ترجمه تخصصی چینی

ستارهیکی از زبان‌هایی که در ترجمیک پشتیبانی می‌شود، زبان چینی است. در صورتی که مایل به ثبت سفارش ترجمه چینی به فارسی هستید از این لینک‌ها استفاده کنید.
ارسال سفارش ترجمه مکتوب چینی
ارسال سفارش ترجمه شفاهی و همزمان چینی

زبان چینی را می‌توان مهم‌ترین و اصلی‌ترین گروه زبان‌هایی نام برد که در آسیای شرقی صحبت می‌شود. این زبان، توسط حدود شانزده درصد از مردم در سراسر کره زمین گویش شده و نزدیک به یک میلیارد نفر، از زبان چینی، به عنوان زبان اصلی خود بهره می‌برند.

بنابراین، با گسترش روابط بین‌المللی در سراسر دنیا و همچنین انتقال تدریجی قدرت از غرب به شرق و از طرفی تبدیل شدن کشور چین به یکی از قطب‌های بزرگ تولیدات و صادرات در دنیا، نیاز به افزایش مراودات با این کشور احساس می‌شود؛ ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مشارکت با کشورهای آسیای شرقی از جمله چین در سال‌های اخیر گسترش فراوان داشته (mehrnews) و بنابراین تبادل اطلاعات با اعضای مختلف این شرکت‌ها، مدیران، سران کشورها و غیره، نیازمند شناخت کافی از زبان چینی برای ترجمه هرچه بهتر اسناد و مدارک و متون نگارش شده است به گونه‌ای که بتوان با کمترین خطا و بالاترین بازده روابط بین دو کشور را برقرار کرد.

ترجمه تخصصی چینی

زبان چینی

زبان ماندارین ریشه زبان چینی محسوب می‌شود و کشورهای آسیایی مانند مالزی، تایوان، سنگاپور، با این گویش صحبت می‌کنند. ین زبان جز هفت زبان رسمی سازمان ملل در کنار زبان‌هایی چون (انگلیسی، روسی، عربی، اسپانیایی و فرانسوی) قرار گرفته است. نزدیک به یک و نیم میلیارد نفر در دنیا به زبان چینی ماندارین صحبت می‌کنند و بسیاری از ساکنین منطقه شرق آسیا زبان چینی را زبان اول خود می‌دانند. انواع زبان چینی از ریشه ماندارین گرفته شده است و همه آن‌ها به عنوان خانواده زبان ماندارین شناخته می‌شوند که هم در گفتار و هم در نوشتار از آن استفاده می‌شود.

اولین نوشته‌های کلاسیک چینی کتیبه اوراکل دوران سلسله (‌شان) است. که می‌توان قدمت آن را به 1250 سال قبل از میلاد مسیح تخمین زد. اختراع کاغذ یکی از اختراعات بزرگ چین بود که انقلاب بزرگی در صنعت چاپ این کشور محسوب می‌شود.

زبان چینی به هفت لهجه تقسیم می‌شود این تقسیم‌بندی به دلایل سیاسی و حکومتی صورت گرفته است که سه قسم اول آن به ترتیب (پینین، چینی سنتی و ساده چینی می‌باشد) به این هشت لهجه هانوی یا زبان هان نیز گفته می‌شود که هر کدام از مورفولوژیک یا فونتیک متفاوت تبعیت می‌کنند که همگی این زبان‌ها یا لهجه‌ها زنده بوده و ساکنین فلات تبت از آن استفاده می‌کنند. اما زبان کشور چین همانا چینی استاندارد است که زبان رسمی مردمان این سرزمین قلمداد می‌شود.

سیستم نوشتاری زبان چینی

در زبان چینی هر کلمه از کنار هم قرار گرفتن چند واژه به دست می‌آید و همین عامل باعث شده این زبان جز سخت‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری محسوب شود در زبان چینی به دلیل وجود نداشتن الفبای مشخص یادگیری آن نوآموزان این زبان به یک چالش مبدل شده که البته با تمرین و تکرار بسیار زیاد می‌توان در مدت زمان مثلا دو سال آن یاد گرفت.

سیستم نوشتار سنتی زبان چینی، تن صداها و آواها، استفاده از سمبل‌ها و نشانه‌هایی که در نوشتار استفاده می‌کنند، درک این زبان را با دشواری روبه‌رو می‌کند. در این زبان، برخلاف بسیاری دیگر از زبان‌های دنیا، الفبایی وجود نداشته و آنچه نوشته می‌شود، تنها متشکل از نشانگانی رسمی است. بنابراین، در ترجمه چینی به فارسی و ترجمه فارسی به چینی، آنچه مهم و اساسی می‌باشد، شناخت همه جانبه از این زبان سخت و دشوار و تجربه و دانش بسیار زیاد در استفاده از آن است. بدیهی‌ست، برگردان جملات و عبارات بین این دو زبان (ترجمه تخصصی چینی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به چینی) -خصوصا زمانی که متون تجاری و اسناد بزرگ معاملاتی رد و بدل می‌شود- مترجم زبان چینی حرفه‌ای را در این زمینه می‌طلبد که با درک کامل از نشانه‌ها و ساختارهای مربوط به هر دو زبان، بهترین خروجی را به دست آورد.

ترجمه چینی به فارسی و بالعکس در ترجمیک

در ترجمه متون چینی به فارسی یا انگلیسی مترجم باید تسلط کامل بر این زبان را داشته باشد. ترجمیک با دارا بودن بیش از 2000 مترجم در سراسر دنیا و دارا بودن بیش از 100 مترجم چینی در کشور با ارائه بهترین متد ترجمه بدون استفاده از موتورهای ترجمه و دیکشنری هم اکنون در سطر لیست سایت‌های برتر در ثبت سفارش‌های چینی و سایر زبان های دنیا قرار گرفته است. مترجمان چینی ما همگی دارای مدارک بالای دانشگاهی از موسسه‌های عالی چین، پکن،
هنگ کنگ و ژاپن می‌باشند و در ترجمه متون چینی و ترجمه حضوری و همزمان با ما همکاری می‌کنند.

شما می‌توانید سفارش‌های خود به زبان چینی را در غالب متون و یا سایت یا فیلم و موسیقی را در سایت ما ثبت کنید و ترجمه روان آن را در زمان کوتاهی بسته به انتخاب خودتان دریافت کنید.

سایت ترجمه تخصصی ترجمیک، به همراه مترجمان متخصص مسلط به هر دو زبان چینی و فارسی آماده ارائه خدمات تخصصی ترجمه چینی به شرکت‌ها، سازمان‌ها و دانشگاهیان عزیز می‌باشد.

برای اطلاع از هزینه و ثبت سفارش ترجمه اینجا کلیک کنید:قیمت ترجمه چینی به فارسیترجمه چینی به فارسی، ترجمه فارسی به چینی، ترجمه متون چینی، ترجمه چینی مترجم همزمان چینی برای جلسات، قیمت ترجمه چینی به فارسیدرباره ترجمیک


گروه ترجمیک، یک هسته دانش‌بنیان است که توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده است. مترجمان ما فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران و سراسر کشور هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب ارائه می‌کنیم.
ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

ثبت‌نام مترجم استخدام در ترجمیک

تماس با ما


  • {{'تهران، طرشت، بلوار شهید گلاب، پلاک 59، طبقه دوم، واحد 201' | pNumber}}
  • {{'021-95118654' | pNumber}}
  • tarjomic at gmail.com

شبکه های اجتماعی

ترجمیک سایت ترجمه تخصصی
خانه | شرایط و ضوابط | ارسال سفارش ترجمه | ثبت‌نام مترجم | وبلاگ | ثبت شکایات | درباره ما | ترجمه تخصصی مقاله | قیمت ترجمه | Farsi Translation | مجله اینترنتی رازینه

www.tarjomic.com - {{1397|pNumber}} © - تمامی حقوق نزد گروه ترجمیک محفوظ است.


سفارش ترجمه