درباره واژه‌نامه تخصصی ترجمیک
واژه‌نامه، لغت‌نامه، فرهنگ لغت، فرهنگنامه یا دیکشنری در واقع مجموعه‌ای است که معنای واژه‌ها و اصطلاحات و معادل‌های یک یا چند زبان را به ترتیبی استاندارد نمایش می‌دهد. واژه‌نامه در مواردی شامل اطلاعات بیشتری مانند تعاریف، نمونه کاربردها، واژه‌شناسی و تلفظ می‌باشد. دیکشنری‌های تخصصی با رویکرد معنای خاص یک واژه در یک فرهنگ، زمینه علمی و حوزه کاربردی مشخص، دست به تفکیک واژگان و معانی آن‌ها می‌زند. دیکشنری آنلاین یا واژه‌نامه آنلاین، درگاهی است که خدمات جستجوی معادل کلمات را در همان زبان یا زبان‌های دیگر به صورت آنلاین ارائه می‌دهد.

واژه‌نامه تخصصی ترجمیک

واژه‌نامه تخصصی آنلاین ترجمیک، به عنوان دیکشنری آنلاین، از سال 1396 (با استفاده از واژه‌نامه‌های معتبر انگلیسی و فارسی و لغاتی که توسط مترجمان متخصص ترجمیک جمع‌آوری شده بود) به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفت. این واژه‌نامه به طور پیوسته توسط مترجمان در رشته‌های مختلف به صورت تخصصی در حال تکمیل شدن است. در حال حاضر این واژه‌نامه برای زبان انگلیسی در دسترس است و برای زبان‌های دیگر از جمله عربی، آلمانی، فرانسوی، روسی و ... نیز در حال راه‌اندازی است.

هدف از راه‌اندازی این لغت نامه، جمع‌آوری مجموعه‌ای کامل از واژه‌های تخصصی در رشته‌های مختلف و ارائه‌ی رایگان آن برای پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و مترجمان سراسر جهان است. ترجمیک، این را قدمی کوچک در راستای حق برابری یکسان و عمومی از امکانات و اطلاعات آموزشی می‌داند.

واژگان تخصصی دانشگاه شریف

دیکشنری ترجمیک، یک ویژگی جالب و مهم دارد؛ تمامی واژه‌های ثبت شده در پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری دانشگاه شریف در تمامی رشته‌های تخصصی به همراه ترجمه صحیح انگلیسی آن که توسط خود محققان دانشگاه شریف تهیه شده است، در این پایگاه وجود دارد و به راحتی قابل جستجو است. به این ترتیب مترجمان عزیزی که قصد ترجمه متون مهندسی دارند و به دنبال معنای دقیق هر کلمه در متن هستند، فرصت جستجو در بیش از 220 هزار مدخل از این واژه‌نامه خاص داده شده است. این خدمت برای اولین بار در ترجمیک ارائه شده است و تا کنون نیز منحصرا از طریق همین پایگاه در دسترس قرار دارد.

درباره ترجمیک

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات ترجمه زبانی ایران است که به صورت آنلاین انواع خدمات ترجمه متون تخصصی، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه و ویراستاری نیتیو، ترجمه اسناد رسمی، ترجمه اسناد محرمانه، اعزام مترجم شفاهی و ... را با همکاری مترجمان متخصص خود در سراسر جهان، ارائه می‌دهد.چرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

محرمانگی اطلاعات
محرمانگی بالای اسناد مشتری

همچنین در صورت حساسیت بسیار بالای اسناد و اطلاعات، ترجمیک روش سطح ویژه‌ی عدم افشا را ارائه می‌دهد که اطمینان صددرصدی به عدم افشای اطلاعات مشتری را به دنبال خواهد داشت.
ارتباط مستقیم با مترجم
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

مشتری می تواند در طول فرآیند ترجمه با مترجم خود ارتباط مستقیم بگیرد، از پیشرفت کار مطلع شود و اگر نکته‌ای را باید به او تذکر دهد، به صورت مستقیم برای مترجم بفرستد.
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی