاریابی محتوایی در شبکه‌های اجتماعی، با مشورت جمعی در تیم تولید محتوای خود به برنامه‌ریزی محتوایی شامل اصول، اهداف، شناخت مخاطب، شناخت رقبا، موضوعات، زمان‌بندی و شیوه تولید محتوا بپردازید.

ما در تیم تولید محتوای ترجمیک نیز می‌توانیم این کار را برای شما انجام دهیم. ابتدا یک جلسه حضوری یا آنلاین با شما برگزار می‌کنیم و مشخصات کلی کسب‌وکار شما و موارد مرتبط را دریافت می‌کنیم و سپس در یک بازه زمانی 10 روزه، برنامه‌ریزی جامع محتوای شما را برای یک بازه 3 یا 6 ماهه تنظیم می‌کنیم.
این برنامه‌ریزی به روش اختصاصی ترجمیک صورت می‌گیرد و عمل بر مبنای آن، خیالتان را برای یک بازه زمانی نسبتاً طولانی از بازاریابی محتوایی راحت خواهد کرد.

شبکه‌های اجتماعی تخصصی ترجمیک

ترجمیک به طور ویژه در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، توییتر و لینکدین تخصص ویژه دارد و نویسندگان با تجربه و کاردان ترجمیک، می‌توانند پست‌هایی با استاندارد برتر برای این شبکه‌ها تولید نمایند.

  • اینستاگرام: مترجمان و نویسندگان متخصص ترجمیک ذوق کافی در تهیه یک متن کوتاه و چالشی، انتخاب هشتگ مناسب و همچنین تصویر مناسب برای انتشار در اینستاگرام هستند.
    ما می‌توانیم برای ویدئوها و تصاویر مرتبط با کسب و کار شما کپشن‌ها (توضیحات) شکیل و پرمحتوا بنویسیم تا اعتبار برند شما نزد مشتریان را بالاتر ببرد. همینطور برای تولید استوری اینستاگرام در صفحه شخصی و سازمانی خود می‌توانید کار را به ترجمیک بسپارید.
  • تلگرام: تیم تولید محتوا و نویسندگان ترجمیک، می‌توانند طبق یک برنامه‌ریزی مناسب و طبیعی، برای شما محتوای لازم را تولید کنند، عناصر گرافیکی به آن بیفزایند، متنی گیرا بنویسند که افراد بیشتری بتوانند ضمن کسب اطلاعات کافی، به مشتریان شما تبدیل شوند و حتی آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.
  • توییتر: بسیاری از روندهای جاری در شبکه‌های اجتماعی دیگر، از توییتر نشئت می‌گیرند! فضای فکری و ذهنی و شیوه تاثیرگذاری بر فعالان شبکه اجتماعی توییتر خاص و ویژه است.
    این نکته مورد اتفاق بین تولید کنندگان محتوا وجود دارد که تنها کسانی می‌توانند برای توییتر محتوای جذاب و گیرا تولید نمایند، که خود در این فضا زندگی و فعالیت کرده باشند. نویسندگان ترجمیک می‌توانند ضمن حفظ حال و هوای کلی توییتر و محدودیت کاراکتر در محتواهای توییتر، متونی گیرا و تاثیر گذار بنویسند تا به نوبه خود برا فعالان توییتری تاثیر بگذارد.

هزینه خدمات تولیدمحتوا شبکه‌های اجتماعی

از مزایای پلتفرم ترجمیک، ارائه شفاف هزینه خدمات به صورت آنلاین است. این کار با توجه به تجربه بالای ترجمیک در این زمینه و لحاظ کردن انواع پارامترهای دخیل، ارائه شده است.
از سوی دیگر رقابتی بودن هزینه با توجه به کیفیت ارائه شده، ارائه شفاف و آنلاین هزینه‌ها را امکان‌پذیر کرده است. بنابراین شما می‌توانید مطمئن باشید که این هزینه دقیقا همان چیزی است که پرداخت خواهید کرد.

چند نکته برای تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا، یک هنر است. هر هنر ظرافت‌های زیادی دارد که بیشتر آن از طریق تجربه اجرایی به دست می‌آید. همانند نقاشی و موسیقی که تا کسی خودش دست به قلم‌مو و یا ابزار موسیقی نبرد، نمی‌تواند در آن به استادی برسد، در مورد تولید محتوا نیز تنها راه برای یادگیری اصول آن، دست به قلم بردن و اجرای پروژه‌های تولید محتواست.
مواردی که از تعامل با مشتریان، کارفرمایان و مخاطبان متون تولیدی به دست می‌آید و تحلیل این بازخوردها، چیزی است که به مرور زمان یک تولیدکننده محتوای ماهر را می‌سازد.

در اینجا به تناسب موضوع، چند نکته ضروری را یادآوری می‌کنیم که در تولید محتوا به طور کلی و در خصوص تولید محتوا اینستاگرام، تلگرام، توییتر و لینکدین به طور خاص اهمیت دارد.

ترجمیک چه نوع محتواهایی می‌تواند تولید کند؟

مقاله وبلاگ/سایت

مقالات عمومی یا تخصصی برای وبلاگ، وب‌سایت سازمانی یا یک نشریه چاپی که با رعایت اصول سئو و به صورت بهینه برای انتشار آنلاین هستند.

ابرمحتوا

مطالبی بسیار طولانی (۱۰ تا ۲۰ هزار کلمه) حول یک موضوع خاص تولید می‌شود. این مطالب اثر فوق‌العاده‌ای در بالارفتن شما در صفحات موتورهای جستجو دارند.

شبکه‌های اجتماعی

اگر برای تولید محتوای شبکه اجتماعی خود از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین و ... می‌خواهید مطلبی آماده کنید، از این گزینه استفاده نمایید.

ایمیل/نامه

تهیه متن ایمیل یا نامه شما، برای مواردی از قبیل امور تجاری، بازاریابی و ایمیل‌های مناسبتی درون‌سازمانی، برای شما انجام می‌شود.

شعر و متون ادبی

نویسندگان خوش ذوق ترجمیک، برای موضوعات مدنظرتان شعر، ترانه یا متون ادبی می‌نویسند تا برای عزیزانتان ارسال کنید یا در یک مراسم رسمی و در مقدمه کتابتان از آن استفاده کنید.

کتابچه

اگر در مورد محصولاتتان می‌خواهید کتابچه راهنما تهیه کنید یا برای یک موضوع خاص، کتابچه‌ای را برای مطالعه همکاران و مخاطبانتان ضروری می‌دانید، این نوع از محتوا راهگشا خواهد بود.

لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی