ترجمه تخصصی فارسی به روسی

در ترجمیک، صدها مترجم متخصص در زبان فارسی در خدمت شما هستند تا مقالات، کتب و متون شما را ترجمه کنند. شما می‌توانید با خیال راحت ترجمه مقالات فارسی و روسی به ترجمیک بسپارید.از کلمه‌ای
۶۳۴ تومان

از کلمه‌ای
۷۶۵ تومان
گارانتی خدمات دایمی
گارانتی خدمات
قوانین محرمانگی اطلاعات
قوانین محرمانگی
چرا ترجمیک
چرا ترجمیک؟

زبان روسی یکی از زبان‌های هندواروپایی از شاخه زبان‌های اسلاوی است و با الفبای سیریلیک نوشته و خوانده می‌شود. بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در دنیا توسط آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و زبان روسی هشتمین زبان پرکاربرد و پرگویش‌ترین زبان اروپا است که در بخش‌های عظیمی از اوراسیا گفتگو می‌شود.
زبان روسی یکی از شش زبان سازمان ملل متحد است و ۱۱۰ میلیون نفر آن را زبان دوم خود می‌دانند؛ از هر ده کلمه‌ی روسی یکی از آن‌ها به شباهت زیادی به همتای انگلیسی خود دارد.

زبان مادری ۱۴۵ میلیون نفر از مردم جهان روسی است و حدود ۱۰۰ میلیون نفر این زبان را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده‌اند. شاید تعجب برانگیز باشد اما روسی پرگوینده‌ترین زبان اروپاست. این زبان جز یکی از شش زبان رسمی (انگلیسی، اسپانیایی، چینی، روسی، عربی، فرانسوی) سازمان ملل متحد است.

زبان روسی از خانواده‌ی زبان‌های اسلاوی است و گستره‌ی آن در کشورهای زیادی از جمله بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، اوکراین، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، ترکمنستان و ... کشیده شده است.

تماس با ما

شماره خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

دلایل مختلف و مهمی برای یادگیری و یا نیاز به ترجمه روسی به فارسی و بالعکس وجود دارد که مهمترین آن‌ها در ایران را می‌توان به تجارت رو به رشد ایران با کشورهای روس زبان، مسایل سیاسی و تحولات بین کشور روسیه و ایران، دانشگاه‌های معتبر روسی زبان و تمایل به تحصیل ایرانیان در این دانشگاه‌ها، جاذبه‌های گردشگری این کشور و برگزاری مسابقات جهانی در این کشور، پیشنیه تاریخی، موسیقیایی و ادبیاتی مربوط به این زبان اشاره کرد.

ادبیات زبان روسی

ادبیات روسی را می‌توان از غنی‌ترین ادبیات‌های جهان دانست. زبان روسی از اسامی به نامی چون لئو تولستوی، فیودور داستایفسکی، آنتون چخوف، الکساندر پوشکین، میخائیل لرمونتوف، ماکسیم گورکی، نیکلای گوگول و ولادیمیر ناباکوف می‎‌درخشد. از معروف‌ترین کتاب و آثار روسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتاب ابله، اثر فئودور داستایوفسکی، منتشر شده در سال ۱۸۶۸
  • کتاب جنگ و صلح، اثر لئوتولستوی، منتشر شده در سال ۱۸۶۹
  • کتاب مرشد و مارگاریتا، اثر میخائیل بولگاکف، منتشر شده در سال ۱۹۶۵
  • کتاب یادداشت‌های یک دیوانه، اثر نیکولای گوگل
  • کتاب دوئل، اثر آنتوان چخوف، منتشر شده در سال ۱۸۹۷
  • آنا کارنینا، اثر لئو تولستوی، منتشر شده در سال ۱۸۷۵

افراد مشهور زبان روسی

لئو تولستوی از بزرگ‌ترین نویسندگان روسیه و کل جهان است. رمان‌های او بسیار معروف بوده و هواداران او روسیه بسیار زیاد هستند. او در زمان خود بسیار مشهور اما ساده زیست بود. همچنین ادیسون دستگاه ضبط صدای گرامافون برای او فرستاد و صدای این نویسنده برای همیشه جاودان شد.

آندره توپولف طراح و مخترع بیش‌تر از صد هواپیما از کشور روسیه، از مخترعان معروف می‌باشد. او پس از دریافت مدرک دکترای خود در رشته‌ی مکانیک، به هواپیماسازی پرداخت و از معروف‌ترین هواپیماهایی که ساخت می‌توان به توپولف ۱۳۴ و ۱۵۴ اشاره کرد. توپولف که خدمت زیادی به کشور خود کرده بود در سال ۱۹۷۲ درگذشت.

شرکت‌های روسی

از شرکت‌های بزرگ روس زبان می‌توان به گازپروم، روس نفت، لوک اویل، سبر بانک، سورگوت نفت گاز، نوریلسکی نیکل، ماکنیت و نوواتک اشاره کرد. از شرکت‌های فعال روسی در ایران می‌توان به سه شرکت لوک اویل، زاروبژنفت و تات نفت اشاره کرد که با شرکت ملی نفت ایران تفاهم‌نامه امضا کرده‌اند و همکاری دارند.

شهرت زبان روسی

زبان روسی را می‌توان هشتمین زبان دنیا دانست و همچنین به‌دلیل این‌که زبان بین‌المللی فضانوردان نیز هست، دانستن این زبان برای هر فضانورد خارجی از ملزومات است. و همان‌طور که قبلا نیز اشاره شد تعداد زیادی از مردم دنیا به این زبان تکلم می‌کنند.

سایت ترجمیک افتخار دارد با داشتن مترجمان زبده و حرفه‌ای، کار ترجمه‌ی زبان روسی و ترجمه‌ی فارسی به روسی را به صورت شفاهی و کتبی برای شما انجام می‌دهد.

ترجمه روسی به فارسی

ترجمه تخصصی روسی

با توجه به گسترش چشمگیر ارتباطات سیاسی و تجاری دو کشور ایران و روسیه در سال‌های اخیر و هم‌چنین مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشگاهیان برای ادامه تحصیل در دانشگاه، نیاز به ترجمه روسی به فارسی و نیاز به مترجم روسی به فارسی به طور محسوسی قابل درک است.

یکی از زبان‌های اصلی که ترجمیک به صورت کاملا تخصصی به ارائه انواع خدمات زبانی مشغول است، زبان روسی است. ترجمیک با همکاری مترجمان با سابقه و مترجمان متخصص و جوان در زمینه‌ی ترجمه روسی به فارسی متون، ترجمه فارسی به روسی متون، اعزام مترجم روسی، ترجمه فیلم و صوت روسی و ... آماده‌ی ارائه خدمات به مشتریان است.

ترجمه تخصصی روسی برای دانشگاهیان

همانطور که ذکر شد یکی از دلایل اهمیت زبان روسی و نیاز به ترجمه روسی، موضوع تحصیل در این کشور است. با توجه به جایگاه نسبتا خوب دانشگاه‌های کشور روسیه و پایین بودن هزینه‌های تحصیل نسبت به غالب کشورهای اروپایی، تمایل ایرانیان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها رو به افزایش است.

این مساله، نیاز به خدمات ترجمه روسی برای دانشگاهیان را از مرحله ثبت درخواست تحصیل تا زمان گذارندن واحدهای درسی ایجاد می‌کند. سایت ترجمه تخصصی ترجمیک از مرحله ثبت درخواست تا زمانی که نیاز به ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب و ... روسی داشتید در کنار شما خواهد بود.

ترجمه تخصصی روسی برای شرکت‌های بازرگانی و بین‌المللی

روسیه با توجه به شرایط تاریخی، منطقه‌ای، سیاسی و اقتصادی می‌توان یکی از قدرت‌های جهانی شمرده می‌شود. در زمینه اقتصادی شرکت‌های روسی زیادی در زمینه‌های مختلف در حال ارائه محصولات با کیفیت به جهان هستند.

هم چنین بسیاری از نیازهای وارداتی کشور روسیه، از جمله مواد خام صنعتی و یا حتی تولیدات صنعتی و فناورانه نیز امکان تامین با کیفیتی بسیار عالی از سوی تامین‌کنندگان ایرانی را دارد. از سوی دیگر با توجه به روابط سیاسی شکل گرفته در سال‌های اخیر بین دو کشور ایران و روسیه، شرایط بسیار مناسبی برای بازرگانان و شرکت‌های بزرگ و متوسط چه در ایران چه در روسیه برای توسعه بازار خود به وجود آورده است.

ترجمیک را در این مسیر همراه خود ببینید. می‌توانید برای انواع خدمات ترجمه روسی، از جمله ترجمه متون و نامه‌نگاری‌ها، ترجمه اسناد و مدارک، ترجمه کاتالوگ، ترجمه بروشور، ترجمه قرارداد، مترجم همراه روسی، مترجم همزمان جلسات و ... روی ترجمیک حساب کنید.

نزدیک به 100 مترجم روسی به فارسی با ترجمیک همکاری می‌کنند که قادر به انجام ترجمه همزمان و شفاهی نیز هستند. بنا این اگر برای گسترش تجارت خود نیاز به مترجم روسی دارید، از خدمات ترجمیک بیشترین بهره را خواهید برد.

ترجمه تخصصی روسی برای اسناد و مدارک

یکی از نیازهای اساسی خدمات ترجمه، ترجمه اسناد و مدارک به صورت رسمی است. این نیاز در ایران با توجه به ارتباطات گسترده‌ای که بین دو کشور شکل گرفته است به طور فزاینده‌ای رو به افزایش است.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در این زمینه نیز همراه شما خواهد بود و برای ترجمه رسمی روسی انواع مدارک و ترجمه روسی قرارداد آماده‌ی ارائه خدمات ترجمه به شما خواهد بود.

ترجمه تخصصی روسی کتاب برای انتشارات

پشتوانه‌ی قوی کشور روسیه در پژوهش‌های تاریخی، موسیقی، ادبیات، اقتصاد، سیاست و آثار مکتوب مربوط به آن، گنجیه‌ای ارزشمند است که در بسیاری از موارد (در زبان فارسی) مورد غفلت قرار گرفته است و به نظر می‌رسد باید از سوی انتشارات داخلی مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

در این زمینه ترجمیک با پشتوانه‌ی تخصصی حدود ۱۰۰ مترجم روسی که همه مترجمانی هستند که به هر دو زبان روسی و فارسی مسلط هستند و در زمینه‌ی تخصصی متن تحصیلات مرتبط دارند، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به موسسات نشر، انتشارات و مولفین است. برای مشاهده قیمت ترجمه روسی می‌توانید به صفحه مربوط با آن مراجعه نمایید و یا با پشتیبانی شبانه‌روزی ترجمیک تماس حاص نمایید.

ترجمه همراه برای گردشگران

شاید اولین جایی که هر ایرانی برای گردشگری اصیل به ذهنش می‌رسد، کشور روسیه است. مردم، معماری و آب و هوای خاص این کشور، موجی عظیمی از گردشگران را به روسیه سرازیر می‌کند.

میدان سرخ مسکو، موزه آرمیتاژ، کلیساهای سن‌پترزبورگ، سالن باله، دریاچه بایکال، اثر تاریخی مادر میهن، کاخ کرملین، کوه‌های البروس، شهر سوچی با تمامی جاذبه‌هایش و... تجربه‌های بی نظیری را برای هر گردشگر فراهم می‌کند.

گردشگری

علاوه بر مواردی که ذکر گردید، برگزاری مسابقات متنوع جهانی در این کشور، علاقمندان به مسابقات ورزشی را به این کشور می‌کشاند. بزرگترین و مهمترین گردهمایی فوتبالی در سال میلادی جاری (۲۰۱۸) در روسیه برگزار خواهد شد و طیف وسیعی از دوست‌داران بازی‌های فوتبال از سراسر جهان برای تماشای بازی‌ تیم‌های ملی کشور خود و یا حتی تیم‌های محبوب خود به این کشور سفر خواهند کرد.

تیم ایران نیز یکی از تیم‌های راه یافته به این مسابقات است و بازی‌های مهمی را خواهد داشت. بسیاری از ایرانیان از سراسر جهان برای طرفداری تیم ملی کشورعزیزمان به روسیه خواهند رفت و در این جشن و مسابقه جهانی حضور به هم خواهند رساند.

تیم ترجمه ترجمیک، برای گردشگران، مسافران و همه عزیزانی که نیاز به مترجم همراه دارند، این خدمات را فراهم می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیباتی شبانه روزی ترجمیک تماس حاصل نمایید.

ترجمه همزمان برای جلسات کاری

همانظور که قبل از این بیان شد، به دلیل بالا بودن روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو کشور ایران و روسیه (و کشورهای روس زبان) و برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و جلسات مختلف بین نماینده‌های این کشورها، نیاز به مترجم همزمان بسیار حیاتی است.

سایت ترجمه تخصصی با داشتن مترجمان مسلط به زبان‌های روسی و اکراینی که بعضا تبعه کشورهای روس‌زبان نیز هستند، قادر به ارائه خدمات تخصصی ترجمه همزمان و اعزام مترجم به محل دفتر کار شماست. این خدمات که با نرخ‌های رقابتی مختص بازار ترجمه ایران عرضه می‌شود، نقش به سزایی در سرعت بخشیدن به مذاکرات تجاری، اقتصادی و علمی شما دارد.

ترجمه محرمانه اسناد از فارسی به روسی و برعکس

با توجه به حساسیت ذاتی ترجمه اسناد تجاری و سازمانی، مسئله محرمانگی و رعایت حقوق مولف در ترجمه این اسناد اهمیت دوچندانی دارد. سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در عین رعایت کردن سطوح مناسب محرمانگی برای کلیه سفارشات ثبت شده توسط مشتریان محترم، این امکان را برای آنان فراهم کرده است که با انتخاب سطح ویژه محرمانگی در زمان ثبت سفارش، با خیالی راحت ترجمه اسناد خاص و محرمانه خود را انجام دهند.

بر این اساس، اسناد ارسالی ابتدا توسط مدیریت سایت بررسی شده و سپس در اختیار مترجمان متخصصی قرار می‌گیرد که قراردادهای خاص مربوط به عدم افشا یا NDA را امضا کرده‌اند و مدارک هویتی آن‌ها اخذ شده است.

همچنین این امکان وجود دارد که در صورت اعلام نیاز سازمان‌ها، مترجمان متخصص ترجمیک که در سراسر ایران سکونت دارند، در محل کار این شرکت‌ها حاضر شده و کار ترجمه را در حضور آن‌ها به انجام برسانند.

محرمانگی اطلاعات

محرمانگی اطلاعات

  • ترجمیک از نظر اخلاقی، قانونی (مطابق ماده ۶۴ و ۷۵ قانون تجارت الکترونیک) و حرفه‌ای خود را موظف به حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و تمام اطلاعاتی که مشتریان در سایت بارگذاری می‌کنند، می‌داند و هیچ یک از اطلاعات ذکر شده در اختیار شخص و یا شرکت سومی قرار نمی‌گیرد.
  • انتخاب مترجمان ترجمیک با حساسیت بالا انجام می‌شود و انعقاد قرارداد عدم افشا (NDA) با مترجمان صورت می‌گیرد.
  • همچنین امکانات ویژه در قالب خدمات محرمانگی برای اسناد با حساسیت اطلاعاتی، توسط ترجمیک، به عنوان مبدع این خدمات در ایران، ارائه می‌شود.

مطالعه بیشتر


گارانتی خدمات

گارانتی خدمات دایمی

ترجمه سطوح تخصصی در هر زمینه علمی توسط مترجمی با تخصص علمی مرتبط با همان زمینه انجام گیرد که احتمال اشتباه مترجم را به شدت کاهش می‌دهد. روی تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد. بر روی سفارشات طلایی و طلایی بازخوانی تا اعلام نظر داور گارانتی کیفیت وجود دارد و در صورت تاخیر مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

مطالعه بیشتر


خدمات ترجمه ویراستاری تخصصی در چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟

در ترجمیک خدمات زبانی در انگلیسی، فارسی، عربی، ترکی استانبولی، فرانسوی، روسی، چینی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، ژاپنی، کردی، اوکراینی، هندی، اردو، ارمنی، پرتغالی و ... ارائه می‌گردد.

چه تضمینی برای کیفیت و زمان تحویل سفارشات وجود دارد؟

ترجمیک جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است و تعدادی زیادی از متون تخصصی، کتاب‌ها، مقالات و محتوا برای ارائه در سطوح بین‌المللی توسط آن ترجمه و ویراستاری می‌گردد. برای تمام سفارشات گارانتی کیفیت و زمان تحویل وجود دارد و در صورت عدم رضایت از کیفیت ترجمه، مطابق قوانین ترجمیک هزینه برگشت خواهد شد.

آیا ترجمه در زوج زبان‌هایی به غیر از زبان فارسی نیز انجام می‌شود؟

بله، زوج زبان‌های دیگر مانند انگلیسی به چینی، آلمانی به انگلیسی و ... نیز انجام می‌شود. در صورتی که زوج زبان شما در لیست خدمات ترجمیک موجود نبود با پشتیبانی ترجمیک در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات بیشتری دارم چگونه می‌توانم جواب سوالاتم را پیدا کنم؟

ترجمیک به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شماست، لطفا با شماره تلفن ۰۲۱-۶۷۲۳۵۰۰۰ (شبانه‌‌روزی) تماس بگیرید.


ترجمه روسی به فارسی، ترجمه روسی، ترجمه فارسی به روسی، ترجمه اسناد روسی، مترجم همزمان روسی برای جلسات، قیمت ترجمه روسی به فارسی، مترجم روسی به فارسی، مترجم همراه روسی، ترجمه زبان روسی به فارسی


چرا ترجمیک؟

همکاری با سازمان ها و شرکت ها
اعتماد شرکت‌ها و سازمان

ترجمیک با سازمان‌های دولتی و شرکت خصوصی مختلفی فعالیت مستمر دارد. این شرکت‌ها از خدمات ترجمه متن، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی ما استفاده می‌کنند.
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه شریف

ترجمیک، یک شرکت دانشگاهی است و هم‌اکنون در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف مستقر است.
پلتفرم خدمات زبانی
جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی

ترجمیک بزرگ‌ترین و جامع‌ترین پلتفرم خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک خدمات مختلفی از جمله ترجمه متن، ترجمه کتاب، ویرایش، ویرایش نیتیو و تولید محتوا انجام می‌دهد.

نماد اعتماد الکترونیکی
نماد اعتماد الکترونیک

ترجمیک در مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای گواهینامه اعتماد می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می شود.
تیم پایش کیفی
تیم پایش کیفی

تیم پایش فنی ترجمیک به صورت مستمر در حال بررسی تک تک متون ترجمه شده توسط مترجمان سایت است. کارشناسان پایش، بر روی تمام سفارش‌ها نظر فنی گذاشته و در صورتی که متنی نیاز به تغییر داشته باشد توسط مترجم اصلاح می‌گردد.
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته

در هفت روز هفته و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از طریق تلفن، تیکت، تلگرام و واتس اپ با کارشناسان سایت تماس حاصل کنید.لوگو ترجمیک ترجمیک، بزرگ‌ترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. مترجمان، ویراستاران، نویسندگان و گویندگان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند.

ما در ترجمیک، خدمات تخصصی مختلفی را از قبیل ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان، ترجمه رسمی مدارک، ویراستاری نیتیو مقالات و متون و تولید محتوای متنی و صوتی ارائه می‌کنیم.


توسعه یافته در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف


ترجمیک سایت ترجمه تخصصی


ثبت
سفارش