انتشار مقالات وبلاگی چه تاثیری در رشد کسب و کارها دارد؟

بی‌شک در دنیای کسب و کارهای امروز، انتشار مقالات وبلاگی تاثیر به‌سزایی در برندینگ و تعیین استراتژی برند شما دارد. علاوه بر این اهداف، ارتقای جایگاه صفحات وب‌سایت شما در موتورهای جستجو نیز اهمیت زیادی دارد. با این تفاسیر می‌توان به اهمیت نگارش و انتشار مقالات وبلاگی پی برد. برای ثبت سفارش در سایت سفارش تولید محتوا کلیک کنید.
اهمیت تولید محتوا برای وبلاگ و وب‌سایت

برای درک بیشتر اهمیت نگارش و انتشار مقالات وبلاگی به این مثال توجه کنید: در روزگاران قدیم کسب و کارها به مغازه‌ها و دکان‌های کوچک محلی محدود بودند. رابطه مداوم افراد محله با فروشنده، باعث به وجود آمدن اعتماد و ارتباط بین آن‌ها می‌شد. لازمه موفقیت هر کسب‌وکاری نیز همین اعتمادِ بین طرفین است.

اهمیت تولید محتوا برای وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها را نیز می‌توان به همین شکل توجیه کرد. در واقع تهیه مقالات مرتبط و جذاب برای وبلاگ‌ می‌تواند نام برند شما را در ذهن مخاطب ماندگارتر کند.

تولید محتوای انگلیسی

علاوه بر این، با افزایش آگهی‌های تبلیغاتی و اشباع شدن این فضا، کسب‌وکارها نمی‌توانند تنها به تبلیغات از راه‌های معلوم و گاهاً سنتی اکتفا کنند.

از سوی دیگر، مطمئنا همه از هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات آگاه هستیم. تولیدمحتوا یک راه کم‌هزینه و غیرمستقیم و در عین حال کارآمد برای برای تبلیغات کسب‌ و کار شما است.

با تولید محتوای اصولی و سئو شده، جایگاه خوبی در موتورهای جستجو به دست می‌آورید. علاوه بر این، می‌توانید با توزیع مناسب آن در شبکه‌های اجتماعی، اعتماد مخاطب را نسبت به برند خود جذب کنید. همه این‌ها دست به دست هم می‌دهند و فروش شما را چند برابر می‌کنند.

تعیین استراتژی محتوا برای وبلاگ و وب‌سایت

تولید محتوای متنی برای وبلاگ‌های سازمانی یکی از اساسی‌ترین ابزارهای بازاریابی محتواست. بنابراین باید با دقت کافی انجام شود. تجربه ما در سایت سفارش تولید محتواسفارش تولید محتوای ترجمیک، نشان می‌دهد که چند گام ضروری برای نگارش مقالات وبلاگی وجود دارد:

اولین گام برای نوشتن مقاله، شناخت مخاطبان برند است. در این مرحله باید ویژگی‌ها و نیازهای کاربران، رده سنی، تحصیلات و طبقه اجتماعی آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.
در ادبیات بازاریابی به بررسی این موارد، «شناخت پرسونای مخاطب» می‌گویند. به این ترتیب شما خواهید دانست که برای چه کسی مطلب می‌نویسید و با اطلاعات مورد نیاز او و لحن مناسب او آشنا می‌شوید.

بعد از تعیین پرسونای مخاطب، باید مشخص کنیم که چه مطالبی برای این مخاطب مناسب است؟ چه کلماتی را در موتورهای جست و جو پیگیری می‌کند و چه نوع لحنی را می‌پسندد؟ بنابراین در این گام، شما می‌توانید به کلمات کلیدی و موضوعات مورد نیاز مخاطب پی ‌ببرید.

در گام بعدی با توجه به کلمات کلیدی و موضوعاتی که در مرحله قبل شناسایی کردید، باید چند عنوان مناسب تعیین کنید.

تولید محتوای وبلاگی

اهمیت محتوای متنی در چیست؟

در مرحله آخر، نوبت به نگارش مقاله می‌رسد. در این مرحله، می‌دانیم که برای چه گروهی از افراد و برای چه موضوعی باید بنویسیم. فراموش نکنید که تمامی کلمات کلیدی که در مراحل قبل استخراج کردید، باید در این مرحله استفاده شوند.

استراتژی محتوا

مراحلی که در این قسمت از آن‌ها یاد کردیم، به تعیین استراتژی محتوا معروف هستند. تعیین استراتژی محتوا، یکی از اساسی‌ترین مراحل بازاریابی محتوایی است و باید با دقت و توجه زیادی انجام شود. ممکن است خودتان زمان یا تخصص کافی برای انجام این کار نداشته باشد. در این صورت، می‌توانید از خدمات استراتژی محتوای ترجمیک استفاده کنید.

چنانچه برای استفاده از این خدمات، با پرسش یا ابهامی برخورد کردید، از خدمات مشاوره رایگان ترجمیک استفاده کنید. کافیست با شماره ۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید. موسسه ترجمیک علاوه بر خدمات تولید محتوا در حوزه ترجمه تخصصی مقاله و ترجمه متون تخصصی نیز فعال است. برای استفاده از این خدمات نیز می‌توانید با شماره مذکور تماس بگیرید.

اصول و قواعد فرایند تولید محتوای متنی در ترجمیک

تولید محتوا، یک تخصص است و مانند تمام کارهای تخصصی دیگر، ریزه‌کاری‌ها و بایدها و نبایدهای زیادی دارد. تولید محتوای متنی در قالب پست‌های وبلاگ یا مطالب وب‌سایت، در پلتفرم ترجمیک به‌سادگی قابل انجام است.

در ترجمیک شما به ۲۳۰۰۰ نویسنده و مترجم حرفه‌ای دسترسی دارید. با چند کلیک ساده می‌توانید سفارش‌های تولید محتوا و ترجمه خود را به این افراد بسپارید. نویسندگان ترجمیک، فرایند تولید محتوا را با رعایت تمامی اصول و قواعد انجام می‌دهند. لیست زیر نمونه‌هایی از این اصول و قواعد هستند.

تولید محتوا

احتمالا تا به حال با وبلاگ‌های مختلفی که محتوایی مطابق با کسب‌وکار شما منتشر می‌کنند، برخورد کرده‌اید. با بومی‌سازی محتوای این وبلاگ‌ها می‌توانید موفقیت کسب و کار خود را دو چندان کنید. ترجمیک این امکان را به شما می‌دهد تا منابع پیشنهادی‌تان را با نویسنده در میان بگذارید تا فرایند تولید محتوا را طبق این منابع انجام دهد. بنابراین اگر منبع یا فایلی برای نگارش مقاله خود دارید آن را در قسمت فایل‌های جانبی آپلود کنید.

درست است! بسیاری از کسب‌وکارها با تکیه بر این روش، توانسته‌اند محتوای تخصصی و ارزشمندی در وب‌سایت خود منتشر نمایند. بنابراین بهتر است این وب‌سایت‌ها و منابع را در اختیار نویسندگان ترجمیک قرار دهید. همچنین می‌توانید از نویسنده بخواهید برای تولید محتوا از منابع و وب‌سایت‌های خارجی استفاده کنید.

محتوای سئو شده

رعایت اصول سئو را دست کم نگیرید. سئو یک علم و هنر است که با رعایت اصول و نکات ریز و درشت آن، اثربخشی محتوای تولید شده را چند برابر می‌کند. محتوای سئو شده باعث می‌شود وب‌سایت شما در نتایج اولیه موتورهای جستجو قرار بگیرد. ده‌ها نویسنده متخصص در ترجمیک فعال هستند که به اصول سئو مسلط هستند. این نویسندگان باتجربه بنابر نیاز کسب‌ و کار شما، تولید محتوا را مطابق اصول سئو انجام می‌دهند.

استراتژی محتوا

از جذابیت تصاویر برای محتوای خود غافل نشوید. تصاویر باید دارای جذابیت بصری باشند و با محتوا و برند شما مرتبط باشند. علاوه بر این، تصاویر باید به نوعی به هم مرتبط و دارای پیوستگی باشند. به عنوان مثال فرض کنید هدف کسب ‌و کار شما تولید و فروش محصولات آرایشی و بهداشتی است. در این صورت باید مقالاتی تحت عنوان آموزش مراقبت از پوست منتشر کنید.

این مقالات باید دارای تصاویر جذاب و مرتبط باشند. همچنین این تصاویر باید از لحاظ انتزاعی و یا طبیعی‌بودن با سایر مقالات وبلاگ شما مطابقت داشته و از یک جنس باشند. تیم نویسندگان ترجمیک، در زمینه محتوای تصویری نیز دارای تجربه هستند. این تیم متخصص، محتوای بصری مناسب و مطابق کسب و کار شما را جمع‌آوری می‌کند و در محتوای متنی استفاده می‌کند.

اگر به تولید محتوای متنی برای وبلاگ نیاز دارید، به این نکات توجه کنید:

پیش از ثبت سفارش تولید محتوا و یا اقدام به نگارش آن، به نکات زیر توجه کنید.

 • موضوعاتی که در رابطه با آن مقاله منتشر می‌کنید، همان‌قدر که باید با کسب‌وکار شما مرتبط باشد، از دیدگاه مخاطبان شما و همچنین موتورهای جست‌وجو نیز باید دارای جذابیت باشد.
  زمانی که برای انتشار محتوا برنامه‌ریزی می‌کنید، باید به این موضوع توجه داشته باشید و محتواهای جذاب را در لیست انتشار قرار دهید.
  تقویم برنامه‌ریزی شما می‌تواند آمیخته‌ای از مناسبت‌های بین‌المللی و داخلی (مانند مقاله‌ای درباره اهمیت درختکاری به مناسبت روز درختکاری) و یا رویدادهای به‌روز (مانند انتشار مقاله‌ای آموزشی برای مبارزه با آلودگی هوا) باشد.
  اما این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که وبلاگ، جایی برای پیدا کردن مناسبت‌های تقویم نیست. در واقع نیاز نیست که به همه مناسبت‌های تقویم واکنش محتوایی نشان دهید. شاید روز بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی یا روز جهانی معلولان ارتباط معناداری با کسب‌وکار و حرفه شما نداشته باشد!
 • کلمات کلیدی
  نباید به صورت افراطی از کلمات کلیدی استفاده کنید. مطمئنا تمامی کسب‌وکارها برای سئو سایت و وبلاگ خود تعدادی کلمات کلیدی را در نظر دارند.
  اما باید توجه کنید که استفاده افراطی از کلمات کلیدی نتیجه معکوس دارد. در واقع استفاده افراط‌گونه از کلمات کلیدی، خوانایی و رسایی متن شما را زیر سوال می‌برد.
  این امر علاوه بر این که ممکن است برای مخاطب خسته‌کننده باشد و از جذابیت مقاله بکاهد، باعث می‌شود شما دچار جریمه گوگل نیز شوید.
  برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، می‌توانید از مترادف‌های کلمات کلیدی کسب و کار خود استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که تنها ۵/۱ تا ۳ درصد متن باید از کلمات کلیدی تشکیل شده باشد.
  اگر کلمات کلیدی مشخصی دارید، هنگام ثبت سفارش تولید محتوا در ترجمیک، این کلمات را اعلام کنید. در غیر این صورت، می‌توانید از نویسنده بخواهید تا بنابر تجربه و صلاح‌دید خود، کلمات کلیدی مناسب را استخراج و استفاده کند.
 • لحن تمامی مقالات وبلاگ باید یک‌دست باشد. منظور از لحن مقالات، شیوه نگارش آن‌ها است. بنابراین به این که متن شما به صورت کتابی نگارش می‌شود یا گفتاری توجه کنید. چراکه لحن نوشتار مقالات، به هویت برند شما هویت می‌دهد و در جذب مخاطبان تاثیرگذاران است.
  شما می‌توانید هنگام ثبت سفارش تولید محتوا در ترجمیک، لحن موردنظرتان را در قسمت توضیحات اعلام کنید. بدین ترتیب تولیدکننده محتوا، سفارش شما را با توجه به این لحن انجام می‌دهد.

در نظر داشته باشید که ثبت سفارش تولید محتوا و انتشار آن، پایان راه نیست. پس از آماده شدن محتوا و انتشار آن در وبلاگ یا وب‌سایت باید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • سعی کنید محتوای وبلاگی را طبق قاعده و زمانی مشخص، منتشر کنید. به‌روز بودن و داشتن جدول زمانی و محتوایی برای وبلاگ و همچنین انتشار منظم مطالب، باعث وفاداری مخاطبان می‌شود. همچنین این کار، از نظر گوگل یک حسن و مزیت به حساب می‌آید.
  با این تفاسیر، سعی کنید دائما محتواهای جدید تولید کنید و محتواهای قدیمی را به‌روزرسانی کنید.
 • بازاریابی دیجیتال
  تولید محتوا، یکی از ابزارهای اصلی بازاریابی دیجیتال و بازاریابی محتوایی است. این روش بازاریابی و تبلیغات، در واقع یک استراتژی بلندمدت برای کسب و کار شما است. همان‌طورکه اعتماد و اطمینان در یک رابطه به‌سرعت ایجاد نمی‌شود، اثربخشی بازاریابی محتوایی نیز به تدریج اثرات خود را آشکار می‌کند.
  بنابراین، زمانی که تولید محتوا را برای وبلاگ شخصی یا سازمانی خود آغاز می‌کنید نباید انتظار داشته باشید از همان ابتدا به رتبه یک گوگل دست پیدا کنید. بلکه برای دستیابی به موفقیت باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهید.
  ممکن است در ابتدای کار به دلیل درگیری (Engagement) پایین مخاطبان با مطالب تولیدشده ناامید شوید. در عین حال به هیچ‌وجه نباید کارها را از زمان‌بندی مشخص شده به تاخیر انداخت و تولید مقالات رها کرد.
  با مواردی که گفته شد، به اهمیت تولید محتوای متنی برای وبلاگ و وب‌سایت پی بردیم. با این حال، ممکن است بنا به دلایلی مثل نداشتن علاقه و وقت کافی و... نتوانید به صورت مستمر این کار را انجام دهید. در این صورت می‌توانید تولید محتوای خود را برون‌سپاری کنید.
  اگر تصمیم به این کار گرفتید، تیم تولید محتوای ترجمیک بهترین گزینه پیش روی شماست. علاوه بر این، تیم پشتیبانی نیز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شماست تا مشکلات احتمالی به وجود آمده را رفع کند.

چرا باید ترجمیک را برای تولید محتوا انتخاب کنیم؟

تیم تولید محتوای ترجمیک، از نویسندگان و مترجمانی با سابقه و مسلط در زمینه‌های مختلف تشکیل شده است. این تیم متخصص در تلاش‌اند تا بر اساس موضوع دلخواه شما مقاله‌ای با کیفیت ارائه کنند.

در کنار این خدمات، می‌توانید مطمئن باشید که با وجود گارانتی کیفی و زمان تحویل، سفارش‌تان را سر موعد و مطابق با کیفیت مورد نظرتان تحویل خواهید گرفت.

علاوه بر این، سفارش‌های تولید محتوا در ترجمیک به صورت مستمر پایش می‌شوند. بدین معنی که نویسنده هر روز بخشی از سفارش را انجام می‌دهد و در سایت بارگذاری می‌کند. تیم داوری محتوای ترجمیک، کیفیت سفارش‌ها را بررسی می‌کنند و نکات لازم را به نویسنده گوشزد می‌کند.

جالب‌تر این که خودتان هم می‌توانید در فرایند پایش سهیم باشید. در واقع مشتری هم کیفیت سفارش‌ را بررسی کند و در صورت لزوم درخواست اصلاحیه داشته باشد. برای ثبت سفارش تولید محتوای وبلاگی کلیک کنید.

قالب‌های تولید محتوای متنی در ترجمیک

ما در ترجمیک خدمات متفاوتی را در زمینه‌ی تولید محتوا ارائه می‌دهیم و همواره در تلاشیم تا این خدمات را افزایش دهیم تا بتوانیم در هر زمینه‌ای که شما نیاز به محتوا دارید، کمکتان کنیم. اکنون ترجمیک در ۶ زمینه‌ی متفاوت، خدمات ویژه‌ای را برای تولید محتوای شما ارائه می‌دهد.

نگارش مقالات سئوشده عمومی و تخصصی برای انتشار در وبلاگ‌ها، سایت‌ها و نشریات داخلی در این قالب از تولید محتوای متنی جا می‌گیرد.

اگر برای شبکه‌های اجتماعی خود از قبیل اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک، لینکدین و ... به تولید محتوا نیاز دارید، از این گزینه استفاده نمایید.

اگر برای انجام مکاتبات اداری، ایمیل مارکتینگ یا ارسال ایمیل‌های مناسبتی درون‌سازمانی، به محتوا نیاز دارید، از خدمات این بخش استفاده کنید.

به محتواهای بسیار طولانی (۱۰ تا ۲۰۰۰۰ کلمه) ابرمحتوا گفته می‌شود. این نوع محتوا اثر فوق‌العاده‌ای در بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جست و جو دارد.

نویسندگان خوش ذوق ترجمیک، برای موضوعات موردنظر شما شعر، ترانه یا متون ادبی می‌نویسند. می‌توانید این متون ادبی را برای عزیزانتان ارسال کنید، در مراسمات رسمی بخوانید یا به مقدمه کتابتان اضافه کنید.

ممکن است برای فروش محصولات‌تان به دفترچه راهنما نیاز داشته باشید. یا مطالعه مطالبی را توسط کارمندان‌تان ضروری بدانید. در چنین مواردی، استفاده از این نوع از محتوا راهگشا خواهد بود.

برخی سوالات رایج تولید محتوا

هزینه خدمات تولید محتوا در ترجمیک چگونه است؟

خدمات تولید محتوای ترجمیک در سطوح و کیفیت‌های متفاوت ارائه می‌شود و جزئیات قیمت‌گذاری در صفحه هزینه و زمان خدمات تولید محتوا قابل مشاهده است.

آیا نکات مرتبط با سئو نیز در محتواهای تولید شده رعایت می‌شود.

بله شما می‌توانید از تولید کننده محتوای ترجمیک بخواهید کلمات کلیدی مدنظر شما را به طور مناسبی در متن تکرار کند و نکات دیگر همچون عنوان‌بندی و لینک‌دهی به صفحات داخلی را رعایت کند.

خدمات تولید محتوا به چه زبان‌هایی در ترجمیک ارائه می‌شود؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و مترجمان، نویسندگان و متخصصان زیادی در آن فعالیت می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در زبان‌های فارسی، انگلیسی، عربی، روسی، چینی، فرانسوی، المانی و زبان‌های دیگر خدمات تولید محتوا دریافت نمایید.

چه تضمینی وجود دارد که کیفیت محتوای تولیدی مناسب باشد؟

ترجمیک مطابق قواعد گارانتی بسیار عالی از خدمات ارائه شده پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این شما به تدریج می‌توانید تیم تولید محتوای خود را تشکیل دهید تا خروجی کار دقیقا همان چیزی باشد که مدنظر دارید.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست.
۶۷۲۳۵۰۰۰-۰۲۱
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۸۹
۰۲۱-۶۶۰۹۲۳۶۸
۰۲۱-۶۶۰۶۴۶۰۶چرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
ارتباط مستقیم با مترجم
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

مشتری می تواند در طول فرآیند ترجمه با مترجم خود ارتباط مستقیم بگیرد، از پیشرفت کار مطلع شود و اگر نکته‌ای را باید به او تذکر دهد، به صورت مستقیم برای مترجم بفرستد.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی