تولید مقاله برای سایت و وبلاگ

مقاله بلند برای در سئوی سایت و وبلاگ چه تاثیری دارد؟


بدون شک در دنیای کسب و کار امروز انتشار مقالات در وبلاگ شما تاثیر به‌سزایی در برندینگ و تعیین استراتژی برند شما دارد. در کنار این دو هدف، ارتقای جایگاه صفحات وب‌سایت شما در موتورهای جستجو نیز اهمیت زیادی دارد. این سه هدف کسب‌وکارها و افراد متخصص دارای وب‌سایت شخصی را برای تولید محتوای در قالب مقالات وبلاگی متقاعد می‌سازد.

تولید محتوای سایت و وبلاگ

بدون شک در دنیای کسب و کار امروز انتشار مقالات در وبلاگ شما تاثیر به‌سزایی در برندینگ و تعیین استراتژی برند شما دارد. در کنار این دو هدف، ارتقای جایگاه صفحات وب‌سایت شما در موتورهای جستجو نیز اهمیت زیادی دارد.
این سه هدف کسب‌وکارها و افراد متخصص دارای وب‌سایت شخصی را برای تولید محتوای در قالب مقالات وبلاگی متقاعد می‌سازد.

تعیین نوع محتوا و موضوع مورد واکنش و بحث در وبلاگ، جذاب و خلاقانه بودن محتوا، رعایت اصول اولیه سئو، بدیع بودن محتوا، انتخاب عنوان مناسب همه از عواملی است که باعث ماندگاری برند شما در ذهن مخاطبین شود.

برای موفقیت در تولید محتوا وبلاگ همواره باید دارای استراتژی زمان و محتوا بود. منظور از استراتژی این است که بتوان در زمان مناسب به موضوع مناسب واکنش نشان داد. به عبارتی باید چرخه تعادل را در این برنامه حفظ کرد.

اهمیت تولید محتوا برای وبلاگ

ممکن است برای شما این پرسش مطرح شود که تهیه مقاله برای وبلاگ چه فایده‌ای برای شما دارد. برای پاسخ به این سوال می‌توان به روزگاران قدیم که کسب و کارها به دکانی در یک محله ختم می‌شدند رجوع کرد.
رابطه مداوم افراد محله با فروشنده باعث به وجود آمدن اعتماد و ارتباط بین آن دو می‌شد و لازمه موفقیت هر کسب‌وکاری همین اعتماد بین طرفین است. از علل اهمیت تولید محتوا برای یک وبلاگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با افزایش آگهی‌های تبلیغاتی و اشباع شدن این فضا، کسب‌وکارها برای برندینگ خود تنها به تبلیغات از راه‌های معلوم و گاهاً سنتی نمی‌توانند اکتفا کنند.
  گذشته از آن عنوان معرفی کسب‌وکار زمانی که به عنوان تبلیغات مطرح می‌گردد تاثیر مطلوب را نخواهد گذاشت. تهیه مقالات مرتبط و جذاب برای وبلاگ‌ می‌تواند نام برند شما در ذهن مخاطب ماندگارتر کند.
 2. مطمئنا همه از هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات از شکل‌های مختلف آگاه هستیم، تولیدمحتوا یک راه کم‌هزینه و تبلیغی غیرمستقیم و در عین حال پراثر برای برای تبلیغات کسب‌وکار شما است.
  وقتی محتوای خوبی تولید کنید هم جایگاه خوبی در موتورهای جستجو خواهید داشت و هم می‌توانید با توزیع مناسب آن در شبکه‌های اجتماعی، اعتماد مخاطب را نسبت به برند خود جذب کنید.
 3. تولید محتوای اصولی و سئو شده برای وبلاگ باعث می‌شود رتبه وب‌سایت شما در موتورهای جستجو افزایش پیدا کند و همین به‌ طبع باعث افزایش درآمد شما خواهد شد. سئو یک علم و یک هنر است که با رعایت اصول و نکات ریز و درشت آن، اثربخشی محتوای تولید شده چند برابر می‌شود.

چگونه باید برای وبلاگ محتوا تولید کرد؟

تولید محتوای متنی برای وبلاگ‌های سازمانی یکی از اساسی‌ترین ابزارهای بازاریابی محتواست. بنابراین باید با دقت کافی این کار را انجام داد. تجربه ما در تیم تولید محتوای ترجمیک، نشان می‌دهد که چند گام ضروری برای تولید مقالات وبلاگی وجود دارد:

 1. اولین گام برای نوشتن مقاله، شناخت مخاطبان برند خود تعیین کرد. شناخت ویژگی و نیاز کاربران، رده سنی، تحصیلات و طبقه اجتماعی آن‌ها و... را می‌توان جز این موارد قرار داد. در ادبیات بازاریابی به طور کلی و بازاریابی محتوا به طور خاص، به این مسئله «پرسونای مخاطب» می‌گویند. به این ترتیب شما خواهید دانست که برای چه کسی مطلب می‌نویسید، اطلاعات مورد نیاز او و لحن مناسب برای او چیست.
 2. بعد از شناخت مخاطبان (تعیین پرسونای مخاطب) باید مشخص کنیم که چه مطالبی برای این مخاطب مناسب است؟ او چه کلماتی را در موتورهای جستجو پیگیری می‌کند و چه نوع لحنی را دوست دارد؟ بنابراین در این گام شما می‌توانید به کلمات کلیدی و عناوین مورد نیاز برای این مخاطب پی‌ببرید. انتخاب موضوع مناسب و مرتبط با کسب و کار شما و همچنین تعیین نوع محتوای مورد بحث از قبیل آموزشی، علمی، سرگرمی بودن آن از مواردی است که با توجه به نوع مخاطب می‌توان مشخص کرد.
 3. ما اکنون می‌دانیم برای چه گروهی از افراد و برای چه موضوعی باید مقاله را بنویسیم. بعد از این موارد می‌توانیم شروع به نوشتن مقاله کرده و یا با ذکر جزئیات کامل و ذکر کلمات کلیدی میتوانید آن را به ترجمیک بسپارید.

نکاتی برای تولید محتوای تاثیرگذار

تولید محتوای متنی در قالب پست‌های وبلاگی یا مطالب وب‌سایت سازمانی، در پلتفرم ترجمیک به سادگی قابل انجام است.
در ترجمیک شما به ده‌ها نویسنده و صدها مترجم حرفه‌ای دسترسی دارید و به سادگی چند کلیک می‌توانید هم از خدمات تولید محتوا و هم خدمات ترجمه استفاده نمایید. جزئیات دقیق خدمات تولید محتوای ترجمیک را در این لینک ببینید.

برای اجرای بهتر سفارش‌های تولید محتوا در پلتفرم ترجمیک، تیم پشتیبانی ما در خدمت شماست. همچنین بهتر است نکات زیر را رعایت کنید تا نهایت رضایت از کیفیت نهایی را داشته باشید.

 • بهتر است اگر لینک و یا منبعی برای تولید مقاله خود دارید آن را در قسمت فایل‌های جانبی آپلود کنید. ممکن است در ذهن خود وبلاگ برند و شرکتی را از سایر کشورها دیده باشید که به نظرتان محتوایش مطابق با کسب‌وکار شما است و با بومی‌سازی محتوای آن می‌توانید موفقیت کسب و کار خود را برآورده کنید.
  درست است! بسیاری از کسب‌وکارهای با تکیه بر این روش، توانسته‌اند شاکله موفقی از محتوای تخصصی در وب‌سایت خود ایجاد نمایند. بنابراین بهتر است این وب‌سایت‌ها و منابع را در اختیار نویسندگان ترجمیک قرار دهید.
 • از جذابیت تصاویر برای محتوای خود غافل نشوید، تصاویر علاوه بر اینکه باید دارای جذابیت بصری و مرتبط با محتوا و برند شما باشند باید به نوعی به هم مرتبط و دارای پیوستگی باشند.
  ترجمیک با تشکیل تیم نویسنده که در زمینه محتوای تصویری نیز دارای تجربه هستند، می‌تواند برای کسب‌وکار شما مطابق با تیپ کاری خاص شما محتوای بصری را ارائه دهد. فرض کنید شما دارای کسب‌وکاری با محتوای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی هستید و مقاله‌ای تحت عنوان آموزش مراقبت از پوست را عنوان می‌کنید.
  عکس‌های استفاده شده در این مقاله باید از نوع انتزاعی و یا طبیعی‌بودن با سایر مقالات وبلاگ شما مطابقت داشته و از یک جنس باشند.
 • از رعایت اصول سئو غافل نشوید. ده‌ها نویسنده متخصص در ترجمیک فعال هستند که به اصول سئو مسلط هستند. این نویسندگان باتجربه می‌توانند بنابه نیاز کسب‌وکار شما، مقالات سئوشده تولید کنند.
  محتوای سئو شده باعث می‌شود وب‌سایت شما در نتایج اولیه موتورهای جستجو قرار بگیرد.
 • به روز بودن و داشتن جدول زمانی و محتوایی برای وبلاگ خود و همچنین انتشار مطالب طبق قاعده‌ و زمانی مشخص باعث وفاداری مخاطبان می‌شود.

بایدها و نبایدهای تولید محتوای مقالات

تولید محتوا، یکی از ابزارهای اصلی بازاریابی دیجیتال و بازاریابی محتوایی است. این روش بازاریابی و تبلیغات، در واقع یک استراتژی بلندمدت برای کسب و کار شما است. زمانی که تولید محتوا را برای وبلاگ شخصی یا سازمانی خود را آغاز می‌کنید نباید انتظار داشته باشید از همان ابتدا به برند اول در کسب‌وکار خود تبدیل شوید. همانطور که اعتماد و اطمینان در یک رابطه، به سرعت ایجاد نمی‌شود، اثربخشی بازاریابی محتوایی نیز به تدریج اثرات خود را آشکار می‌کند.

چند نکته درباره تولید مقالات وبلاگی

 • برنامه وبلاگ شما همواره باید به روز و دارای زمان‌بندی مشخص باشد. تولید محتوا کاری بسیار زمان‌بر است که برای موفقیت در آن باید دارای صبر و حوصله بسیار بود ممکن است در ابتدای کار به دلیل درگیری (Engagement) پایین مخاطبان با مطالب تولیدشده ناامید شد. در عین حال به هیچ‌وجه نباید کارها را از زمان‌بندی مشخص شده به تاخیر انداخت و تولید مقالات رها کرد.
 • موضوعاتی که شما به آن‌ها واکنش نشان می‌دهید و در رابطه با آن مقاله منتشر می‌کنید، همان‌قدر که باید با کسب‌وکار شما مرتبط باشد، از دیدگاه مخاطبان شما و همچنین موتورهای جست‌وجو باید دارای جذاببیت باشد.
  در این برنامه‌ریزی شما باید تقویمی را برای این کار در نظر داشته باشید و درباره موضوعات مورد واکنش تامل کنید. تقویم برنامه‌ریزی شما میتواند آمیخته‌ای از مناسبت‌های بین‌المللی و داخلی (مانند مقاله‌ای درباره اهمیت درختکاری به مناسبت روز درختکاری) و یا رویدادهای به‌روز (مانند انتشار مقاله‌ای آموزشی برای مبارزه با آلودگی هوا).
  اما این نکته را باید در نظر داشت که وبلاگ ما جایی برای پیدا کردن مناسبت‌های تقویم نشود؛ در واقع نیازی نیست که به همه مناسبت‌های تقویم واکنش محتوایی نشان دهید. شاید روز بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی یا روز جهانی معلولان ارتباط معناداری با کسب‌وکار و حرفه شما نداشته باشد!
 • نباید به صورت افراطی از کلمات کلیدی استفاده کنیم. مطمئنا تمامی کسب‌وکارها برای سئو سایت و وبلاگ خود تعدادی کلمات کلیدی را در نظر دارند.
  اما باید در نظر داشت که استفاده افراطی از این کلمات ممکن است باعث تولید جملات مثل هم شود و این امر علاوه بر اینکه ممکن است برای مخاطب خسته‌کننده باشد و از جذابیت مقاله بکاهد، باعث میشود شما دچار جریمه گوگل نیز شوید، برای اینکه دچار این مشکل نشوید می‌توانید از متردافات کلمه‌های کلیدی کسب و کار خود استفاده کنید و دقت داشته باشید که بیتر از دو درصد در مقاله شما یک کلمه تکرار نشده باشد.
 • لحن مقالات را باید به صورت یک‌دست نگه داشت. منظور از لحن مقالات شیوه نگارش آن‌هاست اینکه متن به صورت کتابی نگارش میشود و یا گفتاری و... لحن نوشتار مقالات شما به هویت برند شما، مخاطبان کسب و کار شما مرتبط است.

تمامی این موارد برای اهمیت مقالات وبلاگ در دنیای کسب و کار امروز گفته شد. اما ممکن است شما بنا به دلایلی مثل عدم علاقه، نداشتن وقت کافی و... نتوانید به صورت مستمر این کار را انجام دهید، در این صورت میتوانید محتوای خود را با برون سپاری به دست نویسندگان با تجربه ترجمیک بسپارید.

چرا باید ترجمیک را برای تولید محتوا انتخاب کنیم؟

ترجمیک با بررسی دقیق کسب‌وکار شما میتواند سرفصلی از موضوعاتی که بهتر است شما با توجه به جنس کار و نوع مخاطباتان به آن بپردازید ارائه می‌دهد و به شما در این راه کمک می‌کند.
همچنین ما در تیم تولید محتوای ترجمیک، با بهره‌گیری از نویسندگان و مترجمانی با سابقه و مسلط در زمینه‌های مختلف بر اساس موضوع دلخواه شما مقاله‌ای با کیفیت را به شما ارائه می‌دهیم. در کنار این خدمات، شما می‌توانید مطمئن باشید که خدمات ترجمیک با پشتیبانی دقیق و منسجم سر موعد و مطابق کیفیت مدنظر شما تحویل خواهد شد.

ترجمیک چه نوع محتواهایی می‌تواند تولید کند؟

مقاله وبلاگ/سایت

مقالات عمومی یا تخصصی برای وبلاگ، وب‌سایت سازمانی یا یک نشریه چاپی که با رعایت اصول سئو و به صورت بهینه برای انتشار آنلاین هستند.

ابرمحتوا

مطالبی بسیار طولانی (۱۰ تا ۲۰ هزار کلمه) حول یک موضوع خاص تولید می‌شود. این مطالب اثر فوق‌العاده‌ای در بالارفتن شما در صفحات موتورهای جستجو دارند.

شبکه‌های اجتماعی

اگر برای تولید محتوای شبکه اجتماعی خود از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین و ... می‌خواهید مطلبی آماده کنید، از این گزینه استفاده نمایید.

ایمیل/نامه

تهیه متن ایمیل یا نامه شما، برای مواردی از قبیل امور تجاری، بازاریابی و ایمیل‌های مناسبتی درون‌سازمانی، برای شما انجام می‌شود.

شعر و متون ادبی

نویسندگان خوش ذوق ترجمیک، برای موضوعات مدنظرتان شعر، ترانه یا متون ادبی می‌نویسند تا برای عزیزانتان ارسال کنید یا در یک مراسم رسمی و در مقدمه کتابتان از آن استفاده کنید.

کتابچه

اگر در مورد محصولاتتان می‌خواهید کتابچه راهنما تهیه کنید یا برای یک موضوع خاص، کتابچه‌ای را برای مطالعه همکاران و مخاطبانتان ضروری می‌دانید، این نوع از محتوا راهگشا خواهد بود.

ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی