ترجمه تخصصی روسی به فارسی و بالعکس

ستارهیکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان روسی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه روسی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید.
ارسال سفارش ترجمه مکتوب روسی
ارسال سفارش ترجمه شفاهی و همزمان روسی

زبان مادری ۱۴۵ میلیون نفر از مردم جهان روسی است و حدود ۱۰۰ میلیون نفر این زبان را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده‌اند. شاید تعجب برانگیز باشد اما روسی پر گوینده‌ترین زبان اروپاست. این زبان جز یکی از شش زبان رسمی (انگلیسی، اسپانیایی، چینی، روسی، عربی، فرانسوی) سازمان ملل متحد است.

زبان روسی از خانواده‌ی زبان‌های اسلاوی است و گستره‌ی آن در کشورهای زیادی از جمله بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، اوکراین، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، ترکمنستان و ... کشیده شده است.

دلایل مختلف و مهمی برای یادگیری و یا نیاز به ترجمه روسی به فارسی و بالعکس وجود دارد که مهمترین آن‌ها در ایران را می‌توان به تجارت رو به رشد ایران با کشورهای روس زبان، مسایل سیاسی و تحولات بین کشور روسیه و ایران، دانشگاه‌های معتبر روسی زبان و تمایل به تحصیل ایرانیان در این دانشگاه‌ها، جاذبه‌های گردشگری این کشور و برگزاری مسابقات جهانی در این کشور، پیشنیه تاریخی، موسیقیایی و ادبیاتی مربوط به این زبان اشاره کرد.

در ادامه سعی می‌گردد با بیان مجموعه خدمات ترجمه روسی که در ترجمیک وجود دارد، ابعاد دیگری از اهمیت این زبان را بیان کنیم.

ترجمه تخصصی روسی

ترجمه تخصصی روسی برای دانشگاهیان

همانطور که ذکر شد یکی از دلایل اهمیت زبان روسی و نیاز به ترجمه روسی، موضوع تحصیل در این کشور است. با توجه به جایگاه نسبتا خوب دانشگاه‌های کشور روسیه و پایین بودن هزینه‌های تحصیل نسبت به غالب کشورهای اروپایی، تمایل ایرانیان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها رو به افزایش است. این مساله، نیاز به خدمات ترجمه روسی برای دانشگاهیان را از مرحله ثبت درخواست تحصیل تا زمان گذارندن واحدهای درسی ایجاد می‌کند. سایت ترجمه ترجمه تخصصی ترجمیک از مرحله ثبت درخواست تا زمانی که نیاز به ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب و ... روسی داشتید در کنار شما خواهد بود.

ترجمه تخصصی روسی برای شرکت‌های بازرگانی و بین‌المللی

روسیه با توجه به شرایط تاریخی، منطقه‌ای، سیاسی و اقتصادی می‌توان یکی از قدرت‌های جهانی شمرده می‌شود. در زمینه اقتصادی شرکت‌های روسی زیادی در زمینه‌های مختلف در حال ارائه محصولات با کیفیت به جهان هستند. هم چنین بسیاری از نیازهای وارداتی کشور روسیه، از جمله مواد خام صنعتی و یا حتی تولیدات صنعتی و فناورانه نیز امکان تامین با کیفیتی بسیار عالی از سوی تامین کنندگان ایرانی را دارد. از سوی دیگر با توجه به روابط سیاسی شکل گرفته در سال‌های اخیر بین دو کشور ایران و روسیه، شرایط بسیار مناسبی برای بازرگانان و شرکت‌های بزرگ و متوسط چه در ایران چه در روسیه برای توسعه بازار خود به وجود آورده است.

ترجمیک را در این مسیر همراه خود ببینید. می‌توانید برای انواع خدمات ترجمه روسی، از جمله ترجمه متون و نامه‌نگاری‌ها، ترجمه اسناد و مدارک، ترجمه کاتالوگ، ترجمه بروشور، ترجمه قرارداد، مترجم همراه روسی، مترجم همزمان جلسات و ... روی ترجمیک حساب کنید.

ترجمه تخصصی روسی برای اسناد و مدارک

یکی از نیازهای اساسی خدمات ترجمه، ترجمه اسناد و مدارک به صورت رسمی است. این نیاز در ایران با توجه به ارتباطات گسترده‌ای که بین دو کشور شکل گرفته است به طور فزاینده‌ای رو به افزایش است. سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در این زمینه نیز همراه شما خواهد بود و برای ترجمه رسمی روسی انواع مدارک و ترجمه روسی قرارداد آماده‌ی ارائه خدمات ترجمه به شما خواهد بود.

ترجمه تخصصی روسی کتاب برای انتشارات

پشتوانه‌ی قوی کشور روسیه در پژوهش‌های تاریخی، موسیقی، ادبیات، اقتصاد، سیاست و آثار مکتوب مربوط به آن، گنجیه‌ای ارزشمند است که در بسیاری از موارد (در زبان فارسی) مورد غفلت قرار گرفته است و به نظر می‌رسد باید از سوی انتشارات داخلی مورد توجه بیشتر قرار گیرد. در این زمینه ترجمیک با پشتوانه‌ی تخصصی مترجمانی که به هر دو زبان روسی و فارسی مسلط هستند و در زمینه‌ی تخصصی متن تحصیلات مرتبط دارند، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به موسسات نشر، انتشارات و مولفین است. برای مشاهده قیمت ترجمه روسی می‌توانید به صفحه مربوط با آن مراجعه نمایید و یا با پشتیبانی شبانه‌روزی ترجمیک تماس حاص نمایید.

ترجمه همراه برای گردشگران

شاید اولین جایی که هر ایرانی برای گردشگری اصیل به ذهنش می‌رسد، کشور روسیه است. مردم، معماری و آب و هوای خاص این کشور، موجی عظیمی از گردشگران را به روسیه سرازیر می‌کند. میدان سرخ مسکو، موزه آرمیتاژ، کلیساهای سن‌پترزبورگ، سالن باله، دریاچه بایکال، اثر تاریخی مادر میهن، کاخ کرملین، کوه‌های البروس، شهر سوچی با تمامی جاذبه‌هایش و... تجربه‌های بی نظیری را برای هر گردشگر فراهم می‌کند.

علاوه بر مواردی که ذکر گردید، برگزاری مسابقات متنوع جهانی در این کشور، علاقمندان به مسابقات ورزشی را به این کشور می‌کشاند. بزرگترین و مهمترین گردهمایی فوتبالی در سال میلادی جاری (۲۰۱۸) در روسیه برگزار خواهد شد و طیف وسیعی از دوست‌داران بازی‌های فوتبال از سراسر جهان برای تماشای بازی‌ تیم‌های ملی کشور خود و یا حتی تیم‌های محبوب خود به این کشور سفر خواهند کرد. تیم ایران نیز یکی از تیم‌های راه یافته به این مسابقات است و بازی‌های مهمی را خواهد داشت. بسیاری از ایرانیان از سراسر جهان برای طرفداری تیم ملی کشورعزیزمان به روسیه خواهند رفت و در این جشن و مسابقه جهانی حضور به هم خواهند رساند.

تیم ترجمه ترجمیک، برای گردشگران، مسافران و همه عزیزانی که نیاز به مترجم همراه دارند، این خدمات را فراهم می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیباتی شبانه روزی ترجمیک تماس حاصل نمایید.

ترجمه همزمان برای جلسات کاری

همانظور که قبل از این بیان شد، به دلیل بالا بودن روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو کشور ایران و روسیه (و کشورهای روس زبان) و برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و جلسات مختلف بین نماینده‌های این کشورها، نیاز به مترجم همزمان بسیار حیاتی است. سایت ترجمه تخصصی با داشتن مترجمان مسلط به زبان‌های روسی و اکراینی که بعضا تبعه کشورهای روس‌زبان نیز هستند، قادر به ارائه خدمات تخصصی ترجمه همزمان و اعزام مترجم به محل دفتر کار شماست. این خدمات که با نرخ‌های رقابتی مختص بازار ترجمه ایران عرضه می‌شود، نقش به سزایی در سرعت بخشیدن به مذاکرات تجاری، اقتصادی و علمی شما دارد.

در صورت نیاز به مترجم همزمان تخصصی، با تیم پشتیبانی ترجمیک تماس حاصل نمایید.

ترجمه محرمانه اسناد از فارسی به روسی و برعکس

با توجه به حساسیت ذاتی ترجمه اسناد تجاری و سازمانی، مسئله محرمانگی و رعایت حقوق مولف در ترجمه این اسناد اهمیت دوچندانی دارد. سایت ترجمه تخصصی ترجمیک در عین رعایت کردن سطوح مناسب محرمانگی برای کلیه سفارشات ثبت شده توسط مشتریان محترم، این امکان را برای آنان فراهم کرده است که با انتخاب سطح ویژه محرمانگی در زمان ثبت سفارش، با خیالی راحت ترجمه اسناد خاص و محرمانه خود را انجام دهند. بر این اساس، اسناد ارسالی ابتدا توسط مدیریت سایت بررسی شده و سپس در اختیار مترجمان متخصصی قرار می‌گیرد که قراردادهای خاص مربوط به عدم افشا یا NDA را امضا کرده‌اند و مدارک هویتی آن‌ها اخذ شده است.

همچنین این امکان وجود دارد که در صورت اعلام نیاز سازمان‌ها، مترجمان متخصص ترجمیک که در سراسر ایران سکونت دارند، در محل کار این شرکت‌ها حاضر شده و کار ترجمه را در حضور آن‌ها به انجام برسانند.

برای اطلاع از هزینه و ثبت سفارش ترجمه اینجا کلیک کنید:قیمت ترجمه روسی به فارسیترجمه روسی به فارسی، ترجمه روسی، ترجمه فارسی به روسی، ترجمه اسناد روسی، مترجم همزمان روسی برای جلسات، قیمت ترجمه روسی به فارسیدرباره ترجمیک


گروه ترجمیک، جامع‌ترین پلتفرم ارائه خدمات ترجمه و سایر خدمات زبانی در ایران است که توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ترجمه همزمان ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

استخدام مترجم استخدام در ترجمیک

تماس با ما


  • {{'تهران، طرشت، بلوار شهید گلاب، پلاک 59، طبقه دوم، واحد 201' | pNumber}}
  • {{'021-95118654' | pNumber}}
  • tarjomic at gmail.com

شبکه های اجتماعی

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی
خانه | استخدام مترجم دورکار | شرایط و ضوابط | ارسال سفارش ترجمه | ثبت‌نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما | ترجمه تخصصی مقاله | قیمت ترجمه | Farsi Translation | مجله اینترنتی رازینه

www.tarjomic.com - {{1397|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.


سفارش ترجمه