ترجمه تخصصی ایتالیایی

ستارهیکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان ایتالیایی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه ایتالیایی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید.
ارسال سفارش ترجمه مکتوب ایتالیایی
ارسال سفارش ترجمه شفاهی و همزمان ایتالیایی

زبان ایتالیایی از زیر شاخه های زبان لاتین است و با زبان‌های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، رومانیایی، پرتغالی و فرانسه شباهت‌های بسیار زیادی دارد. بیش از ۸۵ میلیون نفر در جهان به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند. زبان ایتالیایی زبان رسمی بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا از جمله ایتالیا، سوئیس، سان مارینو، واتیکان، سومالی، سومالی لند، جزیره کرس، مارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، شهر نیس فرانسه، امریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی و بخش‌هایی از کشور آرژانتین و برزیل است. نسل‌های قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می‌گویند. هنگامی که ایتالیا در سال ۱۸۹۱ میلادی به ملتی متحد تبدیل شد، زبان ایتالیایی را نیز به عنوان زبان مادری این کشور برگزیدند. این در حالی بود که فقط 2.5% از مردم ایتالیا توان تکلم به این زبان را داشتند. یکی از بزرگترین امپراتوری‌ های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است، به همین دلیل بخش مهمی از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. بدیهی است که ترجمه متون این زبان به درک این بخش از تاریخ کمک شایانی خواهد کرد.

ترجمه تخصصی ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی خدمات بسیار زیادی به موسیقی دنیا ارائه کرده است. امروزه نیز بسیاری از اصطلاحات رایج موسیقی از این زبان گرفته شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به لگاتو، فورته، پیانو، استوکاتو، تنوتو، آلگرو، ویواچه و بسیاری دیگر اشاره کرد. از آن گذشته، ایتالیا، یکی از فاخرترین و معروف ترین انواع هنر و موسیقی اپرا را به جهان عرضه کرده است و بی شک زبان ایتالیایی، زبان رسمی این هنر محسوب می‌شود. ایتالیایی‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ مجسمه‌ساز و نقاش دوره قرون وسطی و رنسانس مانند لئوناردو داوینچی و میکل‌آنژ بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده‌اند. البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد که پر از ستاره‌هایی همچون پیر پائولو پازولینی، فلینی، ویسکونتی است. ترجمه زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می‌کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.

الفبای ایتالیایی دارای 21 حرف است، حروف انگلیسی همانند جی، کی، دبلیو، اکس و وای در ایتالیایی وجود ندارند. بنابراین، اگر یکی از این حروف را در نوشته‌های ایتالیایی مشاهده کردید، باید بدانید که از زبان های دیگر همانند انگلیسی یا اسپانیایی به عاریه گرفته شده است زبان ایتالیایی زبانی است از خانواده زبان‌های رومی که خود زیرمجموعه‌ای از زبان های هندواروپایی به حساب می آید. این زبان اوج قدرت خود را در دوران رنسانس تجربه کرده ولی تا اواخر قرن هفدهم میلادی نیز همچنان زبان قدرتمندی به شمار می رود و بعد از زبان فرانسه، در مقام دوم قرار گرفته است. زبان لاتین، از دوران امپراتوری روم باستان تا اواسط قرن هفدهم میلادی، مهم ترین زبان و به عبارتی دیگر، زبان بین‌الملل به حساب می‌آمده است. البته از دوره رنسانس به بعد، زبان لاتین قدرتش را با زبان ایتالیایی شریک شد و این شراکت مدتی ادامه پیدا کرد. به دلیل همین اهمیت، بسیاری از متون تاریخی، علمی، فرهنگی و هنری به زبان ایتالیایی نگاشته شده اند.

ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی

در ترجمه متون ایتالیایی به فارسی یا انگلیسی مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را داشته باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از 2000 مترجم در سراسر دنیا و دارا بودن بیش از 70 مترجم ایتالیایی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتورهای ترجمه و دیکشنری هم اکنون در صدر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های ترجمه ایتالیایی به فارسی گرفته است. مترجمان زبان ایتالیایی ما همگی دارای مدارک بالای دانشگاهی از هستند و در ترجمه متون ایتالیایی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری می‌کنند.

شما می‌توانید سفارش‌های ترجمه و ویراستاری خود به زبان ایتالیایی را در قالب متون، وب‌سایت، رزومه کاری و تحصیلی، فیلم و صوتی را در سایت ترجمیک ثبت کنید و ترجمه روان آن را در زمان کوتاهی بسته به انتخاب خودتان دریافت کنید.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، به صورت تخصصی آماده ارائه‌ی خدمات ترجمه تخصصی ایتالیایی به فارسی و همچنین ترجمه تخصصی فارسی به ایتالیایی به شرکت‌ها، سازمان‌ها، اساتید و دانشجویان محترم می‌باشد.ترجمه ایتالیایی، ترجمه ایتالیایی به فارسی، سایت ترجمه ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی، ترجمه فارسی به ایتالیایی ، مترجم همزمان ایتالیایی، قیمت ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیاییدرباره ترجمیک


گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

ثبت‌نام مترجم استخدام در ترجمیک

تماس با ما


  • {{'تهران، طرشت، بلوار شهید گلاب، پلاک 59، طبقه دوم، واحد 201' | pNumber}}
  • {{'021-95118654' | pNumber}}
  • tarjomic at gmail.com

شبکه های اجتماعی

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی
خانه | شرایط و ضوابط | ارسال سفارش ترجمه | ثبت‌نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما | ترجمه تخصصی مقاله | قیمت ترجمه | Farsi Translation | مجله اینترنتی رازینه

www.tarjomic.com - {{1397|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.


سفارش ترجمه